Şimdi Ara

DEVLET TWITCH VE YOUTUBE ŞAKLABANLARINA VERGİ KESSİN! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
1
Favori
35.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
229 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kendi adına konuş bana youtube'dan gelen para lazım değil yıllık kazancım çoğu youtuber'dan fazla kafanı yorma sen.Çalış seninde olur.Mervan'ı örnek verdim daha çok video var öyle kısacası o vergileri vereceksiniz.Karşılığını alamıyorsanda bırakacaksın kanal işleri olay bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 20 Ağustos 2018; 13:28:13 >
  • berk768 kullanıcısına yanıt
    Tabi hepiniz 20.000 net aylik kazaniyorsunuz:D kriz falan etkilemiyor sizi zaten. Hadi git isine kardesim tamam sen cok kazaniyorsun. Maaş bordronu gostersene yiyorsa zaten suanki haliyle YouTuber'lar senden daha fazla vergi veriyor. Sen hayatin boyunca bir yere gelemedigin icin YouTube uzerinden sana gore kolay para kazanan insanlar batsin diye uğraşıyorsun. Muhtemelen bir donemler YouTube ile ugrasmis ancak beceremememissin bu yuzden becerebilenleri yikma pesindesin. Kolay gelsin kardesim:D eminim istediklerin olacaktir. Ahahah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hernos2

Nerde vergi veriyorlar göster bakim bana ? Bu adamlar 100 bin tl den fazla kazanıyorlar.

Alıntıları Göster
    Twitch ve youtube veriyor zaten devlete vergi onların adına. Örneğin 1 aboneden normalde 2 dolar geliyorsa vergi kesilmiş hali onlara gidip vergi Twitch tarafından ödeniyor. Bi sen akıllısın devlet gerizekalı akıl edemiyor vergi almayı.
  • Bence haklı değilsin kıskançlıktan çirkeflesiyorsun

• Devlet vergi alıyor zaten. Almadığını nereden çıkardın?

• quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

vergi dairesinde tanıdık bir arkadaş müdür. var kendi evlerinin kira gelirini bile beyan etmiyor. şikayet olmadıkça kimse bakmıyor dedi adam

Alıntıları Göster
    Yakalarlarsa da gecmis 5 yilin vergisini faiziyle alirlar. Tercih kazanc sahibinin. Beyan eder ya da etmez. Youtuber icin de gecerli. Allah daha cok versin kazansin ama vergi dairesi çağırırsa sasirmasin.

• Kendileri vergi ödemiyorlar. Twitch ve Youtube bunların adına vergi ödüyor. Vergiyi kesip kendi payını ayırıp geri kalanını yayıncıya veriyorlar.

Ayrıca ben izliyorum çünkü eğleniyorum. Kazandıkları para da helal olsun ne diyeyim. Ben şaklabanlık yapacak bir karakterde değilim ve yeteneğim de yok.

KISKANMA NANKÖR KEDİ

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sadece bunlarla sınırlı değil Sporculardan ve Sanatçılardan davergi kesmeliler. Bakınız İngiltere'de futbolcular yıllık kazancın yüzde 40 oranda vergi verirken Türkiye'de Yüzde 0
  • Kardeşim sende yap yapabiliyorsan yap kolay para madem yapin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • YouTube'daki jahrein bilmem neyi izliyor videolarından artık gına geldi. Her yerde karşıma çıkıyor. Kaldı ki YouTube Tr komple çöp.

• Oyunlara para vermeyi enayilik görüp her salağın yayınında 5-10TL verenleri ıslak odunla döveceksin.

• Arkadaşa katılmıyorum. YouTube gelirleri ülkeye döviz kazandırıyor. Vergi almak yerine teşvik bile getirtilebilir. Ayrıca, bu kanallardan bazıları gayet emek içeriyor.

• sanane hayır milletin para kazanmasından kendin tabi akşama kadar çalışıyorsun sonra YouTuberlari cekemiyorsun ezik herif

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkler ve cehennem kazanı hikayesi bir kez daha doğrulandı teşekkürler..
  • YouTube aslında çok güzel bir platform fakat biz türkler işin suyunu çıkarıyoruz. Sırf abone sayısı artacak diye daha fazla izlensin diye kaktüsün üstüne oturan mı dersin sokağa çıkıp edepsiz edepsiz soru soranlar mı dersin. Fakat bunların yanında çok yararlı kanallarda var onlar her şeyi sonuna kadar hak ediyorlar misal Barış Özcan , Kerem Gök , İlkay Zaman , Emre Durmuş Sekizsilindir , Noyan gibi amacı olanlar sonuna kadar hak ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Yakalarlarsa da gecmis 5 yilin vergisini faiziyle alirlar. Tercih kazanc sahibinin. Beyan eder ya da etmez. Youtuber icin de gecerli. Allah daha cok versin kazansin ama vergi dairesi çağırırsa sasirmasin.

Alıntıları Göster
    vergi dairelerindekilerin %70'i fetöden atıldı. başka bir maliyecinin dediğine göre şu an sistemin %1'i bile denetlenemiyor. çok az sayıda firma rastgele denetleniyor veya babs gibi otonom denetim yöntemleri inceleniyor. dolayısıyla iş tamamen insanların iyi niyetine kalıyor.
    örneğin hosting firmaları yıllarca kıbrısdaki serbest ticaret bölgesine şirket açarak vergi kaçırdılar.
    çiftlikbank olayına kadar kimse müdehale etmedi. ben bizzat şikayette bulundum kanıt getirin dediler.
    hatta devletin kayyum atadığı bir firma da çiftlikbank olayına kadar aynı şekilde çalışmaya devam etti.
    hatta hala böyle çalışan bir firma daha var. diğer firmalar çiftlikbank olayından korkmasalar hala devam ederlerdi çünkü denetim yok.
  • Ya siz salaksınız ya harbi salaksınız. Katıksız süzme salaksınız. Hala şu devletin nasıl işlediğini hatta bir çok devletin nasıl işlediğini anlamamışsınız. Devletin alacağı bir para varsa peşini bırakmaz. Vereceği varsa oralı olmaz.

Hepsi vergi veriyor çoğu oyun sektöründeki firmalarda çalıştı, çalışıyor.

Yayıncıların bir çoğu uluslararası turnuvalara gidiyor ülkemizi temsil ediyor. Mithrain, wtcn, Zeon, Alptv vs bir çok yayıncı ve oyuncu var. Wtcn gitmeye hak kazanmasına rağmen vizeden dolayı gidemedi mesela Amerika'ya. Marco ne İsveç'e ne Amerika'ya gidebildi. Charity turnuvalara katılıp ülkedeki vakıflara bağış kazandırmaya çalışıyorlar.

Destek olun, köstek değil. Kıskançlığınız, fesatlığınız batsın be!

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Saçmalık oturduğu yerden kazanıyo olabilir ama zekasını ve kendini sana açıyor bi nevi kendini pazarlıyor insanları eğlendirdiği için insanlar keyif aldığı için izliyor palyaço hizmeti gibi düşün tamamen beceremediğiniz için böyle düşünüyorsunuz bence ...
    Palyaço diyerek güzel örnek vermişsin.

• Öyle bir kafanız var ki. Youtube,Twitchden para kazananlar vergi versin tabi ki ama onlara gelene kadar. Futbolcuları konuşun, milyonlarca lira vergi borçları silinen şirketleri konuşun. Ülkede çoktan az ,azdan çok gidiyor bunu konuşun.
  • tuerkraider kullanıcısına yanıt
    Hepsi tamam da İlkay Zaman kimmiş neymiş iyi araştır bro :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.