Şimdi Ara

Depodan Mazot çekme!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
72.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonuçta akaryakıt kazanmışsınız. İllaki arabaya koyacaksınız diye birşey yok. Git doldurt damacanaya dostum. İtiraz ederlersede cıngar çıkar. Kazanan sensin, ister arabana koyarsın yakıtı ister yere döküp yakar izlersin keyfinin bileceği iş, birşey diyemezler.
  • Damacanaya doldurmak yasak. Karakola falan gidip kağıt imzalatmanızı ister benzinciler, karakolda öyle bir kağıt vermez. Adam zorluk çıkarmadı verdi diyelim başka biri bunu görüp şikayet ederse iki tarafın da başı belaya girer.
    Bunun nedenini bilmeyen arkadaşlar içinde açıklama yapayım; neden güvenlik. Molotof kokteyl, kundakçılık bu tarz olaylara malzeme teminini zorlaştırmak için benzin istasyonları bidona, şişeye, damacana benzin vermez.

Yukarıdaki mesajlarda kaynadı akvaryumların dibindeki suyu temizlemek için plastik pompalar var 5 TL civarıdır. İşinizi görür sanıyorum hortumu da uzun onların, ağzınıza mazot bulaştırmaya değmez 5 TL için.
  • Normalde bidona dolum yasak ama pompacıyla anlaşırsanız aracın plakasını fişe girerek bidona dolum yapar.
  • Benzinde o sıkıntı oluyor, mazotta sıkıntı yok. Onlarca defa mazot aldım bidona, benzin almışlığım da oldu rica ederek.
    Aracın markası nedir bilmiyorum ancak güncel bir araç ise filtre üzerindeki, depodaki pompanın bastığı yakıtı içeren boru çıkartılıp bidona yönlendirilir, sonra kontak açılır, keyifle dolması beklenir. Akü bitebilir dikkat.
  • Ne gerek var bunlara. İstasyondan makbuz al depon bitince git doldur.
  • Güvenlik nedeniyle benzine izin verilmiyor tamam da mazot?Kim mazottan molotof kokteyli yapar ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az yaksın diye mazottan yapmaya çalışmasından molotofu sonra

Vay be küçük çocukken kolonyodan yapmaya çalışırdık erken yanardı tabi. fırlamalık işte. Bilmezdik molotofun ne anlama geldiğini.
  • yukarıdaki arkadaşta yazmış. yakıt aldığın istasyonlara sor ve şirketlere verdikleri veresiye makbuzu vermeyi kabul eden istasyona git, karttan parayı çektir ve karşılığında veresiye makbuzu al. depon boşalıncada git o makbuzla yakıtını al.

kredi kartı kampanyalarında da deponuzda yer olmayınca aynı taktiği kullanabilirsiniz.
  • mazotu bidonla veriyorlar , benzini vermiyorlar . bidona alin gerektiginde depoya atarsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametsamett

ağzınla çek ama yutma hastanelik olursun :D

Hastanelik olmaz.Eğer abartı derecede yutmadıysa..Anca öğürür geri çıkartır..Tecrübeyle sabit...Kışın -30 da aracım donduğunda öğlen mazot filtresine gelen boruyu böyle çekmiştim çekip çekip ağzımdan boşalttım..
  • Aracınızın markası nedir bilmiyorum belkide depoda emniyet vardır, çekemezsiniz. Biz bir Peugot'tan satıldığı için çekecektik koruması mı varmış ne varmış çekemedik. Bence siz bir arkadaşınızı götürün. Deposuna doldurun ve parasını da arkadaşınızdan alın. Biraz da indirim yaparak tabii Bu konuda ben size arkadaş olabilirim İstanbulda iseniz.
  • ancak motora giden yakıt hortumunu çıkartıp pompayla çekerseniz alabilirsiniz o da şansınız varsa zira çoğu araçta yakıt pompası çalışmadan yakıtı alamıyorsunuz. o kadar uğraşa değer mi bence değmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Beleş yakıtı damacanaya doldursanız

en iyi çözüm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Aracınızın markası nedir bilmiyorum belkide depoda emniyet vardır, çekemezsiniz. Biz bir Peugot'tan satıldığı için çekecektik koruması mı varmış ne varmış çekemedik. Bence siz bir arkadaşınızı götürün. Deposuna doldurun ve parasını da arkadaşınızdan alın. Biraz da indirim yaparak tabii Bu konuda ben size arkadaş olabilirim İstanbulda iseniz.

Malesef İzmirdeyim arkadaşım.İstanbul da olsam sana indirimli verirdimArabam 308 hdi.Muhtemelen korumalıdır yarın fırsat bulursam deneyeceğim.Olmadı istasyondan rica edeceğim artık.ya süre versinler yada damacanaya koysunlar

• Indirim yaparak satabilirsin

• Her 25 tl lik akaryakıta bir çekiliş fişi veriyorlardı.Ben ordan 200 tl alıp fullemiştim. 8 bilet vardı birine çıkmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulasseven

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Aracınızın markası nedir bilmiyorum belkide depoda emniyet vardır, çekemezsiniz. Biz bir Peugot'tan satıldığı için çekecektik koruması mı varmış ne varmış çekemedik. Bence siz bir arkadaşınızı götürün. Deposuna doldurun ve parasını da arkadaşınızdan alın. Biraz da indirim yaparak tabii Bu konuda ben size arkadaş olabilirim İstanbulda iseniz.

Malesef İzmirdeyim arkadaşım.İstanbul da olsam sana indirimli verirdimArabam 308 hdi.Muhtemelen korumalıdır yarın fırsat bulursam deneyeceğim.Olmadı istasyondan rica edeceğim artık.ya süre versinler yada damacanaya koysunlar

Sanayide bir ustaya sorun belki yardımcı olabilirler size

• quote:

Orijinalden alıntı: ulasseven

Her 25 tl lik akaryakıta bir çekiliş fişi veriyorlardı.Ben ordan 200 tl alıp fullemiştim. 8 bilet vardı birine çıkmış.

Hocam uygun bi fiyata verirseniz ben alabilirim mazotu izmir bucadayım

• quote:

Orijinalden alıntı: adil07

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/sifon-pompa-seti-benzin-su-yag-transfer-degisimi-77214723 bu senin işini görür.

Ben de böyle bir şey arıyordum

Yakıt kampanyalarında aldıım mazotu damacanalarda depolayıp gerektiğinde kullanmak için.

Lakin hortum depoya ulaşacak mı, emniyet valfi var mı denemeden bilemeyiz.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.