Şimdi Ara

Didim Hakkında (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CekomastikSilikon

Arkadaşlar Didim'den hem yatırım amaçlı hem de arada tatile gitmek amaçlı bi yazlık almayı düşünüyorum. Didim hakkında ve bu tür bi yatırım düşüncemle ilgili yardımcı olabilecek var mı acaba ?

Hocam bende yazları gidiyorum, yatırım amaçlı alınabilir bence, çünkü çok turist geliyor, yazın ingiliz dedeler kaynıyor

Kalmalık istiyorsanız da Akbük'ü tavsiye ederim daha sessiz sakin.

Turistik kısım altınkum.

Çok ev yaptılar ama hocam, çok ucuzdan satılıyor o yüzden kiraya vermekte zorlanabilirsiniz.

• kuşadasında yaşıyorum. didim'i de bilirim. o yatırımı kuşadası'nda yapman çok daha iyi olur. didim takıntınızı anlayamadım.
    sahil sitelerinde yazlığımız var. imkanım olsa orada yaz-kış yaşarım. yazı belli zatende kışında da ayrı bir huzur, sessizlik var.
  • Didim-Mavişehir bölgesi olabilir. Oradaki evler sıra halinde, uzuunca bloklar vardır. Her bloğun, (sokağın) parası da ona göredir. 60 bin ila 80 bin lira arasında değişiyor fiyatları. Yazın günlük olarak kiraya verebilirsiniz. Oradaki emlakçı uğraşıyor bu iş ile.. Bunun dışında, gitmediğiniz vakitlerde ilanda verebilirsiniz kendiniz nette.. 2+1 şeklindedir evler.

Mavişehir, Altınkum'a göre biraz daha sakin bir yerdir. Bölgedeki en eski yerleşim yeri olması sebebi ile en büyük sitelerdendir. Pazar alanı vardır. Cafeler, oyun alanları vs..

Bunun dışında, Mavişehir'i geçtikten sonra, (Altınkum'a giderken) sağ tarafa bakarak gittiğinizde bir çok site ismi görebilirsiniz. Buraları gezerek kendiniz karar vermelisiniz.

Mavişehir veya etrafındaki yerler gençlere göre bir yer değil. Tabi bu genç kişilerin olmadığı anlamına gelmiyor. Ancak Altınkum daha canlı bir yerdir. Revaçta olan yerleri de pahalıdır..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xCixLandx

izmirin yazıda güzeldir didime yatırım yapma işi sana kalmış istediğini yapabilirsin kiralar burda ucuz 200 400 tl arası geziyor merkezi yerden alırsan iyi fiyata verirsin evi şuan 40.000 den 1+1 var 75 ile 90 bin tlye dublexler var altınkumdan alacaksan denize yakın olduğu için rutubeti çok olabilir ben merkezde oturuyorum otogara hastaneye herşeye yakın altınkum minibüsle 10 dk yürüyerek 30 40 dk

Hocam ben yazlik alayim diyorum sezon zamani gunlugu 100 tl den kiraya veriliyormus nereden onerirsin yazligi mevkii olarak ?

didimde ev alanlar yazlık diye bakmıyor ev aldım diyor didimde hem yazlık bölümü var hem ev bölümü merkezi yerlerde evler var ıssız sakin yerlerde yazlıklar var günlük

100 tlden kimse kiralamaz zaten aylık kiralar 300 ile 500 tl arası burda

altınkumdan alırsan anca günlük 100 tlye yazın verirsin kışın kimse olmadığı ya ev boş kalır yada ucuza verirsin

merkezi yerde ulaşımı kolay olması kirayı etkiler altınkumda uygun fiyata bulabilirsin ordan al sıfır evler gördüm veya yenihisardan da alabilirsin denize biraz uzak ama geri kalan herşeye yakın

bankalar kargolar marketler otogara vs gibi buralarda evler daha değerli oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xCixLandx -- 18 Haziran 2013; 7:41:03 >

• Didimde Caprice Thermal Palace da 5 yıllık anlaşmamız var çok iyi devam ediyor mu bilmiyorum yer olarak çok güzel
  • quote:

quote:

quote:

izmirin yazıda güzeldir didime yatırım yapma işi sana kalmış istediğini yapabilirsin kiralar burda ucuz 200 400 tl arası geziyor merkezi yerden alırsan iyi fiyata verirsin evi şuan 40.000 den 1+1 var 75 ile 90 bin tlye dublexler var altınkumdan alacaksan denize yakın olduğu için rutubeti çok olabilir ben merkezde oturuyorum otogara hastaneye herşeye yakın altınkum minibüsle 10 dk yürüyerek 30 40 dk

Hocam ben yazlik alayim diyorum sezon zamani gunlugu 100 tl den kiraya veriliyormus nereden onerirsin yazligi mevkii olarak ?

didimde ev alanlar yazlık diye bakmıyor ev aldım diyor didimde hem yazlık bölümü var hem ev bölümü merkezi yerlerde evler var ıssız sakin yerlerde yazlıklar var günlük

100 tlden kimse kiralamaz zaten aylık kiralar 300 ile 500 tl arası burda

altınkumdan alırsan anca günlük 100 tlye yazın verirsin kışın kimse olmadığı ya ev boş kalır yada ucuza verirsin

merkezi yerde ulaşımı kolay olması kirayı etkiler altınkumda uygun fiyata bulabilirsin ordan al sıfır evler gördüm veya yenihisardan da alabilirsin denize biraz uzak ama geri kalan herşeye yakın

bankalar kargolar marketler otogara vs gibi buralarda evler daha değerli oluyor

İyi de siz normal evlerle karıştırdınız sanırım. Mavişehir'de, günlüğü 60 ile 80 lira arası kiralanıyor evler. Tamamen dinlenme amaçlı bir bölge. Ayrıca Yenihisar diye bir bölge kalmadı. Tamamı ile Altınkum oldu. Ne zamandır gitmiyorsunuz Altımkum'a?

• siz galiba didimde yaşamıyorsunuz yada haberiniz yok belediye otogar tarafları yenihisar diye geçer sahil tarafları altınkum diye geçiyor ben zaten didimde yaşıyorum yeni gittim altınkuma sizin dediğiniz gibi olsaydı ozaman adını değiştirirlerdi
  • quote:

siz galiba didimde yaşamıyorsunuz yada haberiniz yok belediye otogar tarafları yenihisar diye geçer sahil tarafları altınkum diye geçiyor ben zaten didimde yaşıyorum yeni gittim altınkuma sizin dediğiniz gibi olsaydı ozaman adını değiştirirlerdi

İlk okul 4-5'i Yenihisar ilk okulunda okudum

Artık yenihisar diye bir bölge yok. Altınkum'a ilk girişte, virajı döndükten sonra Yenihisar yazardı. Şimdi Altınkum yazıyor. Ben yazıdan ziyade oranın yerlilerine sormuştum. Yenihisar ismi kalktı dediler. Tek bir belediye çatısı altında, yani Altınkum olarak birleştirildi. En son 2 sene önce gittim sanırım. Mavişehir'de yazlığımız var misafir değildik yani. Senelerce kaldım.

• bende sordum çoğu kişi yenihisar diyor ve nettede öyle geçiyor ben altınkum tabelası görmedim
  • 9 Mayıs 1990 tarihine kadar Didim ve çevresi Söke ilçesinin bir parçası iken bu tarihte yayınlanan bir kanunla Yenihisar kasabası merkez olmak üzere Akbük, Ak-Yeniköy beldeleri ile Balat, Batıköy, Denizköy ve Yalıköy köyleri ve Milas ilçesinden alınan Akköy ile ilçe olmuştur. 1999 yılında Yenihisar ilçesinin ismi Didim olarak değiştirilmiştir.

Kaynak:http://tr.wikipedia.org/wiki/Didim

Bahsettiğim tabelada Didim yazıyor pardon. Sonuç itibarı ile sahibinden sitesindeki ilanlarda bile Aydın / Didim (Yenihisar) parantez içinde yazarlar. Mesela bizim buradaki caddenin ismi değişti. 54 Cadde (Eski 6 cadde) yazar. Bunun gibi.. İsmi halen söyleniyor karışıklık olmasın diye. Öyle de devam ediyor halen

• quote:

Orijinalden alıntı: Bruoglione

quote:

Orijinalden alıntı: MTZ BUFFER

quote:

quote:

Didim mi hacı.

Evet

:( Offf yine espirimi anlamadılar,neden kimse benim espirilerimi anlamıyor yahu.

bu forumda o kadar ince düşünebilecek elemanlar yetişmiyor

Aslında şu efsane video üzerinden yapmıştım.

• Didim Akbük hayatında görebileceğin yaşayabileceğin en güzel yerdir Bizim yazlık var Bahar yapı koop ta Akbükten ev al rahat eder mutlu olursun
  • Yorumlarınız için teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _LeBron_

Bizim didim akbukte yazlik var. Didime olu diyenler gelsin akbuku gorsun yazin bile dandik her yer domuz kayniyo bi tansas var bi de emsan baska bi sey yok ama didimi tercih edebilirsin hocam

Emsan forever Hocam hangi site ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedMagician

quote:

Bizim didim akbukte yazlik var. Didime olu diyenler gelsin akbuku gorsun yazin bile dandik her yer domuz kayniyo bi tansas var bi de emsan baska bi sey yok ama didimi tercih edebilirsin hocam

ilk kademe hocam bilir misiniz? genç mağdencilerle bozdoğanların arasında kalıyo. bu arada çamlık daha hoş hocam emsana göre bence

• quote:

quote:

quote:

Didim mi hacı.

Evet

:( Offf yine espirimi anlamadılar,neden kimse benim espirilerimi anlamıyor yahu.

Ben anladım bosver sen onları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: booozy

quote:

quote:

quote:

Didim mi hacı.

Evet

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: booozy

quote:

quote:

quote:

Didim mi hacı.

Evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RedMagician

quote:

ilk kademe hocam bilir misiniz? genç mağdencilerle bozdoğanların arasında kalıyo. bu arada çamlık daha hoş hocam emsana göre bence

Doğuş Sitesi Yanyanayız

• ben bir kere tatil için gitmiştim hiç beğenmedim didimi.git daha güzel bir yerden yazlık al derim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.