Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10.822
Cevap
142
Favori
676.100
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Diğer ÖSYM Sınavları >> Diğer Sınavlar >> DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]
Giriş

Orijinalden alıntı: Dehhani.

kendi aldığım puandan +10 puan yukarısını tercih listesine yazılmalı mı?
    hacettepe eem geçen yıl 326 ile kapatmış, 2016da 314 ile kapatmış ben bu sene 315 aldım düşünceleriniz nedir?
    Tabii ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

ANADOLU UNI. RESMI ACIKLAMASI

Bilimsel bilginin sürekli güncellenmesi, var olan bilginin yeni gerçeklik karşısında doğruluğunun teyit edilmesi ihtiyacı ve ülkemizde yeni yönetim sistemine geçişin beraberinde getirdiği ve devam etmesi beklenen yoğun mevzuat değişiklikleri sebebiyle basılı malzemeler güncelliğini hızla yitirmektedir. Öğrencilerimize daha güncel ve doğru bilgiyi sunabilmek, kâğıt ve baskı maliyetlerindeki yükselme ve bunların öğretim giderine yansıtılmasıyla ortaya çıkacak artışlardan öğrencilerimizi korumak ve her yıl milyonlarca kitap basılması nedeniyle doğaya verilen zararı en aza indirmek ve kamu kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanmak amacıyla 2018-2019 öğretim yılından itibaren öğrencilerimize basılı kitap vermek yerine Anadolum e-Kampüs Sistemi aracılığıyla sunulacak olan dijital kitaplar ve e-öğrenme malzemelerimiz kullanılacaktır. Bu adımlar neticesinde elde edilen maliyet düşüşü öğrencilerimize olumlu bir şekilde yansıtılacak ve hâlihazırda 275 TL olup basılı kitaba devam edilmesi durumunda 350 TL’nin üzerine çıkması kaçınılmaz olan öğretim gideri 225 TL’ye düşürülecektir. Üniversitemizin topluma hizmet misyonunun vazgeçilmez unsuru olan dezavantajlı grupta yer alan öğrencilerimize yönelik yeni uygulamalarımız da öğrencilerimiz ve kamuoyuyla ayrıca paylaşılacaktır.

|
    |
    Mojidozirikato kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    6603 Mesaj

Tebrikler hocam. Sınava nasıl çalıştınız?

Bu sene denedim ama olmadı. Bu sene tekrar hazırlanacağım. Tavsiyeleriniz nelerdir?
    |
    |
    deimos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ASROCK B450M PRO 4 | RYZEN 5 2600 | ADATA 8 GB DDR4 2133 MHz - SAMSUNG 16 GB DDR4 2133 MHz | ASUS NVIDIA GTX 1060 3 GB | 500 GB SEAGATE 7200 RPM | ZALMAN R1 600W | 480 GB SSD JD | ASUS VS239HV Full HD HDMI IPS
  • Yüzbaşı
    461 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

ANADOLU UNI. RESMI ACIKLAMASI

Bilimsel bilginin sürekli güncellenmesi, var olan bilginin yeni gerçeklik karşısında doğruluğunun teyit edilmesi ihtiyacı ve ülkemizde yeni yönetim sistemine geçişin beraberinde getirdiği ve devam etmesi beklenen yoğun mevzuat değişiklikleri sebebiyle basılı malzemeler güncelliğini hızla yitirmektedir. Öğrencilerimize daha güncel ve doğru bilgiyi sunabilmek, kâğıt ve baskı maliyetlerindeki yükselme ve bunların öğretim giderine yansıtılmasıyla ortaya çıkacak artışlardan öğrencilerimizi korumak ve her yıl milyonlarca kitap basılması nedeniyle doğaya verilen zararı en aza indirmek ve kamu kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanmak amacıyla 2018-2019 öğretim yılından itibaren öğrencilerimize basılı kitap vermek yerine Anadolum e-Kampüs Sistemi aracılığıyla sunulacak olan dijital kitaplar ve e-öğrenme malzemelerimiz kullanılacaktır. Bu adımlar neticesinde elde edilen maliyet düşüşü öğrencilerimize olumlu bir şekilde yansıtılacak ve hâlihazırda 275 TL olup basılı kitaba devam edilmesi durumunda 350 TL’nin üzerine çıkması kaçınılmaz olan öğretim gideri 225 TL’ye düşürülecektir. Üniversitemizin topluma hizmet misyonunun vazgeçilmez unsuru olan dezavantajlı grupta yer alan öğrencilerimize yönelik yeni uygulamalarımız da öğrencilerimiz ve kamuoyuyla ayrıca paylaşılacaktır.
    350 tl nedir yahu çok iyi olmuş vallahi kitaba gerek yok artık herşey dijital :) Teşekkürler hocam

|
    |

• Yarbay
    2046 Mesaj

ust listedeki lisans programi saglik yonetimindeki harc 290tl

alt listedeki lisans tamamlama prog. sag. yonetimdeki harc 714tl

dgs sonucunda hangisine basvurabiliyoruz bunlarin

anadolu aof de lisans tamamla diye ayri bir secenek yok

|
    |

Tebrikler hocam. Bölüm neydi?

Şu birikim biz de olsa bir de.
    |
    |
    huzzer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ASROCK B450M PRO 4 | RYZEN 5 2600 | ADATA 8 GB DDR4 2133 MHz - SAMSUNG 16 GB DDR4 2133 MHz | ASUS NVIDIA GTX 1060 3 GB | 500 GB SEAGATE 7200 RPM | ZALMAN R1 600W | 480 GB SSD JD | ASUS VS239HV Full HD HDMI IPS
  • Yüzbaşı
    362 Mesaj
    Geçen yıl 261 puanla alan gastronomi bölümüne bu yıl 261 le girebilme şansım nedir sizce :)

|
    |

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Tebrikler hocam. Bölüm neydi?

Şu birikim biz de olsa bir de.
    Bilgisayar programcılığı.

Mühendislik istiyorum.

Birikim zamanla olur. Hazmede ede...

ÖM gönderemiyorum, soru soran arkadaşlar kusura bakmasın lütfen.

Aynı bölüme geçmek istiyorum. Bu sene nereye kayıt yaptıracaksınız hocam? Karar verdiniz mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |

• ODTÜ inşallah

|
    |
    SkyTech74 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Paylaştığınız için teşekkürler hocam.

İnşallah, hayırlısı olur sizin için.

|
    |
  • Teğmen
    228 Mesaj
    açıköğretime kayıt yaptırırsam ve seneye tekrardan dgs sınavına girersem öbf puanım düşermi

katsayı 0,45 düşüyor

|
    |
    soulfly128 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Basarili ogrencilere burs veriyoruz pm atabilirsiniz.

|
    |
    deimos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Basarili ogrencilere burs veriyoruz pm atabilirsiniz

|
    |
    |
    |

|
    |

Arkadaşlar puanım bu sayısal bolumumden puanım hesaplanmamis. Acaba 0,50 ham puan alma zorunluluğu yüzünden tercih yapamayacak mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _kej_ -- 19 Ağustos 2018; 23:43:1 >
    quote:

Orijinalden alıntı: _kej_

Arkadaşlar puanım bu sayısal bolumumden puanım hesaplanmamis. Acaba 0,50 ham puan alma zorunluluğu yüzünden tercih yapamayacak mıyım?
    4 d 4 yanlışla 0.5 net yapmıyormu? Sormadan önce bi hesaplayın ya hesaplayamacak kadar matematiğin yoksa parmaklarınla hesapla hadi okadar bile bilgin yok. Hesap makinesiyle , telefonla hesapla . Hani diyorlar ya dgs haksızlıktır diye he işte onlar o lafı bu kişilere diyor . 0.5 net hesaplayamayan insan lisans eğitimi alabilirmi hiç allahaşkına

Bak şimdi hani 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor ya he işte kaç yanlışın var 4 demi . Ozaman 1 doğrun gidicek demi mantık olarak . 1 gitti kaç kaldı acabaaa tabiki 3 . Bak küsüratlıda değil direk 3 . 0.5 mu büyüktür 3 mü bi düşün bakalım . Tabiki 3 büyüktür . O zmaan sen 0.5 u geçmişsin demi ? Geçmişsin . 3 netin var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack_fear -- 19 Ağustos 2018; 23:47:31 >

• Yüzbaşı
    389 Mesaj

Ne alaka hocam, ben bu konu hakkında bilgim yok diye burada paylaşıyorum. Puanın hesaplanmamasi tercih yapamamama neden olur diye aklımda kalmış. Ayrıca grafik tasarım bölümünü bitirdim sayısal yapmamam sizi neden bu kadar gerdi anlayamadım..

|
    |
    jack_fear kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Sohbet
Lastik Avcısı
bankalar.org
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.