Şimdi Ara

DİJİTAL SES ÇÖZÜMLERİ İÇİN AC3 FİLTER(DD-DTS)AYARLARI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
14
Favori
58.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklaşık 6 aydır laptop'dan hdmi kablo ile bağlayıp dijital ses alamama sorunumu, realtek ses sürücüleri yükleyerek ve birkaç ayarla halletmiş bulunuyorum. dünya varmış. onkyo 606'da da en ufak problem çıkmadı.
  • Hayırlısı olsun o zaman iyi idinlemeler dijital sesi duyan bir daha bırakamıyor benim gb elimde olsa bütün mp3 arşivini dts olarak dinlemek isterdim ama çok zor bir olay...
  • evet hocam.. hakikaten elde o kadar nefis 1080p ripli mkvler var; ancak 2 kanal ses yüzünden dvd tercih ediyordum. Dünya varmış..
  • tekrar tekrar teşekkürler, on board ses kartımdan da (aşağıdaki sistem) aynı verdiğiniz ayarlarla ( sadece hoperlor için d s prolo) 5.1 aldım. O kadar çok uğraşmıştımki bu iş için... Çok sağol speedy...
  • Eyw üstadım dijital ses almana sevindim iyi dinlemeler bundan sonra
  • İnan, hiç bir zaman çözemeyeceğim bir sorundu bu, sayende 5 dakikada halletmiş oldum. Diğer mağdurlar için söylüyorum, realtek hd audio driverlerini de yüklemeleri lazım... Harbiden Allah razı olsun speedy... Son bir sorum olacak bu olayı yani 5.1 çözümünü destekleyen oyunlarda nasıl aktif hale getirebiliriz? misal cod4 te nasıl 5.1 alacağız???? ( az önce denedim filmlerde hiç sorun yok, oyunlar yine stereo)
  • Ewt üstadım tekrar oyunlara gelince oyunlar dolby ve dts destekli olmadığı için ayrıca ses kartlarında dts connect bulunmadığı asus xoanr hariç çıkışlar pcm olarak gelmekte onboard ses kartı olduğu için sizdede bu şekilde bu yüzden ses dosyaları ne yapsakta stereo almaktayız.EAX5 destekli oyunlar burda ses yongasında biraz fark yaratmakta en iyisi oyunların nimetlerinden faydalanmak için tavsiyem dijital ses çıkışı ile değilde direct 3 kablo bağlantısı ile oyunları oynaman daha iyi verim almanı sağlar
  • analog ses sistemleri için AC3 Filter ayarları hakkında hiç bir bilgi yok ?
  • Analogda dijital ses elde edemezssin dostum o yüzden dolby yada dts için dijital bağlantın olması gerekiyor analogdada 3/2 ile 5.1 kanal elde edebilirsin ama dolby ve dts geçerli değil maalesef...
  • speedy35
    bilgiler için çok sagol ffaydalı kaliteli gerçekkten yararlı bilgiler teşeküürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratt45

analog ses sistemleri için AC3 Filter ayarları hakkında hiç bir bilgi yok ?

yeni actigim konuya bakabilirsin..
    http://forum.donanimhaber.com/m_28185502/mpage_1/key_//tm.htm#28185502

syg
  • quote:

Orjinalden alıntı: MORGAN2

speedy35
    bilgiler için çok sagol ffaydalı kaliteli gerçekkten yararlı bilgiler teşeküürler

Saolasın dostum işine yaradıysa sevindim iyi dinlemeler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: speedy35

Bilgisayardan deneyin özellikle ses kartının çıkışından herhangi bir kulaklık ile çıkış alın kulaklıktan ses geliyor ise aktarım ok.Daha sonra z5500ü analog ile bağlayın yani 3 kablo ile testte ses geliyorsa z5500de sorun yok diyebilirsiniz...Lakin bu şekildede ses alamıyorsanız dediğim gb daha öncede üzülerek söylüyorum servise kalıyor iş...

Dediğiniz gibiydi, servise verdim ürünü bu hafta aldım. Giriş ünitesi değişti, şu an sorun yok. Sanırım powerla ilgili bu olay başıma geldi.
  • Sorun çözüldüyse üstadım sevindim pcden çıkışlarda sorun olmadığı sürece ben z5500 girişlerinden şüphelendim o yüzden işimiz zorunlu servise kalıyor dedim. 1 hafta gb kısa bir zamanda halledilmeside güzel birşey iyi dinlemeler
  • selam aradaslar

Bende Pioner c501 av reciver bulunmakta gecenlerde bir casper valeo media center aldım ve bunu optik cıkıstan bagladım fakat dvd filimlerde dolby digital olarak alabiliyorum fakat dvdrip veya brrip dosyaların seslerini oyunların seslerını tam olarak alamıyorum ozelllikle tum efekler cevresel olarak gelmesine ragmen insan sesleri on hoperlorden gelmiyor isletim sistemi media center seskartım realtek hd yardımcı olursanız sevinirim bu arada codek olarak k-lite codek kullanıyorum uzerinde default olarak ses kartının driverları yüklü yeni driver yuklesem sorun cıkarmı

Emrah karan
  • güzel konu. teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrahkaran

selam aradaslar

Bende Pioner c501 av reciver bulunmakta gecenlerde bir casper valeo media center aldım ve bunu optik cıkıstan bagladım fakat dvd filimlerde dolby digital olarak alabiliyorum fakat dvdrip veya brrip dosyaların seslerini oyunların seslerını tam olarak alamıyorum ozelllikle tum efekler cevresel olarak gelmesine ragmen insan sesleri on hoperlorden gelmiyor isletim sistemi media center seskartım realtek hd yardımcı olursanız sevinirim bu arada codek olarak k-lite codek kullanıyorum uzerinde default olarak ses kartının driverları yüklü yeni driver yuklesem sorun cıkarmı

Emrah karan

Sayın Emrah bey, aynı sorun bendede var sanmıştım, ama aslında sorun yok, çünkü, 5.1 ses alabilmek için, 5.1 formatında bir uygulama çalıştırmamız lazım, dediğiniz riplerin birçoğu hatta tamamı stereo kayıtlı, oyun konusunu az yukarıda, speedy üstadım çok net açıklamış, optikten surround alamıyoruz... Ben de realtek kullanıyorum, size tavsiyem kartın son sürücülerini ve hd auidio sürücülerini yüklemeniz. Saygılarımla...
  • Speedy kardeş 3 gündür şu z5500 ümden dts yazısını görmek için uğraşıyorum. Sayende bir kez görmek nasip oldu ama sonra .dts uzantılı bir müzik dinleyeyim dedim yine eskisi gibi kayboldu. Tüm kodekleri kaldırdım ve fatiha okudum ama gene olmadı. Ne olur yardımcı ol yoksa ya kendimi atıcam ya da aleti. Aşağıda şimdi Haali media splitter diye bişey çıkmaya başladı ben neyi yanlış yapıyorum. Bu mesajı yazarken birinci sayfadaki tüm ayarlar senin dediğin gibi yapılmış vaziyette.
  • Dostum bu şekilde sorunları bende yaşadım k-lite codeci kaldırman tavsiyem ayarları tekrar yapılandırman son sürüm klite codec daha ayrıntılı kalıcı ayar yapılandırması yapmalısın...Birde bu ayarlardan sonra dts uzantılı bir film ile denemen netteki dts uzantılı şarkı örneklemelerinin bazıları dts konusunda sorun çıkartabilmekte en iyisi dts uzantılı bir film ile denemen
  • quote:

Orjinalden alıntı: speedy35

Dostum bu şekilde sorunları bende yaşadım k-lite codeci kaldırman tavsiyem ayarları tekrar yapılandırman son sürüm klite codec daha ayrıntılı kalıcı ayar yapılandırması yapmalısın...Birde bu ayarlardan sonra dts uzantılı bir film ile denemen netteki dts uzantılı şarkı örneklemelerinin bazıları dts konusunda sorun çıkartabilmekte en iyisi dts uzantılı bir film ile denemen

Asker bilgisayar yüzü görmüş 1 ay sonra, hayırlı teskereler....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.