Şimdi Ara

Devir kesici (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
137
Cevap
0
Favori
78.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • VW jetta 1.6 comfortline otomatik vites 6000 kadar indi galiba kesici yok.
  • Allah allah Ben şahsi aracımda 7000 geldim bişi demedi Yada anlamadım
  • Benimki 7500 de kesiyor.
    95 Corolla gli 7000 de kesiyordu.
    96 Brodway ile 7000'e yaklaşıyordu kesici yoktu motordan koku geliyordu herseferinde.

Motor sağlığı için sık ve uzun süre yapmamak lazım.
  • 1,3 multijetler 5200'de kesiyor. Eski aracım 1,2 Palio'dada devir kesici vardı ama devir göstergesi olmadığı için kaçta kestiğini bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarpaşa

VW jetta 1.6 comfortline otomatik vites 6000 kadar indi galiba kesici yok.

6500 gibi keser
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_39

1,3 multijetler 5200'de kesiyor. Eski aracım 1,2 Palio'dada devir kesici vardı ama devir göstergesi olmadığı için kaçta kestiğini bilmiyorum.

Aynen , 5200'de kesiyor benim araçta.
  • yeni civic 7000
  • quote:

Orijinalden alıntı: CouragePapillon

yeni civic 7000

5500 de vtec açılıp 7000 de devir mi kesiliyor ya da saatten dolayı benim kafa baya uçmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rice-R

quote:

Orijinalden alıntı: EIRP

arkadaşlar lpg bölümünde bir forumdaş aracına lpg uygulatırken son olarak yazılım ayarları yapılıyor.bu yazılım ayarında motor iki defa 4000 rpm e kadar çıkartılması gerekiyormuş.montaj ekibinden biri bu ayar sırasında motora fazla devir çevirttiriyor ve sonuç motor iflas.

o konuda O.B.K dan tescilli olarak motorun boşta çok fazla zorlanmaması gerektiğini belirtti.Bu sebeple boştayken gazı kökleyip redline'a dayamayın ibreyi.mazallah bir problem ile çok büyük masraflar açabilirsiniz başınıza.

İzin vermiyor zaten boştayken

bilmiyordum otomatik civcivlerde böyle birşey varmış.mesela manuel elantrada böyle bişi yok.

• Passat 1.8 tsi > Boştayken 4000de devir kesiyo. Normalde 7000de kesiyo ilk 3 vites. Sonra ki vitesleri deneme fırsatım olmadı

Golf 1.6 fsi tiptronic > Boştayken de giderken de hep 6500de kesiyo.

Ibiza 1.2 > Boştayken de giderken de 6450 rpm gibi kesiyo :)
  • Aktarma motora bağlı değilken koruma yok ise kol çıkarana kadar devir çevirtebilirsiniz

Zetec motorlar eskiden oldukça müsaitti, sonradan eklenmiş bir koruma olabilir fakat Mk5 Fiesta 1.25 dediğim gibi kol çıkana kadar gider...
  • bizim şahinde peygamber vitesinde devir kesici devreye girio
  • Vites boştayken yapmayın şu işi zararlı
  • Devir kesicili birçok araca bindim ama benimkinde olmadığına emin gibi birşeyim

Bu resmi ilk mesaja da ekliyorum,

Bu arada, 2. vites

Devir kesici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan -- 11 Ağustos 2009; 0:19:35 >
  • iyi cesaret, 6500 ü geçtikten sonra bırakıyorum ben tırsıp
  • quote:

Orijinalden alıntı: uazro

Devir kesicili birçok araca bindim ama benimkinde olmadığına emin gibi birşeyim

Bu arada, 2. vites

Devir kesici

Bu senin kendi tecrüben mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ototube

quote:

Orijinalden alıntı: uazro

Devir kesicili birçok araca bindim ama benimkinde olmadığına emin gibi birşeyim

Bu arada, 2. vites

Devir kesici

Bu senin kendi tecrüben mi?

tecrübe benim tecrübem, ama resim benim resmim değil. araç aynı olduğu için kendimin resmini koymadım

• herkes 7-8 alayına gidiyor be
    dizelciler nerde bu arada yav (bi fitil atıyım belki bi alan olur )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

herkes 7-8 alayına gidiyor be
    dizelciler nerde bu arada yav (bi fitil atıyım belki bi alan olur )

1.6 arabayla devir çeviriyorum diye kendimi avutacağıma dizele biner 4500 devirde kesilirim daha iyi

• devir kesici olayı hoş ama 1.6 hdi da sürati net hatırlamıyorum ama 5 ten 3 e takma gafletinde bulundum birkeresinde devir saati 6000rpm 'in oralardayken motor stop etti ve tırsa tırsa durdum sağa cekip.5 dakıka boyunca kontak anahtarını her açtığımda fuel pressure too low,oil pressure too low ve benzeri bissürü yazı yazdı yol bilgisayarı ve marş basmadı sanırım bana bayagı sıkı küfretti içinden.10 dakıka sonra çalıştı ve gittim birşey olmadı allahtan:D hız 150 den fazlaydı sanırım:D:D:D
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.