Şimdi Ara

DH FORUM ÜYELERİ Bİ EL ATIN ARAÇ DEĞİŞİMİ YARDIM =)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben daha önce forumda çok konu açtım. 15.000 Bütçe ile ticari araç, 12.000 bütçeyle binek araç, sıfır km 7 kişilik MPV, daha sonra yardım amaçlı konu. Pek cevap gelmedi. Ama geçen aylarda birkaç gün içerisinde hayatım değiştiğinde bütçemde çok oynama oldu. Her neyse. Ocak ayının sonlarına doğru bir Şahin aldım. Hatta geçenlerde de konu açtım. Çok yakıyor diye. Şimdi orjinale çevirdim aracı ama aracı değiştirmek istiyorum. Bir ortaklık kurup bir Transorter aldık. Hem iş için kullanıyoruz, hemde araç genelde bende kalıyor. Ama bu araç zaten çok yol yaptığı için hafta içi, akşamları veya hafta sonu kullanmak istemiyorum. Hem büyük, bi yere gidince park sıkıntısı, büyük araç sokak arası falan pek olmuyor. Zaten iş günleri çok uğraşıyorum şu adam gibi park etmeyenler yüzünden, ara sokaklara girememekten vs. Ama performans gerçekten var . Her neyse 140 PS lik Transporter'den sonra performansta çok üzmeyecek, olabildiğince konforlu, az yakan, yeni bir birey geliyor aileme o yüzden bebek arabası falan koyabileceğim bir aile aracı önerebilir misiniz? Zaten hemen alamam. Araştırmak falan gerekir. 1 ay falan sonra alabilirim ancak. O zamana kadar bütçe 20.000-22.000 civarı olacaktır. Kısaca 20.000-22.000 civarı Aile otomobili önerir misiniz?

Edit : Neden bu kadar uzun yazıyorsun demeyin. Daha önce kısa sürede bütçem de çok oynama olduğundan herkes nasıl bu kadar sürede bu bütçeye çıktın diye soruyordu. Eskiyi geçip şuana bakarak cevap yazmanızı rica ediyorum.

• Clio 1.5 dci Sports Tourer ya da Megane 2 öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytürk -- 20 Mart 2013; 18:45:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Clio 1.5 dci Sports Tourer ya da Megane 2 öneririm.

Hocam ben dizel almaktan yanayım ama size bir soru sormak istiyorum. Ben kışın pek yol yapmam ama yaz aylarında çok yol yaparım. Yıllık 7-9 bin km arası yol yaparım. Yol uygunsa performanslı kullanmayı da severim. Şimdi benzinli mi alsam yoksa yine dizel mi ?

Düzeltme : Yazım yanlışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkptan -- 20 Mart 2013; 18:51:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratkptan

quote:

Hocam ben dizel almaktan yanayım ama size bir soru sormak istiyorum. Ben kışın pek yol yapmam ama yaz aylarında çok yol yaparım. Yıllık 7-9 bin km arası yol yaparım. Yol uygunsa performanslı kullanmayı da severim. Şimdi benzinli mi alsam yoksa yine dizel mi ?

Bu durumda benzinli mantıklı. Fakat o civarda alacağınız araçlar atmosferik motor olacak ve ortalama 10 lt yakıt harcayacaksınız. Psikolojikman da etkilenirsiniz, olur da yol yapmanız gerekirse üzüleceksiniz. 0 km araçtaki dağlar kadar dizel farkı bunda olmayacak. 2000-3000 pahalı alıp ona göre de satacaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Bu durumda benzinli mantıklı. Fakat o civarda alacağınız araçlar atmosferik motor olacak ve ortalama 10 lt yakıt harcayacaksınız. Psikolojikman da etkilenirsiniz, olur da yol yapmanız gerekirse üzüleceksiniz. 0 km araçtaki dağlar kadar dizel farkı bunda olmayacak. 2000-3000 pahalı alıp ona göre de satacaksınız.

Ya hocam şu efsane kasa corolla hakkında hiç bir bilgim yok ama xei modelimi ne varmış çok performanslıymış. O araçlar nasıldır ? Aile için kullanılabilinir mi ?

• Koca forumda başka kimse yok mu ya ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ya hocam şu efsane kasa corolla hakkında hiç bir bilgim yok ama xei modelimi ne varmış çok performanslıymış. O araçlar nasıldır ? Aile için kullanılabilinir mi ?

Saçmalamış olursun. Hiçbir güvenlik ögesi barındırmayan, sadece masrafsız olduğu için gereğinin kat bekat fazlası verilen bir araç o.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saçmalamış olursun. Hiçbir güvenlik ögesi barındırmayan, sadece masrafsız olduğu için gereğinin kat bekat fazlası verilen bir araç o.

Eyv. hocam görüşlerin için Teşekkürler. Koca forumda başka kimse yok mu acaba ya?

• Arkadaslar yardım yok mu?
  • üst üste konu açmayınız, sorunuza yorum yapmak isteyen üyelerimiz cevap yazarlar....
  • Eyv. yönetici kardeş. Ama cevap gelmiyor belki orda görürler diye yazmıştım.
  • Lütfen yardım. Aracım neden çok yakıyo olabilir ? konusunu başlattı (14 gün önce, 16:18) Merhaba arkadaşlar. Bende 2000 model şahin 1.6 ie var. Aracım LPG ile kmde 35-40 krş yakıyor ! Sizce neden olabilir ? Aracımda orjinalden farklı... Mesaja git » 9-11000 TL Araç Tavsiyesi C.tesine!!! konusunu başlattı (bir ay önce, 16:02) Selamın Aleyküm arkadaşlar. Dayıma bir araç alıncak. 43 yaşında adam. Dolayısıyla 140 km/h geçmez. Kendisi 5 bine bişey istiyo ama bizde bi kaç kişi d... Mesaja git » Ticari Araç Yardım ? konusunu başlattı (bir ay önce, 14:10) Merhaba arkadaşlar. Amcaoğlu ile beraber yeni iş kurup cityvan bir hem iş hem aile arabası almayı düşünüyoruz. Makyajlı kasa T5 düşünüyoruz. ama sıfır... Mesaja git » 0 KM Trasporter mi yoksa 2.el 2010-2012 mi? konusunu başlattı (bir ay önce, 11:00) Merhaba arkadaşlar. Amcaoğlu ile beraber yeni iş kurup cityvan bir hem iş hem aile arabası almayı düşünüyoruz. Makyajlı kasa T5 düşünüyoruz. Ama sıfır... Mesaja git » 0 KM Trasporter mi yoksa Transit Custom mu ? konusunu başlattı (bir ay önce, 10:59) Merhaba arkadaşlar. Amcaoğlu ile beraber yeni iş kurup cityvan bir hem iş hem aile arabası almayı düşünüyoruz. Makyajlı kasa T5 düşünüyoruz. Ama sıfır... Mesaja git » 0 KM Trasporter mi yoksa Transit Custom mu ? konusunu başlattı (bir ay önce, 10:57) Merhaba arkadaşlar. Amcaoğlu ile beraber yeni iş kurup cityvan bir hem iş hem aile arabası almayı düşünüyoruz. Makyajlı kasa T5 düşünüyoruz. Ama sıfır... Mesaja git » 0 KM Trasporter mi yoksa 2.el 2010-2012 mi? konusunu başlattı (bir ay önce, 10:56) Merhaba arkadaşlar. Amcaoğlu ile beraber yeni iş kurup cityvan bir hem iş hem aile arabası almayı düşünüyoruz. Makyajlı kasa T5 düşünüyoruz. Ama sıfır... Mesaja git » Nissan Navara-RallyRaid Hakkında Bilgisi Olan?? konusunu başlattı (2 ay önce, 17:02) Merhaba arkadaşlar. Babama Nissan Navara veya Rally Raid almayı düşünüyoruz. Aslında bu sınıfta farklı modellerde olabilir. Bu araçların yakıt tüketim... Mesaja git » Nissan Navara-RallyRaid Hakkında Bilgisi Olan?? konusunu başlattı (2 ay önce, 16:58) Merhaba arkadaşlar. Babama Nissan Navara veya Rally Raid almayı düşünüyoruz. Aslında bu sınıfta farklı modellerde olabilir. Bu araçların yakıt tüketim... Mesaja git » Nissan Navara-RallyRaid Hakkında Bilgisi Olan?? konusunu başlattı (2 ay önce, 16:56) Merhaba arkadaşlar. Babama Nissan Navara veya Rally Raid almayı düşünüyoruz. Aslında bu sınıfta farklı modellerde olabilir. Bu araçların yakıt tüketim... Mesaja git » Nissan Navara-RallyRaid Hakkında Bilgisi Olan?? konusunu başlattı (2 ay önce, 16:55) Merhaba arkadaşlar. Babama Nissan Navara veya Rally Raid almayı düşünüyoruz. Aslında bu sınıfta farklı modellerde olabilir. Bu araçların yakıt tüketim... Mesaja git » Mercedes 300 D Alınır mı ? konusunu başlattı (3 ay önce, 13:11) S.a beyler. Bir arkadaşım Mercedes 300 D düşünüyor. Araç 100 HP 1980 model Dizel. Acaba yakıtı olsun başka tür sorun olsun, üzecek bir şeyi var mıdır?... Mesaja git » Mercedes 300 D Alınır mı ? konusunu başlattı (3 ay önce, 13:10) S.a beyler. Bir arkadaşım Mercedes 300 D düşünüyor. Araç 100 HP 1980 model Dizel. Acaba yakıtı olsun başka tür sorun olsun, üzecek bir şeyi var mıdır?... Mesaja git » Max.15.500 BÜTÇEYE TİCARİ ARAÇ ÖNERİSİ OLAN? konusunu başlattı (3 ay önce, 15:19) Salamın Aleyküm arkadaşlar. max. 15.500 TL bütçe ile Ticari araç önerilerinizi bekliyorum. Benim aklımda CRDİ Starex var aslında ama başka araçlarda o... Mesaja git » 7 kişilik araç önerisi olan var mı ? konusunu başlattı (3 ay önce, 14:02) Öncelikle selamın aleyküm. Biz 7 kişilik bir araç almaya karar verdik ve aklımıza Renault Grand Scenic geldi. Biraz daha araştırınca yeni Ford Grand C... Mesaja git » 7 kişilik araç önerisi olan varmı??? konusunu başlattı (3 ay önce, 14:00) Öncelikle selamın aleyküm. Biz 7 kişilik bir araç almaya karar verdik ve aklımıza Renault Grand Scenic geldi. Biraz daha araştırınca yeni Ford Grand C... Mesaja git » 7 kişilik araç önerisi olan varmı ?? konusunu başlattı (3 ay önce, 13:59) Öncelikle selamın aleyküm. Biz 7 kişilik bir araç almaya karar verdik ve aklımıza Renault Grand Scenic geldi. Biraz daha araştırınca yeni Ford Grand C... Mesaja git » 7 kişilik araç önerisi olan varmı ? konusunu başlattı (3 ay önce, 13:58) Öncelikle selamın aleyküm. Biz 7 kişilik bir araç almaya karar verdik ve aklımıza Renault Grand Scenic geldi. Biraz daha araştırınca yeni Ford Grand C... Mesaja git » ACİL YARDIM LÜTFEN!H100,H-1,vwT4,starex,L300,Transit Önerilerinizi bekliyorum konusunu başlattı (3 ay önce, 13:13) Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 9-10 ay evvel t5 2007 1.9 105 hp vw vardı ve gayet memnunduk ama maddi sıkıntılardan dolayı sattık şuanda ticari bir araç... Mesaja git » ACİLL YARDIM LÜTFEN!! H100,H-1,vwT4,starex,L300,Transit.! konusunu başlattı (3 ay önce, 18:44) Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 9-10 ay evvel t5 2007 1.9 105 hp vw vardı ve gayet memnunduk ama maddi sıkıntılardan dolayı sattık şuanda ticari bir araç... Mesaja git » Ticari Araçlar konusunu başlattı (3 ay önce, 16:20) Merhaba arkadaşlar. Eskiden t5 2007 1.9 105 hp vw vardı ve gayet memnunduk ama maddi sıkıntılardan dolayı sattık. max 15.500 TL bütçe ile araç önerile... Mesaja git » Ticari araç, bütçe 10.000-14.000 h100,L300,vw t4,Transit,Starex, H1 Önerilerinizi bekliyorum. konusunu başlattı (3 ay önce, 16:01) Merhaba arkadaşlar. Eskiden t5 2007 1.9 105 hp vw vardı ve gayet memnunduk ama maddi sıkıntılardan dolayı sattık şuanda ticari bir araç düşünüyoruz. m... Mesaja git »

Sen bu çorbayla devam edersen daha çoook konu açarsın,bir şey de alamazsın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.