Şimdi Ara

DH Fotoğraf Buluşması - Tarih Anketi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
431
Cevap
1
Favori
8.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH Fotoğraf Buluşması - Tarih Anketi

(En Son Oy Tarihi: 29.6.2011)
Giriş
  • PlutosDaddy ve KcRasco şimdi istediğim cevapları aldım işte:)

Karanlık bir ortamda pozu yükselttiğimizde arka planı karartıp ön taraftaki objeyi açığa çıkarabiliyoruz yani.
    Peki çıplak flashtan kastınız makinenin kendi flash ı mı? Tepe flashı şuan olmadığı için sizin dediğiniz gibi yapmak gerekecek. Onun içinde hafif loş bir ortamda objeye ışık vermek gerekecek. Teşekkür ederim bilgiler için.
  • 1 ay sonra olursa buyuk olasilikla katilirim hem bu sefer yeni lensler almis oluum

@ Crosshair, yarin gidiyorum bursaya sen de gelince pm at

ekleme : bulusmadan once pazara 28 oy vardi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synchro -- 27 Haziran 2011; 17:30:05 >
  • cumartesi 2 ye kadar çalışıyorum. 1 kerelik ekebilirim ama her hafta sıkıntı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

PlutosDaddy ve KcRasco şimdi istediğim cevapları aldım işte:)

Karanlık bir ortamda pozu yükselttiğimizde arka planı karartıp ön taraftaki objeyi açığa çıkarabiliyoruz yani.
    Peki çıplak flashtan kastınız makinenin kendi flash ı mı? Tepe flashı şuan olmadığı için sizin dediğiniz gibi yapmak gerekecek. Onun içinde hafif loş bir ortamda objeye ışık vermek gerekecek. Teşekkür ederim bilgiler için.

Çıplak flaş tepe veya dahili farketmez, suratına dümdüz şaplak gibi oturan flaş Sert ışıktan bahsediyorum. Gece karanlıkta masa lambasıyla bile çekebilirsin.

EDIT:

Bu arada muhabbete dahil olmuyorum beyler, siz ayarlayın ben hep son 1-2 gün kala kesinleştirebiliyorum. Uyarsa her türlü gelirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlutosDaddy -- 27 Haziran 2011; 17:35:37 >

• Cumartesi çalışanlar aklıma gelmedi bir an kusura bakma ya. Hele biraz zaman geçsin de 2. buluşma için haftaya bir konu açarız o zaman. Gelecek kişiler yine aşşağı yukarı belli zaten. Bu buluşmada yapıldığı gibi haftalarca oy beklemeye gerek yok bence. Baksana hala oy verenler var ya, dün 29 kişiydi bugün 31 olmuş.
  •  DH Fotoğraf Buluşması - Tarih Anketi

evde karanlıkta perde aralanıp hafif bir ışık verilerek çekildi. net olanı bulamadım biraz netsizlik var ama sonuçta teknik aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KcRasco

quote:

Sat sat daha iyisini alırsın

ondan daha iyi portre lensi yok sanırım şuan için.

niye lens ne ki? illaki daha iyisi vardır

Nikon Nikkor AF 135mm f2.0 DC, portre canavarı

tair 11a ile aynı keskinlik diyorlar.deneme fırsatın oldumu hiç hakan
    o kadar lens denedim.şu tahirle bir tanışamadım ona yanarım.

• bugun tair ve j9 aradim hayyamda bulamadim ama internetten alcaz artik
  • Hocam tahirle çok yakından tanıştık, günlerce birlikte yatıp kalktık ama makineye takıp da kullanamadım ona yanarım Bi tanıdığın lensi bence kalmıştı, bayonet sıkıntısı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: synchro

bugun tair ve j9 aradim hayyamda bulamadim ama internetten alcaz artik

valla geçende bi arkadaş k10d den sıkıldı ve model yenilemeye karar verdi.pentax kr mi canon 550d mi alayım derken bencede doğrusunu yapıp gidip canon 550d aldı.elinde pentax manuel lenslerde vardı.hemen bir af çipli pentax-canon adaptör aldı ve pentax lenslerinin keyfini sürmeye devam ediyor.
    ben manuel pk bayonetlerdende m42 lerden de baya lens kullandım ve şunu söyliyebilirim pentax lensler çok çok daha iyi.uygun rakamlı pentax lens gözüne çarparsa bu seçeneğide değerlendir derim.
    pentax m 85mm f2.0 da kullandım j9 da kullandım ve gerçekleri söylemek gerekirse j9 a lens bile demem pentax 85mm f2.0 ın yanında.bulmak çok daha zor olur tabi
    ahmet(yıldız) da pentaxın 85mm f1.4 ü var.buluşmaya k10d yi getirmedimi? o lens resmen rüya zaten.o lens benim olsun ömrümün sonuna kadar başka lens görmiyeyim

• yok hocam k10d nin yaninda kit lensi vardi sadece, ben de bi kere Canon 85 f1.2 denemistim 5d m2nin ustunde o da fenaydi yani
  • K10D Grand Prix için 85mm yi ve 80-200mm yi yeni sattım, bugünde al2 kit lensi verdim tekrar 85mm ve birde limited düşünüyorum

bunun yanında geziye yeni aldığım 5D ve 70*200 f4 L USM yide getirdim birde Tamron 17*35mm vardı..
  • hayırlı olsun hem gidenler hemde gelecek olanlar
  • napolyon güzel demiş abi işte
  • hala oy veren ver arkadaş...
  • Geziniz hayırlı olsun.Fakat konuyla alakasız olacak ama giriş yazısını yeşil renkten normal renge dönüştürebilir misiniz?Mobil giriyorum ve bu konu yüzünden ekranda sorun yaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klaros

Geziniz hayırlı olsun.Fakat konuyla alakasız olacak ama giriş yazısını yeşil renkten normal renge dönüştürebilir misiniz?Mobil giriyorum ve bu konu yüzünden ekranda sorun yaşıyorum.

dikkat çeksin diye özellikle yapmıştık.
  • quote:

quote:

Geziniz hayırlı olsun.Fakat konuyla alakasız olacak ama giriş yazısını yeşil renkten normal renge dönüştürebilir misiniz?Mobil giriyorum ve bu konu yüzünden ekranda sorun yaşıyorum.

o kadar dikkat çekici olmuşki adam sorun yaşıyor
  • quote:

quote:

quote:

o kadar dikkat çekici olmuşki adam sorun yaşıyor

sıkıntı büyük

• bu konunun altindaki tum konularin rengi koyu oluyor adam hakli
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.