Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.161
Cevap
923
Favori
3.558.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yapıkredi üzerinden yapıyorum alım satımı orada da 70-75 kuruş oynuyor,dolar bir yerden sonra yükselişe geçebilir,seçim öncesi erken bir düşüş yaşanıyor gibi...

quote:

@barmer TL ile alabilirsin alacağın yöntemi iyi seç iş bankası uygun değil
  • iş bankası neden uygun değil açıklayabilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

@hayalperestink

Garanti Bankası üzerinden alım satım yapıyorum. TL bazında alım satımda Garanti bankası 75-80 kuruş arasında (toplamda) komisyon kesiyor yani
    altın diyelim bugün 72 tl garanti bankası 72.4 tlye satıyor 71.65 tlye geri alıyor aradaki fark 75 kuruş bazen 80 kuruş oluyor günün erken saatleri alım satım için uygun olmayabilir. Bu yüzden ben USD üzerinden alım satım yapıyorum:Dolar da komisyon 0.20 USD. 0.20x1.55=30 kuruş (0.3 TL) dolar bazında komisyon ödüyoruz.

yani garanti dolar ile alım satımda daha az komisyon alıyor TL'ye göre

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı

Cok tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin.

En kisa surede bende deneyecegim.

• Tl bazında şu anda altın alımı için çok uygun ben USD 'da olduğumiçin alım yapamıyorum
  • altın fonları nasıl hocam ? ben deneme amaçlı denizbank altın fonu aldım ama fiyatını bankanın sitesinde bir türlü bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

altın fonları nasıl hocam ? ben deneme amaçlı denizbank altın fonu aldım ama fiyatını bankanın sitesinde bir türlü bulamıyorum.

herkese iyi haftalar altın haftaya 1472 dolar ile başladı.İnsalalh düşer zira petrol ve altın fiyatları aşırı yüksekteler

denizbank altın fonunu ancak kullanıcı girişi yaparsan görebilrisin
    sitesinde açıkca yer almaz. veya denizbankı telefonla arayıp sorabilirsin
  • altının onsu yükseliyor benim denizbanktan aldığım altın fonu ise düşüyor bir türlü anlamadım ??
  • quote:

altının onsu yükseliyor benim denizbanktan aldığım altın fonu ise düşüyor bir türlü anlamadım ??

Türkiyede fonlar TL bazında işlem yapıyor Dolar Tl bazında ülkemizde düşüyor
    yarın bir gün ONS düşecek DOLAR yükselecek o zaman sizin fonunuz yükselebilir
  • quote:

quote:

altının onsu yükseliyor benim denizbanktan aldığım altın fonu ise düşüyor bir türlü anlamadım ??

iyi günler
    bugün ile ilgili min-max beklentiniz nedir?
  • Merhaba;

Gazetelerde altında yeni rekor olduğu yazılıyor.Ama altın fiyatları aynı. Bunun nedeni nedir?
  • Merhaba , Yaklaşık 40-50.000$ kadar altına yatırım yapmak istiyorum fakat bu aralar düşecek diye duydum beklemelimiyim ?
  • faideli bilgiler var :)
  • kısa dönemli al-sat yapanlar için başlığın daha güncel tutulması gerekli
  • quote:

quote:

O zaman alım yaparken neye dikkat etmek gerekiyor.yada alımı dolarlami yapmalıyım.
  • @cnryldz Altın ons olarak rekor kırdı. Bizde dolar 1.56 lardan 1.50 lere düşünce bu rekor TL olarak yansımadı
    @OrcsCaptan ONS bugün biraz düşmeye başladı dolar şu anda düşük ama altın alımı için TL zamanı su anda diyebiliriz.biraz daha beklenip onsun daha da düşüp altıın 68 leri görmesi çok güzel olur ondan sonra TL bazında alım yapılabilir
    @gokhansar başlık aslında ONS bazında alış satış üzerine kurulu ve diğer altın konularında bilgi veriyor
    şöyle diyim Altın aldınız hemen alıp satacaksanız başlığı takip etmek gerekli yok alayım 2-3 ay sonra bozdururum derseniz de altın almanızı öneririm.
    @zaftolga bence dolar ile alım satım yapınız zira dolar üzerinden daha çok kazanç var (ilk başlıkta nedeni anlatıldı)
    sadece su an için dolar bazında alım yapmayınız. ONS çok yüksek
  • Uzun vadede altına yatırım yapmak mantıklı mıdır ? 1-2-3 sene gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: dorhug

Uzun vadede altına yatırım yapmak mantıklı mıdır ? 1-2-3 sene gibi

Evet mantıklıdır.çeyrek veya cumhuriyet altını şeklinde yatırım daha da mantıklıdır.son 10 senede altın sürekli yükselmiştir
  • SSS eklendi güncellenecek

SIK SORULAN SORULAR
    1-Bu başlığın kuruluş amacı nedir?
    Bu başlık altın fiyatı düşünce alıp yükselince satıp aradaki farktan KAR elde amacıyla kuruldu
    2-ONS veya TL alış satış arasındaki fark nedir?
    Bu yazı yazıldığında 1 ONS altın (31.10 gram) 1470 dolar idi
    1 gram altın 47.23 dolar idi.
    1 gram altın 71.40 TL idi.

Bknz dolar bazında altın için:http://www.goldprice.org/
    Bknz TL bazında altın için: http://realtime.paragaranti.com/asp/yg/ic_piyasalar.asp

Bankalardan dolar ile altın alındığında 1 gram için altın alış ve satış arasındaki fark 0.20 USD dır.
    Bankalardan TL ile altın alındığında 1 gram için altın alış ve satış arasındaki fark 0.75 TL dir
    .bu durumda Dolar ile altın alırken 0.20x1.50= 0.30 TL fark oluşmakta bu da direk bizim karımızı etkileyen bir faktördür.

Şöyle düşünelim. 50 gram altın alacağız. Garanti Bankası altın kuru 71.40 tl dolar da 1.50 tl olsun.1 gram altın da 47.23 olsun

50 gr x 71.78 = 3589 Tl
    50 gr x =2366 dolar = 3549 Tl etti. Aradaki 40 tl fark sadece alış sırasında oluştu
    Bu fark satış da da 40 tl zararımıza olacak zira oranlar aynıdır.

Günün fiyatlarından elimizdeki altını satalım şimdi de

50 gr x 71.10= 3555 TL
    50 gr x 47.13= 2356 dolar= 3534 Tl.

3589-3555= 34 tl
    3549-3534= 15 tl

Görüldüğü gibi aynı miktar altını TL ile alıp satmak arasındaki far 34 tl iken dolar da bu 15
    tldir.

Kısa sözün özü: sürekli al sat yaparak altın alınıp satılacaksa mutlaka bu DOLAR üzerinden olmalıdır. Tl bazında yapılırsa kar oranı az olur

NOT: dolar bazında kur farkı göz ardı edilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosef -- 11 Nisan 2011; 15:26:37 >

• Dolar bazında alım satım yaptığımızda bizi sadece altının ons fiyatı bağlar değilmi .yani bugün altın aldık onsu 1400 dolar yarin yükseldi 1410 dolara çıktı sattık karimiz 10 dolar olur değilmi.bide dolar bazında hangi bankalar altın alip satıyor.
  • quote:

Dolar bazında alım satım yaptığımızda bizi sadece altının ons fiyatı bağlar değilmi .yani bugün altın aldık onsu 1400 dolar yarin yükseldi 1410 dolara çıktı sattık karimiz 10 dolar olur değilmi.bide dolar bazında hangi bankalar altın alip satıyor.

Evet bizi dolar fiyatı bağlar başka bişi bağlamaz.
    Garanti bankası ykb bildiğim altın alınan bankalar
    tavsiyem garanti bankası

bu arada ons 1455 ile başladı güne
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.