Şimdi Ara

DH DİŞ TELİ TAKANLAR KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
10
Favori
27.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar 7 aydır dış teli takiyorum. Dış teli takan arkadaşlar yada takmayı düşünen arkadaşlarla sahbet edelim burada . şöyle bir baktım da forumda doğru düzgün kalıcı bir tel konusu yok. Hep parça parça .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kesinizmirliksk2 -- 16 Mart 2017; 15:11:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2.5 yıldır takıyordum. 1 ay önce çıkartıldı. Memnunum. Fakat Dişlerimin arkasına minik teller koyuldu 6 ayda 1 kontrole gitmem gerekli olduğunu söyledi doktor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bambusbonze

2.5 yıldır takıyordum. 1 ay önce çıkartıldı. Memnunum. Fakat Dişlerimin arkasına minik teller koyuldu 6 ayda 1 kontrole gitmem gerekli olduğunu söyledi doktor.

Teller çıktıktan sonra dişler için bir aparat takmadinmi dostum?

• diş teli takmanın yaşı var mıdır
  • bide şeffaf apareyi bilen var mı işe yarıomu ve kaç para
  • quote:

Orijinalden alıntı: OCA

diş teli takmanın yaşı var mıdır

Yok hocam. 20 yaşındayım takiyorum. 40 yasında takan kişide gördüm.

• 2 hafta sonra çıkartıyorum, hemen çıktıktan sonra beyazlatılır mı?
  • 1 yıldır takıyorum bir kaç ay sonra çıkıcak bi terslik olmazsa. Taktırmak isteyip te yaşı okulu işi bahane edenler bence düşünmesinler böyle şeyleri. 22 yaşındayım ve hayatımın geri kalanında düzgün gülmek için 1 sene katlandım bunlara.

• Luken Drew kullanıcısına yanıt
    Ben 4 yıldır katlanıyorum hocam ben ne yapayım
  • Bir buçuk yıldır takıyorum. 5 gün sonra büyük ihtimalle çıkacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OCA

diş teli takmanın yaşı var mıdır

35 te taktırdım. dişler epey düzeldi. ancak ön dişlerde zaten var olan kısmi diş eti çekilmelerinde hafif ilerleme oldu.
    doktor diş eti çekilmelerinin geri dönüştürülemez olduğunu söyledi.
    olsun sıkıntı yok ben sonuçtan memnunum.

-dişler düzeldikten sonra çene ve dudak yapısında da hafif düzelmeler fark ettim. normalde benim üst dudakla burun arası boşluk epey mesafeliydi. bu aralık daralmış.

-önceden ağzımı kapattığımda alt-üst sol dişler birbirine temas etmiyordu. yani dişler boşlukta asılı gibi duruyordu. o his ortadan kalktı.

-köpek dişlerinden biri dışarıya doğru meyilli olduğu için yemek yerken sürekli dudağımı ısırırdım. çok kötü ve sıkıntılı bir tecrübedir-yaşayanlar bilir. o sorun da çözülmüş oldu bu vesileyle.

-eskiden diş gıcırdatması alışkanlığı vardı. o alışkanlık da ortadan kalktı.

kesinlikle tavsiyem diş görünüşünden rahatsız olanların imkanları varsa bir an önce tel taktırmalarıdır.

• Kesinizmirliksk2 kullanıcısına yanıt
    Hayır takmadım dediğim gibi sadece ön dişlerimin arkasına tel konuldu
  • inanılmaz bir şey bu diş teli yani taktırmayı düşünen varsa hiç düşünmesin bile.

-Dudak yapısını
    -Çene yapısını
    -Yatay ve Dikey yüz simetrisini bile düzeltiyor.
    -Konuşurken kazanılacak özgüven bi insan konuşurken tam simetrik diş yapısı varsa her zaman daha fazla saygı görür bu böyledir.
    -Güzel gülmeyi saymadım bile yani en basiti zaten..

Bide diş teline ek burun estetiği olursanız tipsiz olma ihtimaliniz yok. Burun estetiği çok zor tabi bende olmadım ama Allah nasip ederse olurum inşallah bir gün.
  • doktor mu söyledi diğer ay çıkartacam diye? normalde belli olmaz tel çıkartma tarihi doktor gördüğünde karar vermesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 16 Mart 2017; 16:4:57 >
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Benim artık 4 yıl olduğu için randevu verdi ayın 4üne o yüzden artık kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratstv

Benim artık 4 yıl olduğu için randevu verdi ayın 4üne o yüzden artık kesin.

4 yılda fazlaymış neden öyle oldu?
  • 7 sene kullandım herkese tavsiyem şudur önemli olan telden sonra verilen aparatı düzgün kullanmaktır ben düzgün kullanmadım dişlerimin yeri tekrar kaydı..

• takalı 6 ay oldu sadece üst dişlerime tel taktırdım. sadece iki dişimin arasında ki boşluk kapandı, öyle aman aman değişiklik yok. çok kafaya takıyorum bu durumu hiç düzelmicek gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noxiousu -- 16 Mart 2017; 16:13:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noxiousu

takalı 6 ay oldu sadece üst dişlerime tel taktırdım. sadece iki dişimin arasında ki boşluk kapandı, öyle aman aman değişiklik yok. çok kafaya takıyorum bu durumu hiç düzelmicek gibi geliyor.

Düzelir hocam sıkıntı yapma . benin dişleri bir gorseydiniz siz. Hepsi birbirine binmişti. Tedavi sonlansin burada öncesi sonrası yapicam

• Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Hocam benim dişler üst üste binmişti ve çenem dardı, ancak bitti. Ağırdı yani baya.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.