Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (475. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şu birikim biz de olsa bir de.
  • Geçen yıl 261 puanla alan gastronomi bölümüne bu yıl 261 le girebilme şansım nedir sizce :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Tebrikler hocam. Bölüm neydi?

Şu birikim biz de olsa bir de.
    Bilgisayar programcılığı.

Mühendislik istiyorum.

Birikim zamanla olur. Hazmede ede...

ÖM gönderemiyorum, soru soran arkadaşlar kusura bakmasın lütfen.

• Aynı bölüme geçmek istiyorum. Bu sene nereye kayıt yaptıracaksınız hocam? Karar verdiniz mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    ODTÜ inşallah

• Paylaştığınız için teşekkürler hocam.

İnşallah, hayırlısı olur sizin için.

• açıköğretime kayıt yaptırırsam ve seneye tekrardan dgs sınavına girersem öbf puanım düşermi
  • soulfly128 S kullanıcısına yanıt
    katsayı 0,45 düşüyor

• deimos kullanıcısına yanıt
    Basarili ogrencilere burs veriyoruz pm atabilirsiniz.

• Basarili ogrencilere burs veriyoruz pm atabilirsiniz

• kararsız kaldım ya yönetim bilişim sistemlerine gitsemmi diye kayıt olsam puanda düşüyormuş seneye
  • DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023]

• DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023]

Arkadaşlar puanım bu sayısal bolumumden puanım hesaplanmamis. Acaba 0,50 ham puan alma zorunluluğu yüzünden tercih yapamayacak mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _kej_ -- 19 Ağustos 2018; 23:43:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _kej_

Arkadaşlar puanım bu sayısal bolumumden puanım hesaplanmamis. Acaba 0,50 ham puan alma zorunluluğu yüzünden tercih yapamayacak mıyım?
    4 d 4 yanlışla 0.5 net yapmıyormu? Sormadan önce bi hesaplayın ya hesaplayamacak kadar matematiğin yoksa parmaklarınla hesapla hadi okadar bile bilgin yok. Hesap makinesiyle , telefonla hesapla . Hani diyorlar ya dgs haksızlıktır diye he işte onlar o lafı bu kişilere diyor . 0.5 net hesaplayamayan insan lisans eğitimi alabilirmi hiç allahaşkına

Bak şimdi hani 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor ya he işte kaç yanlışın var 4 demi . Ozaman 1 doğrun gidicek demi mantık olarak . 1 gitti kaç kaldı acabaaa tabiki 3 . Bak küsüratlıda değil direk 3 . 0.5 mu büyüktür 3 mü bi düşün bakalım . Tabiki 3 büyüktür . O zmaan sen 0.5 u geçmişsin demi ? Geçmişsin . 3 netin var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack_fear -- 19 Ağustos 2018; 23:47:31 >

• jack_fear J kullanıcısına yanıt
    Ne alaka hocam, ben bu konu hakkında bilgim yok diye burada paylaşıyorum. Puanın hesaplanmamasi tercih yapamamama neden olur diye aklımda kalmış. Ayrıca grafik tasarım bölümünü bitirdim sayısal yapmamam sizi neden bu kadar gerdi anlayamadım..

• 245 puanla kapatan bölüme 232 puanla girebilir miyim ? ea
  • quote:

Orijinalden alıntı: _kej_

Kardeşim senin sorunun cevabını veriyorum sana bu şekilde izah eden birini de bulamazsın. :)

Öncelikle DGS-SAYISAL puanının hesaplanmaması 0,5 net yapamadığından değil ki zaten sayısalda 3 netin var.

Bir adayın hangi puan türü neden hesaplanır ?

Bir kere sınava sayısaldan girme sözelden girme diye bir olay yok bazen sağda solda görüyorum ben sınava sayısaldan giriyorum sözelden giriyorum EA dan giriyorum vs. ifadeler görüyorum bunlar doğru değil.

örneğin bankacılık ve sigortacılıktan sınava girenlerin neden SAY puanları hesaplanır. Çünkü bankacılık ve sigortacılık bölümünün DGS ile geçiş yapabileceği bölümlerden bir tanesi olan Aktüerya bölümü SAY bir bölümdür o yüzden sınava bu bölümden girenlerin SAY puanı hesaplanır.

peki o halde geçiş yapabildiği bölümler hep SAY olan bölümlerin (örneğin bilgisayar programalama) neden SÖZ ve EA puanı da hesaplanıyor ?

çünkü AÖF deki bölümlere geçme işi eskiden sınavsız olarka yapılırken artık DGS ile yapılıyor ve bu bölümlerin hepsi SÖZ yada EA ve sınava giren herkes bu bölümlere geçebiliyor. Ancak AÖF de sayısal bir bölüm olmadığı için örneğin Adaletten girenlerin SAY puanı hesaplanmıyor. Eski puanlara bakın (AÖF'ye sınavsız geçildiği zamanlara) göreceksinizki bilgisayar programalmadan sınava girenlerin EA ve SÖZ puanı boş.

Sonuç olarak herhangi bir puan türünüz hesaplanmamışsa geçiş yapabildiğiniz bölümler arasında o puan türünde lisans bölümü yok demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _A_L_İ_ -- 20 Ağustos 2018; 1:20:11 >

• Ösym sınav sonuç verilerini açıklamadımı hala,kaç bin kişinin puanı hesaplanmadı merak konusu.1

• deimos kullanıcısına yanıt
    Puanın o kadar iyiyken neden aöf yaş mı geçgin hocam?

• arkadaşlar bişey soracağım , geçen sene dgs sayesinde bilgi üniversitesine başlamış bulundum ve hazırlık sınıfını geçtim fakat bu intibak meselesi kalkmamışmıydı ya ? Şimdi bilgi nin sayfasında intibak maddesi yazıyor bu geçerli değil mi ? Ben kalktı diye biliyordum bir yardımcı olabilirmisiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.