Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (137. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.957
Cevap
14
Favori
845.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

nasıl bir aletle yapıyorsun analog-digital işlemini,bende bunu araştırıyorum...
  • Arkadaşlar ben kendi sorunumu çözdüm...

Slink marka firewire kartımı iade edip yerine manhattan marka bi kart aldım, kamerayı takar takmaz tanıdı, gördü... Lanet ettim resmen bu slink marka karta..

Kimse almasın arkadaşlar...

Digitus yada manhattan alın, pcı slotunuza takın, bilgisayarınızı başlatın, kamerayı bağlayın, 30 saniye sonra kamera görüntünüz karşınızda...

quote:

Orjinalden alıntı: srkanu

Arkadaşlar bende herşeyi tam olan fakat bir türlü görüntüyü aktaramayan insanlardanım....

Sorunumun S-link marka firewire kartından olduğunu düşünüyorum...

Bu DIGITUS marka olanını nerden alabilirim, nerden bulabilirim. Nette doru dürüst bu markayı satan bir yer bulamadım....

• digix dvd player neroda yaptığımız VCD ve DVD leri oynatmıyor, sebebi ne olabilir.

Ashampoo Burning ile yaptığımızda okuyor, ancak ashampoo ile VCD yapmaya izin vermiyor avi dosyalarını VCD yapmak istediğimizde görmüyor okunamadı diyor.

dosya uzantılarını değiştirdim örneğin .WMA , .dat olarak yaptım yine okunamadı hatası veriyor DVD yap dersem okuyor,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzo86 -- 18 Mart 2009; 10:38:08 >

• quote:

Arkadaşlar ben kendi sorunumu çözdüm...

Slink marka firewire kartımı iade edip yerine manhattan marka bi kart aldım, kamerayı takar takmaz tanıdı, gördü... Lanet ettim resmen bu slink marka karta..

Kimse almasın arkadaşlar...

Digitus yada manhattan alın, pcı slotunuza takın, bilgisayarınızı başlatın, kamerayı bağlayın, 30 saniye sonra kamera görüntünüz karşınızda...

quote:

Arkadaşlar bende herşeyi tam olan fakat bir türlü görüntüyü aktaramayan insanlardanım....

Sorunumun S-link marka firewire kartından olduğunu düşünüyorum...

Bu DIGITUS marka olanını nerden alabilirim, nerden bulabilirim. Nette doru dürüst bu markayı satan bir yer bulamadım....

kartı nerden ve kaç liraya aldınız içerisinden kablo çıktımı çıktı ise 4-4 pinmidir yoksa 6-4 pin kablomudur. bende alacağım ancak nette bulamadım bu kartan

• Arkadaslar sony dcr hc 39e kameramla cektigim goruntuleri laptopuma aktaıp dvd ye yazdırmak istiyorum ama laptopumda firewire girisi ve PCMCİA slot Girişi yok.goruntuyu laptopuma kaktarmak icin baska ne gibi bir yol vardır?ne yapmam lazım?bilgilendirirseniz cok sevinirim.tesekkurler...
  • Kartı vatan bilgisayardan aldım. Ankara'dan.

Manhattan marka, driveri yok, XP direk tanıo zaten.

İcinden bir video hazırlama program cd si çıkıyor. Bir de 6-4 kablo.

Forumda DIGITUS marka olan kartları da sorunsuz kullananlar vardı. onunda kablosu içinde...

quote:

Orjinalden alıntı: muzo86

kartı nerden ve kaç liraya aldınız içerisinden kablo çıktımı çıktı ise 4-4 pinmidir yoksa 6-4 pin kablomudur. bende alacağım ancak nette bulamadım bu kartan

• bugün S-Link1394 kart aldım kablosu ve cd ile geldi içinde 1394 driver yazan yerde ulead video 8 vardı onuda kurdum.

bugün akşama kadar bu işle uğraştım ama maalesef kart ağ bağlantılarımda görünmesine rağmen ne ulead video nede move maker kamerayı algılamadılar. herhangi bir ayar falanmı yapmak gerekiyor

kamera sony DCR-H53E ayarlardan usb açık DV ilink kablosunu takıyorum algılamıyor. ama usb kablosunu takarsam usb den algılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzo86 -- 20 Mart 2009; 18:44:24 >
  • bugün kamerayı sony servisine götürdüm orijinal sony DV kablosu ile kendi laptoplarına taktılar ve anında kamerayı gördü. piyasada satılan kablolardan almayın bu yuvayı bozrsanız garanti kapsamının dışında dediler. ama kabloyada 70 TL. dediler almadan döndüm geldim media markta baktım kablolara kaliteli kablolar 25-30 TL. den başlıyor.

sanırım geri verdiğim karttada sorun yoktu ancak iş kabloda görünüyor

aşağıdaki kabloyu buldum bu kablo hakkındaki düşüncelerinizi alabilirmiyim kullanan varmnı acaba

http://www.sanalmarketim.com/urun/ddd853b711aa17060f26e17358a1920a/TTAF-95005-IEEE-1394-4PIN-4PIN-1,5-METRE

http://www.hepsiburada.com/ttaf-ieee-1394-firewire-4pin-4pin-150-mt-95005/productDetails.aspx?categoryid=84120&productid=bs3419

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzo86 -- 23 Mart 2009; 14:52:24 >

• quote:

Kartı vatan bilgisayardan aldım. Ankara'dan.

Forumda DIGITUS marka olan kartları da sorunsuz kullananlar vardı. onunda kablosu içinde...

quote:

Kartın chipset yüzünden çekilmiş bir fotosunu koyabilirmisiniz acab, piyasada bir çok marka gösterdile ancak hepsi aynı chipset ve dizayna sahipti. yani S-link ile aynı görünümde

• Keşke hiç bulaşmasaydın Slink'e...

Bende de aynı sorun olmuştu, herşey ok ama bi türlü görmüyordu kamerayı bilgisayar.

Hatta kartın USB uçlarına external HDD bağlıyordum onu görüyordu ama kamerayı asla...

Bence hemen iade et Slink'i, diğer kartlardan birini almaya bak...

quote:

bugün S-Link1394 kart aldım kablosu ve cd ile geldi içinde 1394 driver yazan yerde ulead video 8 vardı onuda kurdum.

bugün akşama kadar bu işle uğraştım ama maalesef kart ağ bağlantılarımda görünmesine rağmen ne ulead video nede move maker kamerayı algılamadılar. herhangi bir ayar falanmı yapmak gerekiyor

kamera sony DCR-H53E ayarlardan usb açık DV ilink kablosunu takıyorum algılamıyor. ama usb kablosunu takarsam usb den algılıyor

• Aşağıdaki linkte kartın fotoğrafları da bulunuyor. Ayrıca kutunun içinden Uleaa Video 9 programı çıkıyor.

http://www.manhattan-products.com/tr-US/products/6611-firewire-1394a-pci-card-3-1-port

quote:

quote:

Kartı vatan bilgisayardan aldım. Ankara'dan.

quote:

Kartın chipset yüzünden çekilmiş bir fotosunu koyabilirmisiniz acab, piyasada bir çok marka gösterdile ancak hepsi aynı chipset ve dizayna sahipti. yani S-link ile aynı görünümde

• teşekkür ederim,
    dün sony yetkili servise gittim orada kamerayı kendi laptoplarına taktılar ve anında move maker açıldı ve kamerayı tanıdı sony kendi kablosu çok pahalı 75 TL. VMC-IL4415 başka kablo takmayın olma dediler ama forumda gördüğüm kadarı ile bir çok arkadaş piyasadan aldıkları kartlarla birlikte gelen kabloları kullanıyorlar
  • sony den kablo almanıza gerek yok.. Çok pahalı.. Zaten kart alacağınız zaman bakın içinde kablosu olan bir kart alın ki birçoğunun içinden kablosu da çıkıyor.

sorun tamamen Slink firewire kartından kaynaklanıyor. Kesin bir ayarı, disable- enable edilmesi gereken bir yeri vardır da... onu arayıp bulana kadar diğer kartı alırsınız. Walla ben manhattanı alıp taktım, bilgisayarı açtım, hemen tanıdı, kabloyu taktım, kamerayı açtım anında yeni donanım bulundu die tanıdı kamerayı... toplamda 10 dakika bile değil... Uğraşmanıza değmez...

quote:

teşekkür ederim,
    dün sony yetkili servise gittim orada kamerayı kendi laptoplarına taktılar ve anında move maker açıldı ve kamerayı tanıdı sony kendi kablosu çok pahalı 75 TL. VMC-IL4415 başka kablo takmayın olma dediler ama forumda gördüğüm kadarı ile bir çok arkadaş piyasadan aldıkları kartlarla birlikte gelen kabloları kullanıyorlar

• dün epey uğraştıktan sonra laptopta kamerayı DV girişinden piyasada satılan 3-4 liralık kablo ile bağlamayı başardım ancak desktop ile henüz bağlanamadım firewire kartı (s-link) iade etmiştim şimdi manhaten yada digitus marka kart arıyorum. burada baktığım yerlerde çeşitli markalar var ama hepside s-link ile aynı görünüm ve dizayna sahip hatta üzerindeki chipset bile aynı (s-link,rebox.hi-speed) gibi ürünler mevcut
    fiyat olarakta 30-35 tl.
  • arkadaşlar,konser indirdim .ESiR uzantılı, fakat görüntü var ses yok.Media Player Classic,Media Player,GOM Playerda daaynı oluyor.Ne yapmam lazım??
  • MKV olabilir o, mkv to divx convert diye aratın ve formatı dönüştürün.
  • Arkadaşlar,

Kameradan görüntü alırken, DV formatında alıp onu DVD ye çevirmekmi, yoksa direk görüntüyü DVD formatında almak mı daha kaliteli bir sonuç verir?
  • Sonuç farketmez. Direkt DVD alırsanız daha hızlı olur. Ama ham görüntüleri silecekseniz DV formatında PC de saklamakta fayda var.
  • Murat 4108 Arkadaşım bende aynı dertten muzdaripim. Bende de sony ccd eski bir kamera ve bir sürü 17 sene öncesinden kalma kasetler vardı. (Bu arada eski video8 kasetlere 5-10 sene ömür biçenlerde cevaptır.17 sene önce çektiğim bütün kasetler gayet net ve ilk cektiğim günkü gibi hiç bir bozulma yok)

Benimde Son Vaio. Core 2 due T7250 2.00 GHZ 2.00 gb ram 32 bit Vista service pack 1 isletim sistemli bilgisayarım var. Ve bununla eski kasetleri dvd yapmaya uğrasıyorum.

Tesadufen Easycap yiye bir usb den bağlanan bir çevirici buldum gittigidiyordan 40 ytl ye aldım. Bu cihaz ufak tefek olmasına karşı bütün analog görüntüleri digitale ceviren bir capture kart. Bu konularda hiç bilgim yoktu.ESAYCAP ile birlikte Ulead videoStudio SE orjinal programını da veriyorlar.

Araştırma yaparken burayı buldum ve başladım Birinci sayfa dan okumaya aynı zamanda ögrendiklerimle de denemelere başladım. Birlikte verdikleri Ulead videostudio 7 iyi bir netice vermedi bilgisayarımı devemlı kitledi. Dogru düzgün calıstıramadım. Forumda da Ulead VideoStudio yu anlattıkları için Ulead Videostudıo 11 plus bulup+ilaclı kurdum.

Benim yapmak istediğim kaset görüntülerini en orjinaline yakın DVD yapmak idi. Bu sebeple Önce ham görüntüyü MPEG-2 720*576 çözünürlülük 6000 kb/s video data rate olarak captur edip DVD formunda aynı cozunurlulukte kaydetmeğe çalıstım. Ulead Videostudıo 11 plus ile istedigim görüntüleri alamadım.Sonuç istedigim gibi olmadı.

Formun bir yerinde MAGIX Movie Edit Pro ismi geçiyordu. Bu konuda araştırma yapıp MAGIX Movie Edit Pro 15 Plus+ilaç bulup kurup çalıştırdım. Bu arada hem ulead tecrubelerim hemde formun 30.sayfasına kadar okumam bana birazcık tecrube kazandırmıstı. MAGIX Movie Edit Pro 15 Plus bana kullanımı çok kolay geldi ve yaptıgım bir iki deneme sonucu sonuç süper di. Yukarıda bahsettiğim cozunurlulukte DVD ye yazdırıp (DVD yapma işide aynı Programla) Dvd player de TV de görüntüler orjınalınden farksız gorunuyordu.Yanız ses göruntuden birkaç sn.önce geliyor.

Vakitsizlikten fazla ugrasamıyorum. Formuda şu ana kardar başından 30.sayfaya kadar okudum. Bu gün birde son sayfaya bakayım dedim ve sizin benle aynı problemden sikayet ettiginizi görunce dayanamayıp yazayım dedim. Ama eminimki Ses senkronizesini de biraz ugrasıp cözecegim.Formu sonuna kadar okuyamadığım icinde neden olur diye soruda soramıyorum.Zira 30. sayfa ile son sayfa arasında belki bu konu islenmis cevabıda verilmistir.

Fakat EasyCap CAPTURE USB 2.0 Video Adapter with Audio Kartı İle MAGIX Movie Edit Pro 15 Plus Programı çok güzel sonuç verdi. Aynı kart hepsiburada da farklı bir isimde biraz fazla fiyata satılıyor.Arastırırsanız bulursunuz.

Deneyim ve tecrübelerinizi banada iletirseniz sevinirim zira MAGIX Movie Edit Pro 15 Plus ile ilgili formda fazla bilgi bulamadım.

Bu konuyu dile getiren ve yardımcı olan bütün arkadaslara çok teşekkür ederim.

• merhabalar. yapmadığım yol okumadığım site kalmadı ama 2 yıl oldu sabır taşı çatladı ama haaala 1394 ile pc kamerayı görmüyor. masa üstü olmadı laptop aldım oda olmadı. capture kart almaktan başka çarem kalmadı gibi. aslında başka bir çarede var kamerayı duvara yapıştırmak. kamerayı servise götürdüm (garantili) handycam (kameranın takıldığı altlık) bunudaki 1394 çıkışının sigortası arızalanmış değiştik dediler. kamera elime ulaştı ancak bilgisayarLARA takıyorum yine tık yok. bana bir yol gösterin. samimi söylüyorum çıldırmak üzereyim sürekli internetten araştırma yapıyorum allah aşkına neden olmuyor bu. kameram sony dcr hc 45 e mini dv.

• 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.