Şimdi Ara

DH Fotoğraf Buluşması - Tarih Anketi (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
1
Favori
8.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH Fotoğraf Buluşması - Tarih Anketi

(En Son Oy Tarihi: 29.6.2011)
Giriş

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

Orijinalden alıntı: KcRasco

quote:

Sat sat daha iyisini alırsın

ondan daha iyi portre lensi yok sanırım şuan için.

niye lens ne ki? illaki daha iyisi vardır

Nikon Nikkor AF 135mm f2.0 DC, portre canavarı

• Hem saçlı çıkmışım, hem de kırmızı minicik logo pek vurucu çıkmış
    Hakan fotoğrafına on puan verdim hocam
  • Onayı almadan eklemiyim dedim, beğendiysen mutlu oldum abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KcRasco

quote:

Sat sat daha iyisini alırsın

ondan daha iyi portre lensi yok sanırım şuan için.

niye lens ne ki? illaki daha iyisi vardır

Nikon Nikkor AF 135mm f2.0 DC, portre canavarı

Uuups!

Hacı o değilde seni niye yalnız bıraktılar sonlara doğru. 2-3 kişi kaldınız sap gibi :D onlar kalktıktan sonra da masaları birleştirip grup ağırladılar bütün açım kayboldu makinelere bakacak

• E hocam siz de oturduğunuz yerden bağırcağınıza beş dakika uğrasaydınız, az çok tahmin ederdiniz kimler olduğunu Hem Akdeniz yıllar yılıdır benim mekan, tek de kalsam yalnız değilim. Çalışan tayfa arkadaşlarım hep, benim yazlığa bile geldiler o denli Bi de arkadaşla iş konuşuyoduk ondan kaldık biz aslında. İşim olmasa geceye kalcaktım da döndüm mecburen
  • Valla hocam ben girdiğiniz anda bunlar kesin dh dedim. Arkadaşlar her fotoğrafçı dh den mi olacak? hem niye buraya gelsinler ki dediler . Açıkcası ben çekingen biri olduğumdan kalkıp soramadım dh den misiniz diye

Bizim masayı da farketmişsinizdir herhalde en fazla gülünen masaydı
  • quote:

E hocam siz de oturduğunuz yerden bağırcağınıza beş dakika uğrasaydınız, az çok tahmin ederdiniz kimler olduğunu Hem Akdeniz yıllar yılıdır benim mekan, tek de kalsam yalnız değilim. Çalışan tayfa arkadaşlarım hep, benim yazlığa bile geldiler o denli Bi de arkadaşla iş konuşuyoduk ondan kaldık biz aslında. İşim olmasa geceye kalcaktım da döndüm mecburen

şimdi ben normalde foto bölümüne uğrayan biri değilim.. "Pier bu arkadaşlar da sanırsam donanımhaberden, onlar da buluşacaktı bugün" deyince. emin olma adına öyle bi ortaya yem atiim dedim.. hani tepki gelse selam ederdik tabiki

de hani sandalye boş mu diye masaya gidersin de "dolu" cevabının bi buruk hüznü olur ya insanın içinde, benzeri bi durumla karşılaşma ihtimali de wardı

• Ben duymadım valla, arkadaşlar duymuş da emin olamadık Hatta sizin toplanacağınızdan da haberdardık bi nebze.

Neyse, sağlık olsun bidahakine
  • İnşallah.

Hocam o değilde mariachi afişini çekeniniz oldu mu hiç çok hoşuma gitti benim

Bu da bizim masamızdan benim manual focus denemem

• Mariachi'yi bilmem de mekan çekimini ben yapmıştım bikaç sene önce

Bu arada f14 ve 1/8 enstantane biraz gereksiz kaçmamış mı Daha açık bir diyafram değeriyle daha rahat çekilirdi.
  • quote:

Mariachi'yi bilmem de mekan çekimini ben yapmıştım bikaç sene önce

Bu arada f14 ve 1/8 enstantane biraz gereksiz kaçmamış mı Daha açık bir diyafram değeriyle daha rahat çekilirdi.

Otomatik modda çekmişim bunu. Diaframı kendisi ayarlamış. Ortamda geyikten pek fazla fırsat bulamadığımdan denemedim çekim yapmayı. Zaten topu topu 5 kare çekmişim:)

bugün evde daha iyi denemeler yaptım açıkcası

• quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

Beni teperek uzaklaştırmak suretiyle çekilen bu fotoğrafı kınıyorum.

• Exif Manuel diyo mod için?

• dün hiç manual çekim yapmadım makineyle. garip:S

Birşey sorabilir miyim??

Fotoğraflarda bu bölümsel renklilik nasıl yapılıyor? Hani benim makinede otomatik siyah beyaz çekim veya çekilen foto üzerinde oynama yok. Siz nasıl yapıyorsunuz?

Ve diğer merak ettiğim konu çekilen fotoğrafların arkaplanını siyah yapmak. Onu hiç beceremiyorum. Özellikle portrelerde model gayet canlı iken arka plan olduğu gibi siyah. Nasıl yapılıyor?
  • @GiJaL

abi exif'e senin adını da yazıcaktım bak iyi hatırlattın
  •  DH Fotoğraf Buluşması - Tarih Anketi

EDIT:

Kısmi renk olayı photoshop; select color range veya elle maskeleyerek geri kalan kısmı siyah beyaz yapabilirsin Ben siyah beyaz yaptım, sonra alt katmandan color range ile seçerek üst katmandan sildim kırmızı kalsın diye

Portrelerde arka planı siyah yapmak istiyorsan 2 seçeneğin var; ya uygun ışık ya photoshop. Photoshop'u tercih etmem hiç bir şekilde şahsen, pozlamayla kurtarmak en doğalı. Arkaplan ile modelin pozlama değerleri farklı olmalı, arkaplan pozlanmayacak şekilde ışıksız fakat model pozlanacak kadar aydınlatılmış olmalı Flaşla da halledilebilir ama tercih etmem yine şahsen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlutosDaddy -- 27 Haziran 2011; 16:03:55 >

• Hakan

Güzel fotolar
  • quote:

dün hiç manual çekim yapmadım makineyle. garip:S

Birşey sorabilir miyim??

Fotoğraflarda bu bölümsel renklilik nasıl yapılıyor? Hani benim makinede otomatik siyah beyaz çekim veya çekilen foto üzerinde oynama yok. Siz nasıl yapıyorsunuz?

Ve diğer merak ettiğim konu çekilen fotoğrafların arkaplanını siyah yapmak. Onu hiç beceremiyorum. Özellikle portrelerde model gayet canlı iken arka plan olduğu gibi siyah. Nasıl yapılıyor?

PhotoShop
  • Photoshop da bende yapıyorumda sanki daha kolay bir yöntem varmış gibi geldi neyse:)
  • Çok hoş kareler var ellerinize sağlık ama Yıldız ve Plutosdaddy
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.