Şimdi Ara

DİJİTAL SES ÇÖZÜMLERİ İÇİN AC3 FİLTER(DD-DTS)AYARLARI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
14
Favori
58.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Classic media tercihim benimde transformers dts açtım şimdi ve sadece check output format support seçili aktive filmi pause edince ses kesiliyor doğal olrak sinyali kesiyorum playde aynen devam ediyor ses gelmeye media classic için bunu söyleyebilirim.
  • benimde bir sorum olacak arkadaslar simdi ben... z 5500 umu xfi fatality ile kullaniyorum.... bilindigi gibi z 5500 digital ama benim ses karti analog... peki bunu ben digital olarak nasil baglayabilirim.... ses kartinda maalesef optik giris yok.... bunun bir yolu var mi? yardim ederseniz sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: speedy35

Classic media tercihim benimde transformers dts açtım şimdi ve sadece check output format support seçili aktive filmi pause edince ses kesiliyor doğal olrak sinyali kesiyorum playde aynen devam ediyor ses gelmeye media classic için bunu söyleyebilirim.

Teşekkürler, asıl öğrenmek istediğim buydu. Ya kodeklerden ya da ses kartında bir sorun olduğu anlaşılıyor. Çözmek için uğraşmam gerekiyor bu durumda.
  • arkadaşlar kafayı yemek üzereyim lütfen yardım edin

normal bir laptoba creative X-FI XTREME AUDIO NOTEBOOK PCMCIA Express SES KARTI taksak ve artı dts çözen 5+1 değilde destekleyen ses sistemiyle misal microlab x15 sesleri alamazmıyız lütfen yardım edin.
  • Speedy arkadaşım Allah senden bin kere razı olsun her tuttuğun altın olsun emi...:)))
    Nerdeyse sinema sistemini, pc yi lcd tv yi falan çöpe atmak üzereydim veya çekiçle kırcaktım. Ne kutsal birşeymiş kardeşim bu ac3filter yaa.
    Çok çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedy35

Arkadaşım kulaklık soketi ile paylaşımlı ise S/PDIF (optik) kullanacağın kablo budur.İşletim sisteminden yada hirici ses kart kullanıyorsan ses özelliklerinden spdif çıkış seçili olucak bu şekilde dijital sinyal alabilirsin...Caox bağlantı türüdür.Bende caox yok optic giriş var dersen yukarıdaki 1.1 etiketli resimde ki kablo ile bağlantı yapabilirsin...Ayrıca paylaşımlı soketten ışık göremezssin bunuda belirteyim...

DİJİTAL SES ÇÖZÜMLERİ İÇİN AC3 FİLTER(DD-DTS)AYARLARI

Öncelikle böyle bir konu açıldığı için herkeze teşekkürler. Bendede creative audigy 2 zs ve logitech z5500 var.
    ikinci resimdeki optik kabloyu aldım ince ucunu ses kartının coax girişine diğer ucunuda ses sisteminin optik girişine taktım fakat bir türlü ses alamadım acaba nerde yanlış yaptım yukardaki kabloyumu almam lazımdı. Bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var çıldırmak üzereyim

• yararlı bir konu olmuş
  • bende optical kablo hama aldım 1,5 metrelik içinden jack adaptörü de çıktı herşeyi düzgün bir şekilde taktım AC3 Filterdan ayarları yaptım ancak "System" sekmesinde bulunan "Default audio renderer" başlığı altındaki "Use Direct Sound by default " seçeneğini seçemiyorum.

Başka bir sorun ise " DTS ve Dolby " sesleri test ederken ses çıkıyor ancak " Ses geldi mi " sorusundan sonra kayboluyor , kısacası kaydetmiyor anlamadım normalde çalışıyor olması gerekmiyor mu ? Yanlış bişey yapmış olsam o sesin de çıkmaması gerekir ancak Test'de çıkan şey neden normalde çıkmıyor anlamadım :(
  • Tamam sorun çözüldü ses alabiliyorum artık ... sorun Realtek HD'nin eski driver olmasından kaynaklanıyormuş Ancak DTS ve DD'i hala halledemedim
  • Optical Kablo'ya uzatma kablo falan yok mu bana 1.5 metre yetmez de ondan :)
  • yardımcı olabilecek birisi yok mu?
  •  DİJİTAL SES ÇÖZÜMLERİ İÇİN AC3 FİLTER(DD-DTS)AYARLARI

arkadaşlar bu kabloyu nerden bulabiliriz? Help
  • bu başlığı açanlara teşekkür etmek isterim öncelikle oldukça faydasını gördüm uzun zaman önce lakin şimdi çok enterasan bir problemle karşı karşıyayım... X-fi extreme music ses kartım ve z-5500 ses sitemim var. XP de hiç bir sorun iyaşamazken Vista' da sonradan öğrendiğim kadarı ile Creative sürücüleri ile alakalı bir sorundan dolayı bir türlü dts ses alamadım ben de xp kullanmaya devam ettim. Yakın zamanda arkdaşımdan alıdğım Windows 7 pre order sürümünde hiç bir sıkıntı yaşamadan XP deki gibi sorunsuzca dts sesleri alabildim, Creative sürücü problemini çözmüş sonunda diye düşündüm. Ama bir kaç gün önce kurduğum 64 bit Win 7 de tekrar aynı problemleri yaşamaya başladım bir türlü dts ses alamadım, daha önce elimde olan pre-order sürümü 32 bit sürümdü, 32 bit ile çalışıp 64 bit ile sorun olduğunu düşündüm bende ve tekrar daha önceki pre-order 32 bit sürümünü kurdum ama o da ne aynı problem... sayfada gösterilen ayarları yaptığımda ac3 filter mensünde spdif ibaresinin yanında parantez içinde disabled yazıyor... 2 farklı hdd de iki ayn sürüm win 7 var birinde hiç bir sıkıntı varken diğeri deli etti beni... bunun bir çözüü var mıdır acaba, bir de şöyle sorayım creative nin x-fi serisi kartları ile Win 7 sürümleri arasında dijital ses alabilme problemi devam ediyor mu? Elinde x-fi extreme musci edition ve z550 olan arkdaşlardan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

• Elite pro ve z5500 ikilisini kullanmaktayım.Filmlerde dts ve dolby digital yazısını z5500'ün ekranında görüp dinleyebilmekteyim.Bilgisayar oyunlarını elimdeki mevcut sistemle dolby digital olarak neden oynayamıyorum?bu mümkünmüdür?elimdeki ses kartı ile bu iş olamıyorsa hangi ses kartı ile bu iş olur?model ve marka alabilirmiyim?teşekkürler saygılar.
  • Merhaba arkadaşlar,

Ses kartım :X-fi extreme music
    İşletim Sistem:windows 7 64bit

ne yaptıysam spdif out olarak digital ses almayı başaramadım aşağıdaki ayarlarla tek duyabildiğim sürekli bir cızırtı..Yardım edebilecek varsa çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler....(Bu arada ses kartından digital ses alamamam harici hiçbir problemim yok)

• @kemalakd ve RaphaeLmiX arkadaşlarım işletim sistemi üzerinden ses çıkışlarınızın optical yada digital out seçili olmalı ya bu ses kartınızın arayüz programından yada onboard ses kartınızın ses ayarları menüsündedir.Bütün ac3 filter ayarları tam ise en son ayar bu kalıyor.Birde sisteminize giricek olan optic kablo ucunda kırmızı ışık yanmaktamı eğer ışık yanmıyor ise optic çıkış aktif değil demektir onada dikkat edin.Sizlere tavsiyem caox bağlantı yapmanız.

@jackalmordor w7 64 bit kullanıyor ve z5500 + extreme music mevcut elimde dts dd sorunsuz çalışmakta.Peki w7 üzerinden ses ayarlarından sistem ses çıkışını speaker yada hoparlör olarak değilde dijital çıkış yada digital out olarak seçtiniz mi? Creative ses kartı olanlar spdif out u seçmeli...

Burada digital out spdif seçilmiş olmalı

@ugurmurat360x oyunların ses kodları dts ve dolby olmadığı için dts ve dd ses almak mümkün değil daha bunada 5-10 yıl var gb çünkü düşşünün o zaman oyunların boyutları ne kadar fazla olucak.Dijital çıkışı olan ses kartı ve ses istemi ile bu dileğinizi yıllar sonra gerçekleştirebilirsiniz.Özel donanımlara gerek yok anakartınız da dijital çıkışlar mevcut ise onlar dahi yeterli olur

• Benim problemim de dts müzik cd lerinden ses alamamak. Pc mi coaxial dijital kablo ile yamaha receiver a bağladım. Receiver dts sesleri çözebiliyor. Ac3 filter dan bahsedilen ayarları yaptım. On-board ses kartım realtek. Enson realtek high definition audio sürücülerini yükledim. Ama dts kodlu mkv filmlerden ses almama ve receiverda dts yazısı belirmesine rağmen dts müzik cd lerinden sadece hışırtı alıyorum. Bu cd leri audio cd olarak kaydettim ve dvd playera taktığımda dinliyebiliyorum ama pc de dinliyemiyorum. Receiverın bütün dijital girişleri dolu olduğu için kabloyu dvd den söktüm ve pc ye taktım. Kablo tak çıkar uğraşmak istemiyorum.
    Bi fikri olan varmı acaba?
  • arkadaşlar merhaba.konu çok güzel olmuş.katkısı olan herkese teşeekürler.

benim sorum şu.bende creative 5200 5+1 ve creative audigy value ses kartım var.

amacım film izlerken 5.1 dijital ses almak.(bu amaçla BRrip filmler indiriyorum.6 kanallı oldugu için.)

bunu yapabilmem mümkün mü?çünkü bağlantı şekillerinden bahsetmişsiniz.ancak benimki hoparlör setinden çıkan kablolarla bağlı.fotoğraflardaki gibi degil.kulaklık çıkışı gibi.

hangi media oynatıcı ve codec kullanmam gerekir?hangi ayarları yapmam gerekir.

çok masraflı oldum farkındayım ama yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler.
  • arşivimde birkaç .dts uzantılı müzik var.Kmplayer'da açtığımda müziği yürütüyor ses gelmiyor,Z5500 kontrol panelinin ekranında direk dts yazısıda çıkıyor fakat hiç ses gelmiyor.

diğerlerinde vlcplayer,gomplayer mediaplayer calssic vs. hepsinde denedim onlarda şarkı çalıyor ses geliyor ama z5500 ekranında dts yazısı çıkmadan çalıyor.

tüm ayarlar düzgün filmlerde hiçbir sorun yok dts olarak açılıyor ve ses geliyor normal bir şekilde ama müzikten ses alamıyorum.Hem creative titanium'da hem de onboard ses kartımda denedim sonuç aynı.

müzikleri nero image ile .img dosyası yapıp virtualclone driver ile de açtım çalmaya çalıştım yine aynı şekilde ses gelmedi ama z5500 ekranında dts yazısı çıkıyor ve müziği oynatıcı yürütüyor.

ses neden gelmiyor acaba sebebi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Big-Daddy

Merhaba arkadaşlar,

Ses kartım :X-fi extreme music
    İşletim Sistem:windows 7 64bit

ne yaptıysam spdif out olarak digital ses almayı başaramadım aşağıdaki ayarlarla tek duyabildiğim sürekli bir cızırtı..Yardım edebilecek varsa çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler....(Bu arada ses kartından digital ses alamamam harici hiçbir problemim yok)

calistirdigin dosya uzantin nedir..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.