Şimdi Ara

Deviasyon (burun kıkırdak eğriliği) ameliyatı hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
2.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese selam geçen hafta pazartesi samsun eğitim araştırma hastahanesinde nefes alma zorluğu çektiğim için doktorumun kararıyla ameliyat oldum ameliyattan 1 gün sonra burnumdan büyük tamponlar çıkarıldı 1 hafta sonra ise yani bugün silikon tamponlarım çıktı ve nefes almaya başladım size şu kadarını söyleyim ben bu zamana kadar nefes almıyomuşum mutluluktan ağlayacaktım yıllardır çektiğim zorlukların ağız kuruması olsun uykusuzluk olsun spor yaparken tıkanma olsun çözümünün bu kadar basit olduğunu bilseydim daha erken yaptırırdım sıkıntısı olan arkadaşlar hiç düşünmeden olsun derim doktorumdan çok memnun kaldım isteyen arkadaşlara ismini verebilirim ameliyat ve süreç hakkında sorularınız varsa lütfen sorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam yaş 18 bende de bu sorun var yazın istanbulda ameliyatı olmayı düşünüyorum ameliyat süreci hakkında bahseder misiniz devlet hastanesinde olunca ameliyat fiyatı nasıl oluyor bir de tampon çıkarılırken acıyor mu ?

• Berbat bir durum, bende de var maalesef. Kimisinde amelieyat sonrasi tekrarlayabiliyor, umarim sizinki tekrarlamaz. Geçmiş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam dışardan farkedilir bir değişiklik varsa önce-sonra fotosu atma şansınız var mı? Benim de burnum parantez şeklinde hafif eğrilik var. Fırsat bulup muayene de olmadım. Bu şekilde yaşamaya alıştım ancak bahsettiğiniz semptomlar bende de var.
  • Geçmiş olsun hocam, ben de sol burun deliğimden 2 ay önce ameliyat olmuştum sadece silikon tampon koymuşlardı ve 3. günün sabahını zor getirdim berbat bir his veriyordu ama sonrası muhteşem, sabah kuru ve şiş bir boğazla uyanmıyorum artık, her gün nezle olmuyorum nefes alırken yaşadığımı hissediyorum 😀

• Benim de olmam gerekiyor bu ameliyatı maalesef.Ne kadar zamanda burun tam olarak oturuyor, bilginiz var mı acaba?
  • "Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi" sözü boşa söylenmemiştir...şöyle söylim ibonun vurulduğunun ertesi günü olayı yorumlarken ameliyat oldum (lokal)...tampon çıkarma seansı hariç herşey güzeldi, o tampon çıkartılırken az kalsın bayılıyordum...ama sonrasında gelen tam nefes her şeye değerdi...
  • Hocam aynı durum bendede var ama korkuyorum ameliyat olmaktan. Hemde öyle böyle değil. Alttaki eğri kemiğe ulaşmak için burnu kırmaları falan.. yok abi

• quote:

Orijinalden alıntı: EpicSux

Benim de olmam gerekiyor bu ameliyatı maalesef.Ne kadar zamanda burun tam olarak oturuyor, bilginiz var mı acaba?

sıkıntı yapacak bir durum yok...gün aldıktan sonra, sabah aracımla gittim, eğer lokal olacaksan yarım saat önce sakinleştirici vuruyorlar...30-45 dk sonra burun bantlı bir şekilde aracına atlayıp gidiyorsun...
  • Benim alerji sorunum vardı . Ev tozu akarlarına karşı . Her gün hapşırık ve burun akıntısı vardı çekilmez çileydi

Doktor ameliyatı önerdi . Her ne kadar ameliyat alerjiye çözüm olmasa da burun rahatlar dedi. Dediği gibi de oldu 2014 de ameliyat oldum geceleri ağzım kapalı uyuyabiliyorum :)

Ayrıca burun ameliyat en ağrısız ameliyatlardan birisidir. Abartıyorum gibi görülebilir ama en ufak ağrım olmamıştı. Ayrıca ben ekstra olarak estetik te olmuştum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 2 Nisan 2018; 15:3:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Foto atar mısınız önceki hali de varsa

• Hocam, iyileşme süreci hakkında bilgi verir misiniz? Ameliyatta 3-4 gün sonra gayet normal şekilde her şeyi yapabilir miyiz?

• Arkadaşlar kusura bakmayın internet imkanım yoktu bi süredir hepinize tek tek cevap veriyorum şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Özelfenliseli

Hocam yaş 18 bende de bu sorun var yazın istanbulda ameliyatı olmayı düşünüyorum ameliyat süreci hakkında bahseder misiniz devlet hastanesinde olunca ameliyat fiyatı nasıl oluyor bir de tampon çıkarılırken acıyor mu ?
    Hocam ameliyat 15-20 dk sürüyor ameliyattan sonra 1 gün hastahanede kalıyorsunuz ertesi gün büyük tamponlar çıkıyor sonra doktorunuza bağlı olarak içeride 5-7 gün arası silikon tamponlar duruyor bu süreçte burnunuzu okyanus suyu ile yıkıyorsunuz günde 4 defa ve antibiyotik kullanıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: ArchloveKilled

Berbat bir durum, bende de var maalesef. Kimisinde amelieyat sonrasi tekrarlayabiliyor, umarim sizinki tekrarlamaz. Geçmiş olsun.
    Tekrarlama durumunu ilk defa sizden duydum hocam umarım olmaz düşüncesi bile korkunç

• quote:

Orijinalden alıntı: KilliKarpuz

Hocam dışardan farkedilir bir değişiklik varsa önce-sonra fotosu atma şansınız var mı? Benim de burnum parantez şeklinde hafif eğrilik var. Fırsat bulup muayene de olmadım. Bu şekilde yaşamaya alıştım ancak bahsettiğiniz semptomlar bende de var.
    Dışarıdan herhangi bi değişiklik olmadı hocam..

• Burnun estetiği ne durumda? Spora engel teşkil eden bir durum var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_28

Geçmiş olsun hocam, ben de sol burun deliğimden 2 ay önce ameliyat olmuştum sadece silikon tampon koymuşlardı ve 3. günün sabahını zor getirdim berbat bir his veriyordu ama sonrası muhteşem, sabah kuru ve şiş bir boğazla uyanmıyorum artık, her gün nezle olmuyorum nefes alırken yaşadığımı hissediyorum 😀
    Geçmiş olsun hocam benim silikon tampon 7 gün durdu hayatımın en berbat haftasıydı ama yine olaa yine yaparım şuan aşırı rahatım nefes almak varmış

• quote:

Orijinalden alıntı: EpicSux

Benim de olmam gerekiyor bu ameliyatı maalesef.Ne kadar zamanda burun tam olarak oturuyor, bilginiz var mı acaba?
    1 hafta sonra tamponlae çıkınca tamamen açılıyor burun

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BA761BEEF

Hocam aynı durum bendede var ama korkuyorum ameliyat olmaktan. Hemde öyle böyle değil. Alttaki eğri kemiğe ulaşmak için burnu kırmaları falan.. yok abi
    Hocam narkozdan sonrasını hatırlamıyosunuz bile cesaret toplayıp girin emin olun değiyor nefes almak varmış hayattan zevk alıyorum resmen

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.