Şimdi Ara

Derya MK-10 Şarjörlü Av Tüfegi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
41.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: B3N3T0

Bendede 20kalibre denemeleri yaparken ara sıra şarjördeki fişeği namluya alırken yan kalma sorunları oluyor. fişeklemi ilgili yada şarjör yayı alışmadı, aşırı sıkımı anlamadım. ama üstüste binen fişek plastiğinin eğildiği hissediliyor. şarjör yayı alışana kadar böyle devam edecek gibi.

Silahınızın markası ne acaba ? Şu anâ kadar kaç atış yaptınız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Husan 20kalibre metalforce, 30 atış yaptım

Derya MK-10 Şarjörlü Av Tüfegi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B3N3T0 -- 3 Nisan 2016; 23:46:20 >
  • lazerli fener taksanıza hem fener hemde icinde lazer kırmızı nokta var

• quote:

Orijinalden alıntı: baris195

lazerli fener taksanıza hem fener hemde icinde lazer kırmızı nokta var

Yani bu tür sorunlar hepsinde mi var anlamadım. Ayrıca attığınız fişekler kurşun mu saçma mı, saçma ise kaç numara bunlarda önemli. Dediğiniz gibi ilk başlarda yaylar sert oluyor ve atış yaparak yumuşatmak gerekiyor
  • Ben mevcut olan malzemeleri taktım,fenerle 100m mesafede avın gözleri rahat görünüyor,kısa mesafede lazeri açıyorum,kısa mesafede feneri açınca av kaçabiliyor.20 kalibre 22gr zuber palla kurşun attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B3N3T0

Ben mevcut olan malzemeleri taktım,fenerle 100m mesafede avın gözleri rahat görünüyor,kısa mesafede lazeri açıyorum,kısa mesafede feneri açınca av kaçabiliyor.20 kalibre 22gr zuber palla kurşun attım.

Atışlarınızı mutlaka video ile kaydedin. Fabrikaya göndermeniz gerekirse işinize yarayacaktır. Mesela bana fabrika biz yaf kullanıyoruz sizde deneyin dediler. Yaf alıp gittim daha fazla tutukluk yaptı bende gönderdim fabrikaya. Videolarıda telden attım. O videoları buraya yüklemeye çalışıyorum ancak hata veriyor...

• sonunda fişek alamama sorununu hallettim 5 kutu fişek aralıksız ateşledim hiç bir sıkıntı yok youtube da can yılmaz var telefon numarasını buldum sorunumu anlattım şarjörlerin tırnaklarını birazcık açmamı tavsiye etti şarjörü taktıktan sonra alttan oturması için vurmamamı böyle yaptığımda tırnakların içe doğru eğilip fişek alamama gibi sorun yarattığını söyled dediğini yaptım ve sorunsuz şekilde 100 den fazla fişek ateşledim adamların kibarlığına hayranım iyiki husan almışım ilk defa aldığım bir üründen pişmanlık duymuyorum
  • mmrtb M kullanıcısına yanıt
    son fişekten sonra mekanizmanın kapalı kalması deryalara has bir durummu yoksa arızamı var
    sinek küçük ama mide bulandırıyor videoda alev gizleyenin fırladığını gördüğümdede çok şaşırmıştım peki bu tür durumlar için tüketici mahkemesi bişeyler yapıyomu yada bu ruhsatlı silah bizi ilgilendirmez gibi bir surum varmı o konuyu bilmiyorum o yüzden sordum varsa orda bi hakkınız kullanın bence 10 lirada olsa 1000 lirada olsa para veriyoruz rezil olmanın mantığı yok yine yüklediğiniz videoda 10 fişekte nerdeyse 3 kez tutukluk yaptı şeytan kulağına daha bir tek kez bile yapmadı o durumu yapsa ne hissederin inanın bilmiyorum
  • felakettin kullanıcısına yanıt
    Tüketici mahkemesini ilgilendirecek bir durum olmasa gerek. Çünki arıza varsa gideriliyor.alev gizleyen sorundan sonra namlu ve alev gizleyen değişti. Mekanizmanın kapalı kalması hepsinde var izlenimi oluşturdu ve halledebileceklerini zannetmiyorun. Silah bu, birsürü resmi prosedür var. Olmasa tüketici heyetiyle görüşürdüm. Denemek için birgün daha gideceğim. Bakalım ne hava çalacak :)

ben az önce derya videolarını izledim 150 fişeklik bi testleri var her seferinde mekanizma açık kalıyo arıza gideriliyorda olsa sonuçta üründen yararlanamamanız gibi bir durum söz konusu ama dediğim gibi silah olunca ilgilenirlermi bunu araştırmak gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: felakettin

ben az önce derya videolarını izledim 150 fişeklik bi testleri var her seferinde mekanizma açık kalıyo arıza gideriliyorda olsa sonuçta üründen yararlanamamanız gibi bir durum söz konusu ama dediğim gibi silah olunca ilgilenirlermi bunu araştırmak gerek

Test için özel ayarlı silah kullanılıyor demek ki :) Şaka bir yana anlamış diilim bende neden oluyor. Birde yukarda ki videoda 3 değilde 1 tutukluk var. Tutukluk da değil boş fişeği atıyor ancak namluya dolu fişeği almıyor. Son fişekten sonra da mekanizma kapalı kalıyor ve tetik boşa düşüyor ve elle mekanizmayı geri çekiyorum :)

umarım en kısa zamanda tüm sorunlarınız çözülür ve ağız tadıyla kullanmak nasip olur
  • felakettin kullanıcısına yanıt
    Tüfeğim birleşme yerindeki oynama düzelmeyecek, mekanizmanın kapalı kalması sorunu düzelmeyecek :) Bunun haricinde sorun çıkarmasın yeter:) Benim kanaatim uzun vade de bu tüfek güven vermiyor. 10 yıl garantili tüfek varken 2 yıl garantili olanını almak büyük hata oldu...

• Husan 20kalibre metal force: Bugün tüfeği tarttım 5li şarjör ile 4.25kg çıktı(üstündeki diğer malzemeler takılı değil). Bu tüfeğin 12 kalibresi kaç kilo geliyor acaba?

• B3N3T0 kullanıcısına yanıt
    bende 12 cal.var tartmadım ama aşağı yukarı aynıdır diye düşünüyorum afaki farklar olacağını sanmam 36 cal olsa hem boyut hem ağırlık farkeder mutlaka ama merak ettim şimdi bende tartayım bi
  • Videolarda falan 1kg fark edecek diye reklamı yapılıyordu. Yalan dolanmış demekki.
    HUSAN 20kalibre kombinasyonları
    http://www.hobisilah.com/index.php?topic=16643.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B3N3T0 -- 10 Nisan 2016; 23:49:16 >
  • Safir T14 mü? yeni versiyonu yoksa Husan mı?
    husan nereden almayı tavsiye edersiniz?

husan 10 yıl garanti vermesi tüfeğin arkasında durduklarının kanıtıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snl_ -- 11 Nisan 2016; 16:40:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snl_

Safir T14 mü? yeni versiyonu yoksa Husan mı?
    husan nereden almayı tavsiye edersiniz?

husan 10 yıl garanti vermesi tüfeğin arkasında durduklarının kanıtıdır..

Safirin şuanki halini bilmiyorum ancak önceden safir kullanıp da pişman olmayanına denk gelmedim daha. Hem tüfek hem müşteri hizmeti berbat olarak anlatılıyor bir çok kişi tarafından. Husan daki 10 yıl garanti harika birşey. Bende Derya Mk 10 var. Yaşadığım sorunlardan dolayı çevremde silah almayı düşünen 6 7 kişi Derya almaktan vaz geçti. Oturduğum apartman da 2 kişi belgelerini hazırlıyorlar ve husan da karar verdiler. Milli eğitim de çalışıyorum ve bir çok kişide, birden silah aşkı doğdu :) İlk önce Derya ya bakın diyordum ancak yaşadığım sorunlardan sonra herkesi uyarma ihtiyacı hissettim. Fazla zarar ettirmeden silahı satabilirsem ben de husan almayı düşünüyorum...

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.. safir firması devredilmiş kendini düzeltme çabası içinde arkadaşım aldı 3 ay sorun yaşamadı ama tam benim deneyeceğim anda silah tutukluk yaptı..
    derya anakon modelini almaya karar vermek üzereydim internette husan ile karşılaştım 10 yıl garanti dikkatimi çekti.. şuan alınabilecek en uygun yer neresidir acaba? güngörav ve mahmutogluav daha önce alışveriş yaptığım yerler.. tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı?

ilk fırsatta satınalma belgemi çıkartıp delta action bold ve husan alıcam..

http://www.tufekburada.net/index.php?route=product/product&product_id=69&search=husan

yeni bir incleme yaptım husan 20 cal almaya karar verdim.. en uygun nerede bulabilirim..
    12 cal çok ağırmış.. 20 cal. tepme olayını bir tabancadan bile daha az tepme seviyesine
    çekmişler.. ve 1 kg hafifletmişler..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.