Şimdi Ara

[DH]-------------Megane I Kulübü-------------[98-04] (355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.148
Cevap
26
Favori
747.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KSKcarpediem

Siz vites sallanması dememişmiydiniz? ben yanlış anlamışım o zaman kusura bakmayın

Estağfurullah hocam
  • İyi geceler dün arabanın hız göstergesi gitti arabayi garaja çektim soketi ararken galiba bişey yaptım araba calismiyor roleden ses geliyor ama marş motoru dönmüyor sorun nerededir bu arada daha önce şanzıman değişti üzerinde 12 v 30 amper role var acil yardımlarınızı bekliyorum araba megane 1 2000 motor f3r

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri006 -- 17 Ekim 2016; 1:59:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar 99 model 2.0 rxt model bir araç almayı düşünüyorum kilometresi 330 binde alınırmı sizce motoru yeni yapılmış sahibinin söylediğine göre birde boya istiyor güneş yanıkları var boyası çok masraflı olur mu
  • Arkadaşlar aracım 2002 rxi sorunum sağ ayna aşağı yukarı çalışıyor fakat sağ sol yok sorun ne olabilir yeni joystick aldım ama hâla çalışmıyor tamir edilebilir bir sorunmudur birde sol ön camda tek dokunuş özelliği var bazen çalışmıyor o özellik düğme stabil yalnız özelliği çalışmıyor son olarak kontak kapalı iken sol ön ayna çalışıyor bazen çalışmıyor diğer camlar kontak kapalı iken çalışmıyor teşekkür ederim..

• Arkadaşlar arka kapı kilit bazen çalışmıyordu, kapı döşemelerini söküp motoruna bakmak istedim. Dipte ve söküp yağlayıp takması uzun sürer diye, resimde görünen üç vidadan üsttekini söktüm. Wd-40 yağlayıcıyı 4-5 cm pipeti içeri sokup kilit motorunu yağladım. Aklınızda bulunsun, motorun hareket eden ve yağlanması gereken yeri 3. Vidanın karşısında, kapı döşemelerini sökmeden kolayca yapabilirsiniz.

[DH]-------------Megane I Kulübü-------------[98-04]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 16 Şubat 2017; 22:41:43 >

• Kış yakıt verileriniz nedir arkadaşlar, lpg de bazen 30 kuruşu geçiyor şehir içi. Genelde 27 krş

• quote:

Orijinalden alıntı: baranel

Kış yakıt verileriniz nedir arkadaşlar, lpg de bazen 30 kuruşu geçiyor şehir içi. Genelde 27 krş

Megane 2001 coupe 1.6 16v otomatik lpg ile

Şehir içi 11 litre, şehirdeki 7 litre yaktı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Megane 2001RTE 1.6 16v Şİ: 9.5 ŞD: 6.5 civarı.
  • Megane 1 2004 Alize 1.6 16 valf Şehir içi 10 litre Şehir dışı ise 6 litre yakıyor
  • Arkadaşlar benim bir aydır sorunum var Ustaya gösterdim hidrolik kutusundan ATF yağı damlatıyor. Direksiyon kutusunun tamamen sökülüp, tamir takımının değişmesi gerektiğini söyledi. Bir ara kutu boşalmıştı yağla tamamladım direksiyondaki uğultu gitti. Bu şekilde sorun çıkartır mı? Yağ eksilttiğinde yağı tamamlayıp kullanabilirmiyim?
  • spdygon S kullanıcısına yanıt
    Hocam kutu boşalacak kadar olmuşsa mutlaka tamir ettirin. Ben iki dedfa tamir ettirdim, iki sene önce 150 ye tornacıyla anlaşmıştım 100 sökme takma. Size önerim arabayı sabahtan götürün, tornacı aceleye getirmesin

• Sizin rakamlar iyi benim lt 10.5 ile 12 lt aralığında

• Bilgilendirdiğiniz için sağolun. İncelediğimde arabanın sol ön tekerinin yan tarafında borudan sızıntı var. baktığımda körük yırtılmış ordan sızıntı olabilirmi? bilmiyorum. Direksiyon kutusundan kaynaklanmıyor da olabilir mi? Kime göstermem gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Hocam aks körügünden bahsetmiyorsunuz umarım o farklı, dreksiyon körügü daha geride olur. Kaputu açınca görülür, aks körüğü teker sökülünce. Hocam öntakım rot balans ustaları kontrol etmesinde fayda var.

• sanırım direksiyon körüğü dediğiniz gibi yırtık görünüyor. ATF dede (direksiyon hidroliği kutusu) 3gün sonra min seviyesine geliyor. Sorum şu direksiyon körüğü içinden ATF gelirmi
  • Sanayide tamirciye gittim hiç lifte kaldırmadan direksiyon kutusu tamir takımı yenilenecek 500-600 tl tutar dedi hiç bakmadan söylediğinden bana güven vermedi. bende arabayı bırakmadım. acaba doğrumu yaptım
  • Direksiyon hidroliği eksilmesi, bu araçlarda kronik sorun, benim eski aracımda da vardı,ustamın o zaman bana söylediği bu yöndeydi ve değiştirsek de aynı sorunla karşılaşırsın, eksildikçe tamamla demesi üzerine bir kutu fren hidroliği almıştım, eksildikçe tamamlıyordum,yıllarca böyle bindim,sattığımda alan arkadaşa da aynısını söyledim, o da böyle devam ediyordu.
  • Araç 106000 de daha önce böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Demek 100000den sonra görülebiliyormuş. Direksiyon körüğünün değiştirilmesi sızıntıyı engellermi acaba
  • aynı zamanda aracı bıraktığım yerde ön sol tekerleğin yanından sabah el ayası kadar yerde leke oluşuyor yeri kirletmekte hoş olmuyor.
  • baranel B kullanıcısına yanıt
    bugün 430 km yol yaptım ve 33 kr gördü, gazı ise ortalama 3.10 dan aldım. gittiğim yolun 160 km si dik yokuş; 3. vitesi bile kullanamadım neredeyse ve 5 kişi. 200 km civarı ise 130-140 km hızla gittim. Bence bu verilerle ortalama 100 km de 11 lt iyi bir sonuç.
  • 
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.