Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (3419. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.161
Cevap
923
Favori
3.558.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34173418341934203421
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ons çıkmadıkça gram altın her zaman sallantıda olacaktır.
  • Dolar aldık 2,37 den ppk kararı geldi bekliyorum şu an gün içinde 2.37 yi görürse satacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben düştüğü an çıktım. çok fena karışık piyasa, bir toplantı kararıyla bu kadar düşüş alması enteresan...
  • Çıkış için ani karar vermek istemiyorum. Fed kararı ppk kararını dengeleyebilir. Bu seviyelerde de kalabilir.

• MUTAF kullanıcısına yanıt
    Altın 94,95 girsekmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ntticaret

quote:

Orijinalden alıntı: Alfren

Ve yarın faizler yükseltiliyor! Dolardan çıkalım mı şimdi beyler?

Bence MB yarınki FED kararına göre oynayacak, baksanıza yarın 24:00 de açıklanacak toplantıda alınan karar demişler.

Ah düşse de alsak şöyle 80 lere fln .Kimi can derdinde kimi et derdinde
  • An itibariyle dolardan 1800 TL kar ederek çıkmış bulunuyorum. Yarın doların kafaya baltayı yiyeceğini öngördüğüm için(MEB & FED açıklamaları) daha fazla beklemek istemedim.
  • ben yarın faiz arttırımı bekliyorum. toplantı kararı bile bu kadar düşürüyorsa varın siz yarın faiz kararı çıktığında düşünün.

altın şuan için çok tehlikeli bunu belirtmekte fayda var.

1266,79 $

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berry1925 -- 27 Ocak 2014; 13:25:22 >
  • quote:

An itibariyle dolardan 1800 TL kar ederek çıkmış bulunuyorum. Yarın doların kafaya baltayı yiyeceğini öngördüğüm için(MEB & FED açıklamaları) daha fazla beklemek istemedim.

aza tamah etmeyen çoğu bulamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

An itibariyle dolardan 1800 TL kar ederek çıkmış bulunuyorum. Yarın doların kafaya baltayı yiyeceğini öngördüğüm için(MEB & FED açıklamaları) daha fazla beklemek istemedim.

aza tamah etmeyen çoğu bulamaz

Aynen öyle hocam. Elimdeki tüm para bu olduğu için daha fazla riske etmek istemedim kendimi.

Umarım doğru bir karar vermişimdir.
  • yatırımın en önemli kuralı;

herkes daha yükselecek diyorsa o zaten en yüksektedir .
  • enpara 32 gunluk faizi 9,10dan 9,25e cekti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

quote:

Orijinalden alıntı: svs.jokerr

quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

quote:

Orijinalden alıntı: Caesar76

Evet arkadaşlar, bernanke amcamızın bizleri yanıltmayıp musluğu daha da kısacağından hareketle dolar salı kaçı zorlar ?

Ben 2.40 diyorum, var mı azaltan ya da artıran ?

Bakalım kim kazanacak iddaa'da ?

doları pompalayan şu an fed değil akp, asıl ciddi artış faktörü onlar olduğu için sıkıntı yok yani, işin realite boyutu daha farklı, türk lirası değer kaybettiği için altın yükseliyor, bütün diğer döviz kurları da bu yüzden yükseliyor, müstahaktır bu millete umrumda değil hani o ayrı da bizim işimize yarıyor yani

Akp hükümeti ile alakalı değil doların gazı küresel piyasada bizim gibi gelişmekte olan ülkelerin hepsi dolar karşısında değer kaybetti bu olaylar olmasada dolar rallisini yapıcaktı , MB müdahalesinin hiçbir işe yaraması olayın ülke içinde değil küresel piyasa etkisi olduğunu kanıtladı zaten FED in kararları başrol , gezi olayları hükemetle ilgili olayların cok bi etkisi olmadı zamanlama dikkt çekerken anlatmak istekleri küreselr piyasalardaki durumun seçim öncesi akp maal edilmesiydi cok zekiceydi yani :)

ülkede geçici bir gerginlik olur, müdahale edersin normal düzeye döner, bu yaşanmış ve kabul edilir bir bahane fakat hergün farklı bir gerginlik, sürekli bir siyasi belaltı oynama durumları, hergün birilerinin ses kaydı, yok bilmem kimin ananası, milli irade safsatası, ayakkabı kutuları, sürülen 3000 e yakın polis, 43 tane savcı, gerginliği beslediğin bir suriye ve batısında kürtlerin bağımsızlık ilanı, içeride bizim kürtlerin onlara destek eylemleri, yani kısacası fevkalade bir huzursuzluk ortamı, mhp ye pkk yandaşı grupların ateş açması, yarın 22 yıldan sonra ilk kez fransanın devlet nezdinde c.başkanı ile ziyaret edecek olması, yine aynı hafta içinde abd savunma bakanının türkiyeye gelecek olması falan bunlar rutin şeyler hiçbir sorun yok ülkede tamamıyla fed diyebiliyorsan eyvallah diyorum ne diyeyim, keşke ben de öyle optimist bakabilsem durumlara

asıl zekice olanı görürsün yakın zamanda, yüceltilip kenara sıkıştırılan bir akp can simidi olarak bağımsızlık isteyen gruplara sarılıyor beni destekleyin diye, kısırlaştırılmış bir ordu ve mongollaşmış bir halk da hepimiz bilaliz vs. gibi pankartlarla olan bitenin ne olduğunu bile bilmeden destek veriyor, bunlar daha güzel günlerimiz o kadar söylüyorum, döviz de altın da daha çok yükselir bu şartlarda, beklediğimizden daha da büyük bir ekonomik kriz var kapıda, doğacak politik krizi ise hiç saymıyorum bile

Bahsettiğim durum veri kaynaklıdır kafama göre söylemiyorum yıl sonunda dolar 2,10 2,00 aralığına çekilicektir tablolar bunu işaret ediyor

• Çıkmak zorunda kaldım. 105 lira zararla daha bugün almıştım yok arkadaş ben dolar işini beceremiyorum. Altında kardayım. O var teselli olarak.

• Gramda 97 tl göründü bugun 2,33 üstünde dolar onsta 1252$ üzerinde olduğu sürece yükseliş trendi devam edicektir , fed belirleyici olucak bgn gelen müdehaleyi hiçe sayıcaktır tahvilde azaltım olursa yeni rekor kapıda

• Bu sefer sağlam müdahale oldu sanırım. Yarım saat içerisinde 2.39'dan 2.32'lere kadar geldi. Daha da düşer mi acaba? Yarın düşüşe devam eder mi? Ben yükselir diye düşünüyorum. En azından 2.35 seviyesine kadar.
  • 15:30 dan sonra dolar/TL nin tekrar 2,37 leri göreceğini tahmin ediyorum.
  • gram altın kuyumcularda kaçtan alınıyor acaba an itibariyle? bu fiyatı internetten takip edebileceğimiz bir site var mıdır? çarşamba gününe kadar 100gr kadar bozdurmam gerekiyor. bugün bozdurmamaı mı tavsiye deresiniz acaba?
  • Bu müdahale tr kaynaklı mı?

• Anladığım kadarıyla doğrudan müdahale olmadı. Merkez bankası toplantı kararı açıkladı ki bu faiz artırımı demek. Yarın sağlam faiz artırırlarsa dolar daha da düşer. Beklenti karşılanmazsa çıkmaya devam eder.
    Şu durumda merkez bankasının geçen hafta veremediği kararı bu hafta vereceği kesin gibi. Faiz artırımının piyasaya etkisi ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berfu2 -- 27 Ocak 2014; 13:51:50 >
  • 
Sayfa: önceki 34173418341934203421
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.