Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: KARACABEYY Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü4 Mobil
10.794
Cevap
138
Favori
669.710
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Diğer ÖSYM Sınavları >> Diğer Sınavlar >> DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]
Giriş
    2039 Mesaj

bekliyoruz

konuyu takipte kal

haberin olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    soulfly128 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: shail123

Uzaktan eğitim bölümlerine bakabilirsin istediğin bölümün. Tabi eğer açılmışsa
    Teşekkürler araştıracağım örgünde devamsızlık yaparak mezun olmak pek mümkün değik sanırım.

|
    |

2016'da 247 ile alan ;
    2017'de 285 ile alan bir özel üniversiteye yerleşme şansım nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wung-Zhu -- 18 Ağustos 2018; 16:23:43 >
  • Yüzbaşı
    322 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Wung-Zhu

Puanım EA 276,

2016'da 247 ile alan ;
    2017'de 285 ile alan bir özel üniversiteye yerleşme şansım nedir?
    imkansız. bu sene yığılma çok geniş 240 alanın sıralaması 50.000 felan yani. geçen sene 285 olan bu sene en kötü 290 dan kapatır .

ust listedeki lisans programi saglik yonetimindeki harc 290tl

alt listedeki lisans tamamlama prog. sag. yonetimdeki harc 714tl

dgs sonucunda hangisine basvurabiliyoruz bunlarin

anadolu aof de lisans tamamla diye ayri bir secenek yok

quote:

Orijinalden alıntı: jack_fear

imkansız. bu sene yığılma çok geniş 240 alanın sıralaması 50.000 felan yani. geçen sene 285 olan bu sene en kötü 290 dan kapatır .

Alıntıları Göster
    İstediğim bölüm havacılık yönetimi ve dediğim üniversite en yüksek puanlısı gerisi hep 260-250 bandında :(

Hiç umut yoksa üzülürüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Donanımhaber Ordulular Derneği
  • Yüzbaşı
    444 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

ust listedeki lisans programi saglik yonetimindeki harc 290tl

alt listedeki lisans tamamlama prog. sag. yonetimdeki harc 714tl

dgs sonucunda hangisine basvurabiliyoruz bunlarin

anadolu aof de lisans tamamla diye ayri bir secenek yok
    Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fiyatları hakkında bilginiz var mı hocam Lisans?

• Er
    14 Mesaj
    dgs tercihleri bayramdan sonra mı başlayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abcdx -- 19 Ağustos 2018; 1:37:19 >
    |
    |

Zorunlu hazırlık sınıfı olan bölümlere gittiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Zorunlu hazırlık sınıfı olan bölümlerde eğer 2 yıl hazırlığı geçemezseniz ilişiğiniz kesiliyor 2.yıl sonunda yaz okulu hakkı verilmiyor ve ilişğiniz kesildiği için merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş de yapamıyorsunuz. Sadece zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olanların Türkçe bölümlere geçiş hakkı var ve bu da ÖSYM tarafından tercih ile yapılıyor puanınızın yetmediği yerlere geçemediğiniz gibi DGS kontenjanı yüzde 3 ve yerleştirme işlemleri kasımda yapılıyor yani hiç o şekilde geçişe kalmamak lazım bir de sadece vize finalden kalmış olacaksınız devamsızlıktan kalırsanız yine bu yolla geçiş hakkınız yok yani süreç komple sıkıntılı. O yüzden zorunlu hazırlık olan yerlere gidişte 1 sene kalırsanız çok dikkatli olun. Ha unutmadan 1 sene kalıp merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçişe kalırsanız ve yine zorunlu hazırlık sınıfı olan okul tercih edecekseniz karşıdaki okul sizi sadece muafiyet sınavına alıyor hazırlık okutmuyor eğer o sınavı geçemezseniz başvurunuzu kabul etmiyor. Bu gibi saçma sapan birçok şey var dikkatli olun derim.

• Binbaşı
    1333 Mesaj

Hocam ingilizce bölüm tercih edildiği zaman muafiyet olmuyor. En baştan hazırlık ve 4 sene okutuyorlar diye duyum aldım doğru mu acaba?.

Adamlar dersleri ingilizce görüyor ben hepsini türkçe gördüm
    |
    |
    _A_L_İ_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

anadoluda 2018-2019 için 215tl dönemlik gibi bir rakam vardı hocam

|
    |
    Mojidozirikato kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mühendislik için evet genelde öyle. Lisans dersi muafiyeti istesen dahi %100 ing. olan bölümler önce dil'e bakıyorlar türkçe ise kabul etmiyorlar. Yaz okulunda da öyle sen çukurova eem (%100 ing) de okuyor ol mesela başka okuldan yaz okulu almak iste YTÜ (%30 ing) mesela eğer alacağın ders türkçe ise kabul olmaz.
    |
    |
    Loser. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: _A_L_İ_

Zorunlu hazırlık sınıfı olan bölümleri tercih edecekler için bazı uyarılar

Zorunlu hazırlık sınıfı olan bölümlere gittiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Zorunlu hazırlık sınıfı olan bölümlerde eğer 2 yıl hazırlığı geçemezseniz ilişiğiniz kesiliyor 2.yıl sonunda yaz okulu hakkı verilmiyor ve ilişğiniz kesildiği için merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş de yapamıyorsunuz. Sadece zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olanların Türkçe bölümlere geçiş hakkı var ve bu da ÖSYM tarafından tercih ile yapılıyor puanınızın yetmediği yerlere geçemediğiniz gibi DGS kontenjanı yüzde 3 ve yerleştirme işlemleri kasımda yapılıyor yani hiç o şekilde geçişe kalmamak lazım bir de sadece vize finalden kalmış olacaksınız devamsızlıktan kalırsanız yine bu yolla geçiş hakkınız yok yani süreç komple sıkıntılı. O yüzden zorunlu hazırlık olan yerlere gidişte 1 sene kalırsanız çok dikkatli olun. Ha unutmadan 1 sene kalıp merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçişe kalırsanız ve yine zorunlu hazırlık sınıfı olan okul tercih edecekseniz karşıdaki okul sizi sadece muafiyet sınavına alıyor hazırlık okutmuyor eğer o sınavı geçemezseniz başvurunuzu kabul etmiyor. Bu gibi saçma sapan birçok şey var dikkatli olun derim.
    Aynen böyle. Hele de Boğaziçi ODTÜ gibi okulları yazacak olanlar özellikle dikkat etsin

|
    |

• Yüzbaşı
    444 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

anadoluda 2018-2019 için 215tl dönemlik gibi bir rakam vardı hocam
    Hocam 2017 için 275 tl demişti bir arkadaş

2018'de döviz kurunu hesaba katarsak 325-350 olabilir gibi geliyor bana ama yanılıyor muyum sizce?

birkaç mesaj önce yazmıştım ama gözünüzden kaçmış olmalı.

sayısal 57d 2y

sözel 48d 11y

|
    |
    1 Level Kahraman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aöf’den 4 yıllık bir bölüm (muhtemelen işletme) yazacağım.

|
    |
    an arcitect kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İTÜ tercih edenler İngilizceye kesinlikle sıkı çalışsın.

Arkadaşım 262 puan aldı. İstediği mühendislikte geçen yıl 264 puan ile kapamis. Geçen yıl 4 kişi almış, şimdi 5 kişi alacak

Sizce şansı nedir ? Gelişmeleri takip etmediğinden ben bir tahminde bulunamiyorum.

Bunu rakip elemek için değil samimi olarak söylüyorum. Eğer rakip elemek için diyorsam Allah eğitim hayatımda başarılar nasip etmesin süründürsün.

Hiç ingilizceden anlamayanlar bana kalırsa ingilizce hazırlıkla vakit kaybetmeden Türkçe bölümlere baksın.

Lise seviyesi gibi kolay değil ingilizce hazırlık 2 arkadaşımda da kaldı sonra Türkçe bölüme geçtiler tekrae sınava girip.

İlk dönem geçilsede 2. Dönem dananın kuyruğu kopuyor. Vakit kaybetmeyin diye yazıyorum. İngilizce'de kendine güvenmeyen ingilizce bölümlerden uzak dursun.

|
    |

Hocam yığılma var iş zor benimde işim zor muhtelemen bu sene olmayacak 268 aldım.

|
    |
    AlphaScramble kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    hacettepe eem geçen yıl 326 ile kapatmış, 2016da 314 ile kapatmış ben bu sene 315 aldım düşünceleriniz nedir?
kolayoto.com
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.