Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (376. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.141
Cevap
101
Favori
1.421.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesekkur ederiz Ali abi bilgilerin için....
  • iyi akşamlar. Aracimizdaki kalorifer çok sesli çalışıyor acaba nasıl bu sesi kesebilirim
  • Eminn72 kullanıcısına yanıt
    Merhaba!...
    Tamirciye yaptıracaksanız, usta zaten işini bilir, ücreti mukabilinde sesi keser.
    Kendiniz yapacaksanız, orta konsolu komple sökeceksiniz, kalorifer hortumunu kaloreiferden ayıracaksınız, kablo fiş ve soketleri ayıracaksınız, kaloriferin 4 adet çevre somunlarını söktükten sonra kaloriferi yerinden dışarıya alacaksınız, kaloriferi motorunu dışarıda çalıştırıp sizi rahatsız eden sürtünme sesi vs nereden geldiğini tespit edeceksiniz, pervane biryere sürtüyorsa bu sürtünmeyi gidereceksiniz, motor rulmanlarından ses geliyorsa piyasada internette satılıyor, alıp değiştireceksiniz, ortalığı dağıttığınız gibi toplayacaksınız, eğer hala istediğiniz gibi bir sessizliğe ulaşamıyorsanız, ya bu araçta çok sessiz bir kalorifer beklentinizin seviyesini düşüreceksiniz yada Unocan'ı satıp başka bir marka araç alacaksınız!...
    Başarılar dilerim!...
    Hoşçakalın!... Unocan'sız kalmayın!...

• mavim12 kullanıcısına yanıt
    İlginiz için Teşekkür ederim!...
  • maxidextr kullanıcısına yanıt
    Merhaba!...
    Size katılıyorum, LPG kullanılan 1995-2000 teknolojisine sahip araçlarda mükemmel demesekte beklentinize ulaşmanız çokzor! Mükemmel olabilmesi için çok masraf, zaman ve emek sarfetmeniz gerekir. En akıllıcası Beklentiyi azıcık düşürmektir, Bu "gittiği yere kadar" demek değildir, Aslında Tamda sizin kasdettiğiniz gibi, ortaya çıkan sorununuzu mükemmel bir şekilde çözmeye çalışmak beklentisi, bunu başaramadığınızda moral çöküntüsüne düşürebilir, bu nedenle çekindiğiniz ve korktuğunuz durumda bırakın!... en fazla fazla yakıt yakarsınız ama korkmadan ve çekinmeden mutlu bir Unocan sahibi olursunuz!...
    Ben inanıyorum ki, kendinizi hazır hissetiiğinizde, ileride cesaretlenip sorununuzu Tam da istediğiniz gibi çözeceksiniz, emin olun ki o zaman geldiğinde size yardımcı olurum!...
    Başarılar dilerim!...

• yazar4002 kullanıcısına yanıt
    yanıtınız için teşekkür ederim peteğin arkasında mi önünde mi motor? sökmeden sprey gibi birsey le temizleme imkanımız yok mu çok sesli çalışıyor kalorifer sesinden motorun kendi sesi duyulmuyor o derece
  • Bir arkadaşım için uno bakıyoruz. Karbüratörlü tercihimiz 70s ve 70sx'lere bakıyoruz ancak internette sx'lerin enjeksiyonlu olduğu yazılmış. SX ie olarak yazılan modeller enjeksiyonlu diye okumuştum. 70SX'lerde de enjeksiyon mu var acaba?

Aracı kontrol ederken nerelerine bakmamız lazım. Gerçi piyasada temiz uno yok diyecek kadar az. Umarım temiz bir araç bulabiliriz.

60s'lerin fiyatları düşük ancak 1.1 motor ve parçası çok zor bulunuyormuş sanırım. Bu konu ne kadar doğru?
  • dj batuhan D kullanıcısına yanıt
    lpg'li kullanılacaksa 70s daha sorunsuz, benzinle kullanılacaksa 70sx tercih edilebilir ... sx-sxie-70sx hepsi enjeksiyonlu ... 60s konusu doğru ...

uno sempatik ve her dönemde seveni olan bir model, dış hatları ve iç tasarımı nedeniyle hep ilgimi çekmiştir ancak temizine denk gelemedik, bir ara tam bulduk dedik ama onda da aldandık ... tabii hata bizdeydi bir ustaya baktırmadık kendi gözümüze güvendik ...

muhakkak anlayan biri yanınızda olsun yada ekspertiz yaptırın, deneme sürüşü yapmanızı da öneririm özellikle motorun hararet göstergesini takip edin ...
  • Eminn72 kullanıcısına yanıt
    Merhaba!...
    Kalorifer fan motorunuz şoför mahalli tarafından tarif edersek peteğin arkasında kalıyor, petek içeride kalıyor, çok merak ettiyseniz, kaloriferi sökmeden kalorifer fan'ını görebilmek için, motor kaputu ile ön cam arasında kalan, sileceğin milininde bağlı olduğu ön ızgara plastiğini sökerseniz, fanı burada çıplak gözle görebilirsiniz.
    Ses nasıl geliyor tahmin edemiyorum ama mademki rahatsız edici, öyle spreyle falan düzelmeyecektir.
    Ya da, Fan'ı çalıştırmayacaksınız!...
    Başarılar!...
  • İyi günler gaz pedalı elimle dokundugumda aşağı yukarı kımıldıyor gaz pedalınin bağlı olduğu demir parca bolumunu salladigimda kimildamiyor sorun nerede acaba tesekkur ederim
  • Merhabalar ilk arabamı almayı düşünüyorum Uno almayı planlıyorum tecrübeli arkadaşlardan tavsiye alabilirmiyim.
    Merhaba!...
    https://www.sercanca.com/fiat-uno-pedal-burcu-onarimi/

Buradaki bilgileri inceleyin, sorununuza cevap olacaktır.
    Başarılar dilerim!...
  • zavayed61 Z kullanıcısına yanıt
    Merhaba!...
    fiyatı ve durumu çokçokçok iyi ise belki 60lık olabilir ancak, çok çok çok iyi incelemeden, fiyatı uygun ve temiz olduğuna karar vermeden, kesinlikle 60'lık almayın, diğer tümüne bakabilirsiniz, diğer tümü de bakımsız olabilir ve para harcayarak bakımlı hale getirebilirsiniz, ancak 60'lıkları önceki sahipleri temiz kullanmamış ve idare eder durumda olsa dahi, para'da harcasanız bakımlı hale getiremezsiniz, satarken de değer etmez!...
    Hayırlı olsun!...
  • İyi günler,

Aracım 1996 model UNO SX i.e .

Sağ far arasıra yanıp, arasıra yanmıyor. Bu arızayı sinyal kolu ünitesini değiştirdikten sonra yaşamaya başladım.

Elektrikçi sigorta kutusuna biraz baskı yapıp, oynattı. Lamba yandı. Bunun üzerine sigorta kutusunun değişmesi gerektiğini söyledi.

https://unluoto.com.tr/urunler/802/fiat-uno-sigorta-kutusu-komple-orijinal-mako

Bu yukarıdaki mako Marka ürün uyumlu olurmu acaba? Bu üründe bir tane sarı role var ama benim sigorta kutusunun üzerinde iki tane gri renkli role var. Uyum sağlar mı?

Şimdiden çok teşekkür ederim,

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hturna7 -- 12 Ocak 2020; 13:57:35 >

• hturna7 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba!...
    96 Unosxie sigorta kutusu, verdiğiniz linkteki orjinaldir!... ve orjinalden şaşmayın, sakın farklı bir marka almayın sigorta kutusunu, üzerindeki sigorta sıralaması da orjinaldir, sizin aracınızdaki sigortalar, yıllarca sorumsuz oto elektrikçiler ve önceki araç sahipleri tarafından farklı takılmışlardır, dikkate almayın.
    Size bir tüyo vereyim, eğer sigorta kutusunu takınca arıza hala düzelmediyse, kutuya giren soketleri penseyle sıkıştıracak, sorunu çözmüş olacaktır, bunu siz farkedemeyeceksiniz, eğer ustadan önce siz bir kontrol edip, bu soketleri sıkıştırıp sorununuzu çözmek isterseniz, Fiat Uno Haynes Service Manualhttp://www1.ci.uc.pt/pessoal/soniap/uno haynes manual.pdf Kitapçığında bulunan elektrik tesisatını inceleyip soketi tespit etmenizi tavsiye ederdim, Teknik bilginiz bu kadarını kaldırmayacağını düşünerek size aşağıdaki resimle yardımcı olayım;

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

resimdeki görünen sigorta kutusunun arkasındaki soketlerin takıldığı bölümdür, üstteki görünen iki kırmızı daire içindeki pin'ler uzun sağ-sol far soket pin'leridir, ortada görünen iki kırmızı daire içindeki pin'ler kısa far soket pin'leridir. Sigorta kutunuzun arkasındaki soketlerin hepsi birbirinden farklıdır, yani sökerseniz karışmaz, dediğim gibi her arıza elle sıkıştırılınca anlaşılacak kadar kolay olsaydı keşke!...

Ustalarımız artık tamir yapmak yerine parça değiştir-olmadı öbürünü değiştir-olmadı bantla-olmadı-kes biç-kır-dök yöntemiyle nasılsa sonunda sorunu çözecekleri için, zaten hassas bir yapıya sahip olan Uno elektrik tesisatında böyle giderse ustalar size birçok parçayı yenilettirirler, hatta birkaç elektrik arızasında bir sigorta kutusu değişecek derlerse hiç şaşmayın!...
    Bu arada aklıma geldi de, sinyal kolunu yeniledikten sonra sağ far'ın temassızlık yapması bana biraz gerçekçi gelmedi, siz bence parça değiştirmeden önce Ustanızı değiştirin!... Farkı göreceksiniz!...
    Başarılar dilerim!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazar4002 -- 12 Ocak 2020; 21:37:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yazar4002

Merhaba!...
    https://www.sercanca.com/fiat-uno-pedal-burcu-onarimi/

Buradaki bilgileri inceleyin, sorununuza cevap olacaktır.
    Başarılar dilerim!...
    Merhaba Hayırlı geceler o bahsettiğiniz sayfada fren ve debriyaj bölümü tamir ediliyor .gaz pedalı ayrı yerde.soguklarda ilk calismada gaz pedalı zor iniyor yağlamak işe yarar mı?nereyi yaglasak.gaz teli ayarı somunlardaki tel çok gevşek duruyor.tesekkurker

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavim12 -- 12 Ocak 2020; 22:9:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammedcm

Titreme subap ayarlarindan olabilir diye düşünüyorum abi ustaya bu titreme subaptan olmasin dedim titremiyor normal deyip geçti .Su konusuna gelirsek iki haftada bir miktar su eksiltiyor Antfiriz kırmızı organik koydurmustum ondan sonra radyatorun kenarlarindan saldı radyator yeni olmasina rağmen bende sıvı radyator tikayiciyi doktum kesildi
    Çünki aşırı masraf çıkarttıgını düşünüyorum radyator olayindan sonra marş motoru yandi ondan önce termostat ondan önce tüp beyni ondan önce benzin pompası ondan önce digiplex Ayda 500 km filan yol yapıyorum pek kullandığım yok ona rağmen mızırdanıyor
    Unoların hepsi böyle mi yoksa bizemi Tırt olani denk geldi bilmiyorum 2000 model 192 bin de 2006 trafik çıkışlı bir araç sanki çok yorgun gibi geliyor...

Orjinal km sorgulamada yaptım birşey çıkmadı

Benim sorunum şu an araç sopsogukken geç marş alması benzinde gaz yememesi ressetleyince duzelmesi filan titremeyle dogru orantilimi bilmiyorum...
    Hayırlı geceler radyator katkısını atınca hemen mi sızıntı kesildi yoksa 1 hafta sonrami radyatordeki kaçak düzeldi.

Merhaba!...
    Özür dilerim gözümden kaçmış, konu pedal olunca aklıma bu konu gelmişti, elbette gaz pedalı ayrı, Unocan'ın sık arızalanan ve bu yüzden parçacılarda sürekli satılan parçalardan biriside gaz teli olup, tüm parçacılarda bulunur, sizin gaz telinin dış kılıfı yıpranmış olabilir, yada ustalar tarafından gaz ayarı yapılırken yanlış ayardan dolayı boşluk olabilir, bence değiştirin çok tutmaz ve bu teli takarken ustalar gres yağı ile yağlamalıdırlar, resimde görünen ayar vidalarından boşluğu kapatabilirsiniz!... Bir diğer hususta gaz telini daha önce değişimde, enjeksiyonlu karbüratörlü boy farkı olduğundan, yanlış değişmiş olabilir, bunada dikkat edin.
    Başarılar dilerim!...

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazar4002 -- 12 Ocak 2020; 22:37:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yazar4002

Merhaba!...
    96 Unosxie sigorta kutusu, verdiğiniz linkteki orjinaldir!... ve orjinalden şaşmayın, sakın farklı bir marka almayın sigorta kutusunu, üzerindeki sigorta sıralaması da orjinaldir, sizin aracınızdaki sigortalar, yıllarca sorumsuz oto elektrikçiler ve önceki araç sahipleri tarafından farklı takılmışlardır, dikkate almayın.
    Size bir tüyo vereyim, eğer sigorta kutusunu takınca arıza hala düzelmediyse, kutuya giren soketleri penseyle sıkıştıracak, sorunu çözmüş olacaktır, bunu siz farkedemeyeceksiniz, eğer ustadan önce siz bir kontrol edip, bu soketleri sıkıştırıp sorununuzu çözmek isterseniz, Fiat Uno Haynes Service Manualhttp://www1.ci.uc.pt/pessoal/soniap/uno haynes manual.pdf Kitapçığında bulunan elektrik tesisatını inceleyip soketi tespit etmenizi tavsiye ederdim, Teknik bilginiz bu kadarını kaldırmayacağını düşünerek size aşağıdaki resimle yardımcı olayım;

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

resimdeki görünen sigorta kutusunun arkasındaki soketlerin takıldığı bölümdür, üstteki görünen iki kırmızı daire içindeki pin'ler uzun sağ-sol far soket pin'leridir, ortada görünen iki kırmızı daire içindeki pin'ler kısa far soket pin'leridir. Sigorta kutunuzun arkasındaki soketlerin hepsi birbirinden farklıdır, yani sökerseniz karışmaz, dediğim gibi her arıza elle sıkıştırılınca anlaşılacak kadar kolay olsaydı keşke!...

Ustalarımız artık tamir yapmak yerine parça değiştir-olmadı öbürünü değiştir-olmadı bantla-olmadı-kes biç-kır-dök yöntemiyle nasılsa sonunda sorunu çözecekleri için, zaten hassas bir yapıya sahip olan Uno elektrik tesisatında böyle giderse ustalar size birçok parçayı yenilettirirler, hatta birkaç elektrik arızasında bir sigorta kutusu değişecek derlerse hiç şaşmayın!...
    Bu arada aklıma geldi de, sinyal kolunu yeniledikten sonra sağ far'ın temassızlık yapması bana biraz gerçekçi gelmedi, siz bence parça değiştirmeden önce Ustanızı değiştirin!... Farkı göreceksiniz!...
    Başarılar dilerim!...
    Ayrıntılı cevabınız ve ilginiz için çok ama çok teşekkür ederim, Allah razı olsun sizden. En kısa zaman deneyip ,bilgi vereceğim.

• arkadaşlar herkese merhaba. 98 model uno 70s ile aranıza katıldım. konuyu hortlatmak gibi olacak ama unoların orta difüzörden sıcak hava gelir mi? Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.