Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88.162
Cevap
923
Favori
3.558.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

quote:

Meslek mücevher tasarımcısı.(3d olarak)
    1000 tlye alınırsa 1 senede 1250 tl olması gerekir ortalama olarak tabi

İyi kar edilebilir o zaman. Duruma göre altına girmek lazım. Teşekkürler

dua edelim de dolar yükselmesin ons 1459 iken dolar da 1.57 olursa altın 75 den yukarda yandıkki ne yandık

Dolar Merkez Bankasına göre 1.53 satışı var şuan. Şu dolar bi düşsede ürünlerin fiyatlarıda etkilense alacaklarımı alsam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serhat_ps3

Tam aradığım başlık
    Benimde ufakta olsa biraz mevlam(2.000tl şimdilik) İNG bankta öylece duruyor bunu altın yapmak istiyorum sorularım şu:
    1-)ing bank ile devam mı etsem?(maaşta o bankaya yatıyor)
    2-)Vadeli altın hesabı mı vadesiz mi?(kar açısından)
    3-)Çalıştığım için sürekli takip edemiyeceğim olayı sanırım üstede yazılmış altın fonu almak gerekiyormuş bu altın fonu nasıl oluyor?

Teşekkürler kolay gelsin

1) ıng BANKTA devam edin başka bankada hesap ücreti falan alırlar gerek yok ING 'de iyidir
    2) Vadeli altın hesabı varmı ING'te bilmiyorum ben alış satış yapıyorum garantide sürekli
    3) Altın fonu almanızı öneririm. Altın fonu altın değerlendikçe artan bir fon düşünce fon değeri de düşüyor diye biliyorum
    fonlarda stopaj var bu yüzden ben sevmiyorum 100 tl kazandık 15 tl vergiye gidiyor. ben sürekli alıp sattığım için stopaj alamıyorlar döviz bozdurmuş oluyorum çünkü ben

Bu arada ilk mesajı okursen sen de takip ederim dersen yükseliş alçalış farkından kar edebilirsin.

Stopaj olayı kötü imiş müsait bir günümde gidip ING banktan ayrıntıları öğreneyim
    Bedava bilgiler için teşekkür ederim

• Umarım dediğin gibi olur,1460'dan dönmüş altın dolar da 1,51 seviyelerine inmiş.
    Sabah ki durum aşağıda ki gibi ;

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı
  • Cumhuriyet altini fiyati nedir.her sitede degisik fiyat var.
  • hocam internet sitelerine güvenmeyin dün 20 lira kar getirdiği gözüküyor bazı sitelerde ama 2.7lira gibi değersiz bir karla kapandı borsa
    quote:

Orijinalden alıntı: arda ben

Cumhuriyet altini fiyati nedir.her sitede degisik fiyat var.
  • Bu aralar altın satın almanın uygun olacağını düşünmüyorum. Altın ve gümüş fiyatlarının %20-25 düşüş gösterebileceği belirtiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Bu aralar altın satın almanın uygun olacağını düşünmüyorum. Altın ve gümüş fiyatlarının %20-25 düşüş gösterebileceği belirtiliyor.

Uzun vadede düşüş olacağı bir ön görüş kimse bilemez tabi kesin bişi.
    Biz farklardan kar etmeye bakıyoruz. zarar da edebiliriz tabi kısa dönem için.

NOT: son 15 yıldır altın sürekli artımıştır.

ONS 1454 ile başladı hayırlı olsun düşüyor sanırım.
  • inşaallah çıkar.hocam 74 zedelerde var burda unutmayın
  • Oncelikle cok guzel ve faydali bir konu, tebrik ederim.

Merak ettim,

Ozellikle garanti bankasinimi tercih etmeliyiz, benim hesabim ziraat bankasinda, ziraatten altin almamin garantiye gore ne gibi artilari ve eksileri vardir ?

2000TL gibi bir param var, kisa vadede (orn 2 ay) ortalama ne gibi bir miktar kazanabilirim. Vergileri nelerdir, vergisiz sekli yokmudur ?

Tesekkurler
  • Ben biraz daha genel sorular sorayım.Denildiği gibi eski zamanlardan beridir piyasadaki altın miktarı belli mi? Kayıt sistemi nasıl çalışıyor? Örneğin bir altıncıdan külçe altın alsanız bu sistemde kayıtlanıyor siz satıncacaya kadar sizde olduğu birileri tarafından biliniyor mu?

Birde uzun vadeli altın alanlar için evde korumak riskli demişsiniz ki katılıyorum ama uzun vadeli altın alıp bankaya koymakta riskli değil mi? Örneğin banka batarsa bu altın devlet güvencesinde mi oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalperestink

Oncelikle cok guzel ve faydali bir konu, tebrik ederim.

Merak ettim,

Ozellikle garanti bankasinimi tercih etmeliyiz, benim hesabim ziraat bankasinda, ziraatten altin almamin garantiye gore ne gibi artilari ve eksileri vardir ?

2000TL gibi bir param var, kisa vadede (orn 2 ay) ortalama ne gibi bir miktar kazanabilirim. Vergileri nelerdir, vergisiz sekli yokmudur ?

Tesekkurler

1-özellikle garanti diye bişi yok sadece ben garantiyi kullanıyorum ziraat bankasından altın ile alış satış yapabilirseniz o da olur
    2-2000 tl için= 1315 dolar eder ben yüzde 1 karı gördüğüm an satıyorum elimdekini
    ayda 2 hareket yakalasanız 4 hareket ile 13x4=52 dolar kar etmeniz ortalama bir rakamdır bana göre.
    hareket= altın düştüğünde almak çıktığında satmak

tabi bu tamamen herkese göre değişir. şu anda 1458 de çok yüksek alamıyorum en az 1420 lere gelmesi gereklii bana kar bıraksın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hayalperestink

Oncelikle cok guzel ve faydali bir konu, tebrik ederim.

Merak ettim,

Tesekkurler

1-özellikle garanti diye bişi yok sadece ben garantiyi kullanıyorum ziraat bankasından altın ile alış satış yapabilirseniz o da olur
    2-2000 tl için= 1315 dolar eder ben yüzde 1 karı gördüğüm an satıyorum elimdekini
    ayda 2 hareket yakalasanız 4 hareket ile 13x4=52 dolar kar etmeniz ortalama bir rakamdır bana göre.
    hareket= altın düştüğünde almak çıktığında satmak

tabi bu tamamen herkese göre değişir. şu anda 1458 de çok yüksek alamıyorum en az 1420 lere gelmesi gereklii bana kar bıraksın.

Tesekkur ederim,

Dolar ile oynamanin avantaji dolardan da mi kar etmek ? Birde komisyonla alakali bir durumu var ama tam anlamadim, biraz daha acarmisiniz.

• @hayalperestink

Garanti Bankası üzerinden alım satım yapıyorum. TL bazında alım satımda Garanti bankası 75-80 kuruş arasında (toplamda) komisyon kesiyor yani
    altın diyelim bugün 72 tl garanti bankası 72.4 tlye satıyor 71.65 tlye geri alıyor aradaki fark 75 kuruş bazen 80 kuruş oluyor günün erken saatleri alım satım için uygun olmayabilir. Bu yüzden ben USD üzerinden alım satım yapıyorum:Dolar da komisyon 0.20 USD. 0.20x1.55=30 kuruş (0.3 TL) dolar bazında komisyon ödüyoruz.

yani garanti dolar ile alım satımda daha az komisyon alıyor TL'ye göre

• @cosef
    İş bankasından 10 gram altın almayı düşünüyorum. Masraf komisyon vs yok.
    Satış 71.54
    Alış 69.13

Düşmeye eğimli görülüyor şu an. Öngörünüz nedir ? Beklemekte fayda var mı ?
  • Bu sabah ki görüntü aşağıda ki gibi,hafta sonu olması sebebiyle düşüş olması beklenmiyor,yavaş yavaş 1500 TL ye doğru yaklaşıyor,dolar da tam ters, 1,50 nin altına doğru geriliyor.

Gözümü karartıp TL ile altın alsam mı diyorum ....

• quote:

@cosef
    Satış 71.54
    Alış 69.13

Günaydın güne ONS 1466 ile başladı dolar kuru bizde düştüğü için altın düşüyor.TL bazında altın alınabilir ilerde dolar yükselir ons düşmez ise TL'de gram fiyatı yüksek kalır.

our1301 masraf ve komisyon zaten içinde
    71.50-69.10= 2.4 tl çok fazla fark var. Garantide 75 kuruştu bu fark. düşün taşın

@barmer TL ile alabilirsin alacağın yöntemi iyi seç iş bankası uygun değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosef -- 8 Nisan 2011; 9:27:38 >
  • quote:

quote:

@cosef
    Satış 71.54
    Alış 69.13

Günaydın güne ONS 1466 ile başladı dolar kuru bizde düştüğü için altın düşüyor.TL bazında altın alınabilir ilerde dolar yükselir ons düşmez ise TL'de gram fiyatı yüksek kalır.

our1301 masraf ve komisyon zaten içinde
    71.50-69.10= 2.4 tl çok fazla fark var. Garantide 75 kuruştu bu fark. düşün taşın

@barmer TL ile alabilirsin alacağın yöntemi iyi seç iş bankası uygun değil

İş bankasın da fark 75 kuruş oldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur1301 -- 8 Nisan 2011; 9:35:44 >

• yani ONS sana diyecek laf bulamıyorum tam ben satıyorum tarihi rekor kırıyorsun beni üzüyorsun.1438 nerde 1466 nerde of ya of .:)

quote:

İş bankasın da fark 75 kuruş oldu..

Mesai saatleri içerisinde fark düşmesi normaldir garantide de böyle. 9.30 dan sonra bak 18.00 den sonra bakma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosef -- 8 Nisan 2011; 9:37:11 >
  • öğleden sonraki beklentileri alalım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.