Şimdi Ara

Derya MK-10 Şarjörlü Av Tüfegi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
1
Favori
41.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu sıralar tüfek almaya karar verdim. Yaklaşık olarak 2 haftadır araştırıyorum Derya Arms ın MK 10 modeli görsel ve işlevsel olarak çok hoşuma gitti internette videolar var ancak kullanici yorumlari pek bulamadim. Tüfek ucuz degil bu nedenle insan daha çok arastirmak istiyor Derya Mk10 ile ilgili görüşlerinizi bekliyorum.

Fiyati 1750tl
    Yivsiz, Şarjorlu
    4.5kg ve taktik ekipman takilabiliyor.
    Konyada üretiliyor gövdesi dayanikli malzemeden, dipçigi katlanabiliyor ve ayarli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRiyonX -- 19 Ocak 2016; 13:05:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kimse yokmu bea

• Benimde merakım var bu tüfeklere, ama hangi marka hangi model alınmalı, kalitede aranması gereken nedir kesin bi bilgiye ulaşmak çok zor.
  • Bende safir t14 yeni versiyon ve derya mk10 vr 101 arasında kaldım.full metal husan da güzel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TIMERIDER kullanıcısına yanıt
    Duyduguma göre safir iyi degil diyorlar zaten aralarinda fiyat farkida var şu Derya mk10 u kullanan biri çiksada bahsetse

• safiri kullananlar pişman. derya mk 10 var bende. şimdilik bende pişmanım. hala araştıran varsa gerekli bilgileri verebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmrtb

safiri kullananlar pişman. derya mk 10 var bende. şimdilik bende pişmanım. hala araştıran varsa gerekli bilgileri verebilirim

Deryadan neden pişman oldunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Derya mk 10 su ana kadar uretilen en saglam ve ustun sarjorlu tufektir.hatta kalitesinden dolayi ismini kullanarak taklit edilmektedir

• sayın TRiyonX

öncelikle merhaba:

derya mk 10 görkemli ve sağlam görünüyor .? bu silahı bende almaya karar vermiştim,fakat almaya gidince kararımı değiştirdim

nedeni ise çok ağır ve çok kaba.?. çatüs aldım ve memnunum yaklaşık 250 tek kurşun attım sadce birkaç defa takılma yaptı

sebepse pilastik kalitesinden doğdu,çünkü kırmızı fişek veya tek kurşunda takıldı fakat siyah yeni versiyon kurşunlarda

takılmıyor marka ise yaf 36 cal.tavsiyemse çatüs.?..

esen kalın..
  • Taktikal bir tüfek almak istiyorsanız farklı ve daha kaliteli tavsiyelerde bulunabilirim ancak özellikle şarjörlü istiyorsanız Hüsan ı tavsiye ederim.

• Husan Metal Force a bakın gayet estetik ve sağlamdır. 10 yıl da garanti veriyorlar.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Not: Görseldeki modifiyeli modeldir, aksesuarlar ve modifiye ekstra ücretli oluyor. Standart fiyatı 1900TL. dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoltAction -- 4 Mart 2016; 16:35:37 >
  • TIMERIDER kullanıcısına yanıt
    Bu silahtan bir tane de akrabamda var. Domuza yaptığı atış esnasında tutukluk yaptığını söyledi. ( Bu durumu gözümle görmedim ) Çok tehlikeli bir durum. 6 defa test atışı yaptım sorunsuz atıştan döndüğüm gün olmadı. Tutukluk yapma dolu fişeği hazneye almama başlıca sorunları. Ayrıca gez kısmı plastik ve ayar tutmuyor. Biraz atıştan sonra orası oynamaya başlıyor. Ve kullanıcılarının ortak sorunlarından biri ortaya çıkıyor. Silah genellikle atışları sola kaydırıyor. Silah kızaklı sistem. İki parçadan oluşuyor ve parçaların birleştiği yerde olan hafif boşluğun verdiği lık lık ses insanı sinir ediyor. Garanti iki yıl. 2 yıl sonra silahın dayanıklılığını görmek lazım. Husan 10 yıl garanti veriyor. Atış testlerimizde olan ve silahı almayı düşünen 3 kişi vaz geçti bir kişi almayı düşünüyor. Face de sayfaları var. Genelde kullanıcılar memnun görünüyor ancak bunda olumsuz yorumların silinmesinin de etkisi var. Silah ağır biraz. Görünüşü estetik. Süslemeye müsait. Ancak savunma veya domuz avı amaçlı kullanımda soru işareti oluşturdu bende. İsmi duyulmamış ve 15 yıldır sorun yaşamadığım sıradan otomatik duruyor yatağın başucunda bundan dolayı. Eğer bulabilirsem husan kullanıcısı ile atışa gidip tüfekleri karşılaştırmak istiyorum. Bunda yaşadıklarımı husan da görmezsem husana geçiş yapmayı düşünüyorum. Silahın artı ve eksilerinden bahsetmeye çalıştım aklıma geldiğince. Ve yaşadığımız sorunlardan dolayı açıkçası pişmanım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmrtb -- 11 Mart 2016; 14:50:07 >

• çok araştırdım ve husanda karar kıldım oldukçada memnunum netteki atış testlerinde derya da baya iyi fakat 10 yıl garanti deyince gözüm kapalı husan tercih ettim tek sıkıntısı ağırlığı oda 12 cal olunca gayet doğal oluyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: felakettin

çok araştırdım ve husanda karar kıldım oldukçada memnunum netteki atış testlerinde derya da baya iyi fakat 10 yıl garanti deyince gözüm kapalı husan tercih ettim tek sıkıntısı ağırlığı oda 12 cal olunca gayet doğal oluyo

Peki silahın sınırlarını zorlarcasına atış yaptınız mı ? Mesela bir atış gününde 150 200 fişek attınız mı ? 28 30 32 34 36 50 gr lık saçmalarda dene me atışı yaptınız mı ? tutukluk veya başka bir sorunla karşılaştınız mı ? bu konular da açıklama yaparsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felakettin

çok araştırdım ve husanda karar kıldım oldukçada memnunum netteki atış testlerinde derya da baya iyi fakat 10 yıl garanti deyince gözüm kapalı husan tercih ettim tek sıkıntısı ağırlığı oda 12 cal olunca gayet doğal oluyo

Keşke çok acele etmeseydiniz, bugün yarın daha hafif olan 20Kalibreler çıkıyor piyasaya Husanlarda.

• mmrtb M kullanıcısına yanıt
    aynı gün içinde 100 den fazla kurşun kullandım genelde 32-34 gr kurşundu bunlar,tek kurşun bir şarjör attık gerisi saçmaydı ama tutukluk felan kesinlikle sıkıntı olmadı silah çok güzel fakat bir sıkıntım var bunu halletmeye çalışıyorum fabrikaya mail attım anında ilgilendiler 10 lu şarjör 7+ dan sonra namluya mermi vermiyor zorluyor ama atış esnasında sıkıntısız 10 u arka arkaya ateşleyebiliyorum
  • BoltAction kullanıcısına yanıt
    asıl istediğim 36 cal aslında ama biraz pis huyum var kafama bişey takılınca erteleyemiyorum aklımda duracağına evimde dursun dedim aldım ama çıkaracaklarmış 36 cal birde onlan alırım heralde birde 10 lu şarjör sıkıntım var onu halledersem severek kullanıyorum silahı ilk kullanım anımda zaten oldukça zor durumlarda oldu çok derin karda bata çıka 2 saat yol yürüdük silah kar içinde kaldı kaç sefer bir foto ekliyorum az çok aklınızda canlandırın işte
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Benim tüfekte fabrikaya gitti, mevcut hatalar düzeltilmiş. Fabrika müşteri iletişiminde ve ilgi alaka da gayet iyi. Bakalım tüm sorunlar ortadan kalacak mı? Ama yine de husanla kıyaslama yapabilmeyi çok istiyorum. Tüfek almayı düşünen birkaç akraba ve arkadaşım var. Her iki tüfekle aynı zamanda atış yapabilirsek karar verecekler.istanbulda husancı varsa burdan haberleşelim :)

• Derya mk10 ile ilgili şikayetler beni gerçekten şaşırttı internette genelde böyle bilgiler yok. Derya yı test etme fırsatı bulduğumda fikrimi yazacağım.
  • Baktığımda bende pek şikayet görmüyorum. Silahı almam da bu durumunda etkisi oldu. Ancak sorunlusu mu bana denk geldi yoksa bu tür sorunları kullanıcılar sorun olarak mı görmüyor anlamadım. Husanı da araştırdım bir kullanıcının silah hakkında detaylı bilgi verdiği bir sayfaya denk geldim. Kullanım esnasında baya bir tutukluk yaşamış fabrikaya göndermiş güzel bir ayar çekmişler ve nerdeyse hatasız hale gelmiş. Demekki bu tür sorunlar hepsinde olabiliyor. Önemli olan fabrikanın tutumu. Bu konuda hem husan hem derya çok iyi. Ancak husan ın 10 yıl garantisi büyük artı... Geleyim yine Derya ya: kullanıcılar gidip bir iki şarjör atınca çok iyi çalışıyor diye memnuniyetlerini belirtmiş genelde. Eh gayet normal ve doğal. Mesela son atışımda 180 fişek attım ve üç hata oldu. Birinci hata : boşu atıp namluya dolu fişek sürmedi (sadece bşr defa oldu ve fişek kaynaklı da olabilir ) diğer hata son fişekten sonra çoğu zaman mekanizma kapalı kalıyor. Gıcık bir durum çünki namluda fişek olduğunu zannediyorum ( çok önemli değil gibi ) 3. hata ise tüfeğin ikinci kez fabrikaya gitmesine neden oldu. 60 70 derecelik açıyla havaya atış yaparken alev gizleyen fırladı ve muhtemelen hızlı atış yaptığım için peşinden gelen saçma alev gizleyene çarpıp onu geriye doğru fırlattı ve kafamın yanından yere düştü. Bu durumu çekilen videoda gördüm :) az daha ilginç bir şekilde yaralanacaktım. Fabrikadan İsmail Bey ile görüştüm. Kendisine ilgi ve alakasından dolayı çok çok teşekkür ederim, silahı tekrar istediler ve ilk defa karşılaştıkları bir hata olduğunu söyleyerek namlu ve alev gizleyeni değiştirip geri gönderdiler. Çünki alev gizleyen namluda boşa dönmeye başlamıştı yani yalama olmuştu. Bu kadar şeyi yazmakla şuraya varmak istiyorum : şimdi ben bu silahı alıp gidip 3 5 şarjör atsaydım fişek tutukluğuda olmasa harika diyecektim. Hadi seneye de 5 10 şarjör attım koydum bir kenara. 3. Yıl muhtemelen namludaki hatayla karşılaşacaktım ve garanti dolmuş olacaktı. Ben her gitmeye 150 200 fişek atarak az biraz silahı zorlayıp hata veriyor mu diye görmek istedim ve şuana kadar gördüklerimi de yazdım. Deryanın en büyük eksisi 2 yıl garanti. El tutma ve aynı anda gez kısmının plastik olması ve atışlarda oynama yapması.atışların genelde sola kayması ki bir çok kullanıcının bu durumdan yakındığını gördüm. Artı yönleri silah bana göre estetik. Tutukluk yapmadığı zaman atmaya doyum olmuyor. Müşteri iletişimi çok iyi... Umarım açıklayıcı olmuştur...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.