Şimdi Ara

Dik duramıyorum beyler napmam lazım? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
13.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • verdiği alet yay olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twanche

[simage]http://www.google.com.tr/imgres?q=S%C4%B1rt+kas%C4%B1+yapan+spor+aletleri&hl=tr&biw=1280&bih=619&gbv=2&tbm=isch&tbnid=rikWHgoKxfh2xM:&imgrefurl=http://www.sporaleti.net/kas-gelistirici-yaylar-aile-seti.html&docid=j6Xd0zO0rLzMfM&w=400&h=305&ei=9hhATozKOczo-gasseSyAg&zoom=1&iact=rc&dur=713&page=2&tbnh=141&tbnw=186&start=17&ndsp=16&ved=1t:429,r:4,s:17&tx=97&ty=47][/simage]

Bu arada doktorun sölediği şey galiba bunun gibi birşeydi ortadaki. Ve resim eklemeyi becerememiş bulunmaktayım hayırlı olsun

o aletin ismini bilen var mı ben de alyım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onur_uygun

Sadece tek bir kas grubunu değil de sırtın genelini çalıştırman lazım. Trapezius, deltoid, teres, infraspinatus kaslarının nasıl çalıştırılacağını nette biraz araştır. Olmadı hocası bilgili, iyi bir spor salonuna git.

Sen yine de "bir doktora sormak" kısmını "bir doktora muayene olmak" şekline sok ve bu işin uzmanı bir doktora görün. Bu sorunun beraberinde omurga sorunları da varsa erkenden teşhis konur, rahat edersin.

Spor salonları sanki biraz tuzlu hocam. Body salonlarına gitsek yardımcı olmazlarmı ki?

quote:

Orjinalinden alıntı: inceuclusarj

sabahları düzenli olarak koş.kambur durmadan koş zamanla düzelir ama aksatmadan yapman lazım.

Hocam dik durdukça omuzlarım sırtım ağrıyor zaten sorun orada.

Valla ucuz bir yere gideceksen de önceden hangi kası nasıl çalıştıracağını iyice araştırıp git. Fazla da zorlama, unutma vücut geliştirme şampiyonasına hazırlanmayacaksın. Bu kaslarının dinlenme anındaki gerilme kuvvetini sağlayabilmesi için yüksek güce değil, iyi kondüsyona ihtiyacı olacak. Bu sebeple zorlamadan bol tekrar yap. ayrıca omurga üzerinde orantısız gerilme olmaması için karın kaslarını da biraz geliştir. Öyle baklava gibi olmasına gerek yok da kağıt gibi de olmasın. Omurgay önden-arkadan eşit gerilme olmazsa ve sadece sırt çalıştırırsan bel ve sırt ağrısı çekersin.

Kasların gelişmemişliğinden bu ağrılar olur, sporla geçer. Bu arada yine söylüyorum, başka bir sorunun da olmadığından emin olmak için işin uzmanı bir doktora görün, en iyi yardımı o yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: uA_1905

verdiği alet yay olmasın

Heh işte ondan hocam

quote:

Orjinalinden alıntı: onur_uygun

Valla ucuz bir yere gideceksen de önceden hangi kası nasıl çalıştıracağını iyice araştırıp git. Fazla da zorlama, unutma vücut geliştirme şampiyonasına hazırlanmayacaksın. Bu kaslarının dinlenme anındaki gerilme kuvvetini sağlayabilmesi için yüksek güce değil, iyi kondüsyona ihtiyacı olacak. Bu sebeple zorlamadan bol tekrar yap. ayrıca omurga üzerinde orantısız gerilme olmaması için karın kaslarını da biraz geliştir. Öyle baklava gibi olmasına gerek yok da kağıt gibi de olmasın. Omurgay önden-arkadan eşit gerilme olmazsa ve sadece sırt çalıştırırsan bel ve sırt ağrısı çekersin.

Kasların gelişmemişliğinden bu ağrılar olur, sporla geçer. Bu arada yine söylüyorum, başka bir sorunun da olmadığından emin olmak için işin uzmanı bir doktora görün, en iyi yardımı o yapar.

Zaten öle fazla zorlayacak kasım,kilom da yok hocam ben sadece dik durmak ve vücudumu birazda olsa geliştirebilmek için gidicem gidersem body e. Doktor tavsiyenede en yakın zamanda gidicem :)

• Bende de aynı sorun var ama bodye gidecek zamanım yok...
  • Hocam aynı sorun bende de vardı. Daha sonra forumda bulduğum bir şınav programını uygulamaya başladım. 1-2 hafta sonra kendiliğimden dik durduğumu fark ettim. Bir dene derim
  • quote:

Öncelikle Hayırlı Ramazanlar;

Beyler dik duramıyorum kafa biraz önde omuzlar önde gidiyor Yaş 16. Babamın doktor bi arkadaşına sormuştum sırtta kas yok o yüzdendir diyerek bi spor aleti tavsiye etti bunu almayı düşünüyorum ama bu dik durma sorununu duruş bozukluklarını yaşayanınız vardır illaki. Bunun dışında ne yapsam bu sorunu düzeltirim?

Şimdiden teşekkürler

Edit: Yazım Hatası

• quote:

Orijinalden alıntı: TheSpiRiT

Bende de aynı sorun var ama bodye gidecek zamanım yok...

Akşamları evde çalış hocam yay alabilirsin mesela veya işe yarayacak başka bir spor aleti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koray.

Hocam aynı sorun bende de vardı. Daha sonra forumda bulduğum bir şınav programını uygulamaya başladım. 1-2 hafta sonra kendiliğimden dik durduğumu fark ettim. Bir dene derim

Link varmı acaba hocam?
  • quote:

quote:

Hocam aynı sorun bende de vardı. Daha sonra forumda bulduğum bir şınav programını uygulamaya başladım. 1-2 hafta sonra kendiliğimden dik durduğumu fark ettim. Bir dene derim

Link varmı acaba hocam?

http://forum.donanimhaber.com/m_36468363/mpage_1/f_/key_sinav//tm.htm#36468363 Buyur hocam

• quote:

quote:

quote:

Link varmı acaba hocam?

http://forum.donanimhaber.com/m_36468363/mpage_1/f_/key_sinav//tm.htm#36468363 Buyur hocam

Şuan okuyorum hocam teşekkürler :)

• Öncelikle geçmiş olsun, tv'de görmüştüm; bu gibi durumlarda olan kişiler gece yatarken yüz üstü yatarlarsa büyük ölçüde düzelme oluyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_otuz -- 7 Eylül 2011; 4:10:46 >
  • iyi demiş o bölgedeki güçsüzlükten oluyor genelde
  • kardeşim dik durmak için çaba göster ilk başlarda gerçekten zahmetli bi iş gibidir ama zaman geçtikçe artık kambur durduğunda canın acıyacaktır aynı sıkıntı bende vardı ve ben boyum kısa olduğu için boy antremanlarında alıştım sokakta ve evde dik dik gezmeye çalış faydası olacağına eminim iyi günler dilerim
  • gündeşlibrahim G kullanıcısına yanıt
    6 yıllık konuyu hortlattığın için altın hortlak ödülünü kazandın
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.