Şimdi Ara

Desteklenmeyen Modellerde 8.1'den 10'a Yükseltme(Registry Hack) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
13
Favori
34.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bendeki 925 e bugün yüklemeyi başardım.
    Kullandığım uygulama ve araçları toparlayıp bir linke atıp yeni konu ile anlatmaya çalışırım. Bu yöntemde hem sd kart hemde kartsız modellere yükleme yapılabiliyor.

Desteklenmeyen Modellerde 8.1'den 10'a Yükseltme(Registry Hack) Desteklenmeyen Modellerde 8.1'den 10'a Yükseltme(Registry Hack) Desteklenmeyen Modellerde 8.1'den 10'a Yükseltme(Registry Hack)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliens -- 16 Aralık 2016; 17:3:56 >

• Hocam emeğine sağlık Lumia 525'i windows 10'lu yaptık

Telefona kurduğumuz uygulamaları sd karta attığımız dosyaları silersek sıkıntı oluşturur mu ?
  • Bi gerekliliği kalmadı silebilirsiniz
  • JUSTMAX kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam
  • lumia 820 ye kullananlar memnunlarmı?
    windows 10 yüklersem ne gibi avantajlarım olacak ?
  • Güncelleme sırasında sunucu veya internet bağlantınızla ilgili geçici bir sorun oluştu. (80072ee2) diye hata veriyor güncelleme başlamıyor. Tüm işlemleri başarı ile yaptım. nedir sorun?
  • cagatyercan kullanıcısına yanıt
    Selam,

Lumia 820 kullanıyorum. Bu hatayla bende karşılaştım. Deployment 8.1 ile CustomWPSystem aktardım.
    Sırasıyla adımları izledim. CustomPFD seçtim Apply XAP bastıktan sonra bu hata çıktı tamama bastım. "Applying" tabında 4 işlem başarılıydı. Sonuncusu "Applying homebrew XAP file" başarılı değildi.
    CustomWPSystem kapatmadan, tekrar Select the XAP dosyayı seçip, Apply XAP işlemini uyguladım ve bu sefer Applying tabındaki tüm satırlar başarılıydı. Denemende fayda var.
    Aynı hatayı alanlar deneyebilirsiniz.
  • Lumia 820 de wp10 çok iyi çalışıyor diyebilirim. Şu adımlarla geçiş yaptığımda sorunsuz geçiş yaptım.

1. Wp 8.1 (tüm güncellemeler yapıldı. Ekstralar+Bilgi güncellenmedi)
    2. Register ile unlock yapıldı Deployment 8.1 ile CustomWPSystem.xap yüklendi.
    3. JUSTMAX'ın anlattığı adımları uyguladım. CustomWPSystem ile sd kart seçilip permissions uygulandı. Target app'ten Preview for developers seçildi. Choose XAP'ten CustomPFD_0003.xap seçildi. Apply XAP uygulandı. Eğer aşağıdaki hatayı alıyorsanız aynı işlemi programı kapatmadan tekrar yapın. Onay ekranı verecektir.

https://store.donanimhaber.com/26/65/e5/2665e59052fd80db46047c42532ee21f.png

4. Lumia 830 bilgilerini registry de değiştirdim.
    5. Yükleme Danışmanı ile güncelleme geldi. Kurulum başarılı.

Not: Yukarıda bahsettiğim güncellemeler wp10 reset yaptığım için wp8.1 downgrade sonra karşılaştım.
    Not: Wp8.1 den Wp10 a geçtiğimde Bluetooth devredışı kalmıştı. O yüzden sıfırlama yaptım fakat düzelmedi.
    Not: Wp8.1 den Wp10 a geçtikten sonra 8.1e göre %40 pil hızlı bitti.
    Not: Wp10 a sıfırlama yaptım ve pil 8.1e eş değerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhanrv

Lumia 820 de wp10 çok iyi çalışıyor diyebilirim. Şu adımlarla geçiş yaptığımda sorunsuz geçiş yaptım.

1. Wp 8.1 (tüm güncellemeler yapıldı. Ekstralar+Bilgi güncellenmedi)
    2. Register ile unlock yapıldı Deployment 8.1 ile CustomWPSystem.xap yüklendi.
    3. JUSTMAX'ın anlattığı adımları uyguladım. CustomWPSystem ile sd kart seçilip permissions uygulandı. Target app'ten Preview for developers seçildi. Choose XAP'ten CustomPFD_0003.xap seçildi. Apply XAP uygulandı. Eğer aşağıdaki hatayı alıyorsanız aynı işlemi programı kapatmadan tekrar yapın. Onay ekranı verecektir.

https://store.donanimhaber.com/26/65/e5/2665e59052fd80db46047c42532ee21f.png

4. Lumia 830 bilgilerini registry de değiştirdim.
    5. Yükleme Danışmanı ile güncelleme geldi. Kurulum başarılı.

Not: Yukarıda bahsettiğim güncellemeler wp10 reset yaptığım için wp8.1 downgrade sonra karşılaştım.
    Not: Wp8.1 den Wp10 a geçtiğimde Bluetooth devredışı kalmıştı. O yüzden sıfırlama yaptım fakat düzelmedi.
    Not: Wp8.1 den Wp10 a geçtikten sonra 8.1e göre %40 pil hızlı bitti.
    Not: Wp10 a sıfırlama yaptım ve pil 8.1e eş değerdi.

Bluetooth çalışıyor mu peki, benim l820'de çalışmıyor maalesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• aliens kullanıcısına yanıt
    Nasıl yaptınız

920 için yapacağım da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlatımınız sayesinde Lumia 525 telefonuma w10'u yüklemiş bulunmaktayım. Teşekkür ederim. Aşağıya ekran görüntüsünü eklediğim sürümde şu an telefonun. Daha yeni bir sürümü var mı acaba yoksa bu son sürüm müdür?

Desteklenmeyen Modellerde 8.1'den 10'a Yükseltme(Registry Hack)

Ek olarak JUSTMAX gerçi yazmış ama aşağıdaki uyarıyı alan arkadaşlar için söylüyorum çünkü ben de birkaç defa bu uyarıyı aldım; telefonlarını uçak moduna alıp öyle denesinler. Benimki o şekilde çözüldü.

Desteklenmeyen Modellerde 8.1'den 10'a Yükseltme(Registry Hack)

• Sa beyler Lumia 925 e win 10 basil kurarim acaba anlatabilcek varmi net bir sekilde bir turlu yapamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliens

Bendeki 925 e bugün yüklemeyi başardım.
    Kullandığım uygulama ve araçları toparlayıp bir linke atıp yeni konu ile anlatmaya çalışırım. Bu yöntemde hem sd kart hemde kartsız modellere yükleme yapılabiliyor.

Desteklenmeyen Modellerde 8.1'den 10'a Yükseltme(Registry Hack) Desteklenmeyen Modellerde 8.1'den 10'a Yükseltme(Registry Hack) Desteklenmeyen Modellerde 8.1'den 10'a Yükseltme(Registry Hack)

Sa hocam lumia 925 varda bende bi beceremedim kurmayı sana zahmet anlatır mısın nasıl yaptığını

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=122579290

• Hocam bütün işlemleri başarıyla gerçekleştirmeme rağmen Yükseltme danışmanını açtığım zaman telefonunuz desteklemiyor diye hata veriyor

Lumia 525

• quote:

Orijinalden alıntı: Gray Hat Ghost

Hocam bütün işlemleri başarıyla gerçekleştirmeme rağmen Yükseltme danışmanını açtığım zaman telefonunuz desteklemiyor diye hata veriyor

Lumia 525

Lumia 1320 kullanıyorum. Daha önce 2-3 kez yaptığım zaten bildiğim işlemdi. Kardeşim telefonumu bozduğu için tamire verdim şimdi tekrar güncelleme yapmak istediğimde bende aynı hatayı alıyorum.  Desteklenmeyen Modellerde 8.1'den 10'a Yükseltme(Registry Hack)

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem552

quote:

Orijinalden alıntı: Gray Hat Ghost

Hocam bütün işlemleri başarıyla gerçekleştirmeme rağmen Yükseltme danışmanını açtığım zaman telefonunuz desteklemiyor diye hata veriyor

Lumia 525

Lumia 1320 kullanıyorum. Daha önce 2-3 kez yaptığım zaten bildiğim işlemdi. Kardeşim telefonumu bozduğu için tamire verdim şimdi tekrar güncelleme yapmak istediğimde bende aynı hatayı alıyorum.  Desteklenmeyen Modellerde 8.1'den 10'a Yükseltme(Registry Hack)

Hocam , deneme yanılma yöntemiyle çözdüm sorunu.

İnternet açıkken algılıyor telefonun gerçek modelini , interneti kapatarak dene sonra zaten ayarlardaki güncelleme kısmına otomatik geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gray Hat Ghost -- 16 Nisan 2017; 2:16:46 >

• Gray Hat Ghost kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kardeşim sağol. Hakikaten oldu
  • Telefonumu programa tanıtamadım pcde de wndows 10 mu yuklu olması gerekiyor acaba yardm edin

• Yardım edecek kimse yokmu

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.