Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (2223. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.809
Cevap
291
Favori
1.524.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22212222222322242225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilgehan Koç'un videosunun altına

"Yanlış formda yapıyorsun " diye yazanlar varken , bu deliye laf söylemem .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Bulkacademy yine faydalı bilgiler veriyor ara sıra, bu adam çomar bildiğin ne zaman görsen dislike atıyorum :D

• Selamlar. Yaklasık 2 haftadır spor yapıyorkm belirli bir progrsms göre fakst beslenmede sıkıntılarım var. Öncelikle sadece karın bölgedimi çalıştırıyorım şuanlıl. Boyum 1.76 kilo 57 çok zayıfım fakat biraz göbek var. Neler yemeliyim? Fast food tarzı alışkanlıklarım yok fakat spor yapıyorum ama kilo alamıyorum. Ağırlıklı protein yiyorum.

• Dün gece içtik, 6 duble rakı.

Birşey fark ettim. Uzun zamandır sağlam rakı icmedim, 2 yeterli gelirdi hep canim istemezdi tadindan ötürü.

Abii, sağlıklı yaşam ve kas kütlesi için içtiğim sek zeytinyağı, her sabah içtiğim yulaf lor muz karişımı, haşlanmış tavuk, alkol bünyemi iyileştiriyor.

Hic beklemezdim kötü tadli besinlere alısmanın, rakıyı sevdirmeye etkisi olduğunu

Bundan böyle her antrenman sonu 2 duble rakı. Spora baslamadan önceki keş zamanlarimi özledim

Bugün bacak omuz. Aylar sonra ilk kez sağlam bir bacak antrenmani yapacağım. SAYISIS SET SQUAT, SAYİSİZ SET LEG PRESS. ADELE DOLACAK, TAHRİBAT VERECEKSİN Kİ GELİŞ. KAN DOLANA KADAR DEĞİL, UYUŞANA KADAR

-emir reis. Tabiki böyle değil

4 hareket 4er set 10 tekrar yeterli bana

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • desncr D kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, öncelikle hayırlı uğurlu olsun iyi olmuş spora başlamanız ve sağlığınızı düşünmeniz.
    Protein ağırlıklı beslenmek güzel birşey tabi ki. Kilo almaya çalışan biri için de çok geniş yelpazeden birçok şeyi yiyebilirsiniz. Abur-cubur doğrudan şeker ve tatlı olmadığı sürece karbonhidrat konusunda çok çekinmemenizi öneririm.

Göbek olması normal fakat sırf o yağlanmayı kaybetmek için ayrı bir diyet ve kalori açığı sakın yaratmayın. Amacınız kas kütlesi kazanmak ve azıcık kilo almak olacağı için karbonhidrattan korkmayın.

Döşeyin makarna+ton balığını, pilav+tavuğu. Tatlı-meşrubat-şeker yemediğiniz sürece düzenli bir spor ile kilo almak isteyen kişi için hem iyi performans hem de iyi kalori verir.

Zayıf göbekli olan kişinin yapacağı ilk şey bence, daha çok yemek ve yediğinden daha fazla çalışmaktır. Skinny fat olacağınıza babalar gibi fatty fat olun :D
  • Benchte kasım başından beri aralıksız yükselişim bitti. Kasım başında 105 kg ile 5 tekrar çıkarırken 3 ayda şubat başında 122 5 çıkarır duruma gelmiştim. Bu hafta 124 kg 4 tekrar çıkarabildim Eninde sonunda duracakti bir yerde volumu artırıp tekrae deneyeceğim. Bugün 100 kg 2 set 10 tekrar, 95 kg 1 set 10 tekrar, 90 kg 3 set 10 tekrar hedefim var. Bb ci rutini ile calisacagim 6-7 tekrar üstüne nadiren çıkarım bu harekette

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 18 Şubat 2018; 14:14:16 >
  • Pr denedinmi hocam

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    Hocam en son 2 ay önce denemistim 130 kg ile gelmişti. Ancak o zaman benchim 114 kg 5 tekrardı suan 122 kg 5 tekrar. 140 basarim gibi geliyor. Hesaplayicilarda 142-143 gözüküyor zaten

Benim sağ ile sol gogsun kolla birlestigi yer biraz ağrıyor tendonları incittim galiba. Cok ciddi durum değil hala kendime göre ağır kilolara girdiğime göre( 1RM nin yüzde 85 üstü) ama kısmen düşük kiloyla hem fazla volum yüklerim hem de eklerimi tendonlari zorlamam diye girdim bugün. Sinir sistemi de yorulmuyor. Fazla tekrar kas gelisimi icin de iyi olabilir neredeyse bir buçuk senedir hep düşük tekrarlarda takiliyorum. 3 4 hafta devam edebilirim hocam bu sekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 18 Şubat 2018; 16:2:16 >
  • Yarışma düşünmüyormusun hocam. Birde videoda baktım anlayamadım leg drive yapıyormusun?

Hayır hocam belki anı olsun diye girebilirim ama yarışma falan hedefim yok. Hobi şeklinde ve stres atmak için kendi kendime yapıyorum. Bazısinin balıkçılık bisiklet veya sinema hobisi falan var benim de bu

Arch ve leg drive konusunda ise yapamiyorum vücudum esnek değil. Baya dümdüz vücutla ittiriyorum. Sadece üst sırtta omuzlari geri çekiyorum. O da omuz sağlığı için gerekiyor. Leg drive ile archı kadınlar ve tekvando gibi sporcu geçmişi olan kişiler daha iyi yapıyor diye düşünüyorum. Aşağıdaki video yandan çekim gözükebilir

https://youtu.be/WcJNl_-8ssI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 18 Şubat 2018; 17:57:51 >
  • O kadarda değil benim hiç bir spor geçmişim yok yapıyorum. Bacak ve kalcayı işin içine katınca işler çok değişiyor.

Yapman güzel bişey ben uğraştım baya ama belime ağrı falan girince bıraktım. Kilolarını ne kadar etkiledi arch ile leg drive ? Yüzde 5-10 falan diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum. Bazısı çok yüksek arch veriyor gerçi bazısı düşük arch veriyor. Ondan tam olarak oran verilemez aslında ama. Ancak çok yüksek arch bence kas gelişimi iyi değil ROM çok kısalıyor. Pl müsabakasında gerekir tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 18 Şubat 2018; 18:51:51 >
  • Ben pl olarak konuşuyorum zaten. Valla işte 5 10 arttırıyor dediğin gibi. İlk zamanlar dediğin gibi biraz bel ağrısı yapıyor fakat sonra alışıyorsun. Ben şimdi parmak uçu ve ayak tabanının tam yere basması arasında seçim yapıcam. Ama sanki parmak uçu daha iyi. Bu arada bende kızlar gibi yapamıyorum el geçicek kadar.

IPF de ayak tabani basma şartı var ama türkiye deki federasyonda parmak ucu bassa yetiyor hocam. Ayak tabani basarsa kalcanin kalkma sıkıntısı olmuyormuş galiba. Arch ile leg drive a ben de çalışayım madem bir ara uğraştım da üstüne gitmedim çok. Saf üst vücut kuvveti amacliyorsan hocam ara sıra leg drive yapmadan bence bench yap hatta ara sıra legs up bench yap. Ayaklari yukari kaldırarak yani. Hep değil de arasıra tabi asistan hareket olarak

• O bir tek ıpf de var. Ayrıca nefeste tutuyorum çok etkisi var. Yani her tekrarda kitleyim nefesi alıp tekrara giriyorum. Squat gibi. Ben biraz daha yükleyip pause bench yapmayı düşünüyorum. Asistana pek zamanım olmuyor.

• box jumb tarzı hareketler ne işe yarıyor
  • Arkadaşlar sağlık sorunumdan dolayı spora devam edemicem yeni aldığım 2kg optimum whey i satmak istiyorum max 15 kez kullanıldı

Skt 2019 çikolata aromalı fiyat olarak 200 tl düşünüyorum istediğiniz yere kargolarım düşünenler pm den konuşalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Anladim hocam pause bench de iyi asistan zaten. Ben de ayda yilda bir yapıyorum onu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 18 Şubat 2018; 20:31:47 >
  • Bicepsten sonraki gün sırt çalışmanın gelişimi etkileyecek bir dezavantajı varmıdır sizce beyler yabancı forumlarda tavsiye edilmiyor pek ama uygulayanda var overtrain olarak bahsediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeffys -- 18 Şubat 2018; 22:2:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeffys

Bicepsten sonraki gün sırt çalışmanın gelişimi etkileyecek bir dezavantajı varmıdır sizce beyler yabancı forumlarda tavsiye edilmiyor pek ama uygulayanda var overtrain olarak bahsediyorum

Sırt çalışırken yardımcı kas olarak bicepslerde devreye giriyor. Biceps, küçük kas çalışmalarından sonra 36 saat dinlenilmesi lazım ertesi gün sırt girdiğinde bicepslerin toparlanmadan tekrar parçalıyorsun. Ayrıca ertesi gün bicepslerin yorgun olduğu için sırtta verim alamazsın. Ertesi gün omuz-bacak çalışabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 22212222222322242225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.