Şimdi Ara

Deprem masası alınır mı? (EDİT Kendi tasarımımı yaptım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
12.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: 3 boyutlu tasarımımı yaptım. Boş bir odam var oraya koymaya düşünüyorum. genişlik 1.5 metre yükseklik 1 metre olacak. iki kişinin sığabileceği bir boşluk oluşuyor. içine ayrıca gerekli malzemeleri koyabilecek kadar alan var. bu dört direkli ama sayıyı 6 yada 8 direkli olacak şekilde yapmayı düşünüyorum. şuan maliyet araştırıyorum.

Deprem masası alınır mı? (EDİT Kendi tasarımımı yaptım)Deprem masası alınır mı? (EDİT Kendi tasarımımı yaptım)

www.celikkasadunyasi.com
    . 5 KATLI BİNAYA EŞDEĞER 60 TON YÜKE DEPREME DAYANIKLI YEMEK VE TOPLANTI İÇTEN ÇELİK ZIRHLA BİRBİRİNE BAĞLI DEPREM MASASI 75*80*170CM 200KĞ ( 999€ )+KDV ADRESE TESLİM
    https://www.celikkasadunyasi.com/tr/img-5-katli-b%C4-naya-e-de%C4-er-60-ton-y-ke-depreme-dayanikli-yemek-ve-toplanti-%C4-ten-el%C4-k-zirhla-b%C4-rb%C4-r%C4-ne-ba%C4-li-deprem-masasi-75-80-170cm-200k%C4-999-kd-2415.htm

internette böyle bir masa buldum. sizce işe yarar mı. içine gerekli malzemeleri koyacak yerde var. en azından deprem anında altında saklanabiliriz. fiyat olarak pahalı ama sonuçta ailenin canından daha önemli değil.

.

aramızda mühendis varmı iki kişilik çadır boyunda bir çelik kafes yaptırsak nasıl olur. vidalarla birbirine tutturulmuş. ciddi soruyorum bu arada. geyik yapmayın. en kısa zamanda böyle bir şey almak yada yaptırmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockandemir84 -- 28 Ocak 2020; 8:50:48 >

• "Japonlar mı ne yapmıştı bir ara haberlerde gördüm, çelik küre top gibi içine giriyorlar bir süre yaşayacak şekilde içinde her türlü ihtiyaçlar vardı, aradım bulamadım internette!"
  • Merkur M kullanıcısına yanıt
    biliyorum görmüştüm ben onu. ama deprem sırasında onun içine girmeye zaman olmayacaktır. bizim binalar 6-7 saniye de yıkılmış çünkü. böyle masa gibi hemen altına girebilecek bir şey lazım. yani buna bile yetişemeye bilirsiniz. bunlar sadece kurtulma ihtimalini arttırmak için. en azından kendini güvende hissedeceğin bir şey olacak evde.
  • Üst katlarda bence işe yarar ama alt katlarda o ağırlığa dayanırmı o önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • solarisx kullanıcısına yanıt
    60 ton taşıyor muş

• 5 KATLI BİNAYA EŞDEĞER 60 TON YÜKE DEPREME DAYANIKLI YEMEK VE TOPLANTI İÇTEN ÇELİK ZIRHLA BİRBİRİNE BAĞLI DEPREM MASASI 75*80*170CM 200KĞ ( 999€ )+KDV ADRESE TESLİM

5 üst kat 60 ton mu yük olur ? mimar ve mühendisler konuya bekleniyorsunuz
  • Binanız kaç yıllık ki ?

• Deprem ile ilgili blog yazdım.
    https://blog.niximera.com/depremistanbul/

Ziyaret edip okuyabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockandemir84

60 ton taşıyor muş
    Masanın olduğu zemin 60 ton yükü taşır mı, asıl soru o....
  • yolcum kullanıcısına yanıt
    taşımaz zaten. ama altında da koruma varmış. yanı bi nevi kutunun içine giriyorsun.
  • masa resimdeki haliye hiç bir koruma sağlamaz alt plakasıda olmalı tamam üstten alınabilecek darbeyi koruyabilir peki alt ksımını ne yapacağız altımızdaki betonun demirleri bıcak gibi masaya saplanırsa ne olucak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya da al gitsin kafana göre deprem kabinleri var içine girmeli bayağı dolap gibi onları da bi araştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 742617000027 -- 4 Ekim 2019; 16:41:59 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • allta çelik koruma varmış. zaten bunlar yaşama ihtimalini arttırmak için önlemler. yoksa bir sürü farklı etmen var. belki sarsıntıdan devrilecek bilemeyiz. ama hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum.
  • Türkiyede yerli üretim ve euro ile satılıyo komedi
    Hiç inandirici gelmedi almayın bence test videosu falan olmalı

• Onun altına yatsanda onu koyduğun zemin dayanıklımı peki. Altından zemin kayıp düşünce masa falan hikaye olur

• quote:

Orijinalden alıntı: rockandemir84

biliyorum görmüştüm ben onu. ama deprem sırasında onun içine girmeye zaman olmayacaktır. bizim binalar 6-7 saniye de yıkılmış çünkü. böyle masa gibi hemen altına girebilecek bir şey lazım. yani buna bile yetişemeye bilirsiniz. bunlar sadece kurtulma ihtimalini arttırmak için. en azından kendini güvende hissedeceğin bir şey olacak evde.
    6-7 saniye olduguna dair kaynak var mi? Bilmedigimden soruyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 99 depremi videosunu izledim. yaşayanların söylediği bu yöndeydi.

• asıl bundan alacaksın, içine elektrik bağlantısı PS4 koydun mu canın sıkılmaz kurtulasıya kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merkur

"Japonlar mı ne yapmıştı bir ara haberlerde gördüm, çelik küre top gibi içine giriyorlar bir süre yaşayacak şekilde içinde her türlü ihtiyaçlar vardı, aradım bulamadım internette!"
    Tech Insideryoutube
    This survival pod can protect you during a tsunami
    https://www.youtube.com/watch?v=NDuacKQks0g

• Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
    Bunlara 1000 euro verilir

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.