Şimdi Ara

## DH Özel: Asus'dan Dünyanın İlk 1GB Bellekli Radeon HD 4850 Modeli ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
14.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## DH Özel: Asus'dan Dünyanın İlk 1GB Bellekli Radeon HD 4850 Modeli ##

"DH Özel" haber serimize hız kesmeden devam ediyoruz. Donanım dünyasının lider isimlerinden Asus, dünyanın ilk 1GB bellekli ve özel soğutuculu Radeon HD 4850 modelini hazırladı. Resmi lansmanı 25 Haziran'da yapılacak olan RV770 tabanlı HD 4800 serisi için elini çabuk tutan firma dahili olduğu fiyat segmentinde sansasyon yaratmayı başaran HD 4850'yi kendi mühendisliği altında daha iddialı bir konuma getirmek için kart üzerinde çeşitli değişiklikler yapmış. EAH4850/HTDI/1G kod adlı yeni ekran kartının ilk dikkat çeken noktası sahip olduğu bellek kapasitesi. Referans tasarımda 512MB GDDR3 bellek ile gelen Radeon HD 4850'nin aksine Asus'un özelleştirilmiş modeli 1GB GDDR3 bellek ile geliyor. Öte yandan Asus, referans soğutucuyu da değiştirerek daha önceki bazı modellerinde kullandığı Glaciator soğutucusunu kullanmayı tercih etmiş. Asus'dan aldığımız bilgiye göre soğutucu referans tasarıma göre kartı 7 derece daha serin tutuyor ve yarattığı gürültü seviyesi ise 25dbA. 256-bit bellek veri yoluna sahip olan ve DirectX 10.1 desteğiyle gelen kartın grafik işlemcisi 625MHz'de, bellekleri ise 1.986GHz'de çalışıyor. 800 adet paralel işlem birimine sahip olan ve PCIe 2.0 spesifikasyonuna destek veren kart, yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabilirken kutu içerisinde DVI-HDMI adaptörü de eklenmiş durumda. Ülkemiz pazarında da kullanıma sunulması beklenen Asus'un yeni modeli için henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• Off süper kart.Referans harici ilk model sanırım.PCB mavi olsaymış keşke.ASUS'ta alışık değiliz kırmızıya.
  • yaw çok hızlı gelişio herşey
    umarım fiyatıda uygun olur
  • Fiyatı ne olur acaba Çok uçuk olmazsa bunu düşünebilirim.
  • Ben asıl performansını merak ediyorum.

Ancak kart tasarımı harika.
  • KDV dahil 250$ dan fazla olmazsa alınabilir.tercih edebilirim.referans tasarım yok artı(+) özel soğutucu.Çok iyi
  • yasasın gorunen o ki Zerothermın 815 GE sogutucusunu HD4850 pcbsıne uydurabılecez

en arkadakı mofsetlerın sogutulmasından suphelenıodum ama asusun bu modelınde kullanılmadıgına gore ...
  • asus olunca fiyat konusunda 2 kez düşünmek gerek
  • soğutucu sadece GPU ya sanırım.. Bellekler ve GPU VRM ler ne olcak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecay

Off süper kart.Referans harici ilk model sanırım.PCB mavi olsaymış keşke.ASUS'ta alışık değiliz kırmızıya.

Mavisini istersen, Gigabyte'ı bekleyeceksin mecbur. Gigabyte'ın özel soğutmalıları daha kaliteliler.

İşte, Gigabyte'ın 3870'inden bir görüntü. 4870,4850 ve 3850 için de istiyorum walla.

## DH Özel: Asus'dan Dünyanın İlk 1GB Bellekli Radeon HD 4850 Modeli ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scaniaperest -- 20 Haziran 2008; 15:52:46 >

• neden gpu hızını daha yüksek yapmamışlar ki??

işin heyecanlı kısmını müşterilere bırakmış gibi...
  • resimdeki kartın sağındaki devre elemanlarının üzerinde ısıyı azaltmak için bir aparat yok, standart modelde vardı oysaki.
  • benim eski 9550ge ye benzenttim pcb rengini
  • clocgu neden arttırmamıs 1gb lık top modeli yapar millet onu alsın diye urun cesitliligi yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: lapry

KDV dahil 250$ dan fazla olmazsa alınabilir.tercih edebilirim.referans tasarım yok artı(+) özel soğutucu.Çok iyi

+1
  • Zaten 4850 'nin referans soğutmasının problemli olduğunu göz önünde bulundurursak, Glaciator soğutma ve 1GB cabasıyla bence fiyatını ne olursa olsun hak eden bir kart olacaktır.
  • 9800GTX i geçecekse çok iyi olacak.
  • PCB siyay olacak soğutma fanı ise turuncu uv duyarlı işte o zaman dadından yenmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: dIsAstEr

Zaten 4850 'nin referans soğutmasının problemli olduğunu göz önünde bulundurursak, Glaciator soğutma ve 1GB cabasıyla bence fiyatını ne olursa olsun hak eden bir kart olacaktır.

bencede parasıda uygun olursa
  • resim editorleri ve render isi ile ugrasanlar bir yana; orta duzey oyunculara yuksek bellekli, bellek frekansi dusurulmus serin cozumler olmus...

evet islemci 7 derece daha serin ama bellekler daha sicak olacaga benzer cunku asil ATI tasariminda bellekler de sogutuluyordu... ilgili resimdeki 4850 ramler sogutulmadigi icin 7 derece daha serin... kisaca fps oyunculari hic bakmasinlar, fps kaygisi olmayanlar icin gayet uygun bir urun..... ama resim editorleri icin bir numarali, uygun fiyatli secim olacaktir.. cunku "firegl" almak yerine boyle bisey tercih edilebilir..

bakinca normal gibi gozukuyor ama ramlerin sogutulmasi gereksinimini nasil cozduler? 1986mhz ram bellekler nasil sogutulur..? sogutucusuz...pek mumkun gelmiyor ve haberi istemeden de olsa yalanliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 20 Haziran 2008; 16:24:17 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.