Şimdi Ara

DİJİTAL SES ÇÖZÜMLERİ İÇİN AC3 FİLTER(DD-DTS)AYARLARI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
14
Favori
58.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eyw abi 1 ay sonra parmaklarımız klavyeye değdi yemini ettik kaldı şafak 125 sağlıcakla kalın hepiniz.Bu Genç Kaçar Şafak Atarİyi Dinlemeler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bonaventure

yaklaşık 6 aydır laptop'dan hdmi kablo ile bağlayıp dijital ses alamama sorunumu, realtek ses sürücüleri yükleyerek ve birkaç ayarla halletmiş bulunuyorum. dünya varmış. onkyo 606'da da en ufak problem çıkmadı.

Arkadaşım bu ayarları ve indirdiğin ses sürücülerinin versiyonunu bildirebilir misin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: blanktruth

quote:

Orjinalden alıntı: Bonaventure

yaklaşık 6 aydır laptop'dan hdmi kablo ile bağlayıp dijital ses alamama sorunumu, realtek ses sürücüleri yükleyerek ve birkaç ayarla halletmiş bulunuyorum. dünya varmış. onkyo 606'da da en ufak problem çıkmadı.

Arkadaşım bu ayarları ve indirdiğin ses sürücülerinin versiyonunu bildirebilir misin?

"download realtek high definition audio drivers 2.09" diye arat hocam google'da. Sen benimkini sordun diye böyle yazdım. 2.1x ler de çıkmış. Benimki sorunsuz.
    Sorunun hallolmazsa r..share e vs koyarım dosyayı. Bana pm de atabilirsin. Aylarca uğraşıp halledemedikten sonra, bir yabancı forumda gördüm bu bilgiyi. Benim için muazzam değerli bir bilgi.
    Umarım işini görür.

• arkadaşlar merhaba;

Bundan iki ay önce Z5500 aldım. Mevcut ses kartım Creative Soundblaster Live 5.1 Digital Entertainment SE.
    Bağlantı şeklim COAX. Windows XP SP2 üzerinde LiveDrvUni-Pack(ENG) driverlarını kullanıyorum. Herşey normal çalışıyor fakat defalarca günlerce denemelerime rağmen DTS ve DD yazısını decoder de göremedim. Kafayı yemek üzereyim. D&R'dan orjinal Dolby Digital Dvd aldım onunla deniyorum ama gene yok. Bütün codecleri ve playerleri denedim. (K-lite, AC3Filter, MPC, WinDVD, PowerDVD, KMP, BSPlayer v.s....) Windows u bile baştan kurdum ama olmadı...
    Lütfen bi el atın... naapcæz ya? bu sistemi Live 5.1 COAX kullanan ve DTS yazısını dekoder de gören varmı???

• dediginin hepsini yaptim dostum
    hoporlorum z5500
    ses karti extremmusic

dts sarki acinca ekranda PCM 2/0 48 Yaziyor ve cizirti geliyor
  • Dts audioları cd üzerinden okutmanız gerekmekte yada image alıp sanal disk ile açmayı deneyin.Aynı donanımlar ile dts dolby aklına gelebilen bütün dijital formatları dinleyebilmekteyim

http://forum.donanimhaber.com/m_26865187/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy35 -- 31 Mayıs 2009; 15:57:50 >
  • bir de dosya halindeyse uzantiyi *.dts yapip wmp ile deniyin :)
  • coax ile bağlantıda spdif aktif ettiğimde ki başka türlü ac3 sesleri 5.1 olarak oynatamıyorum; sesi kısamıyorum pc den...anfiden kısmak durumunda kalıyorum.bunun bi çözümü var mı acaba?
  • Spdif sadece dijital formatın aktarımı görevini üstleniyor sesin kontrolünü ise ses çıkışı alnınan cihazdan (z5500 vb) kontrol edebilirsiniz decoder aracılığı ile çözümü olması gerekmiyor yani herşey normal
  • çok teşekkürler..

peki son bi soru.kafamda bişi kalmasın diye oda; spdif yapmadan sesi digital olarak aktaramayaz mı?
  • Dijital bağlantı olmalıdır mutlaka kayıpsız ses katarımı için(dts dd vb.)
    s/pdif (Sony/Philips Digital Interface) bir ses iletim formatıdır, yani bir aygıttan diğerine dosya üzerinde değişiklik yapmadan (dolayısıyla ses kalitesinden bir düşüş yaratmadan) aktarma olanağı sağlar. s/pdif'in kullanım alanlarına örnek olarak harici dolby ses çözücüleri verebiliriz, bu durumda ses kartınızın s/pdif çıkışından kablo ile harici dts çözücüye bağlarsınız ve yazılımınızdan da ayarlarını yaptığınızda örneğin dvd izlerken ses, ses kartınız yerine direkt harici dts çözücüye aktarılır ve çok daha kaliteli bir ses çıkışı elde edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy35 -- 6 Temmuz 2009; 17:55:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: speedy35

s/pdif (Sony/Philips Digital Interface) bir ses iletim formatıdır, yani bir aygıttan diğerine dosya üzerinde değişiklik yapmadan (dolayısıyla ses kalitesinden bir düşüş yaratmadan) aktarma olanağı sağlar. s/pdif'in kullanım alanlarına örnek olarak harici dolby ses çözücüleri verebiliriz, bu durumda ses kartınızın s/pdif çıkışından kablo ile harici dts çözücüye bağlarsınız ve yazılımınızdan da ayarlarını yaptığınızda örneğin dvd izlerken ses, ses kartınız yerine direkt harici dts çözücüye aktarılır ve çok daha kaliteli bir ses çıkışı elde edersiniz

zaten o şekilde anfi çözüyor bu işlemi bende.bu şekilde benim için ve sizinde dediğiniz gibi en iyisi bu ama mesela..diyelim spdif yapmadan ben ac3 sesi 6 ch olarak anfime iletebilir miyim digital olarak.ses kartı (ki ses kartımın desteklediğini sanmıyorum ya [SB 0220]) veya yazılım ile...

• 2.0 kanalı yazılım ile 6 ya bölmüş olursunuz ama yazılımla olduğu kadar.Müzik için derseniz MP3 formatı stereo olduğu için 2 kanallıdır, elinizde ki ses zaten 2 kanala sahip olduğu için ayrı ayrı 6 kanal ses elde edemezsiniz. Bunun için bazı ses kartlarında olan sesi sanal olarak çoğaltma özelliğini kullanmanız gerekir. (Audigy ve türevlerinde olan CMSS 3D özelliği bu işi yapar.)Dijitalin dışında analog bağlantı ile 5.1 elde edebilirsiniz ama bu bağlantı türündede dts ve dolby sesleri elde edemezsiniz.
  • anladım teşekkürler

kısacası digital anfimiz var ise sesi spdif ile taşıyıp çözme işini anfiye bırakıcaz.
  • güzel bi rehber olmuş(tur heralde).. bu tip ses mes işleriyle ilgilenmedim hiç..

şimdi sorum şu.. benim PC de ses kartı yok harici.. anakart üzerine bi x530 bağlı o kadar. ve bilgisayara bağlayıp Realtek HD Audio kurup kullanmaya başladım. hiç ne bi ayar ne bi bişe yaptım.. şu an benim ne yapmam lazm maksimum kalitede ses almam için.. her şey default ayarlarda galiba bende.. hangi yazılımları yükleyip nasıl ayarlar yapmam lazım??

yardım ederseniz çok sevinirm...
  • Arkadaşlar, bir sorun ben de var. Yalnızca ben de mi yoksa herkeste mi var bilmiyorum. Standart spdif olarak kullanırsam, film izlerken arada duraklatsam veya ileri geri alsam ses kesiliyor. Ancak tamamen durdurup yeniden başlatırsam ses geliyor. Bunu birçok player ile denedim; KMPlayer, PowerDVD, WMP, GOMplayer, Medi Player Classic, VLC vs. Yalnızca AC3 filter ayarlarında "Force sound card to reinit after seek/pause" seçeneği seçiliyse sorunsuz çalışıyor. Ancak bu durumda KMPlayer veya Media player Classic te AC3 Filter kullanmak zorunda kalıyorum. Bu sorun bir tek bende mi var, yoksa herkeste böyle mi.

Not: ses kartı onboard (Asus p4c800-e_deluxe) ADI AD1985.
  • quote:

Orjinalden alıntı: UnReaL.4

güzel bi rehber olmuş(tur heralde).. bu tip ses mes işleriyle ilgilenmedim hiç..

şimdi sorum şu.. benim PC de ses kartı yok harici.. anakart üzerine bi x530 bağlı o kadar. ve bilgisayara bağlayıp Realtek HD Audio kurup kullanmaya başladım. hiç ne bi ayar ne bi bişe yaptım.. şu an benim ne yapmam lazm maksimum kalitede ses almam için.. her şey default ayarlarda galiba bende.. hangi yazılımları yükleyip nasıl ayarlar yapmam lazım??

yardım ederseniz çok sevinirm...

şu soruya bi cevap be üstadlar be.. hadi be

• tecrübeli arkadaşlara;

analog bağlantıda power dvd yazılımı ile bazı dvd filmlerde yazılımdan 5+1 çıkışlı olarak film izlemeye çalıştığımda insan sesler yok denecek kadar az çıkıyor sebebi ne olabilir. not codeclerin hepsini sildim denedim olmadı yükledim yine olmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vitex

Arkadaşlar, bir sorun ben de var. Yalnızca ben de mi yoksa herkeste mi var bilmiyorum. Standart spdif olarak kullanırsam, film izlerken arada duraklatsam veya ileri geri alsam ses kesiliyor. Ancak tamamen durdurup yeniden başlatırsam ses geliyor. Bunu birçok player ile denedim; KMPlayer, PowerDVD, WMP, GOMplayer, Medi Player Classic, VLC vs. Yalnızca AC3 filter ayarlarında "Force sound card to reinit after seek/pause" seçeneği seçiliyse sorunsuz çalışıyor. Ancak bu durumda KMPlayer veya Media player Classic te AC3 Filter kullanmak zorunda kalıyorum. Bu sorun bir tek bende mi var, yoksa herkeste böyle mi.

Not: ses kartı onboard (Asus p4c800-e_deluxe) ADI AD1985.

Sorun değil dostum olağan birşey.Sinyali ses kartı üzerinden duraklatıldıktan sonra tekrar devam ettir seçeneği işaretli ise AC3 te yani dediğiniz "Force sound card to reinit after seek/pause" seçeneği herşey olağan.Bu seçenek seçili olmadığı sürece sinyal kesildimi tekrar başlatman gerekir bu durumuda bu seçenek ile ac3 filter kaldırıyor diğer programlarla kullanmak zorunda kalman hiç sorun değil ac3 filter ok yararlı bir program daha lternatifi yok çünkü

• Elbetteki AC3 Filter çok güzel bir program ve ben 10 yıldır kullanıyorum zaten. Ancak bazen sisteme ek yük getirebiliyor yada her programda tek tek ayarlamak gerekiyor. Hatta PowerDVD de hiç kullanamıyorsunuz. Bu yüzden sordum, genel bir durumsa uğraşmam ancak yalnızca ben de oluyorsa sorunu çözmek istiyorum.
    MPC veya VLC kullanan arkadaşlar hiç arar vermeden mi seyrediyorlar?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.