Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.957
Cevap
14
Favori
845.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kamerada s-video çıkışın var mı? Yoksa svideo-dönüştürücü kullanman gerek. Eğer kameran NTSC değilse siyah beyaz olmasının nedeni belli :
    a) ya kablon bozuk
    b) ya dönüştürücün bozuk
    c) ya kameranın s-video çıkışı bozuk
    d) ya da tv kartının s-video girişi bozuk.
  • kamerada A/V çıkışı var.tv kartında s-video girişi. bi ucu s-video diğer ucu A/V olan kablo ile görüntüyü aktardım. sesi de bi ucu A/V diğer ucu RCA olan kablo ile aktarım seste de sorun yok senkronize. ancak görüntüyü renklendiremedim bi türlü. pal/ntsc vs.. değiştiriyorum olmuyor
  • Merhaba Arkadaşlar,

Başlığı takip edebildiğim kadarıyla özellikle Ulead kullananlar kamerdan görüntünün önce ham olarak alınmasını (1 saat yaklaşık 13 gb) daha sonra da Ulead'de DVD yapılmasını ve bu esnada encoding işlem yapılmasını öneriyorlar. Panasonic GS-250 (NTSC) kullanıyorum. Bir tecrübemi aktarmak ve bir soru sormak istiyorum.

Ulead ile görüntüyü ham olarak aldım ve DVD menüleri hazırlayıp DVD'ye yazdırdım. Ancak DVD'nin sonlarına doğru ses ve görüntü de kayma olduğunu gördüm. Ulead temp olarak dönüştürdüğü mpeg dosyasını bir klasör altında tutuyor. Buradan izledim ve bu kaymanın DVD playerdan değil encode edilen dosyadan kaynaklandığını gördüm. Ben de çeşitli denemeler sonucu (NTSC-PAL dönüşümleri, 16:9 kaydetme vb.) 3-4 DVD yakarak en iyi çözümün kameradan görüntüyü alırken encode etmek ve NTSC, 4:3, DVD olarak basmak olduğunu gördüm.

Sormak istediğim acaba Ulead'in encode ederken ses görüntü kayması benden mi kaynaklanıyor? Engellemek için ne yapabilirim.

Not: P4 işlemci ve 512 ram veri transferi Firewire.

Şimdiden Teşekkürler...

• arkadalşlar merhaba firewire işini hallettim bilgisayarımda adobe premiere yüklü kameramdaki görüntüyü bilgisayara attım ama görüntü parçalar halinde kaydedildi ve 12gb kadar yer kapladı 2gündür forumu okuyorum ama cevabımı bulamadım.sorum şu premiere de videonun daha az yer kaplaması için ne yapabilirim nasıl yapabilirim?forumdaki çoğu arkadaş ya ulead ya pinnacle kullanıyor neden premiere tercih edilmiyor anlamış değilim pinnacleyi veya uleadı indirmek bu işi yapmak için daha mı hayırlıdır?şimdiden teşekkürler herkese ve kolay gelsin. bilgisayarın özellikleri;2gb ram 100gb harddisk 256mb ati ekran kartı
  • arkadaşlar benim bi sorum olacak
    kameradan bilgisayara aktardığım video 4 gb yer kapladı sonra
    bi programla 1.2 gb a düşürdüm
    ama ben bunu nasıl iki cd yapabilirim.
    ya da başka önereceğiniz bir şey var mı?
  • quote:

arkadalşlar merhaba firewire işini hallettim bilgisayarımda adobe premiere yüklü kameramdaki görüntüyü bilgisayara attım ama görüntü parçalar halinde kaydedildi ve 12gb kadar yer kapladı 2gündür forumu okuyorum ama cevabımı bulamadım.sorum şu premiere de videonun daha az yer kaplaması için ne yapabilirim nasıl yapabilirim?forumdaki çoğu arkadaş ya ulead ya pinnacle kullanıyor neden premiere tercih edilmiyor anlamış değilim pinnacleyi veya uleadı indirmek bu işi yapmak için daha mı hayırlıdır?şimdiden teşekkürler herkese ve kolay gelsin. bilgisayarın özellikleri;2gb ram 100gb harddisk 256mb ati ekran kartı

aktarılan DV videonun daha az yer kaplaması mümkün değildir. Bunu Adobe ile DVD 'ye render ederek küçültebilirsiniz. Adobe premierin tercih edilmemesinin nedeni ücretli olması, oysa çoğumuz ücretsiz deneme sürümlerini kullanıyoruz. Bilgisayarın gayet yeterli boyutla ilgili bir sıkıntı yaşamaman lazım. Aktardıklarını DVD ye kaydet ve sil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 21 Temmuz 2006; 18:25:37 >

• yeknet cevabın için çok teşekkürler ancak ben tam olarak anlayamadım durumu dosya boyutu küçülmeyecek mi 12gb dan daha küçük yapılamaz mı kaydettiğimiz görüntü avi bunu mpeg2 dvd şeklinde mi renderlemeliyiz seçeneklerde işaretli olması gerekenler neler mesela pal mı ntsc mi seçili olacak ben adobe premiere pro da montaj yapabiliyorum ama video capture özelliğini ilk defa kullanıyorum bu yüzden hakim değilim olaya b,ir kaç defa başarabildim renderlemeyi ama görüntü kalitesi felaket bozulmasına rağmen dosya boyutu çok fazla küçülmedi en son renderlediğimde ise görüntü ve ses ayrı ayrı kaydedilmişti kaç gündür forum forum geziyorum bilgi bulmak için şu ana kadar gördüğüm en kapsamlı forum burası ama burada da yanıt alamadım sorunuma...neyse herşey için çok teşekkürler,kolay gelsin...
  • Arkadaşlar biliyorum yeri değil ama daha dün aldığım İEEE 1394 kartımı satıyorum.
    Sebep kartı aldım eve getirdim bir baktım benim anakartta İEEE 1394 portu zaten var
    Kartı özel indirimle 25 YTL'ye aldım aldığım fiyata satıyorum.
    Ankarda bu kartı almak isteyen var ise saat 12'ye kadar satılık satılmaz ise götürüp geri vereceğim
    yalnız mağazadan bu fiyata satın alamazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtcakmak -- 22 Temmuz 2006; 9:25:17 >
  • Aldığın yere iade edebilirsin bence
    1 günden bir şey olmaz anlayışlı bir satıcı ise
  • Kardeş iade etmek önemli değil alacaklar zaten geri benim demek istediğim bundan uygun fiyata ankarada bulamazsınız öğleden sonra gittim kapalıydılar artık pazartesiye kaldı almak isteyen pazartesi mesayi saati bitimine kadar bana ulaşabilir pazartesi saat 18.00 gibi götürüp geri vereceğim hiç kullanılmamış ambalajı açılmamış sıfır İEEE 1394 kartı 25 YTL İhtiyacı olan kaçırmasın derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: mafyababasi

arkadaşlar benim bi sorum olacak
    kameradan bilgisayara aktardığım video 4 gb yer kapladı sonra
    bi programla 1.2 gb a düşürdüm
    ama ben bunu nasıl iki cd yapabilirim.
    ya da başka önereceğiniz bir şey var mı?

yine program aracılığı ile yapman lazım. converter programlarının özelliklerinde dv dvd svcd vcd özellikleri vardır. vcd özelliğini seçtiğin zaman yaklaşık 4-500 mb llık bir dosya oluşuyor. yaptığım için yazıyorum. örneğin benim bir buçuk saatlik (19 gb) bir dosyam vardı. dvd ye çevirdim 3.5 gb yer tuttu. vcd ye çevirdim, 600 mb yer tuttu. tabi görüntü kalitesini sorma

• arkadaslar 1394 veri yolu ile elimdeki kameraya c veya c++ ile ulsaıp
    goruntu almam gerekiyor.
    bunun icin nasıl baslangıc yapmalıyım. kaynak onerirmisiniz.

yardımcı olursanız cok mutl olrum
  • yeknet .. yanlız kameradan veya tv den izleme de bi sorun yok anlayamadığım bazı kasetlerde özelikle eski olanlarda bozukluk gösteriyor aktarırken..

Pinnacle ile aktarıyorum bu programdan olabilirmi acaba ...

kabloyuda değiştim aktarımı duzlle ile direkt mpeg yapıyorum..(bunları iki senelik kasetlerde rahatlıkla yapıyorum sorun yok )

ama ne yazıkki daha eski kasetler kamerada ve tv de iyiyken neden aktarmada bunu yaşıyorum anlayamıyorum.. Lütfen yardım edermisiniz...

quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

maalesef yapacak bişey yok. Okurken bozuk okuyacağı için pc ye de aynen aktarılacak. Video edit programları ile ancak arızalı yerlerini kesip biçerek montajlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serpin -- 24 Temmuz 2006; 19:39:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakan2200

quote:

Orjinalden alıntı: onurb

bu saatte yardım edecek varmı bilmiyorum ama kafayı yemek üzereyim
    sony hc32 kamerayı usb yolu ile bilgisayara takıyorum yeni bir donanım bulundu diyor fakat kameranın ikonunu görüp işlem yapamıyorum.

kardeş ilk önce kameran ile verilen picture package cd sini bilgisayarına kur daha sonra

usb kablonu bağla

kameranın izleme modunda iken (FN) ye Basıp menüye gir.

Page 2 de Burn vcd var.oraya bas.

daha sonra direk olarak karşına picture package vcd maker çıkacak

starta bas. ve parça parça yükleyip encode edicek

[img=http://img372.imageshack.us/img372/197/adsz0fe.th.jpg]

daha sonra cd ye yazmaya başlar.

en sonunda

[img=http://img372.imageshack.us/img372/7296/adsz33336ra.th.jpg]

" no " yap ve izle.

dostum bunları yapıyorum ama kaydedılebılır bır cd-r disk yerleştirin diyor bu neden acaba (sende yerleştit demiyesin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeki_dincer -- 25 Temmuz 2006; 9:32:54 >

• arkadaşlar bu DV Olarak Kaydettıgımız kayıtların için istenmeyen yerlerı en kısa ve kolay bır sekılde nasıl silerizveya keseriz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baruty09 -- 26 Temmuz 2006; 16:24:47 >
  • Çıldırtan problem...
    önceki gün panasoni gs 35 kameramdan movie maker a görüntü aktardım. bugün de geriye kalanları aktayım dedim. Ama bugün aktaramıyorum. Belirtilmemiş hata diyor. Görüntüyü firewire kartı ile aktarıyordum. Bilgisayar kamerayı görüyor ama video yakalamıyor. Nero da da denedim ama aynı şekilde hata verdi. Kafayı yiyecem valla...
  • ya ustalar bu Pinnacle 10 kullanan varmı aranızda proğramı biryerden bulup yükledim sonra register'de yaptım. Proğramı her açtığımda EDİT bölümünde başlıyor CAPTURE bölümüne geçmek istediğimde kapanıyor ne yapmam lazım yardım lütfen

Tamam düzeldi ilgilenmeyen herkeze teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtcakmak -- 31 Temmuz 2006; 8:49:08 >
  • selamlar herkeze..AMD 2.0ghz işlemci, 1GB ram, 32 MB matrox ekran karto ve 380 GB HDD var..ilginç bi PC biliyorum, bedave geldi bi yerden..neyse..80'lik kısımda XP var yani 300 GB boş..VirtualDUB kullanarak capture yapmak istiyorum..sony mini DV kameram var..300 GB da boş yerim olduğu içim sıkıştıema yapmadan capture yapmak istedim, yerim bol nasıl olsa..lakin gayet net akratım oluyor ama senkron tutmuyor..ses bi yerde görüntü bi yerde..zaten sağ alt köşede senkron göstergesi var, orayı 0 görmedim daha..delirecem, sıkıştırmalı yaptım dvix, mpeg1 vs..hepsinde senkron kayıyor..kaza lite codec paketi yüklü ve PC daha sıfır..bir sanırım huvyuv diye bir codec varmış ve çok net aktarım yapıyormuş..virtualDUB'ta onu kullanarak capture yaptım fakat açamıyorum..hem media player hem de ilginçtir explorer hata veriyor..o codeci nerden bulabilirim ve senkron sorununu nasıl halledebilirm? yavuz kaptana saygılar, teşekkürler.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nek -- 28 Temmuz 2006; 16:38:05 >

• arkadaşlar şu bende sony kamera var ve görüntü aktarmayı daha önce hiç denemedim daha yeniyim sadece bir şey istiyorum şu ara kablonn bir resmini yayınlarmısınz teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayhankara

arkadaşlar şu bende sony kamera var ve görüntü aktarmayı daha önce hiç denemedim daha yeniyim sadece bir şey istiyorum şu ara kablonn bir resmini yayınlarmısınz teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.