Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (136. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    araçlar --> seçenekler --> gelişmiş --> video özellikleri

2. Projeyi yönetemezsiniz, Ama videoları aynen ulead projesine de aktarabilirsiniz
  • arkadaşlar sony handycam DCR-HC24E modelinde bir videp kameram var ama kasetli olduğu için mi bilmiyorum ama hiçbir çektiğim görüntüyü pcye atamıyorum. ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum.o kadar kurcalamama rağmen yapamadım. yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bjk_murat

arkadaşlar sony handycam DCR-HC24E modelinde bir videp kameram var ama kasetli olduğu için mi bilmiyorum ama hiçbir çektiğim görüntüyü pcye atamıyorum. ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum.o kadar kurcalamama rağmen yapamadım. yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

Bu başlıktaki mevcut 45 sayfa bilgiden yararlanamadınız mı yoksa hiç okumadan mı soruyorsunuz??
  • sony DCR-SR75E 60 GB video kameradaki görüğntüleri pc ye sorunsuz aktarıyorum. Ancak görüntü dosyası ile beraber klasör içinde 1 adet modd. dosyası 1 adet de moff. dosyası çıkıyor. Bunlar nedir? Ne işe yarar? Silsem olurmu?
  • sayın arkadaşlarım elimde sony dcr-trv19e mini kasetli kameram var.Artı olarakta 30 tane kasetim dolu vaziyette. Arrtık bu işleri kendim yapmak istiyorum kaliteli olarak DVD ye atmak istiyorum bu mümkünmü kasetten pc ye ordanda nero ile dvd yapmak. Kamerayı alırken cd filan vermediler onu belirteyim...Yardım edermisiniz....
  • ulead veya windows movie maker ile yapabilirsiniz. ilgili sayfaları araştırınız.
  • ulead kapandımı? sitesi kapalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: saruhanlı

sony DCR-SR75E 60 GB video kameradaki görüğntüleri pc ye sorunsuz aktarıyorum. Ancak görüntü dosyası ile beraber klasör içinde 1 adet modd. dosyası 1 adet de moff. dosyası çıkıyor. Bunlar nedir? Ne işe yarar? Silsem olurmu?

Benim soruma cevap yok muuuu?
  • merhaba arkadaşlar,

ben eski masaüstü pc mde,avermedia ekran kartı ve windvr 3 programı ile ccd kameramdan kayıt yapıp cd yazdırabiliyordum.Şimdi notebook aldım.Notebook dvı,hdmı her çıkış var.giriş olarak sadece 1394...

Bu iş için bir analog digital çevirici almam gerekiyor biliyorum.Ama bu çeviricilerin performansları hakkında bilgim yok,bu konuda marka ve performans yorumu yaparsanız sevinirim,ve fiyat...

Kameramın s-video çıkışını usb ye çevirip notebook usb girişine girersek uluead11 programıyla capture yapmamız mümkünmü? şeklinde bir sorum olabilirdi ama,sanırım komik olacak...

saygılar
  • quote:

Benim soruma cevap yok muuuu?

sorduğun dosyalar sony kameranın kaydettiği index ve video bilgisi ile ilgili, silsen de yeni kayıtta tekrar oluşur. ne işe yaradığını çok araştırmadım merak ediyorsan webte ara. bilmediğin dosyaları silmeni tavsiye etmiyorum.

Murat4108, kameranızda 1394 dv çıkışı yok mu? eğer eski model bir kamera ile çekiyorsanız hala! en azından DV bir kamera alın. bu ne svideo, vcd ?
  • forumnik,

sadece soru sordum,ne alacağımı sana sormayacağım...
    elimizdeki cihazları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz,ccd kamera diye yazdık yukarıda okuda sonra yaz

3000 mesaj yazmışsın foruma,fikir alışverişi yapmışsın...cevabın bu olmamalıydı

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MURAT4108 -- 8 Mart 2009; 23:49:53 >
  • cevabım sadece tavsiyedir. Neden bukadar alınganlık yaptın anlamadım. ccd kamera ne? saçma sapan soru sorma o zaman. Elinizdeki cihazı en iyi şekilde değerlendirmek diye birşey kalmadı artık. Bunun için yapacağınız masrafa yeni kamera alınır bunu anlatmak istedim. Cevabımı beğenmediysen dikkate almazsın. Kolay gelsin.
  • ccd kamera ne diye soru sormak saçmalık...

Benim sorduğum buydu işte,o işe harcanacak paraya değer mi? ama öyle bir cevap yazmışsın ki, densizlik etmişiz gibi..Forumda amaç paylaşım değil mi? Tamamen konunun hakimi bile olsak bir çok konuda fikir alışverişi yapmak faydalı oluyor.Kriz döneminde elektronik cihazlara para vermeden önce "HALİHAZIRDA KULLANDIĞIMIZ " CİHAZLARDAN FAYDALANABİLİRMİYİZ ,sorusuna yanıt aradım,bu saçmalık değil arkadaşım...

iyi veya kötü yinede cevapladığın için teşekkürler

SAYGILAR
  • resimde bahsettiğin gibi video kamera cd. si içerisinden iki program çıktı bunlar la çektiğimiz kasetleri bir cd. yada dvd ye aktarmamız mümkünmüdür yada bilgisayara aktarmak mümkünmüdür..
    kamerayı daha dün aldım bu işlerin acemisiyim.

kamera sony DCR-HC53E
    içerisinden iki kablo çıktı ama dv kablosu çıkmadı. usb driverini ve bahsettiğim programları kurdum. ama usb den bağlayınca aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kamerayı tanımadı sanırım bunun için DV kablo mu almamız gerekli bir tarafı DV diğer tarafı USB2.0 kablomu almalıyım bilgisayarımda DV girişi yok çünkü

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA

• quote:

Orjinalden alıntı: özbalkesli

Yaklaşık üç hafta kadar önce bir Sony DCR-HC37E kamera satın aldım. Bu kamera ile çektiğim görüntüleri bilgisayara aktarmak amacıyla, geçen hafta içinde bir S-LINK SL-PI31 firewire kartı da ben satın aldım.

Windows XP yüklü bilgisayarım kartı tanıdı (veya ben tanıdığını sanıyorum). Zira; kartı anakarttaki boş yere takıp, bilgisayarı kapatıp tekrar açınca sağ altta "Yeni donanım bulundu. VIA OHCI uyumlu IEEE 1394 Host Controller� ifadesi çıktı. Ayrıca, denetim masasındaki �donanım ekle� menüsünde yukarıdaki aynı ifadenin yer aldığını da gördüm.

Bunun üzerine, kamera ile verilen �Sony Picture Motion Browser� programı ile kart ile verilen�Ulead-Videostudio 8� programlarını yüklemeye çalıştım. �Sony Picture Motion Browser� programı sorunsuz yüklendi. Ancak �Ulead-Videostudio 8� programı yükleme sürecinin daha hemen başında �serial number� istedi. Ne program CD�sinin üzerinde ne CD�nin konulduğu zarfın ne de kartın kutusunun veya kutunun içinden çıkan garanti belgesi vb. belgenin üzerinde serial no. yoktu. Bu nedenle yüklemeyi tamamlayamadım.

Bunun üzerine kart ile birlikte verilen kabloyu kullanarak kamera ile firewire kartını bağladım ve �Sony Picture Motion Browser� programını açtım. Ancak, açılan �import from tape� penceresinde yer alan butonlar aktif değildi ve �Cannot find the Handycam (Tape). Check the i.LINK connection to the Handycam.� uyarısı vardı. Yani kameranın bilgisayar ile bağlantısı sağlanamamıştı.

İşlemi birkaç kez tekrarladım ve bilgisayarı birkaç kez kapatıp açtım. Sonuç değişmiyor yani bağlantı sağlanamıyordu. İki kez, denetim masasından firewire donanımı kaldırıp tekrar yükledim. İkinci yükleme sırasında şu uyarı ile karşılaştım : �Donanım yüklemesinde sorun oluştu. Bu donanım doğru çalışmayabilir.�

Şimdi insanın o uyarıyı yazan bilgisayara sorası geliyor : �İyi de birader, neden çalşmayabilir? Sorun ne onu da söylesene madem?!...� Gerçi bilgisayarcağız kendi dilinden bir şeyler anlatmaya çalışıyor; �yardım ve destek merkezi� penceresi açıyor falan... Ama bunlar bana çare olmuyor, bilgsayar kamerayı görmüyor!

Ne yapmak lazım acaba? Üç gündür forum sayfalarını okuyorum, bir cevap bulamadım. Sizlerin diyeceği bir şey var mıdır acaba?

Ancak, açılan import from tape penceresinde yer alan butonlar aktif değildi

aynene bende aynı dertle uğraşıyorum H53E kamera var USB kablosu ile bağladım bir türlü bilgisayar görüntü aktaramadım

• selam arkadaşlar ben de sony trv-48 analog hi8 kamera var epey kaset birikti bunları bilgisayara aktarmak istedim ve netten easycap diye bi cihaz aldım usbden bağlanan composite ve s-video girişleri olan bi alet yanındada ulead programını verdiler kurdum bağladım fakat görüntü aktarım hızıyla ilgili bir problemim var cok yavaş ilerliyor aynen takılan bir film gibi.... nasıl çözebiliriz busorunu

yardımcı olursanız sewinirim
  • merhaba arkadaşım,

Ben notebook almadan önce kasetleri,avermadia ekran kartı olan masaüstü pc ile windvr programı kullanarak aktarıp cd ye yazdırıyordum.Şimdi notebook aldım,malum analog görüntüyü digitale çevirme durumu ortaya çıktı.Bu işlemi yapan bir cihazı kullanandan fikir almak istiyordum...

Senin yapmak için uğraştığın nedir? notebook 1394 de giriş yapmakmı,yoksa masaüsüt pc ye usb den giriş yapmakmı?

eğer problem masaüstü pc ise,avermedia tv kartı tak ve işini gör derim...

saygılar
  • Arkadaşlar bende herşeyi tam olan fakat bir türlü görüntüyü aktaramayan insanlardanım....

Sorunumun S-link marka firewire kartından olduğunu düşünüyorum...

Bu DIGITUS marka olanını nerden alabilirim, nerden bulabilirim. Nette doru dürüst bu markayı satan bir yer bulamadım....
  • Ayrıca her şey gayet normal görünüyor makinamda.. nası bi sorun olabilir ki....

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA
  • quote:

Orjinalden alıntı: MURAT4108

merhaba arkadaşım,

Ben notebook almadan önce kasetleri,avermadia ekran kartı olan masaüstü pc ile windvr programı kullanarak aktarıp cd ye yazdırıyordum.Şimdi notebook aldım,malum analog görüntüyü digitale çevirme durumu ortaya çıktı.Bu işlemi yapan bir cihazı kullanandan fikir almak istiyordum...

Senin yapmak için uğraştığın nedir? notebook 1394 de giriş yapmakmı,yoksa masaüsüt pc ye usb den giriş yapmakmı?

eğer problem masaüstü pc ise,avermedia tv kartı tak ve işini gör derim...

saygılar

selam tekrar ben notebook a usbden analog görüntüyü dijitale cevirmek istiyorum elimdeki alet görüntüyü aktarıyor fakat dediğim gibi heralde aktarım hızı yavaş. hani msnde konuşurken goruntu donarak ilerler ya oyle oluyo görüntü fakat seste problem yok

acil yardım lütfen...

• 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.