Şimdi Ara

Devletin maske dağıtması gerekiyor(epttavm'de başlamış teşekkürler) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
2
Favori
32.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
341 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yardım işi geç artık.Olmayacak.Bunu 2 haftadır çok yazıyoruz.Fatura öteleme şart yardım şart işçi desteği şart.Prim ödeme desteği şart.Ama yok,yapılmıyor.Toplanan yardımlar ise zaten kayıtlarında olanlara gidecek.Zaten yardım verdiklerine gidecek.Sağda solda işte milletimize yardım yaptık denilecek.

İnsanlar çaresiz bırakılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Yardım işi geç artık.Olmayacak.Bunu 2 haftadır çok yazıyoruz.Fatura öteleme şart yardım şart işçi desteği şart.Prim ödeme desteği şart.Ama yok,yapılmıyor.Toplanan yardımlar ise zaten kayıtlarında olanlara gidecek.Zaten yardım verdiklerine gidecek.Sağda solda işte milletimize yardım yaptık denilecek.

İnsanlar çaresiz bırakılıyor.
    Ben de onu diyorum zaten, para toplanti nerede o para? Zaten 4 milyondan fazla sosyal yardim alan var. Burada yesil kart sahiplerini saymiyorum. Bir de ucretsiz saglik hizmeti verilen insanlar var onlar da ayri bir kalem olusturur. Devletin bir an once bu isi cozmesi lazim ancak para dagitarak o is yurumez. Cunku bizde nufusun cok kucuk bir kisminin yardimda oldugu(Avrupa ulkeleri gibi) bir sistem yok. Yardim alan adam gidiyor bir yerde calisiyor, kaydi yok bilgisi yok. Gercekten ihtiyac sahiplerinin muhtarlar tarafindan belirlenmesi gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: buradan bir taytlı geçti

Umarım o resimdeki maskeler kullanılmış değildir.

Bandana bağlarız.
    Asyalıların maske olarak kullandıkları don ve sütyenlerin kullanılmamış olduğunu düşünenler beni seri artılayabilir. Böylece donanımhaberdeki safların sayısına dair en bilimsel araştırmayı yapmış oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 4 Nisan 2020; 13:37:5 >
  • Maskelerinizi kendiniz yapın.
  • O maskeler tek kullanımlık. Böyle bir şey mümkün değil. Buna nasıl yetişeceğiz. İnsanlar hastanelerdeki desenfektanları pet şişelere doldurup çalıyorlar.

Bu işin oluru elbette var. Bu maskeler ulaşılamayacak şeyler değil. Normal şartlarda 50 kr olan şey, şimdi 5 lira. Sorun burada. Devlet olarak sen en basittinden üretimi arttırıp, her zaman olduğu gibi 50 kr’dan bu maskeleri halka sunarsa zaten sorun olmayacak. ( Yapması gereken maddi yardımlar ile birlikte tabi ki )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üretilen bir çok maskeye el koydular , ceza kestiler. Neymiş merdiven altıymış. Ulan tek kullanımlık maske. Tela dan yapılıyor zaten. Üretime destek olucaklarına köstek oldular.

• eczanede 1 kutu maskeyi 200 250 tl ye satıyorlar ....normalde kutusu 20 30 tl

bu eczanelerin toptancıları bellidir ama hükümet bu fırsatcılara göz yumuyor denetim yok halkı mağdur ediyorlar..
  • marjinalxx kullanıcısına yanıt
    Vergileri şimdi mi düşünmeye başladınız?
  • Devletin maske dağıtması değil bu işe el atıp fiyatları düzenlemesi gerekiyor. Herkesin uygun fiyattan maske edinebilmesini sağlamasi gerekiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcorp

Vergileri şimdi mi düşünmeye başladınız?
    Devletin maske dağıtması gerekiyor(epttavm'de başlamış teşekkürler)Devletin maske dağıtması gerekiyor(epttavm'de başlamış teşekkürler)

Olay vergi degil. Vergiler halka yardimda kullanilacaksa sonuna kadar kullanilsin nasil olsa yiyen yiyor. Ancak burada sorun bu orneklerde goruldugu gibi ihtiyac sahibine degil de boyle insanlara gider. Kaldi ki ustte yorumlarimda da anlattim maskerler eger filtreli, ozel gaz maskeleri degilse tamamen koruma saglayamaz. Insanlar evde kalmali. Devlet erzak dagitsin. Bu sekilde hastalikla savasmak mumkun olabilir.

• benim kayınpeder belediyeye gitmiş bana maske verin demiş. 10 tane almış gelmiş.
  • karşındaki adam suratına hapşırmadığı sürece maskenin bir olayı yok demişlerdi hocalar.
  • para yok fatura karşılama yok destek yok maske yok kolonya yok peki toplanan vergilere ne oldu? hepsini iç etmişler.
    bunların filtreleri hem pahalı hemde kolay kolay bulunmuyor, MKE nin SR-6 sr-10 gibi maskeleri var, n11 de scam olarak satılıyorlar. hiçbirinin ne filtresinin özelliklerini nede kullanım ömrünü bulamadım internette.

anca o boyacı maskeleri falan var onlarda... yani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bullx

bunların filtreleri hem pahalı hemde kolay kolay bulunmuyor, MKE nin SR-6 sr-10 gibi maskeleri var, n11 de scam olarak satılıyorlar. hiçbirinin ne filtresinin özelliklerini nede kullanım ömrünü bulamadım internette.

anca o boyacı maskeleri falan var onlarda... yani...
    Olay havadan ince molekulleri suzen bir filtre bulunmasinda. Bu maskeler sizinle hava arasinda bir bariyer olusturmuyor ki korusun. Insanlari korkutup paralarina coktuler. Medikal firmalarinin borsadaki degeri son 50 yilin en yuksek seviyesine ulasti.
  • Maskelerin koruyuculuk sağlamadığı söyleniyor. Hasta olanlar takmalıymış, hasta olmayanlar değil. Durum buysa ne bu maske dayatması?

• quote:

Orijinalden alıntı: milyarderdahi

Maskelerin koruyuculuk sağlamadığı söyleniyor. Hasta olanlar takmalıymış, hasta olmayanlar değil. Durum buysa ne bu maske dayatması?
    Ya biraz mantıklı düşünün taşıyıcı olabilirsin, farkında olmayabilirsin, bu durumda başkasına bulaştırabilirsin, dayatma bundan kaynaklı. Hiç farkında olmadan hastalığı atlatıp süper bulaştırıcılar var.

• milyarderdahi M kullanıcısına yanıt
    Her hasta hastalığı ağır şekilde geçirmiyor. Devlet bu maske zorunluluğunu seni korumak için değil. Senin hasta olduğunu bilmeyip diğer insanlara bulaştırma ihtimalini en aza indirmek için getirdi. Benim araştırdığım kadarıyla da maske takmak pek bir şey ifade etmiyor.Zaten o bez maskeler en fazla 4 saatte bir değiştirilmesi gerekiyor.
  • alex59 kullanıcısına yanıt
    virüs ilk başladığın ben de maske işi yaptım. Projesi ingiltereden onaylı ve tüm uluslararası ve ulusal sertifikaları alınmış bir maskemiz vardı. 1 tanesinin maliyeti 1,79 kuruştu. Üretici bana 2,45'ten satıyordu, ben 3,35'den sattım tanesini. Açıkça söyleyeyim çok sattım, çok kazandım. Günde 200-250 bin maske sattığımı biliyorum. 50'lik paketler halinde satıyorduk. Verdiğiniz linkte tanesini 5,99'a satıyor. Pes artık
    d12 filtre diyorlar mesela, internette hiçbir bilgi yok ama bununla ilgili
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.