Şimdi Ara

## DH - Bilgisayar Mühendisleri Odası ## (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.174
Cevap
49
Favori
101.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar size bir sorum olacak. Lisede Web tasarım bölümü mü daha iyi yoksa Veri mi ?
  • benide yaz

bhceşehir 1. sınıf

bil müh.

dicreate mat. dan nefret ediyorummm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mult!_61

benide yaz

bhceşehir 1. sınıf

bil müh.

dicreate mat. dan nefret ediyorummm

Vay kardeşim. Zaten tek dönem.GEçeriz umarım...
  • Allah krtarsın cumartesi vizeye girdim hoca zaten kıl öle bi igilizce konuşuyorki Allah başa vermesin sınfı takmıyor sınafa giricem hocam izniniz olursagiriyim diyorum(would you mind coming vvs..)

adam arkdasına bile bakmıyor dvmszlık bakmıyor ilgenmiyor. vsvs. tr azına almıyor zhazırlıgı geçtiniz blrsiniz diyor halbuk hazırlıkta matmatik trmlerini ögrenmiyorsunuz.

neyse ç.ok doluyum:D vizede en fazl 20 dir:D 100 üzerinden

hayılıs :D

edit...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mult!_61 -- 8 Kasım 2009; 23:57:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ac Schnitzer.

Arkadaşlar size bir sorum olacak. Lisede Web tasarım bölümü mü daha iyi yoksa Veri mi ?

mimari yeteneğin fazla ise tasarım

geliştirme prgralama yapabileceğini düşünyorsan veri. biraz kalem yalamak gerek.
  • Merhaba arkadaşlar ,

Ben bir anadolu lisesinde 3.sınıfta okuyorum.

Hedefim bilgisayar mühendisliği , İstanbul Üni veya Yıldız Teknik olabilir. Eski puanla 340 civarı , yeni puanla 510 civarı puan yapmam gerekiyor.

Gözümde çok büyütüyorum açıkçası , deneyimli arkadaşlar bana bir yol haritası çizerse ( şunları şunları yaptım ve şu an şurada okuyorum şeklinde) belki benim için iyi bir ilham kaynagı olabilir.

Teşekkürler.
  • Boğaziçi üni.

1. sınıf

ekle beni de
  • Ben de bu bölümü istiyorum ama bazı çelişkiler yaşıyorum ve kod yazmaktan bıkıp bıkmayacağım konusunda hiç emin değilim. Sonuçta herkes bilgisayar başında vakit geçirmeyi sever fakat ben diğerlerinden farklı olup olmadığım konusunda emin değilim. Emin olabilmem için ne önerirsiniz? Umarım anlatabilmişimdir derdimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eAddL

Ben de bu bölümü istiyorum ama bazı çelişkiler yaşıyorum ve kod yazmaktan bıkıp bıkmayacağım konusunda hiç emin değilim. Sonuçta herkes bilgisayar başında vakit geçirmeyi sever fakat ben diğerlerinden farklı olup olmadığım konusunda emin değilim. Emin olabilmem için ne önerirsiniz? Umarım anlatabilmişimdir derdimi.

Valla kardeş ben bilgisayar oyunlarıyla çok haşır neşirdim.Bölüm olarakda bilgisayarı seçiyim dedim.Ama kod yazmak sıkıcı geliyor.Ama daha iyi bir mühendislikte yok bence.Bakalım nolucak sonumuz.
  • quote:

Ben de bu bölümü istiyorum ama bazı çelişkiler yaşıyorum ve kod yazmaktan bıkıp bıkmayacağım konusunda hiç emin değilim. Sonuçta herkes bilgisayar başında vakit geçirmeyi sever fakat ben diğerlerinden farklı olup olmadığım konusunda emin değilim. Emin olabilmem için ne önerirsiniz? Umarım anlatabilmişimdir derdimi.

Amatör olarak uğraşmayı deneseniz. Bu sayede kod yazmaya yatkınlığınızın ne kadar olduğunu görmüş olursunuz.
  • Işık üniversitesi 2.sınıf yarı burslu yandala da başvurduk hayırlısı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkito

1.Sınıfta Soyut Matematik(Discrete Mathematics) dersi bana baya saçma geliyor.Sorum ileride işe yarıyor mu?

kriptoloji konusunda çok işe yarıyor ama başka bir alanda henüz karşılaşmadım.
  • türk dili ve edebiyatı okuyorum ama bende kendi çapımda bilgisayar mühendisi sayılırım

• zaten türkiyede herkes biraz bilgisayar mühendisi,biraz futbol hakemi,biraz teknik direktör,biraz siyesetçidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: dire depeche

zaten türkiyede herkes biraz bilgisayar mühendisi,biraz futbol hakemi,biraz teknik direktör,biraz siyesetçidir

• quote:

zaten türkiyede herkes biraz bilgisayar mühendisi,biraz futbol hakemi,biraz teknik direktör,biraz siyesetçidir

• quote:

Biraz aşçı, biraz komedyen... diye gider bu ama bence bu işlerin birazı olmaz. Sadece kendini idare edecek kadar bilgisayar bilmesi, onu bilgisayar mühendisi yapmaz. Senin düşünce tarzına göre hareket edersek kadınlara "biraz tanrı" sıfatını vermemiz lazım.
  • Elbette bilgisayar mühendisliğinin bir parçası olabilir kod yazmak ama bilgisayar mühendisliği kod yazmak değildir o kadar geniş bir çalışma yelpazesi var ki bu alanın demek istediğim sadece bunu göz önüne alma karar verirken mühendisliğin ne anlama geldiğini düşün.

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: altugaaa

Elbette bilgisayar mühendisliğinin bir parçası olabilir kod yazmak ama bilgisayar mühendisliği kod yazmak değildir o kadar geniş bir çalışma yelpazesi var ki bu alanın demek istediğim sadece bunu göz önüne alma karar verirken mühendisliğin ne anlama geldiğini düşün.

quote:

Uzmanlık olarak, evet, çok geniş bir yelpazesi var ama üniversite boyunca kod yazmak gibi bir durum da var. Mezun olunca sistem mühendisliği yapabilir, donanım mühendisliği (eecilerden boşluk kalırsa) yapabilir. Ama okurken de sabah akşam kod yazacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: turksauron

Uzmanlık olarak, evet, çok geniş bir yelpazesi var ama üniversite boyunca kod yazmak gibi bir durum da var. Mezun olunca sistem mühendisliği yapabilir, donanım mühendisliği (eecilerden boşluk kalırsa) yapabilir. Ama okurken de sabah akşam kod yazacak.

okurken kod yazacak tabiki öğrenmesi amaçlı ki bu yorumdan sizinde henuz okumakta olduğunuzu çıkardım, arkadaşın kasttettiği okumaktan ötesi, mühendis sıfatını aldıktan sonrasından bahsediyor. İnanın piyasada şu anda kod yazma faslını işletmeciden tutun kimya mühendisine kadar herkes bir şekilde yapıyor(burda hiç bir şeyi savunmuyorum sadece mevcut durumu belirtiyorum ama bilgisayar mühendisini adam atıyorum 2000e calıstıracaksa alakasız bir yerden mezun ama ilgi alanına giren birini 1000-1500e çalıştırmayı tercih edebiliyor) ayrıca yazılım mühendisleri ve programcılık mezunu arkadaşlarıda unutmamak lazım. Misal benim çalışma alanım şu anda bilgi güvenliği ve uzun süredir kendi kişisel isteklerim dışında kod yazmadım ama bilgi güvenliği alanında çalışmak için gene yüksek bir yazılım bilgisi ve programlama mantığı yalayıp yutmuş olmak şart.

Okurken sabah akşam kod yazma olayı ise size verilen ödevlerin kalitesine ve içeriğine göre değişir tabiki. Kolay gelsin iyi günler

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.