Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Marmara Üni - Halkla İlişkiler ve Tanıtım (i.ö.) kazanmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 8 Eylül 2011; 17:52:15 >
  • Tercih Yapan Aday Sayısı
    83.086
    Yerleşen Aday Sayısı
    24.338
  • @e_tahnal

Hocam bende sizi tebrik ediyorum aynı fakültedeymişiz. Yazmayı unutmuşum kusura bakmayın İ.Ö kazandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 8 Eylül 2011; 17:46:21 >
  • dpü istedim oldu:):):):):
  • bende 278 sayısal puanıyla yerleşemedim. mimarlıklar minimum 29 puan artmış. inanılmaz birşey. seneye dereceye oynamalıyım inşaatçı olarak bu sınavdan bi yerlere yerleşmek için..
  • Puanlar uçmuş ama sıralama aynı gene. Zaten DGS de dereceye girmek şart SAY için.
  • Forumdan kazananların olması iyi oldu. Bundan sonra artık siz anlatırsınız kaçıncı sınıftan başlanacağı , neler yapılacağını. Tebrikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Puanlar uçmuş ama sıralama aynı gene. Zaten DGS de dereceye girmek şart SAY için.

Dereceye girmek şart demişsiniz peki eşit ağırlık için ne düşünüyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_tahnal

quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

@e_tahnal

Hocam bende sizi tebrik ediyorum aynı fakültedeymişiz. Yazmayı unutmuşum kusura bakmayın İ.Ö kazandım

Estağf. hocam, yalnız ösym nin aymazlığı beni fena etkileyecek. Muafiyet sınavı 13 eylül saat 10 da. Ben en erken aynı gün akşama doğru kayıt olabilirim, sınav nasıl olacak yada bana nasıl olacak ne zaman olacak tam bir muamma. Sevincimi yaşayamıyorum 1 senem gidecek kaşla göz arasında.

O konu dikeygeçiş sayfasında da tartışılıyordu herkes isyanda hocam, sizin gibi bir sürü öğrenci aynı durumda.

Umarım olumlu sonuçlanır.

• DGS Birincisi Boğaziçi Bilgisayar Müh yazmış İTÜ yü yazacağım diyordu karar değiştirmiş puanlara bakınca gördüm. 317.518 Puan
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Puanlar uçmuş ama sıralama aynı gene. Zaten DGS de dereceye girmek şart SAY için.

Dereceye girmek şart demişsiniz peki eşit ağırlık için ne düşünüyorsunuz ?

EA içinde pek farklı değil DGS de kontenjan çok az olduğu için sıralamada çok yukarılarda olman şart.
  • Birinci olmakta dert hocam
  • DGS Birincisi Boğaziçi Bilgisayar Müh yazmış İTÜ yü yazacağım diyordu karar değiştirmiş puanlara bakınca gördüm. 317.518 Puan bölüm birinciliği çok önemli.
  • Kayseri Erciyes-Gazetecilik beyler benimde.

Kayseri varsa yazsın paslaşalım.
  • quote:

Bazı programlar hariç (fizik, kimya, sosyoloji vb) ciddi puanlar almak lazım. O yüzden her puan türünde istenilen yerlerin kazanılması için derece yapmak lazım. Ben söz 363 cüyüm kazandığım bölüm marmara rts 1. öğretime son öğrenci olarak girmişim puanlara baktığımda. O yüzden kontejan aslanın ağzında.

Mesela işletme için ama sıradan bir üniversite değil orta dereceli veya iyi dediğimiz üniversiteler için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

quote:

Bazı programlar hariç (fizik, kimya, sosyoloji vb) ciddi puanlar almak lazım. O yüzden her puan türünde istenilen yerlerin kazanılması için derece yapmak lazım. Ben söz 363 cüyüm kazandığım bölüm marmara rts 1. öğretime son öğrenci olarak girmişim puanlara baktığımda. O yüzden kontejan aslanın ağzında.

Mesela işletme için ama sıradan bir üniversite değil orta dereceli veya iyi dediğimiz üniversiteler için.

İlk 1000 civarı sıralama yaparsan İstanbul zorlarsın, daha sonra 1xxx vs. sıralamalar yine adı olan üniversitelere rahat girdi bu sene.

Seneye tekrar analiz edersin gerçi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 9 Eylül 2011; 1:23:18 >

• Dokuz eylül denizcilik işletmeleri geldi.O kadar boğaziçi, odtü, galatasaray yazdım sonunda bu geldi.Gider üniversiteye bakarım eve çok uzaksa kayıt yaptırmayabilirim.Zaten soğudum bu bölümden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

İlk 1000 civarı sıralama yaparsan İstanbul zorlarsın, daha sonra 1xxx vs. sıralamalar yine adı olan üniversitelere rahat girdi bu sene.

Seneye tekrar analiz edersin gerçi

Demek istediğimde buydu aslında adı duyulmuş üniversiteler. Eşit ağırlık için ilk 1.500 'e girmek gerek diye anladım yazdığınız yorumu. Bu sene puan/başarı sırası filan yayınlansın ilk 1.500 ve civarı için ne kadar net yapmak gerekir onu inceleyeyim.
  • ÖSYM DGS de sıralamayı yayınlamıyor. Sadece tavan ve taban puan yayınlıyor ki onuda yayınladı.

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-58304/h/2011-dgs-enkucuk-ve-enbuyuk-puanlar.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 9 Eylül 2011; 11:24:18 >
  • DGS hazırlık kitapları var elimde kimisi çözülmüş kimisi yarı çözülmüş ihtiyacı olan birine vereceğim. Kargoyla da yollayabilirim. İsteyen özel mesaj yollayabilir.

Tasarı Hazırlık Seti
    İntibak Soru Bankası
    İntibak Mantık
    İhtiyaç Karma Soru Bankası ve birkaç tane deneme var elimde.

edit: bir arkadaşa gönderdim hepsini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vincee -- 14 Eylül 2011; 10:34:01 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.