Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.957
Cevap
14
Favori
845.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu alanda bilgiler sunan arkadaşlar,msn messenger ile anında soru sorarak veya çözüm sunarak iletişim kuranlarınız var mı?Varsa nasıl ne şekilde yapıyorsunuz?Ben bunlara nasıl katılabilirim.Not: msn adresim: engkoca@msn.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lorenzo

Sayın yavuz bey.Pinnacle ile capture yaparak görüntüleri diskke aktardım.Sonra editmenüsünden izlerken görüntü üzerinde tarih ve saat bilgilerinin kaydedilmemiş olduğunu gördüm.Acaba capture sırasında herhangi bir ayarı mı yapmadım yoksa editten sonra cd ye aktarırken mi tarih ve saat bilgilerini koyacak.Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.Teşekkürler.

kameradaki özellikten dolayı kaydetez. kameranın menü bölümünden tarih ve saat ayarını görünür yapacaksın.
    kamerada play bölümünde seyerederken tarih ve saar gözükebilir. ama bilgisayara kaydederken capture bölümünde gözükmezse tarih ve saat kaydetmiyor demektir.
    burada önemli olan capture ederken gözükmesi.

• bişi dimmi, ben hiç bişi anlamadım o ilk entry den ay daha kolay açıklaması yokmu
    birde anlamadığım dier şey bunu bilg. kaydederken kasetteki goruntunun boyutu falanmı deişio
    ay şunu böle bait basit yasın yaws
  • SONY TRV140E kullanıyorum. Digital8 kasetten MovieMaker ile AVI ve max. kalitede WMV formatında (bence görüntü kalitesi olarak ikisi arasında hiçbir fark yok) DV kartından capture yaptığımda renkler biraz soluk gibi geldi bana. Yukarıdaki yorumlardan başka programları kullanan arkadaşların da görüntü kalitesinden pek tatmin olmadığını anladım. Bu durumda kullanımı en basit ve en iyi kalitede capture yapan program MovieMaker 2 diyebilir miyiz?

Diğer sorum bu işlemi hızlandırmanın bir yolu yok mu? Sonuçta her şey dijital. Kasedin daha hızlı okunması sağlanarak capture işlemi arttırılamaz mı? Bu işi özel olarak yapan fotoğrafçılar da 1 kaset için 1 saat bekliyorlar mı yani?
  • quote:

Orjinalden alıntı: RICHY

SONY TRV140E kullanıyorum. Digital8 kasetten MovieMaker ile AVI ve max. kalitede WMV formatında (bence görüntü kalitesi olarak ikisi arasında hiçbir fark yok) DV kartından capture yaptığımda renkler biraz soluk gibi geldi bana. Yukarıdaki yorumlardan başka programları kullanan arkadaşların da görüntü kalitesinden pek tatmin olmadığını anladım. Bu durumda kullanımı en basit ve en iyi kalitede capture yapan program MovieMaker 2 diyebilir miyiz?

bence diyemeyiz...
    çünkü MovieMaker bu işe yeni başlayan Amotör kimselerin ilk kullanması gereken programlardan birsidi. nedeni kullanımı koya ve XP kullanan gerkezde mevcuttur.
    ama bu işi Profesyonel olarak yapanlar için yeterli bir program değildir.
    ben bu işi yaparken bile okadar uğraşmama rağmen tüm işi tek bir programda halletme şansım az oluyor. oyüzden diyelim VCD yapmak için capture için ULEAD düzenlemer içinde. kaydetmek için NERO kullanıyorum.
    başka programlar olarak tavsiye istersen ULEAD PİNNACLE PREMİERE VEGAS kullanabilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: RICHY
    Diğer sorum bu işlemi hızlandırmanın bir yolu yok mu? Sonuçta her şey dijital. Kasedin daha hızlı okunması sağlanarak capture işlemi arttırılamaz mı? Bu işi özel olarak yapan fotoğrafçılar da 1 kaset için 1 saat bekliyorlar mı yani?

bildiğim kadarı ile yok. eğer böyle bir bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.
    zaten fotoğrafcılar mecburen bire bir beklemek zorunda kalıyorlar.
    fotoğrafçıların ellerindeki ekipmanların geneli eski olduğu için büyük bir çoğunluğu sadece VCD kaydı yapabiliyor.
    DVD kaydı yapan neredeyse yok denecek kadar azdır.

• Bende zaten akrabaların kullanabileceği en basit ve amatör programı arıyorum. Bu durumda MovieMaker ile yapılan capture işlemi yeterli görüntü kalitesi vermiyor mu? Acaba yanlış mı anladım?
  • Çok teşekkür ederim sayın Karamermer.DV kameradan bilgisayara kayıt yaparken kameranın LCD ekranında tarih saat bilgileri görünüyor.Ayrıca kameranın üzerindeki display tuşuna basıldığında tarih ve saat bilgileri silinebiliyor.Ben bu bilgileri silmeden kayıt yapıyorum ve kamera ekranında bu bilgiler görünüyor.Ancak kayıt edilirken bu bilgileri kayıt etmiyor.Aynı kamerayla (sony HC 40 E) USB bağlantısı kullanarak ve sony nin picture package yazılımıyla aynı kayıt işlemlerini yaptığımda( menü den hiç bir ayar yapmadan ) tarih ve saat kaydediliyordu. Yarın sizin dediğiniz biçimde menu den tarih ve saat ayarlarını kontrol edeceğim.Yinede aklıma takıldı.Eğer kameranın menü ayarlarında saat-tarih bilgileri kapalı olsaydı,LCD ekranda bunların gözükmemesi gerekirdi.Saygılar hepinize
  • arkadaşlar burada tartışılan her şey ntsc sistem kameralar için de geçerlidir değil mi? Ayrıca ben ntsc sistem kameramı televizyonda denedim ve renksiz görüntü aldım. Bu televizyonun bu sistemi desteklemediği anlamına mı geliyor yoksa böyle olsaydı hiç mi görüntü olmazdı? Bu soruyu yanlış yere atmamışımdır inşallah. Ayrıca tüm forumu okudum bu konuyla alakalı olarak. Çok şey öğrendim herkese teşekkürler.
  • ayrıca bi şey daha soracam. Benim kameram jvc grd200. Bu yapılanlar için yeterli bi kameramıdır? Bu kamera hakkında yorumlarınızı da yazarsanız sevinirim.
  • bilgiler için tşk yavuz
  • merhana arkadaşlar bende SONY TRV140E Bir Cam var Ulead Studio ile USB üzerinden capture ediyorum fakat en yüksek 320 240 yapıyor bunu yükselte bileceğim bir yer varmı yoksa bu cam in gürüntü kalitesimi bu şimdiden teşekür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: takein

merhana arkadaşlar bende SONY TRV140E Bir Cam var Ulead Studio ile USB üzerinden capture ediyorum fakat en yüksek 320 240 yapıyor bunu yükselte bileceğim bir yer varmı yoksa bu cam in gürüntü kalitesimi bu şimdiden teşekür ederim

maalesef dostum bu kamerayla USB üzerinden alabileceğin maks. çözünürlük bu. görüntüde aksamalar ve donmalar yapmasa kısa videolar için yeterdi bile. ama bizim makinalarda USB'den capture rezalet.
  • takein,

senin problemin kamerayla değil aktarma şeklinden kaynaklanıyor. kamerandaki dv out.dan firiwire yöntemiyle aktarım yapmalısın.
  • Teşekürler Beyler
  • Formu açan Yavuz'a teşekkür ediyorum. Ben siteyi bir süredir takip ediyorum.. Benim Sony TRV 460 kameram + P4 1.7 Mhz+256 Ram+60 GB HDD+64 MB Ekran K.+ PCI IEEE1394 kartım var ancak bu kartın driveri yok ve kamerayı takdığım zaman her hangi bir işlem yani sinyal almayorum ,zannedersem kartı XP otomatik tanımıyor.Ancak USP girişinden kamerayı takınca normal görüyor bir kaç programda kayıt yapıyorum ama kaliteli değil, Ulead Video Studio 8.0 ile yapamıyorum.
    Yavuz arkadaşımıza şu konularda yardımcı olmasını rica ediyorum ( veya diğer arkadaşlarımıza)
    1-PCI IEEE1394 kartının sürücüsünü nereden indirebilirim
    2-Kartı tanıtınca kameranın ayarlarından bu kabloyu ve kartı görmesi için her hangi birşey yapacakmıyım
    3-Ulead Video Studio 'da bu kart sayesinde kayıt ( kasetleri CD'ye) nasıl alabilirim kısaca yapmam gerekenleri yazarsan sevinirim.( Programı ilk defa kullanıyorum) Teşekkür ederim.

• Arkadaşlar selam.Forum ilaç gibi geldi.Yavuz Bey in yazılarının çıktısını alıp kitap gibi okudum.Benim sorum şöyle.Abimde sony trv22e miniDV kamera ve HP NX9005 notebook var.Firevire için pcmcia kart getirmiş bir yerden ama bilgisayar tanımıyor.Bir yazılıma ihtiyacım var mı sizce?Hangisi?Nerden bulabilirim?

Bunları hallettikten sonra onca birikmiş dv kaseti dvd ye aktarmayı,kesmeyi biçmeyi,dvd de menü yapmayı,sorun çıkarsa (kesin çıkar) çözmeyi öğrenmem gerekecek.Sizce 512mb ramli amd2500 bir hp notebook ile zorlanır mıyım bunları yaparken?Çünkü masaüstümde DVD-RW yok.(notebook kaldırır mı?)

Yaw kamera alacak arkadaşlar; narsist (kendine işkence yapmaktan hoşlanan) bir tarafınız yoksa direkt boş dvd ye kaydeden kamera alın,ne diyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mek001

Arkadaşlar selam.Forum ilaç gibi geldi.Yavuz Bey in yazılarının çıktısını alıp kitap gibi okudum.Benim sorum şöyle.Abimde sony trv22e miniDV kamera ve HP NX9005 notebook var.Firevire için pcmcia kart getirmiş bir yerden ama bilgisayar tanımıyor.Bir yazılıma ihtiyacım var mı sizce?Hangisi?Nerden bulabilirim?

Bunları hallettikten sonra onca birikmiş dv kaseti dvd ye aktarmayı,kesmeyi biçmeyi,dvd de menü yapmayı,sorun çıkarsa (kesin çıkar) çözmeyi öğrenmem gerekecek.Sizce 512mb ramli amd2500 bir hp notebook ile zorlanır mıyım bunları yaparken?Çünkü masaüstümde DVD-RW yok.(notebook kaldırır mı?)

Yaw kamera alacak arkadaşlar; narsist (kendine işkence yapmaktan hoşlanan) bir tarafınız yoksa direkt boş dvd ye kaydeden kamera alın,ne diyim.

değerli arkadaşım;
    direkt dvd ye kayıt yapan kameralar var.Ancak burada sorun ve ilgi çeken kısım çekilen görüntülerin düzenlenmesi,dediğin gibi kesip biçmeyi becerip kendi kurgunu yapabilmendir.Dvd ye kayıt yapan kamera alırsan efekt ve düzenleme yapmadan filmlerini düz bir çekim olarak dvd ye kaydedersin.Yok edit işlemini yapacağım diyorsan dvd kayıtlı kamera da alsan aynı çileyi çekeceksin. Bir düşün bakalım.Selamlar...

• sayın arkadaşım bu kameradan pc ye görüntü aktarmada kullanılan ve edit yapılan programları nereden indireceğiz adreslerini biliyorsan yazıver
  • www.inndir.com gibi sitelerden... WinDVR,Ulead Video Studio,media studio,Pinnacle studio
    gibi programları google'da arat.Buwww.ulead.com direk sayfasıdır.
  • kardeşler bu konuda bilgisizim. ama elimde bir sony handycam vardı.. onunla bilgisayara görüntüyü atmak için usb streaming öz. kullanıyordum.. ama görüntü yeterince net değildi. acaba kamera mı kalitesiz çekiyor yoksa usb stream mi işi bozuyor. TV e bağlayınca görüntü süper.. Bu arada Kayıt için Windows movie maker kullanıyordum :(
    bu firiware kameradan çekilen görüntüden hiç sapma yapmadan bilgisayara aktarabilir mi??
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.