Şimdi Ara

DH Özel: Gigabyte 790FX-DQ6 detayları ile mercek altında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
15.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim daha düzgün bir katımız yok nerede 4 kart
  • Haberler için çok tesekkürler FX.
    Dolu dolu bir kart olmuş, en kısa sürede görürüz inşalah.
  • dfi her zaman vardı... konyada yeri bi firmadan isterseniz kargoyla gönderttirebiliyor. kral bu işte dfi dir...
  • Saol
  • kartlar piyasaya yavaş yavaş düşmeye başlıyor...biz de bu sayaede tek çekirdekten 4 çekirdeğe geçerek ciddi bir performans artışı yaşayacağız inşallah
  • Sonunda AMD için üvey evlat muamelesini bırakıp üst düzey anakartlar sergilemeye başladılar.
  • yav allah aşkına bu kartla nasıl quad crossfire olacak. 2900xt'den 4 tane nasıl sığacak buna.. gerçi biz ikinciyi de bulamıyoruz ya neyse
  • Şu anda bu anakartı aldım ve kullanıyorum.Hoşuma gittiini söyleyebilirim.fsb sorununuz olmuyor git gidebildiğin kadar .vatanda son 1 tane kalmış izmirde onuda ben aldım.şu anda amd x2 4000 le kullanıyorum 3 ghz de sorun yaşamadan kullandım.
  • 790X olanını bekliyorum. Hemen hemen aynı özellikler var zaten 4 ekran kartı bence fazla abartı olur hele bir ikili deneyelim sonra düşünürüz. Herhalde 790fx den yeteri kadar ucuz olur.
  • M3A32-MVP Deluxe/WiFi-AP

BU ANAKARTI ALMAYA KARAR VERDİM BENDE 2X2 GB 1066 2X1 GB MUSHKİN VAR RAM SLOTLARI FARKLI FARKLI ACABA 2X2 KULLANMAMA İZİN VERİRİMİ BU ANAKART YALNIZ BAKIR SOGUTUCU OLAN YERİNE TAKMAK İSTİYORUM

SİSTEMİMİ DEGİSTİRECEM AMD GECECEM YENİ OC DENEMELRİMİ ONUNLA YAPACAM BENİM İCİN YETERLİ SEYLER YAPTI SUAN GECİLİR DUSUNXCESİYDESİM

BU ARADA RESİMLERİ EKLEME SORUNU YUZUNDEN EKLİYEMEDİM
  • Arkadaslar soz konusu anakart tarafımdan bızzat test edilmistir.
    ve anakart bahsi gecen ozellikerin bır cogunu verememektedir.
    1066 mhz ram detsgı sadece kutusunun uzerındedir.
    OCZ 1066MHZ 8500 RAMleri taktıgımda biostakı hızının 800 oldugunu gordum.
    Defoult bios hangi ramı takarsanız takın max 800 gormektedır bios update yapmadan 1066 mhz gormemektedir.

Bios update yaptıgınızda ıse busefer system tamamen stabilizasyonunu kaybediyor restart ve donma sorunları yasanıyor. ve Hyper Trasport Link 1800mhz dusuyor

Uretici firmayla yaptıgım yazısmalarda bunun 4. ve son surum bıosunu yuklememı ıstedıler.
    4. ve son surum Yani bios version F3 Surumunu yukledıgımde busefer ıslemcı ısısını bıos 42 C gosterırken gigabyte ı-cool yazılımı 37c gosterır oldu bakınız Bıosta Hıcbır dosya yada yazılım calısmamaktadır sıstem 42 derecedir ama isletim sistemini actıgımda nasıl olurda sıcaklık 37 C duser. herneyse ucuncu parti bir program kullanmaya devam ettim everest ultimate editionu ındırdım ve o 84C oldugunu soyleyınce inanamadım.
    Baska bir programlada denedigimde aynı dereceyı gosterınce AMD techsupport@amd.com.uk adresine mail attım ve sistem sıcaklıgının normal olup olmadıgını sordum bana hangı programları kullandıgımı sordular bende bu ıslem ıcın sırasıyla basıma gelenleri anlattım.

Amd firması rd 790 fx chipleri üreticisi oldugunu yonga set ısındıgı ıcın copper pipe kullandıklarını (Hem guney koprusu hem bellekler ıcın sogutma tvsıye ettiklerini soylediler) Ve kendi labaratuarlarında Gigabyte DQ6 boardların yenis nesil Memory kontrol systemlerinde sorun tespit ettiklerini bu istersen bu boardın bedelinin gigabyte tarafından gerı odenebilecgini soylediler.

Bende bu maille gigabytea mail attım ve paramı geri istedigimi gercekten Hyper Transport 3.0 olan 1066 Mhz ram takdıgımda 1066 olarak gorebilen bir kart alacagımı soyledim. Firma Anakarti retrailer(satıcıy)a geri goturmemi ve paramı almamı soledi.

Suan Anakartım degisiyor arkadaslar Bu anakartı basına bela almak ısteyen varsa alabilir ama
    Bende asus M3A32-MVP Deluxe/WiFi-AP almaya karar verdim ve suan sistem montajı yapılıyor.

Ayrıca 128 bit mode da sistem tamamen yarılmaktadır.(tabiri caizse)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastery -- 27 Mart 2008; 12:43:44 >

• gigabyte gercekden iyi ürünler üretmeye başladı. Performansını görmeden bişey diyemeyiz tabi ama güzel olucağa benziyor.
  • arkadaşlar bende bu anakartı kullanmaktayım şu anda 4x1 gb ramle makinemi aldığımdan beri overclocklu kullanmaktayım.ilk aldığımda 2x1 ram gitle kullanıyordum 4x1 e geçtiğim zamanlarda f3 ün beta sürümleri yayınlanıyordu o sıralarda sorunlar yaşamıştım ram le ilgili şu anda sistemim raid 0 ile ve 4x1 gb ram le sorunsuzca çalışmaktadır.ama ileride ne olur bilemem.ben anakart ilk çıktığı zamanlarda almıştım şimdi bende değişim isteyebilirmiyim.şu anda bende mesajınızı okuyunca şüphelendim.geç olmadan halledelim.
  • F3 surumunu kullanıyorsun ve sorunsuz peki sorunsuzlugu nasıl oluyor bellekler 800mhz sorun yok pasam 1066 bellek bı tak bakalım makıne nasıl elinde kalıyor.

Ha ayrıca 128 bit modde kullandınmı Twice tweakerdan 128 bit modda makıne catlıyor catlıyor.
    Sunuda soylemeden edemıyecegım tek sorun bu ankartta degildir
    Amd islemcilerde de sorun var tam bir hayal kırıklıgı yasadım desem yerıdır yani.
    Bılıyorsunuzkı Quad core demek 4 islemcı demektir.
    esasen gercek anlamda ıslemcıde 4 tane cekırdek olmadıgını bılıyoruz.
    bunların 1 i gercek cekırdekdır ve 3 u sanal cekırdektır.
    İşlemcı tarıhcesı acısından İntel hyper traeding technology diye bır sey attıgında ortya... ısı yapan her zaman tek cekırdek oldugunuda soylemıstı
    ama sanal olarak olusturdugu ıslemcı sayesınde daha yuksek performans elde ettigini acıkladıgında amd beraberlık golunu atabılmek ıcın Hyper transport technolgy dıye bırsey cıkarttı.
    ESASEN BENZERTEKNOLJININ DEGISIK ISIMLERIYDI BUNLAR.
    Intel Quad Core Yanı dual core2 cıkarttıgında amd dırek quad core ismini kullandı.
    quad core islemcı testler esnasında bırseyın gozden kacırıldıgını kullanıcı sıkayetlerıyle anlayabıldı AMD.
    Oda sudurki Level 3 cache sanal cekırdekler tarafından paylasımında bir hata olusmustur.
    Buda sistemin cakmasına neden olmaktadır.
    Amd ile yaptıgım yazısmalarda Amd bunu fixleyecegın ı belirtmistir.
    Elinde Benim Gibi Phenom Cpu bulunan arkadaslara Onemle duyrulur.
    Yazısmalar surdukce sızınle burdan bunları paylasıcam arkadaslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastery -- 28 Mart 2008; 17:50:46 >

• şu anda kullandığınız anakarttada wi-fi sorunu mevcutttur.
    http://csg.cizgi.com.tr/viewtopic.php?p=192012#192012
  • MSI K9A2 Platınum da gerçekten güzel bir anakart şuan kullanıyorum ve gayet memnunum....
  • ben aldım bu anakartı arkadaşlar. usblerde bazen sorun çıkıyor. ara sıra kililenmelerden sorumlu olan anakartmıdır bilmioyorum. amd spider dediler. harbiden örümcek bağladı bilgisayar kullanılmamaktan.
  • MSI da da raid sorunu var diye biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozicoke

ben aldım bu anakartı arkadaşlar. usblerde bazen sorun çıkıyor. ara sıra kililenmelerden sorumlu olan anakartmıdır bilmioyorum. amd spider dediler. harbiden örümcek bağladı bilgisayar kullanılmamaktan.

sende ayıp etmişsin intel varken gidiyorsun amd alıyorsun.al bir tane e4300 çek 3.2ghz hıza spider halt yemiş yanında yazık olmuş sana.ben mesela e2160 aldım x26400 var arkadaşta x26400 yatişmeyi bırak yanına bile yaklaşamıyor valla intelin(bu arada e2160 default 1.8ghz de kullanıyorum)
  • quote:

Orjinalden alıntı: replays
    sende ayıp etmişsin intel varken gidiyorsun amd alıyorsun.al bir tane e4300 çek 3.2ghz hıza spider halt yemiş yanında yazık olmuş sana.ben mesela e2160 aldım x26400 var arkadaşta x26400 yatişmeyi bırak yanına bile yaklaşamıyor valla intelin(bu arada e2160 default 1.8ghz de kullanıyorum)

saçmalama
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.