Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (352. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.141
Cevap
102
Favori
1.419.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mesajımı dıkkatlıce okuyup cevap verdıgınızı dusunmuyorum yınede tşkler.
  • arkadaşlar uno 60s aracımda bi sorun var ama tam anlamış değilim. benzinde rolanti halinde ya da giderken bir sıkıntı yok. Lpg ye aldığımda ise araç sarsıntılı çalışıyor. Hareket halindeyken yine sarsıntılı bir şekilde gidiyor ama yüksek devir verince sarsıntı kesiliyor. bunun sebebi ne olabilir?
  • Arkadaşlar merhaba. 98 lik uno 1.4 hidrolik direksiyonlu araç mevcut. Fakat hidrolik yağ kutusundan yağ kaçırıyor.nerede aradıysam bulamadım . bilen bilir.o kutudan alıp değiştirtmem gerekiyor.İstanbul beykozda ikamet ediyorum.Tavsiye edilebilecek yer bilgisi olan varsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatgur

arkadaşlar uno 60s aracımda bi sorun var ama tam anlamış değilim. benzinde rolanti halinde ya da giderken bir sıkıntı yok. Lpg ye aldığımda ise araç sarsıntılı çalışıyor. Hareket halindeyken yine sarsıntılı bir şekilde gidiyor ama yüksek devir verince sarsıntı kesiliyor. bunun sebebi ne olabilir?

parket çalıştır motor ısınıca kaputu aç.gaza al.hava filitre hortumunu sök.hava girişini elinle kapa aç.fazla hava girdiğinden olabilir.havayı azaltınca çekiş artıyormu gözlemle.
  • selamın aleyküm beyler bir ricam olacaktı dün uno 70s aldık araçta hoparlör olarak hiç birşey yok kendim anfi kullanmama gerek kalmadan birşeyler yapayım diyorum bangır bangır müzik dinlemek değil de aracın içindeyken bass olsun tiz olsun müzik dinlerken beni tatmin edebilecek birşeyler istiyorum hoparlör olarak tavsiye edebileceğiniz birşeyler varmıdır.
  • arkadasim eğer arabanda guzel bir ses istiyorsan kesinlikle oto teybin iyi bir marka olmali tavsiyem pioneer marka 150 ub modeli isini gorur hoparlor olarak oval alirsin yine pioneer marka alirsan cok iyi ama butcem yok dersen jameson marka alirsin arka pandizotlara takarsin seni tatmin eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • justalion J kullanıcısına yanıt
    Eğer problemsiz ise ben alırım 0546 2535354

• benim una sabah gaz düğmesini ortaya alınca çalışıyor.enjeksiyonlu olanlardan. sonra ben benzine alıyorum.bide ayağımı gazdan çekince istop ediyor.motor ısınana kadar istop ediyor.motor ısınınca sıkıntı kalmıyor.acaba motor ısı müşürümü arızalı.onu değiştirsem düzelirmi.otomatik jikle devreye girmiyor galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: temelci

benim una sabah gaz düğmesini ortaya alınca çalışıyor.enjeksiyonlu olanlardan. sonra ben benzine alıyorum.bide ayağımı gazdan çekince istop ediyor.motor ısınana kadar istop ediyor.motor ısınınca sıkıntı kalmıyor.acaba motor ısı müşürümü arızalı.onu değiştirsem düzelirmi.otomatik jikle devreye girmiyor galiba.

https://www.youtube.com/watch?v=QmsQVXYANUY
  • temelci T kullanıcısına yanıt
    benim otomatik jiglede calismama sorunu cozdum radyator suyu eksikti tamamladim şu an jigle devreye giriyor

• Tecrübe ve tavsiyelerini ihtiyacım var.

Ufak bir kaza sonucu ön kaput kullanılmaz hale geldi ve ön cam çatladı. Bende yansanayi kaput aldım ama kaportaya tam oturması 1er parmak boşluk var, sizce ne yapmalıyım bana kaça mal olur

• İyi aksamlar dilerim.

1999 model 70s uno sahibiyim.

Direksiyon milinin plastik rulmanlarini ses yapiyor diye degistirmek icin sokum isini yaparken kontaga takilan kablo soketlerini cikarirken tirnavifa kullandim ve sase yaptirdim sanirim. Simdi kontagi ceviriyorum. Hic tık yok arabada. Teyp,cakmaklik,ic iisk calisiyor. Ama moyorda hic hareket yok. Gostergede calismiyor su an. Hatta kontagi yarim yapinca bile hic harrket yok. Problemim ne olabilir.

Simdiden tesekkur ederim.
  • Kontaktan aküye giden kablo gevşemiş. Sorun çözüldü.
  • Merhaba aracın distrübütor kapağı buji, hava filitresi,tevzi makası,eksantrik mili değişti.Tekrar Subap ayarı yapıldı.Son olarak yeni değerlere göre gaz ayarı sağlandı.Şu an test ediyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilalkavlak

Merhaba aracın distrübütor kapağı buji, hava filitresi,tevzi makası,eksantrik mili değişti.Tekrar Subap ayarı yapıldı.Son olarak yeni değerlere göre gaz ayarı sağlandı.Şu an test ediyorum :)

hocam tam da benim aklımdan geçen değişiklikleri yapmışsın ben artı olarak buji kablolarını da değiştirirdim 40 tl gibi bir fiyatı var. sonucuda çok merak ediyorum. takibimdesin
  • arkadaslar tek nokta enjeksiyonlu 98 model uno ya atiker lpg taktirdim ama cok sikinti yasiyorum otomatik jigle devreye gaz benzin yapinca araba sapitiyor rolanti sorunu oluyor kelebek temizlendi lpg beyni yenisi ile garantidrn degisti yine ayni arabayi bilgisayara bagladilar potansiyelmetre ariza verdi ne yapmaliyim birde teknokta enjeksiyonlu araclara lpg emilator isminde bir parca takiliyormus bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirmisiniz tesekkuederim

• arkadaşlar,
    97-98 model orta seviyede bir uno 70s için max. ne kadar vermek makul olur ?.. 10.000 çok mudur ?..
  • quote:

Sonuç yine hüsran 32 lt depo 100 km yol ve lpg ışığı 1 yanıyor buji kablosu okadar yaktıracağını sanmıyorum 1 lt lpg ile 3.5 km gidiyor heralde

hmm hiç fark etmedi demekki
  • quote:

Sonuç yine hüsran 32 lt depo 100 km yol ve lpg ışığı 1 yanıyor buji kablosu okadar yaktıracağını sanmıyorum 1 lt lpg ile 3.5 km gidiyor heralde

Aracı lifte kaldırın, arka tekerlekleri elle çevirerek frenlerin sıkıp sıkmadığını kontrol edin. Kaldırmadan anlamak isterseniz 15-20 dakikalık yolculuk sonrasında jantlara dokunarak aşırı ısınan var mı bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut3838

quote:

hmm hiç fark etmedi demekki

Ben benzinlikte LPG dolumu yaptıktan sonra dolum yapılan yerden arka tamponun altındaki tapadan ara ara dışarı sızdığını fark ettim, belki senin sorunun yakıtın dolum yapılan yerden dışarı kaçması olabilir, yani aracın yakmiyor ama tapa atiyor

• 
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.