Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13635. sayfa)

9 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 37 Misafir (4 Mobil) - 37 Masaüstü9 Mobil2 Android
5 sn
349.823
Cevap
2.720
Favori
21.326.289
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
571 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Biliyorum daha önce fifa 21 almıştım ama aldıktan sonra kullandığı wirecard a şikayetvardan baktığımda habersiz kartlarından para çekilmeler vs. vardı. Oyunu aldığımda elime 1 günde ulaştı Türk Telekom’u arayınca o Google playdır bizim öyle bir şeyimiz yok diye saçma bir cevap almıştım :)
  • Impakt kullanıcısına yanıt

Senelik çıkan spor oyunları yılın sonunda ömürlerinin sonuna yaklaştığı için 3.parti sitelerde 20-30 liraya düşüyor hep. Nba'da ve Fifa'da her sene görüyoruz bunu. F1 21 yeni gelen 3 pisti oyun çıktıktan bir kaç ay sonra tamamlayabilecekmiş, yani zaten almak için acelemiz yok. Aynı oyun adı farklı yine.

• In Vino Veritas kullanıcısına yanıt
    Sık sık indirim görüyor genelde indirim dönemlerinde. Yakın zamanda ne zaman olur bilemiyorum tabi bazen haftalık indirimlerde de olabiliyor.
  • EA hiç şaşırtmıyor. Maşallah demek steamdeki son f1 oyunumuz 20 olarak kalacak. Hayırlısı artık.

• In Vino Veritas kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yaşamazsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuharremAylar

Senelik çıkan spor oyunları yılın sonunda ömürlerinin sonuna yaklaştığı için 3.parti sitelerde 20-30 liraya düşüyor hep. Nba'da ve Fifa'da her sene görüyoruz bunu. F1 21 yeni gelen 3 pisti oyun çıktıktan bir kaç ay sonra tamamlayabilecekmiş, yani zaten almak için acelemiz yok. Aynı oyun adı farklı yine.

F1 2021 daha doğrusu F1 2021 ve F1 serisinin gelecekteki oyunları 1 sene içerisinde 20 30 TL gibi fiyatlara düşmeyecek hocam artık. Oyunu EA satın aldıktan sonra muhtemelen Humble ile de verilmeyecek.

Ha bir sitede fiyat hatası olur onu bilemem zaten bunu tahmin etmek de olası değil. Base fiyatı Steam Türk storeda 92 TL olan F1 2020 20-30 TL fiyata alabildik ama Base fiyatı 419 TL olan oyunu %75 bile indirime girse 104.25 TL fiyata alabileceğiz. Zaten 92 TL yerel fiyatlandırma ile 92 TL idi bundan dolayı 20 30 TL gibi fiyatlara alinabiliyordu, yerel fiyatlandirma kalktigi icin ve Steam uzerinde 419 TL oldugu icin 3. parti siteler bu oyunun base indirimsiz fiyatini 419 TL den asagi bir fiyata koymazlar. Oyunun global fiyatı 60$, 3. parti sitelerde güncel kurla oyunun 480 TL ve üzeri bile olması olası bir durum.

Ancak bu oyun geçen sene F1 18in Humble üzerinden verildiği gibi bedava verilebilir gibi düşünülebilir ama yine burda EA işin içine giriyor ve bunun gelecekte olma ihtimali de sıfıra çok yakındır. Özetle F1 2020den sonraki oyunlar F1 serisinde artık ucuz olmayacak.

Örnek: https://www.greenmangaming.com/games/f1-2021-standard-edition-pc/

Örnek 2: https://www.foxngame.com/f1-2021

Humbleda göremedim preordera açılmamış galba, Humbledan bir 480 TL fiyat beklentim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 16 Nisan 2021; 3:59:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MuharremAylar

Ea'nin sihirli dokunuşuyla ilk müdahalesi yerel fiyatlandırmaya geliyor.

SEGA mıydı hangi firmaydı sattığı oyunun Türkiye fiyatını belirlerken hiç uğraşmadan direkt oyunun global Euro fiyatını güncel kur ile çarpıp bizlere sunuyordu. Bu oyunun euro baz alındığında düz hesap 600 TL fiyata denk geldiğini düşününce bana bir gülme geliyor. Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

Bu şey gibi olmadı mı ya, kötü günler geride kaldı artık daha kötü günler gelecek Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]  Bu seneki fiyatını düşünüp gelecek seneki fiyatının daha yüksek olabileceğini düşünmek fikri çık aklımdan. Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

• Bazi sirketler square enix i almak istiyormus.

Acaba yeni gamepass oyunlari mi geliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Onvious

Bazi sirketler square enix i almak istiyormus.

Acaba yeni gamepass oyunlari mi geliyor?

Square Enix'i Sony yıllardır almak istiyor zaten. Japon bir firma olduğu için eğer bir firma satın alacaksa bence bu Sony olur. Sony'nin Microsoft'a kaptıracağını sanmıyorum.

Ha Microsoft alır da Game Pass'e gelirse daha mutlu olurum, o ayrı konu. Ama Microsoft bu kadar güçlenmişken, Sony Square Enix'i Microsoft'a kaptırmaz.

Bakarsın Epic Games çıkar bastırır parayı, bir de kendine özel exclusive oyunlar yaptırır Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 16 Nisan 2021; 8:30:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Square Enix'i Sony yıllardır almak istiyor zaten. Japon bir firma olduğu için eğer bir firma satın alacaksa bence bu Sony olur. Sony'nin Microsoft'a kaptıracağını sanmıyorum.

Ha Microsoft alır da Game Pass'e gelirse daha mutlu olurum, o ayrı konu. Ama Microsoft bu kadar güçlenmişken, Sony Square Enix'i Microsoft'a kaptırmaz.

Bakarsın Epic Games çıkar bastırır parayı, bir de kendine özel exclusive oyunlar yaptırır  

Alıntıları Göster

Square in sanirim 7milyar dolar degeri var borsada. Buyuk ihtimal almak isteyen sirket 10milyardan fazla odemesi gerekir.

sony bu parayi sadece oyun bolumu icin degil de anime ve manga icin odeyebilecegini dusunuyorum.

sony anime ve manga sektoru icin ciddi yatirim yapiyor sonucta.

japon yasasi biraz farkli. Eger sirket ulusal guvenlik ile ilgili birseyler uretiyorsa hukumet satin alimi red edebiliyor.

yasa 2019da degistiginde game publisher lar bu gruba girmiyor artik. Bir de hangi sirket oldugu onemli, mesela huawei ye satisi onaylamazlar fakat ms ye karismazlar.

bence microsoft illa japon sirketi alacaksa SEGA veya capcom daha mantikli olur.

• Impakt kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde burda Yakuza ve Persona oyunlarının fiyatlandırması hakkında konuşuyorduk. Sega güncel kuru bile almıyor, adamlar persona 5 oyununu direk 560TL gibi inanılmaz bir sayı çıkarıyorlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dün Humble Store üzerinden Control Season Pass aldım ve para hesabımdan çekilmesine rağmen bir gündür "We are waiting for the merchant to accept your payment." yazıyor. Neyi bekliyorlar anlamadım. Para bunlara ulaşmadıysa nereye gitti? Humble Support'a yazsam yardım ederler mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar bayadır bu konuya uğramıyordum. NVIDIA/AMD Ekran Kartı Stok Takibi konusunda bu konudan da hatırladığım @R-10 hocamla 2 ay gibi bir süre geçirip dün itibariyle 3060ti yakalayabildim.

Birkaç sayfa okuma fırsatı buldum konuyu, aylar değişiyor ama EA'ya sövmeler asla bitmiyor. Yeni çıkacak F1'e de dünya fiyat biçmişler. Biz eski sürümlerden devam artık. Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

• Aldık bakalım hayırlısı olsun.Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

• Tranquillity kullanıcısına yanıt

EA oyun dünyasının en nefret edilen firması olma yolunda hızla ilerliyorDijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] .

• quote:

Orijinalden alıntı: The Frost

Dün Humble Store üzerinden Control Season Pass aldım ve para hesabımdan çekilmesine rağmen bir gündür "We are waiting for the merchant to accept your payment." yazıyor. Neyi bekliyorlar anlamadım. Para bunlara ulaşmadıysa nereye gitti? Humble Support'a yazsam yardım ederler mi?

Harcama hesap ekstrene/dönem içi işlemlere düştü mü yoksa provizyondaki işlemlerde mi?

Provizyondaki işlemlerdeyse kesin olarak hesabından çekildiği anlamına gelmez. Eğer provizyondaysa bankanı arayıp bir teyit ettir derim. Yok eğer hesap ekstrende ya da dönem içi işlemlerde görünüyorsa Hımbıl'a bi sor.

Sanırım Hımbıl Türkiye'ye çok sert politikalar yürütmeye başladı. Kaç yıllık hesaplara dandik bir bundle yüzünden hesap doğrulama yapma, ödeme onayı geciktirme hatta hoşuna gitmediyse ödemeyi/hesap doğrulamayı onaylamayıp hesap kapatmaya falan başladı son 1 yıldır. İngiltere'deyken açtığım multi hesabımı hiçbir sıkıntı olmadan kullanıyorum ama geçenlerde Train Simulator Bundle'ı Türk hesabımdan almıştım ve hesap doğrulama yaptırdılar. Oysa ki 2012-2013 yılından beri kullanıyorum ana hesabımı. 8 yıllık hesaba da hesap doğrulama yapmazsın değil mi? Millet eski üyelere sadakat bonusları, avantajları falan sağlar, bunlar banlamak için uğraşıyor Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

• epic games de verilen deponia the complete journey ayrı bir oyun mu yoksa tüm deponia oyunlarını içeriyor mu çok karışık geldi bana anlayamadım bilgisi olan var mı ?

• jr.Harden kullanıcısına yanıt

Deponia Doomsday oyunu hariç diğer 3 oyunu içeriyor.

Doomsday ana oyunların hikayesine alternatif son ve farklı yeni hikayeler sunuyor.

• teşekkür ederim hocam şimdi anladım :)

• Gamersgate güzel indirimler var (RDR2 ve Planet Zoo için en azından)

Bu siteden daha önce alışveriş yapmadım kötü bir deneyimi olan oldu mu?

https://tr.gamersgate.com/

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.