Şimdi Ara

DH CEMİYYET-İ OSMÂNİYYE - [ 861 KİŞİ OLDUK ] - [ Yeni Bölüm Eklendi ] (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.036
Cevap
69
Favori
139.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Orijinalden alıntı: gençkurt

Osmanlıyı Türk olduğu için aynı diğer Türk devlet tarihlerini sevdiğim gibi sevip savunuyorum, ama şu bir gerçek ki Osmanlı'nın medeniyet mirası Atatürk'ün bizlere bıraktığı medeniyet/insanlık projesi karşısında yok hükmündedir, çünkü Osmanlı ya müslüman olun, ya cizye verin ya da sizinle savaşırız savaş hukukunu uygulamıştır, bu savaş hukuku ile yapılan savaşlar da benim gözümde meşru değildir ve bir vatan savunması değildir.

Amacı Allah'ın dinini dünyaya yaymak olan bir devletten bahsediyoruz. Ayrıca Osmanlı işgal ettiği hiç bir bölgenin dinine, diline vs. karışmamıştır. Zorlama ile din olmayacağını bilen bir ecdadımız varmış elhamdülillah...

Kimseyi başını açacaksın, fes takmayacaksın diye zorlamamışlar misal. Vatan savunması imiş, yersen

Alıntıları Göster
    Bu ülkede kadınların kıyafetine 1923'ten beri karışılmamıştır. Kılık kıyafet kanunlarını kendini alim zanneden zalimlerden öğrenenler düşmanlık yapamazlar. Mustafa Kemal Atatürk bizzat, "Benim kadınım ne yapacağını bilir. Kimse Türk kadınının hayatına karışmayacak." demiştir. Eğer Erol Mütercimler'in "Fikrimizin Rehberi: Atatürk" isimli kitabını okursanız bunu görürsünüz.

Şapka kanunu ise yalnızca devlet dairelerinde geçerli olmuştur. Aynı şekilde kadınlara burada da karışılmamıştır.

Kimse tarihimize bu çirkin iftiraları atamaz. Gerçekler varsa bunlar hem Osmanlı için hem de Cumhuriyet için konuşulur. Ancak iftira dediğimiz aşağılık eylemi kimse ifa edemez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• OO gençlik kolları blok listesi mi görüyorum
  • Peygamber efendimizin (s.a.v) ‘in bile övmüş olduğu bir millete (Osmanlı) ya, sövenler dinsizdir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ekleyebilirsin hocam saygılar
  • Benide ekleyebilirsiniz
  • Benide eklermisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben de katılmak isterim, yeriniz var mı?
  • nk061 kullanıcısına yanıt

Noldu sen dondun mu? Imza ile mesaj hic tutmuyor.

• Noldu gördünüz mü Osmanlıyı dolar 17 bucuk olunca :D

• Black Heart Rebellion kullanıcısına yanıt

Tutmayan nedir, anlayamadım.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt

hocam bu konu çok iyiymiş ya yeni görüyorum ahahhaa

toplu blok atma uygulaması falan yokmudur acavba

• Epsilon kullanıcısına yanıt
    Ayni vahdettin dönemi gibi olduk osmanli döndü huloooooghh

• Eskiden bu konu çok popüler idi. 2 sene mesaj bile atılmamış.

Vayy be.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.