Şimdi Ara

[DH] V O L V O for L I F E (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.308
Cevap
40
Favori
903.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu araca 2.0 tdi lazım.Muazzam gider.Hızlanma onemli değil demişsiniz ama bazı şartlarda altınızda atik anında hızlanabılen araba olması şart.

Şu andaki arabam mercedes 190 e le kırmızıda gecen kamyonun altına gırmekten frene basarark değil gaza basıp ani hızlanmayla kurtuldum.Sonuclar belli zamanlarda hızlanma en iyi guvenlik oluyo.

2.0 tdi la dusunemıyorum s40 ı muhteşem
  • ZATEN 2.0D MOTOR SECENEĞİ VAR 136PSI 9.5 0-1OO HIZLANMASI 2.0TDI DAN 0.3 SANİYE DAHA İYİ
  • İŞTE S40 RESİMLERİ

[DH]   V O L V O    for   L I F E

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turusan -- 20 Mayıs 2006; 13:47:56 >
  • İŞTE ARACIN İÇİ

•  [DH]   V O L V O    for   L I F E

• Bugün yeni kasa S40'ın 1.6 benzinlisini kullandım. Kullandığım araç servisin test aracı idi. Ben teste çıkmadım; fırsat oldu kullandım. İzlenimlerim şöyle:
    - Aracın motor gücünü çok beğendim. Daha önce kullandığım 1.6 benzinli motorlardan çok çok daha iyi. Karşılaştırma yaptığım araçlar şunlar: Golf, Bora, Megane II, Focus I. Test aracı olduğu için motor iyi açılmış. Motor sesi kabine hemen hemen hiç gelmediği için devir saatinin 5-6000lere ne zaman çıktığını anlayamıyorsunuz. Bunun için saate bakmanız gerekiyor. Motor açıldığından gaza dokunduğunuz gibi araç ve devir saatinin ibresi fırlıyor. Araçta hiç öyle ben ağır kasayım, 1600 motor az gelir gibi bir durum yok. Üstelik bu motor 100 bg. Benim aracım (eski kasa S40) 109 bg ama yenisinin motoru daha atak ve sessiz.
    - Arka koltukların diz mesafesi bir önceki kasaya göre daha dar.
    - İç mekanda üç tür kaplama seçebiliyorsunuz. Ahşap, aleminyum ve koyu gri bir malzeme. Bu koyu gri olan çok basit duruyor. En azından aleminyum olanı seçilmeli görüşündeyim.
    - Yan kapıların camla birleştiği panel o kadar kalın ki, raf olarak dahi kullanılabilir. Evet güvenlik gereği bu hat kalın, içi çelik vs. ama bu kadar kalın sütunlarla çevrilmek bana hapis duygusu verdi.
    - Aracın galeride olan kullanılmamışının içine oturunca, bir Golf ya da A3 gibi hadi derhal bas gidelim havasına kapılmıyorsunuz. Volvo sizi daha ağırbaşlı karşılıyor. Önce beni bir incele gideriz acele etme diyor.
    - Aracın her bir şeyi çok kalın çizgilerle yapılmış. Elinizi nereye atsanız avucunuz doluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesheit -- 23 Mayıs 2006; 10:38:45 >
  • abı onu bunu bılmemde bı kapıları var bızım evın duvarları gıbı bı dıreklerı var bızım evın kırıslerı gıbı yaaa herıfler ınsaat gıbı araba yapmıslar yaaa
  •  [DH]   V O L V O    for   L I F E
  • RESMİ KÜÇÜLTSETDİN KEŞKE
  • @topgear İLE PM MSJLARIMIZ

@topgear
    Volvo S40 ile ilgili ne kadar konu varsa hepsine birşeyler yazdım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ben son derece memnunum araçtan. Yol tutuş, frenaj, malzeme kalitesi, tokluk hissi vs. çok iyi.

İnan Mercedes-Audi ayarında araba.

Bence tek sorunu, 1.6 Dizel motorun şehiriçinde ilk kalkışlarda ağır kalması.

Uzun yolda ise gayet iyi.

@turusan
    VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜRLER GERÇEKTEN ÇOK İŞİME YARADI
    BİRDE YURT DISINDA ARACIN FİYATI NEKADAR SENIN BULUNDUGUN ULKEDE AMERIKADA 2.4 MOTORLU OLANI 16.000$

@topgear
    Burada Almanya ile hemen hemen aynı fiyatları uyguluyorlar.

"volvocars.de" sayfasından bakabilirsin. Örneğin benim aldığım modelin opsiyonlar dahil Almanya fiyyatı 25.000 Euro civarında.

Araba bana indirimlerden sonra o tarihteki pariteye göre hesaplayınca 25.000 Dolara geldi.

ABD'de fiyatlar daha makul hakikaten. Ancak önemli bir sorun var o da nakliye. Gemi ile 3 ayda geliyor, ayrıca pek de ucuz değil. Bir de AB ülkeleri dışından geldiğinden gümrük ödüyorsun.

Bedelsiz ithalat yapmak için de devlet memuru, ya da yurtdışından kesin döünş yapman vs. gerekiyor.

@turusan
    STANDART AKSESUARLAR
    Sürekli Yanan Kısa Farlar
    SIPS ve SIPS Yan Hava Yastıkları
    Immobilizer
    Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit
    Dış Dikiz Aynalarına İlave Sinyal Lambası
    Siftlock ve Keylock (Otomatik Vites İçin)
    30 Sn Gecikmeli Ön Far Aydınlatma
    Aktif Gergili Emniyet Kemeri
    Konfor Şasi
    Far Yükseklik Ayarı
    Deadlock Kapı Kilit Sistemi
    Dış Isı Göstergesi
    ABS&EBA&EBD
    Ön Far Yıkama Sistemi
    IC Yan Hava Perdeleri
    AEM (Aksesuar Elek.Modül Hazırlığı)
    WHIPS Ön Koltuklar (Boyun Zedelen. Önleme Sis.)
    Akıllı Sürücü Bilgi Sistemi (IDIS)
    Yolcu Tarafı Hava Yastığı İptal Anahtarı
    STC*
    Sürücü Kapısından Kumandalı Çocuk Kilidi
    Sürücü ve Yolcu Hava Yastığı
    ECC Elektronik Klima
    Elektrik Kontrollü Ön ve Arka Camlar
    Arka Kol Dayamada Bardaklık *
    Polen Filitresi
    Aliminyum İç Kaplama*
    sürücü ve Yolcu için Işıklı Makyaj Aynası
    Tek Cd Çalarlı Yüksek Perf. 4.40W+8 Hop.
    Akü 520A
    60/40 Katlanır Arka Koltuklar
    53xx Dala Tex/T-Tec Döşeme
    Orta Konsolda Küllük Çakmak ve Tek Bardaklık
    Direksiyondan Kumandalı Müzik Sistemi
    Yükseklik Ayarlık Mekanik Ön Koltuklar
    Yol Bilgisayarı
    Reflektör ve İlkyardım Çantası
    Tekstil Paspaslar
    Elektrik Kontrollü ve Isıtmalı Dış Aynalar
    15" Fren Sistemi
    3.Fren Lambası (LED)
    Küçük Ebatlı Yedek Lastik 16" 125/85
    Güçlendirilmiş Anten (Diversity Aerial System)
    205 / 55 / R15 91W Pirelli Lastikler
    Siyah Çerçeveli Ön Izgara
    16" CURSA Alüm.Alaşımlı Jantlar*
    Çeki Kancası Hazırlığı
    Yağmur Sensörü*
    Katlanabilir ve Işıklı Dış Dikiz Aynaları*
    Arka Park Sensörü*
    Ön Sis Farları*

İLAVE AKSESUARLAR
    Metalik Boya

STANDART AKSESUARLI ANAHTAR TESLİM FİYATI : 31.850 EURO

Ops.Kodu DYNAMIC PAKETİ 3.233 € S40 1.6lt
    29 Üç Kollu Direksiyon Simidi
    227 DSTC (Dinamik Denge ve Çekiş Kontrol Sistemi)
    333 Deri Kaplı Vites Kolu Topuzu
    438 Bi- xenon Farlar
    621 Alüm.Jant 7.0*17" STYLLA 205/50 R 17 93W XL
    35.100 € 1.6 D (Diesel) Düz v. Dynamic p. met.
    BUNLARA İLAVE OLARAK

Ahşap görünümlü iç kaplama
    Tam ebatta çelik jantlı yedek lastik (17" için alüminyum alaşımlı)
    Premium Sound, 4x70W + 12 hoparlör
    Bagajda 12V çıkışı
    Hız Sabitleyici (Cruise Control)
    Dinamik şase, önden çekiş
    Lamine yan camlar
    Otomatik kararan iç dikiz aynası
    İç hava kalite sistemi (IAQS)
    TOPLAM 4500€ DA BU ISTEDIKLERIM

39600€ YA BUGUNUN FİYATIYLA BANA MAL OLUCAK ORADA NEKADAR ACABA VE GÜMRÜK VERGISI NEKADAR OLUYOR SEN BİLİYOSUNDUR ZAHMET OLMAZSA BANA ÜÇ AŞAGI BEŞ YUKARI ORADAKİ FİYATINI SÖYLEYEBİLİRMİSİN

@topgear
    Verdiğin donanımdaki aracı yurtdışından bedelsiz ithalat ile getirmeye kalkarsan vergiler dahil 41200 Euro'ya maloluyor.

Dolayısıyla Türkiye'den almak daha mantıklı.

Yurtdışından araba getirmek ancak araç 4-5 yaşında ise kısmen avantaj sağlıyor.

Daha önce de söylediğim gibi Mercedes getirmek dışında kar bırakan araba yok maalesef.

Sen niye aldın diyeceksin, binmek için aldım, gayet de memnunum.

1.6 D tavsiye ederim.

@turusan
    HAKLISIN 1500 EURO ZARAR EDİYORUM AMA BURDA EURO ARTTI 40 KURUŞ KADAR 2 YTL YE DAYANDI BEKLİYCEM BİRAZ EKONOMİ RAYINA OTURSUN DURDUK YERE EURO KAZIĞI YEMİYELİM BİRDE BU MSJ LARIMIZI S40 BÖLÜMÜNE YAZSAM OLUR DİMİ BİLGİ EDİNİR FORUMDAKİLER

VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

@topgear
    Tabi aktarabilirsiniz hiçbir sakıncası yok.

@topgear ARKADAŞIMIZA TEKRAR TEŞEKKÜR EDİYORUM GERÇEKTEN BENİ BAYA BİLGİLENDİRDİ

FORUMDAKİ ARKADAŞLARADA FAYDALI OLACAKTIR UMARIM
  • Arkadaşlar çok yakın bir tanıdığım 2005 Aralık sonunda S40 dinamik paketli 17 jantlı bir araba aldı. Aldıktan 15 karlı bir havada evinin önündeki çiçekliğe çarparak arabasının önünü dağıttı.Orda hız yapması mümkün olmayan bir yer ve yavaş bir süratle yapılmasına rağmen ve frene basmasına rağmen arabayı durduramamış ve baya büyük maddi hasar oluştu. Araba serviste tam bir ay bekledi . Sadece volvo nun hiçbir yedek parçayı stoklamamasından dolayı hepsi yurtdışından gelmesi beklendi. 1 ay sonra arabayı aldı fakat araba düz yolda gitmiyor boğuluyor yokuş yukarı kalkmıyor kendi kendine stop ediyor. Beyin programı bozuk diye program değiştirdiler ve arabaya olan oldu. Program yüklendikten sonra araba bir daha çalışmadı. 20-25 gün sonra yapıldı diyeteslim edilen arabada aynı sorunlar tekrar etti. Araba abartısız 1 hafta hariç mart sonuna nisan başına kadar serviste kaldı.Teslim ediyorlar geri gidiyor. Bu sırada yok o parça bozuk deniyor değiştiriliyor yoksa dışardan bekleniyor veya galerideki başka bir arabadan sökülüyor arkadaşın arabasına takılıyor.Düşünebiliyormusunuz galerideki arabadan parça söküp takıyorlar. Araba yapıldı diye teslim edildi ve arkadaş uzun yolda volvo ile yolda kaldı. Serviste turbo arızası var diyerek değiştirdiler. Bu olaylar sonucunda Akü dahil değiştirmedik parça kalmamasına rağmen sorun çözülmedi. En sonunda volvo ya yazılar yazıldı ve aracın yenisi ile değiştirilmesi istendi. Olay büyüyünce Volvo bir mühendis göndererek birtakım yazılım değişiklilikleri ile aracı düzeltti. Şimdilik araçta bir problem yok demesine rağmen 3 ay gibi kullanamadığı ve heryeri oynanmış bir audisi olan arkadaşım çok muzdarip durumda.Araca olan güvenini tamamen kaybetmiş durumda. Aracını değiştirmek istiyor ama volvo kabul etmiyor. Şimdilik mahkemelik oldular.Aracı satmayı ve bir daha volvo almamayı düşünüyor.
    Ama buna karşın başka bir arkadaşta da aynı araba var ve hiç sorunu yok.

Benim söylemek istediğim işin özü , Volvo sağlam güzel bir araba ama burdaki servislerde bu işi bilen insanlar yok. Karambole araba tamir ediyorlar. Eğer arabanız sorunsuzsa sizde keyifle sürmeye devam ediyorsunuz.Çünkü servisle işiniz olmuyor takii kaza yapana kadar onda da 20-25 gün beklemek önce can sıkıcı olsa da sonrasında unutuluyor. Ama eğer arabanız es kaza sorunlu gelir veya motor üzerinde bir sorun oluşursa işte o zaman yandınız. Benden söylemesi ananızı ağlatırlar. Düşünün bir araba alıyorsunuz ve 4 ay nisana kadar o arabaya binemiyorsunuz olacak işmi ya.

Ben Volvo dan uzak duruyorum arkadaşlar Sebebi kalitesiz olduğu için değil.Aksine çok kaliteli ve güzel arabalar ama yedek parça stoğu tutmayan ve bilinçsiz servisleriyle uğraşmak istemediğimden.

Bence bu konuyu iyi düşünün almadan önce.

Herkese arabalarıyla sorunsuz ve keyifli sürüşler dilerim.
  • ARAYA BİR AUDİ KARIŞMIŞ AMA NEYSE
  • buram buram kalite ve sağlamlık fışkırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi profuzman -- 27 Mayıs 2006; 23:16:24 >
  • kardeşim sizin deyiminize göre bu forumda kafası çalışan bilgili adam yok.ne de olsa koskoca forumda bir kişi de volvo var.demekki bu forumda kro çok öyle mi?ayrıca bazı arkadaşlar yanlış yerdeler.içinde çok volvoya sahip olan başka forumlara takılsınlar.benden tavsiye.
  • quote:

Orjinalden alıntı: codelinker

kardeşim sizin deyiminize göre bu forumda kafası çalışan bilgili adam yok.ne de olsa koskoca forumda bir kişi de volvo var.demekki bu forumda kro çok öyle mi?ayrıca bazı arkadaşlar yanlış yerdeler.içinde çok volvoya sahip olan başka forumlara takılsınlar.benden tavsiye.

NE ALAKA ŞİMDİ ANLAM VEREMEDİM BU YAZDIKLARINA BU FORUMLA BİR ALAKASI YOK BİZİM ÜLKEMİZ KRO DOLU NE YAPALIM ÜLKEYİMİ TERK EDELİM DAHA DÜN ÖĞLEN İLKOKULA GİDEN TAHMİNEN 4.-5. SINIF OLABİLİR BİR COCUĞUN ELİNDE SUSTALI BICAK GÖRDÜM GİTTİM YANINA NE BU ELİNDEKİ NE YAPIYOSUN SEN DEDİM GAYET KİBARCA NASİHAT ETTİM 10 DAKKA AYRILDIM YANINDAN SENİN MANTIĞINA GÖRE COCUKTA YAPMAYALIM OZAMAN

FORUMA GELİNCE BENİM KAFAMDA AT GÖZLÜĞÜ YOK İLLEDE VOLVO DİYE VE BU FORUM DA HER KONUDA GAYET İYİ BİLGİ EDİNİYORUM

BU TEPKİN NİYE ANLAMADIM
  • Ha Volvo 1.6d ha focus 1.6 tdci ha peugeot 1.6 hdi ha citroen 1.6 hdi hepsi aynı bunların. . . ben açıkçası aynı motor ve donanım için gidip 15000 ytl fazlasını vermem... o 15000 ytl ye dvd sistemine kadar her şeyi kurdurur bi de tesisat döşetirim yine de cebime 5000 ytl den fazlası kalır. . . volvonun bence bu motorları alınmaz daha üst motorlar volvoyu hissettirecektir. . .

Volvonun 1.6 motorunun öbür 1.6 motor araçlara göre (golf,focus,astra) atak olduğunu söyleyen arkadaşlar o 1.6 100 bg lik motor zaten ford motorudur ve focusta kullanılmaktadır daha atak olması imkansızdır. . . [:'(
  • Bu arada yakın bir arkadaşım füme sunroof hariç full xenonlu falan 1.6dizel volvo s40 aldı...benim kullandığım c-max 1.6 tdci dan sessiz kabul ediyorum ama o kesinlikle senin araba kadar atak değil diyor... bunun dışında araçtan çok memnun şehir içinde yakışı 6 yı geçmiyo diyo...(en azından yol bilgisayarında öyle yazıyomuş)
  • Bugünlerde audi ile yatıp kalktığım için aklım oraya kaçmış hata için özür.

quote:

Orjinalden alıntı: turusan

ARAYA BİR AUDİ KARIŞMIŞ AMA NEYSE
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasuss

Ha Volvo 1.6d ha focus 1.6 tdci ha peugeot 1.6 hdi ha citroen 1.6 hdi hepsi aynı bunların. . . ben açıkçası aynı motor ve donanım için gidip 15000 ytl fazlasını vermem... o 15000 ytl ye dvd sistemine kadar her şeyi kurdurur bi de tesisat döşetirim yine de cebime 5000 ytl den fazlası kalır. . . volvonun bence bu motorları alınmaz daha üst motorlar volvoyu hissettirecektir. . .

Volvonun 1.6 motorunun öbür 1.6 motor araçlara göre (golf,focus,astra) atak olduğunu söyleyen arkadaşlar o 1.6 100 bg lik motor zaten ford motorudur ve focusta kullanılmaktadır daha atak olması imkansızdır. . . [:'(

BEN YARIŞ YAPMIYCAM VE TENEKEYEDE PARA VERMEK İSTEMİYORUM 2.0D ALMAYI DÜŞÜNMÜYOR DEYİLİM AMA PERFORMANSLARINA BAKMAM LAZIM AYRICA OZAMAN İNSANLAR MERSEDES BMV DE ALMASIN AYNI MOTOR GÜCÜNE SAHİP UCUZ ARABALARI ALSINLAR SENİN MANTIĞINA GÖRE
  • Nisan ayında ben de küçük bir kaza yaptım.

Aslında kaza yaptım da sayılmaz, ben duruyordum çünkü :)
    Yalnız tramvayın dönüş yerine yakın durmuşum, tramvay bir güzel arabanın sol tarafını biçti.
    0 km/saat ile kaza yani :)

Neyse kasko halletti. Sol ön çamurluk ve soldaki iki kapı komple değişti.
    Burada hiç çekiçleme düzeltme ile uğraşmıyorlar. Öyle kapı sacı falan da değişmiyor, komple yeni kapı taktılar.

İyi de boyadılar, ancak profesyoneller anlar boyandığını.
    Burada da stokta hiçbir parçası yoktu, ülke dışından geldi. Aracı 25 günde teslim ettiler.

Açıkçası ben hiçbir mekanik sorun yaşamadım. Daha önce de belirttiğim gibi, bu kış -18 derecede tek marşta çalıştırdım arabayı. Güç kaybı vs. de hiç yaşamadım. Şehirlerarası yolculukta çok akıcı kullanabiliyorum. 80 km/saat hızda 4. viteste sollamaya çıkıyorum en ufak bir sıkıntı yok, araba gayet iyi ivmeleniyor. Dediğim gibi, 2000-4000 devir bandını iyi kullanınca performansı gayet yerinde.

Yalnız ilk olarak Ford Focus C-Max'lerin 1.6 ve 2.0 dizellerinde görülen yığılma, ani güç kaybı gibi sorunlar Volvo S40'larda da görülmüş Avrupa'da.

Bunun üzerine Volvo yeni bir beyin yazılımı dağıtmış servislere ve bu sorunu yaşayan araçlara bu yeni program yüklenip sorun gideriliyormuş.

Volvo'su ile çok sorun yaşayan arkadaş hangi servise gitti bilmiyorum ama oradaki beceriksizlerin kurbanı olmuş maalesef.

İstanbul Maslak'ta "Evo Servis" vardır, sanayi 2. kısıma yakın, yanında Çırağan'ın satış bölümü olacak.
    O servis iyi diye duymuştum. Bilginize.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.