Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (354. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.141
Cevap
101
Favori
1.421.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 kişiydik arabada tam uzun yol degilde gece sehir icinde gezdik isiklarda durduk beklemeler yaptik yani 5. vitesi hic kullanamadim 4. vites ara sira kullandim yakit durumu bu.

aslinda bu yakit takintisi bir tanidigimin 98 model 1.3 accen tinin sehir ici 25 krs yakiyor demesiyle basladi ama benim uno 1.4 olmasi ve acent ten baya performansli olmasindan dolayi aradaki yakit farki pek onemli degil arkadaslar yinede yakit durumlariniz nedir yazabilirmisiniz bu kis ayinda 38 krs yakmasi normal herhalde sizin yakit durumu nedir sehir ici ve dışı tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sürekli depoyu fulleyerek ölçüm yapıyorum 53 TL ile 190 km yol yaptım son fullediğimde. LPG litre fiyatı 2,49 dan alıyorum.

53/190=0,278 TL. yani 28 kuruş yakmış aracım. kayseri ikliminde bu havada bu yakıt iyidir
  • benim uno 2. arabam cok bakimli ama neden fazla yaktigini cozdum daha test asamasindayim ama yuzde 75 dusundugum gibi bu olay butun lpg li araclari ilgilendiriyor arkadaslar kesin bir kaniya varinca aciklicam

• Merhaba..Yakıt sorunu canıma tak etmişti ki aracın benzin pompasını değiştirdim.Ancak lpg anahtarı sürekli lpg sigortasını attırıp duruyor du.En son elektrikçi gazcıya gönderdi.Gazcı Emilatör arızalı dedi söktü yerine normal butonlu lpg sistemini taktı.Beyin resetlendi.Şimdi durum Tam fulledim Simit depo 35 lt ile 400 km gitti.300 km si uzun yol 100 km şehir içi.Full gaz bitti Şimdi 10 tl lik gaz aldım.Yaklaşık 3.7 lt yaptı.Bi bakalım şehir içi nezaman bitecek.Benzin çok iyi birşey Bitecek derdi yok Bittiği yerde butonu çevir devam et...
  • ben hala ugrasiyorum ist taktirdim 3 aydan beri belki 30 kere gittim cozume kavusturamadilar adamlar sorumsuz gun icinde benzin gaz yapiyorum anahtardan sonra araba calismiyor gecen yolda giderken lpg bitti dugmeden benzine gecirdim calismadi 70 km ile gidiyordum frenler tutmadi direksiyon agarlasti zar zor kenara cektim aku kutup basini soktum taktim normale dondu aku kutup basini sokup takiyorum super gidiyor arastirdim benzin gaz yapinca arabanin beyni karisiyor karismamasi icin emulatorlu sistem takilmasi gerekiyormus taktirdigim yere soyluyorum ogle bisy yok diyprlar adamlarla kavga ediyorum git basimizdan senle artik ugrasamayiz diyorlar bende bolge bayisini aradim durumu anlattim onlarda taktirdigin yer nederse odur biz bisey yapamayiz diyorlar ortada kaldim taktirdigim yere tekrar gittim kavga dovus emilotor takariz ama arabanin sorunu devam eder bu araba boyle diyorlar 50 tlye emilotor takicakti takicagi emuletor yagli pasli kullanimmis parca dedimki sifir tak bu ne boyle dedim teknisyennin dedigi kelimeye bak ya takmicam bak he sinirlendiriyorsun beni dedi ya havle velekuvvete cocuk gibi azarliyorlar neyse kavga dovus yenisi gelince arariz gelirsin takariz dedi bir hafta oldu hala parca gelicek sanki dag basindayim bu zalimlerin eline dustum keske baska marka taktirsaydim bana duz sistem karburatorlu sistem takmislar benimki teknokta sistemi takilmasi gerekiyormus halic otgaz da git basimizdan diyor ortada kaldim tamamen sokturmek istiyorum baska marka taktiricam arkadaslar ne yapayim yakitimda cogaldi 45 krs yakaiyor hicbirsey yapmiyorlar oraya gidiyorum iyi niyetli bir sekilde soru soruyorum arkasini donuyor cevap vermiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necmi657 -- 28 Şubat 2017; 4:36:5 >

• necmi657 N kullanıcısına yanıt
    Lan böyle esnaflara bir ayar oluyorum varya anlatamam.isini profesyonel yapsan olmazmi.ulkemizde inan otomobil usta sayısı çok az.hepsi düz kontak kafasina göre iş yapıyor.umarim sorunun çözülmüştür.

• söktürdüm lpg yi cok sukur iki arkadasimida yanima aldim arkadaslarda araya girdi bugun lpg sistemini komple soktuler yanima iki tane sahit almasam bana inanmiyorlar sanki 500 tl ye takmislardi 10 taksitle dedim para iadesini yapicakmisiniz dedigi kelime her ay buraya gel 50 tl vericem sana dedi ya bunlar masuz mu yapiyorlar ben olmaz ogle sey dedim yapicak birsey yok dedi böyle esnaf bu yasima kadar gormedim 10 ay boyunca ayagina gidip 50 tl isticekmisim ondan. yarin garanti kagidini ve fisleri alip yine gidicem 500 tl mi karta iade veya nakit isticem herseyin hayirlisi

• paranı kurtarırsın inşallah hocam sonra da şikayet et bu çakalları
  • Herkese merhabalar arkadaşlar,geçen hafta uno sahibi oldum. Aracım 96 Sx i.e modeli.
    Aracımda rölanti motoru iptal edilmiş,netten temin edip aracıma taktım fakat araç sıcakken rölanti 2000lerde geziyor. Anladığım kadarıyla tertibatla oynanmış, daha önceden bu sorunu yaşayıp çözen var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim, kazasız sürüşler...
  • Arkadaşlar merhaba.Bende geçenlerde 96 uno sx alacaktım.Anlaştım satıcıya ama kredi çıkmıyınca iş yarıda kaldı alamadım.Duanızı eksik etmeyin bende aranıza katılayım.

• Merhabalar. Bugün bir uno 1997 sx ie denedim. Aracı benzinde çalıştırmayı denedim araç yemedi çalışmadı. Sonra gazda çalıştırınca hemen çalıştı. Nedendir bu? Normalde aracın benzinde rahat, gazda zor çalışması gerekiyor?

• frepme F kullanıcısına yanıt
    sürekli lpg'de çalışıyorsa ve uzun süre benzine geçmemişse normal bir durum ...

not: bunun tersi de mümkün, sürekli benzinde kullanmaya başladıktan sonra bu sefer lpg'de çalışmayabilir, zaten sx modellerin lpg ile sorunu var ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 18 Mart 2017; 20:15:52 >
  • Ne gibi bir sorun? 97 model. 147.000 km'de 12.000 TL'ye anlaştık. Anladığım kadarıyla araç hakkında bilginiz var. Bilgi verebilirmisiniz?

• frepme F kullanıcısına yanıt
    sx ve sxie yani enjeksiyonlu uno'ların kronik bir sorunu olduğu çokça yazıldı; lpg ile uyumsuzluk yaşatıyormuş kullananlar bundan şikayetçi, sürekli bu sorundan bıkanlar olduğunu okuduk forumda ...
    lpg ile kullanılacaksa 70s yani karbüratörlü uno tavsiye ediliyor ...
    ayrıca 97 model için "bence" 12 bin fazla, 2000-2001'ler o fiyatı belki edebilir ama 97-98 için 9-10 bin iyidir ...
  • Valla burada piyasa böyle. Sitede 13.000'den aşağı yok. Eskişehir.

• S.a. arkadaşlar ben 70 uno almak istiyorum ve karbüratörlü daha sağlıklı olur dedikleri için karböratörlü almak istiyorum ama bunların hangisi karbüratörlü bana yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkürler
  • gonyalıiso G kullanıcısına yanıt
    70s ...
    sx ve ie olanlar enj. ...
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Yani ben 70s yada 70sl mi alacagım karbüratörlü olarak
  • gonyalıiso G kullanıcısına yanıt
    70s ...
  • 
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.