Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.957
Cevap
14
Favori
845.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkdaşlar yeni üye oldum. bu kameradan görüntü aktarma konusunda yardımınıza ihtiyacım var. ben de ulead movie factory 4 se var. bu programın nasıl kullanıldığını anlatabilecek birisi varmı forumda ardaım bulamadım. yardım ediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
  • bimelden aldım(zafer çarşısı arkasında!) 40 ytl ye digitus marka(cd ve kablo dahil)...ulead studio 8 se programı var cd nin içinde...ilk başta ulead kamerayı tanımadı sandım capture bölümene geldiğimde webcam i görüodu daha sonra media türünü deiştirdiğimde oldu.yalnız mpeg2 formatında kayıt yapıp sonradan dvd vcd yapın gibilerinden bişeyler kalmıştı aklıma ben de öyle yapayım dedim ama 5 dk lık falan bi capture 75 mb civarı yer kapladı izlediğimde de hakkaten görüntü net deildi parazitler oluodu arada..sonra dv formatını dvd formatını falan seçtim..onlardan birinde baya iyiydi görüntü hem de yer olarak hakkaten 60 dk lık kaset baya gb lık yer tutacak gibiydi..pinnacle dan bahsedilmiş genellikle ama onu indirmedim henüz bunu biraz daha kurcalayacağım beceremezsem o zaman forumu biraz daha okurum ama şu an ulead studio 8 kullanan varsa biraz ipuçu verirse sevinirim...ben görüntüleri dvd ya da divx olarak yazdıracağım buna göre önerileriniz neler olur?bir de avi formatı seçilmiodu!!?? bilgisayarımın özellikleri altta yazıo yani direkt dvd avi falan yapabilirim heralde di mi?!bi farkı var mı tamamını capture edip sonradan döünüştürmeden?
    ya bi de birçok program var da hakkaten aralarında en iyi denilebilecek olanı yok mu?süre olarak falan belki daha kısa sürede yapanı vardır yok mudur?!

• quote:

Orjinalden alıntı: hadibea

bimelden aldım(zafer çarşısı arkasında!) 40 ytl ye digitus marka(cd ve kablo dahil)...ulead studio 8 se programı var cd nin içinde...ilk başta ulead kamerayı tanımadı sandım capture bölümene geldiğimde webcam i görüodu daha sonra media türünü deiştirdiğimde oldu.yalnız mpeg2 formatında kayıt yapıp sonradan dvd vcd yapın gibilerinden bişeyler kalmıştı aklıma ben de öyle yapayım dedim ama 5 dk lık falan bi capture 75 mb civarı yer kapladı izlediğimde de hakkaten görüntü net deildi parazitler oluodu arada..sonra dv formatını dvd formatını falan seçtim..onlardan birinde baya iyiydi görüntü hem de yer olarak hakkaten 60 dk lık kaset baya gb lık yer tutacak gibiydi..pinnacle dan bahsedilmiş genellikle ama onu indirmedim henüz bunu biraz daha kurcalayacağım beceremezsem o zaman forumu biraz daha okurum ama şu an ulead studio 8 kullanan varsa biraz ipuçu verirse sevinirim...ben görüntüleri dvd ya da divx olarak yazdıracağım buna göre önerileriniz neler olur?bir de avi formatı seçilmiodu!!?? bilgisayarımın özellikleri altta yazıo yani direkt dvd avi falan yapabilirim heralde di mi?!bi farkı var mı tamamını capture edip sonradan döünüştürmeden?
    ya bi de birçok program var da hakkaten aralarında en iyi denilebilecek olanı yok mu?süre olarak falan belki daha kısa sürede yapanı vardır yok mudur?!

Arkadaşım bende ulead video 8 kullanıyorum ve bu programdan memnunum alternatif diğer programlardan pinnacle ve adobe premier i kullanmadım ancak sana önerim şu kameradan mümkün olduğunca pc ye dv formatında kayıt yap (avi olarak) daha sonra yazı, müzik,vs düzenleme işlemin bittikten sonra dvd olarak veya svcd olarak yazdır. direk kameradan pc ye dvd olarak görüntüyü aktarmanı tavsiye etmem çünkü işlemci bir taraftan hardiske kayıt yapmaya uğraşıyor öbür taraftan da dv (avi) olan formatı vob (dvd)ye çevirmeye uğraşıyor yani iki işi birden yaptığı zaman da görüntüde bazen titremeler ve netlikte bozulmalar meydana geliyor divx konusuna gelince öncelikle hazırladığın filmleri yalnız kendin mi izleyeceksin yoksa arkadaşlarınla veya ailenle paylaşma durumun var mı malum divx ya da dvd player herkes de olmayabilir eğer illa divx yapacağım diyorsan alternatif bir çok convertör programları var onlarla bu işi yapabilirsin

• quote:

Orjinalden alıntı: mako_cu

selamlar ben soruma yanıt alamadım ilgili ve bilgili bir arkadaş cvp verebilir mi bana acaba?jvc grl-dvl307 bir minidv kameram var kamera da s-video ve dv çıkışları var ben s-video kablosu alıp kamerayı bilgisayara taktım ama bilgisayar kamerayı tanımadı.bilgisayarda 1394 yazan bir giriş var sanırım firewire denilen şey bu ben firewire kablosu alsam ve kameramı bilgisayara bağlasam sorunsuz ve görüntü kaybı olmadan görüntü alabilr miyim bilgisayarıma yoksa 1394 dediğim giriş olmasına rağmen firewire kartı almam mı gerekiyor?şimdiden teşekkürler...kolay gelsin...

arkadaşım, firewire 1394 girişi yeni anakartların bir çoğunda standart olarak var usb girişi gibi bazı eski anakartlarda yok işte anakartında standart olarak olmayan pc sahipleri kameradan pc ye görüntü aktarmak amacıyla bu girişi sağlayan harici bir firewire kartı alıyorlar senin bilgisayarında bu giriş varsa kartı almana gerek yok sana sadece ara kablosu gerek yalnız ikinci soruna gelince bu kabloyu aldın ya bilgiyarın kamerayı tanımazsa burda kullandığın işletim sistemini yazmamışsın 98 mi 2000 mi XP mi eğer XP kullanıyorsan ve service pack 2 yüklüyse otomatik olarak tanıması gerekir tanımama ihtimali hemen hemen yok gibi yalnız bağlantıyı sağladıktan sonra kameran açık olsun

• ARKADAŞLARBEN AKTARIM İŞİNİ WIN DVD CREATOR İLE YAPIYORUM FAKAT EFECT TARİH YAZI EKLİYEBİLİYORUMDA LOGO EKLEYEMİYORUM ACABA HANGİ PROGRAMLA LOGO HAZIRLAYIP EKLEYEBİLİRİM . HEPİNİZE HAYIRLI AKŞAMLAR
  • arkadaşlar ben dün bi tane firiwire kartı aldım içinde;
    1-kameraya bağlanan usb kablosu (canon ve sony'e uyumlu... diğerlerini bilmiyorum)
    2-ulead studio 8 programı
    3-firiwire kartı (bilgisayarda anakarta takılıyor)
    var.

fiyatı 50 YTL (alınan yer malatya)

programı kurmak çocuk oyuncağı zaten...
    olay çok basit abiler... programı kuruyorsun kameraya kabloyu takıyorsun anında görüntü ekranda zaten
    senin yapmam gereken kayıt tuşuna basmak kaset te istediğin görüntüleri alıp kaydediyorsun

size tavsiyem bunların yanında avi mpeg splitter & avi mpeg joiner programlarını indirmek film kesmede ve birleştirmede yardımcı olur...

hadi kolay gelsin...
  • Sony HC40E kamreram var .direk dv olarak kaydettiğim görüntüyü (çok yer kaplıyor) görüntü kaybolmadan hangi program ile sıkıştırabilirim. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar
  • Arkadaşlar Pinnacle programını kullanıyorum. tek sorunum ekranın bir köşesine başka başka bir görüntü yerleştirmek.edit kısmında parcalara bölünmüş videonun bir parcasında düğünde gelinle damat oynarken babaannemin el çırpan diğer görüntüsünü yerleştirmek gibi.. bu konuda Lütfen yardım edin.. çok uğraştım ama yapamadım.. :( şimdiden emeği gecen herkese teşk ederim...

NOT bu bölümde emeği gecen herkese teşekürler .. uzun zamandır sayenizde bi çok şey öğrendim. sevgiler saygılar...
  • Orjinalden alıntı: cafer27

Sony HC40E kamreram var .direk dv olarak kaydettiğim görüntüyü (çok yer kaplıyor) görüntü kaybolmadan hangi program ile sıkıştırabilirim. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygıla
    Arkadaşım, dv olarak kayıt ettiğin görüntüleri dvd, svcd ya da vcd formatında pinnacle ya da ulead video studyo gibi video edit programlarıyla işleyerek boyut itibarıyla küçültebilsin tabiki filmin kaplayacağı alan kalitesiyle doğru orantılı olarak değişir bunu da unutma yani 1 saatlik dv kayıt formatında tahmini 11GB yer kaplayan bir filmi DVD formatına çevirirsen 4GB civarında VCD formatında 500MB SVCD formatında da 1.2GB civarında tahmini olarak yer kaplar ona göre yaparsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: serpin

Arkadaşlar Pinnacle programını kullanıyorum. tek sorunum ekranın bir köşesine başka başka bir görüntü yerleştirmek.edit kısmında parcalara bölünmüş videonun bir parcasında düğünde gelinle damat oynarken babaannemin el çırpan diğer görüntüsünü yerleştirmek gibi.. bu konuda Lütfen yardım edin.. çok uğraştım ama yapamadım.. :( şimdiden emeği gecen herkese teşk ederim...

NOT bu bölümde emeği gecen herkese teşekürler .. uzun zamandır sayenizde bi çok şey öğrendim. sevgiler saygılar...

arkadaşım yardımcı olmak isterdim ancak ben pinnacle kullanmıyorum ulead 8 kullanıyorum o programda da böyle bir özellik yok pinnacle kullanan arkadaşlar yardımcı olurlar
  • TUFANER tŞK EDERİM.. sorunu halletim.. pinaclenin sitesinden video indirdim programla alakalı ordan bulurum ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cafer27

Sony HC40E kamreram var .direk dv olarak kaydettiğim görüntüyü (çok yer kaplıyor) görüntü kaybolmadan hangi program ile sıkıştırabilirim. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar

görüntülerini Ulead videostudio 8 ile kaydedersen yer kaplamaz onlar. çünkü her formatı var

DV MPEG VCD DVD WMV ( VCD ÖNERİLİR )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.D.K -- 16 Temmuz 2006; 19:30:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

quote:

Panasonic NV-GS35
    kasete kaydedio cd deki programlar:MotionDv STUDIO 5.3E LE+Video Stream Driver+usb driver
    usb sistem için gerekli diil dio...
    MotionDv STUDIO 5.3E LE programı kuruluo zaten çözemedim onu da nasıl bişi işe yaramıo
    diğer program Video Stream kurulurken hata verio "this driver cannot installed whit the operating system of yoru pc" die...

biraz forumu kurcalarsanız faydalı bilgiler bulabilirsiniz. videoyu kaliteli ve sorunsuz aktarmak için iyi bir yazılım + firewire kart + dvd yazıcı + 256RAM takviyesi yaparsanız olur. usb ile hiç uğraşmayın.

arkadaşalr tamam ben bu kart olayını olmadan görüntülerin atılamayacağı olayını kaptım...:P
    fakat size bişi sormak istiyorum ben bu kamerayı şu anda firewire kart olmadan web cam olarak kullanabilirmiyim...
    usb için hi speed denetleyici yok diye hata veriyodu usb 2.0 hatasını düzelttim güncellştirmelerle fakat movie maker da aygıttan video yakala dediğimde hala video camerayı görmüyor...
    bunun için bana bi öneriniz var mı...
    yani ben bu halde camerayı web cam olarak kullanabilirmiyim...
    şimdiden teşekkürler...

• Yavuz bey yeknet ve diğer arkadaşların sabırlı ve yardımseverliklerinden dolayı teşekür ederim.. sayenizde bir çok şeyi öğrendim... dv kamera dan aktarım ile alakalı ve filmleri oluşturma konusunda kendimce istediklerimi yapabildim...

Ancak bi sorunum varki yedi senelik analog kamera görüntülerim (ki bunlar şimdi oğlumun ve bizim düğün görüntülerimiz.. vs vs ) aktarma konusunda kararsız kalışım ..

1- 1394 portu mevcut + ekran kartında s-video girişide mevcut.. Buna mukabil analog kameradan aktarım için 1394 ile aktarım yapamayacağıma göre en iyi çözüm nedir..
    2 - ekran kartının s-video girişinde ses aktarımda edindiğim bilgilere göre sorun oluşacağı izlenimini edindim..
    3 - dv kamera üzerinde sadece dv out yazıyor .dv in yazmıyor .sony DCR HE18 paL markalı dv kameramı panasonic analog kameraya bağlayıp dv kameradan görüntü aktarabilirmiyim onuda bilmiyorum doğrusu

4-- analog kameradan aktarımda capture turu kartmı alayım bu konuda kararsızım ... ekonomik çözüm sağlarsanız sevinirim..

sonuc sizlerden gelecek bilgilerle son kez karar verip ona göre davranayım Lütfen yardımcı olurmusunuz.. sevgi ve saygılarımla..

Not : kusura bakmayın forumun açılış tarihinden bu yana hepsini kontrol ettim ama inanın kafam karıştı bu konuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serpin -- 17 Temmuz 2006; 15:04:47 >

• serpin kafa karışacak bir durum yok. öncelikle hangi cihazın ne özellikleri olduğunu öğrenmen yeterli.

1- 1394 portu ile sadece dv kameradan görüntü aktarabilirsin. ekran kartındaki s-video giriş değil büyük ihtimalle çıkıştır. Ekran kartının vivo (video in video out) özelliği var mı? Varsa ekran kartının s-video girişinden bağlayıp capture yapabilirsin.
    2- Sesi de ses kartının audio inputuna girmen gerekir. yoksa analog capture kartı satın almalısın.
    3- Analog kamerayı dv kameraya dv kablosu ile bağlaman mümkün değil. Kaldı ki DCR-HC18 in de analog video input özelliği de yok. yani iki kamerayı birbirine bağlayamıyorsun.
    4- Capture kartı alıp almaman tamamen senin bu işe ne kadar bütçe ve önem verdiğine bağlı. 3-5 kaset için capture kart almak mantıklı değil. bunları ucuzca bir yerden dışarıya yaptırıp analog kameranı bir kenara koyman mümkün. Yok analog kameranla çalışmaya devam etmek istiyorsan iyi bir capture kartı satın alabilirsin. Pinnacle 'ın bu iş için uygun çözümleri var.

kolay gelsin.

• Yeknet Çok tşk ederim..
    Gerçekten de çok yararlı bir forum burası zaman zaman yararlanıyorum. sadece ilk defa mesaj yazmıştım..Meşguliyet vermek yerine forumda yazılanları takip ederdim..Tavsiyelerin ve diğer emeklerin için tşk ederim..
    Sevgi ve saygılarımla...
  • Analog kameradan çekilmiş görüntüler çok uzun zaman kaldığından maalesef bozulmuş Acaba bunları düzeltecek bir yol varmıdır... Bayağı bozulmalar var..

yada pc ye aktarıldığında düzeltilebilinirmi..
  • maalesef yapacak bişey yok. Okurken bozuk okuyacağı için pc ye de aynen aktarılacak. Video edit programları ile ancak arızalı yerlerini kesip biçerek montajlayabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

maalesef yapacak bişey yok. Okurken bozuk okuyacağı için pc ye de aynen aktarılacak. Video edit programları ile ancak arızalı yerlerini kesip biçerek montajlayabilirsiniz.

O zaman hoca merhumun dediği gibi " bir kuşa benzer " ama uçamaz.
  • selam.. benim kameram hi8 sadece A/V çıkışı var. pc e-tv tv kartım var.tv kartında s-video çıkışı mevcut. kameradan pc' ye video ve audio bağlantılarını yaptım sorunsuz çalıştı.tek sorunum siyah-beyaz aktarım yapıyor.görüntüyü kayıt edip çalıştırdığımda da siyah-beyaz gösteriyor.nasıl normale getirebileceğim konusunda yardımlarınızı rica ederim.
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.