Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.439
Cevap
91
Favori
259.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 2601cuneyt

quote:

Orijinalden alıntı: taylansim

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

Digitürk HD receiver ı Denon 1911 e bağladınızda HD yayınlarda Dolby formatı görebiliyormusunuz

Evet görebiliyorsunuz yalnız uydu alıcıyı ses yönünden optik kablo ile ses sistemine bağlamanız gerekir. Malum uydu alıcılardaki hdmi teknolojisi çok gerilerde.

Bilgi icin tesekkur ederim .. Daha once bu kablodan hic kullqnmadim da .. Yeni alacagim ne tavsiye edersiniz marka falan fark ediyor mu ?

Teknosalarda bir çok çeşidi mevcut. Elektronikçilerde de bir hayli çeşidi var. Dijital bağlantı yapılacağı için çok üst seviye bir kablo olması gerekmiyor, internetten alacaksanız Ttafshop'da bulabilirsiniz.
    https://www.ttafshop.com/Fiber-Optik-Toslink-Fiber-Optik-Toslink-Kablo-Metal-OD07mm,PR-4369.html

Bugün aldım ve taktım. Receiver den HDMI ile ve optik kablo ile Denon a bağladım ama hiç bir değişiklik olmadı. Hala Dolby yazısını göremedim

Bu tür cihazları alınca, çözmek için biraz zaman harcamak gerekiyor maalesef.
    Öncelikle Digiturk'ün hd sinema kanallarında ve Nc kanalında dolby digital ses özelliği var. Bu kanallardan birinde denemelerini yap. Cihazınızın menülerini tam olarak bilmiyorum ama audio setup veya hdmi setup bölümünde ( tam emin değilim) Avr'ye ses girişlerinin hdmi mı yoksa optik mi olacağını seçeceğiniz, hdmi, digital, outo seçenekleri olan bir menü olacak, bunlardan digitali seçmeniz gerekiyor.
    Bütün bunları yapıp cihazınızda Dolby Digital yazısını gördüğünüzde bu nasıl dolby digital? diye sormayın yazı çıkmasına rağmen bütün yayın o özellikte değil maalesef.
    Benden bu kadar.

• Merhaba,

Önce DENON başlığının tekrar canlanıdığını görmek beni çok memnun etti.

Yaklaşık 2 yıldır keyifle 1911 kullanıyorum. Geçtiğimiz günlerde bir pikap aldım ancak "phono" girişi göremedim. Ben de CD girişine component olarak bağladım. Doğru bağlanı şekli nasıldır, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.
  • Arkadaslar,

Denon 1912 nin yanina iki tane front e bir tane subwoofer alarak rahatlikla kullanabilir miyim? Simdilik surround ihtiyacim yok. Evimde cok yer de olmayacak. 2+1 seklinde kullanmak istiyorum.

Bir de woofer i tam ortada tutamayacagim. Dusunun ki frontlar tv nin saginda ve solunda konumlanmis olsun karsi duvarda. Woofer ise sag duvarda bulunan koltugun arkasinda olacak. Bu bir sorun teskil eder mi? Ps3, digiturk ve appletv baglamak istiyorum. 3 adet hdmi port a ihtiyacim var ve 2 adet de optik girise. 1912 ile bu islerimi gorebilir miyim?

2+1 hoparlor ne onerirsiniz?

Bir de istanbulda mediamarkt gibi magazalarda bulabilir miyim bu istediklerimi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wisher

Merhaba,

Yaklaşık 2 yıldır keyifle 1911 kullanıyorum. Geçtiğimiz günlerde bir pikap aldım ancak "phono" girişi göremedim. Ben de CD girişine component olarak bağladım. Doğru bağlanı şekli nasıldır, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Denon 1911'de phono katı olmadığı için girişide bulunmamaktadır. Aldığınız pikapın dahili phono katı bulunuyorsa avr'nin herhangi bir analog girişine bağlayabilirsiniz, pikabın phono katı yoksa harici phono pre amfi almanız gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dwain

Arkadaslar,

Denon 1912 nin yanina iki tane front e bir tane subwoofer alarak rahatlikla kullanabilir miyim? Simdilik surround ihtiyacim yok. Evimde cok yer de olmayacak. 2+1 seklinde kullanmak istiyorum.

Bir de woofer i tam ortada tutamayacagim. Dusunun ki frontlar tv nin saginda ve solunda konumlanmis olsun karsi duvarda. Woofer ise sag duvarda bulunan koltugun arkasinda olacak. Bu bir sorun teskil eder mi? Ps3, digiturk ve appletv baglamak istiyorum. 3 adet hdmi port a ihtiyacim var ve 2 adet de optik girise. 1912 ile bu islerimi gorebilir miyim?

2+1 hoparlor ne onerirsiniz?

Bir de istanbulda mediamarkt gibi magazalarda bulabilir miyim bu istediklerimi?

Arkadaşım, 1912'yi veya herhangi bir avr yi 2+1 olarak kullanabilirsin. Wooferin yeri konusunda aldığın firmaya danışmak en iyisi, konum konusunda hoparlörler kadar sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. 1912'de 5-6 hdmi 1 optik giriş olduğunu anımsıyorum, buda optik konusunda sıkıntı yaşayacağın anlamına geliyor.

• quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

Denon 1911'de phono katı olmadığı için girişide bulunmamaktadır. Aldığınız pikapın dahili phono katı bulunuyorsa avr'nin herhangi bir analog girişine bağlayabilirsiniz, pikabın phono katı yoksa harici phono pre amfi almanız gerekir.

Teşekkürler.

Analog olarak CD girişine bağlamıştım. Kumandada "Phone" tuşu var. Karışıklığa neden o oldu. İşlevsiz bir tuş ama atama yapılabiliyor sanırım.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wisher -- 14 Eylül 2012; 21:44:32 >

• arkadaşlar merhaba bu konuda biraz cahilim siz tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim bir şey var. Ben 5.1 ses sistemi almak istiyorum (doğru tabir bu mu bilmiyorum- hometheater dersem daha kapsamlı birşeyimi kastediyoruz onuda bilmiyorum) , bu konuda araştırmaya başladım ancak birde bu reciever konusu var nedir bu ne işe yarar, her home theater sistemi içerisinde mevcutmudur yoksa ayrı bir ünitemidir, bir de çok elzem mi bu reciever olayı önerileriniz neler yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

Teşekkürler.

Analog olarak CD girişine bağlamıştım. Kumandada "Phone" tuşu var. Karışıklığa neden o oldu. İşlevsiz bir tuş ama atama yapılabiliyor sanırım.

Edit: imla

Denon 3312'nin kumandası ile aynı sanırım. Phono tuşunun bir işlevi olabileceğini veyabaşka bir giriş atanabileceğini düşünmüyorum.

• Beyler Denon ile Heco Victa hoparlör seti kullanan var mı aramızda ?

Nasıldır ? F/P ürünü olduğu söyleniyor ..

• Merhaba arkadaşlar,

Denon 2113 ile aranıza katıldım.

Center ve kule hoparlör alacağım.
    Odam küçük (16-17 m2) ve sesi fazla açamıyorum.
    Müzik performansı hiç önemli değil, %95 oyun ve sinema için kullanılacak. Ancak detayları kaybeden bass yoğun ses istemiyorum.
    Tercihen 2.el alacağım ve kuleler + center için maks. 1500 TL ayırmayı düşünüyorum. Çok gerekirse rakamı biraz arttırabilirim.

Denon 1900 / 2100 / 2300 serileri ile uyumlu çalışan, özellikle sinemada detayları iyi verebilecek hoparlör marka & modeli önerir misiniz ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

Merhaba arkadaşlar,

Denon 2113 ile aranıza katıldım.

Center ve kule hoparlör alacağım.
    Odam küçük (16-17 m2) ve sesi fazla açamıyorum.
    Müzik performansı hiç önemli değil, %95 oyun ve sinema için kullanılacak. Ancak detayları kaybeden bass yoğun ses istemiyorum.
    Tercihen 2.el alacağım ve kuleler + center için maks. 1500 TL ayırmayı düşünüyorum. Çok gerekirse rakamı biraz arttırabilirim.

Denon 1900 / 2100 / 2300 serileri ile uyumlu çalışan, özellikle sinemada detayları iyi verebilecek hoparlör marka & modeli önerir misiniz ?

Teşekkürler.

Hocam hayırlı olsun ..

Ben de 1911 kullanıyorum.Kule almayı düşünüyorum bende..Bana önerilen Dali Zensor 7 ..

Çiftine 1250 tl civarı fiyat aldım sıfır , kullanılmamış..

Bir araştırın isterseniz. Sonuçları bizimle de paylaşırsanız istifade ederiz..

• geçen ay Denon 1910 a Monitor Audio Rx 6 aldım...
    Evet segment olarak rx 6 daha üstte .. 3*** serilerine gider lakin ses gayet güzel... receiver da Pure Mode a alıp stereo muzik dinliyorum .. ses gayet iyi..

Bütçeniz el veriyorsa neden olmasın.. değerlendirin. ..
  • Denon AVR 1311 imi ve YAMAHA NS6490 ımı satıyorum.İlgilenen arkadaşlar pmden ulaşıp fiyat sorabilir.Saygılar.
  • 1911 için pek de pahalı olmayan bir sub düşünüyorum. wharfedale powercube 10 ve Harman Kardon HKTS 200 gibi seçenekler var. Dali Lector sürülü önlerde. Tavsiyeniz ne olur?

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wisher -- 6 Ekim 2012; 17:12:53 >
  • Merhaba,

Ben Denon 2113 ile aşağıdaki hoparlörleri kullanmaya başladım :
    Kule : Dali Ikon 6 MK2
    Merkez: Dali Ikon Vokal 2 MK2

Eski hoparlörlerim olabilecek en giriş seviyesi hoparlörler olduğu için aradaki fark bariz tabi.

Ancak şöyle bir sıkıntı ortaya çıktı.
    HDMI 1x2 splitter kullanırım düşüncesi ile 2 HDMI çıkışlı 2313 yerine 1 HDIM çıkışlı 2113 almıştım.
    Netten bir HDMI 1x2 splitter aldım, tanıtımında 3D destekler ve 1.4 yazıyordu ama, meğerse HDMI 1.3 uyumlu imiş.
    Kablo olsa sorun değil, eski kablolar ile 1.4 uyumlu cihazlara bağlantı yapılarak 3D Bluray ISO izlenebiliyor,
    fakat bu splitter, anladığım kadarıyla, AVR'den çıkan 1.4 3D sinyali projeksiyona 3D olarak gönderemiyor.

Bu durumda mecburen 2 HDMI çıkışlı bir AVR almam gerekebilecek. Ya denk düşecek 2313 gibi bir cihazla takas yapacağım,
    ya da elimdeki cihazı satıp yenisini alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 8 Ekim 2012; 13:54:17 >

• Forumda daha önce de splitterlerle görüntü sorunları yaşayan arkadaşlar yanılmıyorsam hdmı matrix denen ürünle çözdüler işi. Ben detaylara hakim değilim ama bu ürünleri bir inceleyin belki sorunuza çözüm olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Forumda daha önce de splitterlerle görüntü sorunları yaşayan arkadaşlar yanılmıyorsam hdmı matrix denen ürünle çözdüler işi. Ben detaylara hakim değilim ama bu ürünleri bir inceleyin belki sorunuza çözüm olur.

Enteresan bir şekilde yurtdışında da HDMI Splitter 1x2 olup da 1.4 destekleyen görmedim.
    Hepsine 3D uyumlu 1.4 vs. yazıyorlar ama açıklamasına bakınca, 1.3 yazıyor.
    Genelde HDMI 1.3 ve HDCP 1.2 destekliyorlar.

Anladığım kadarıyla kendi içlerinde haksız değiller ama araya AVR girince iletişimde sorun oluyor.
    Çözüm galiba gerçekten 1.4 ve yeni iletişim protokollerini destekleyen bir splitter, belki de switch bulmak...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Forumda daha önce de splitterlerle görüntü sorunları yaşayan arkadaşlar yanılmıyorsam hdmı matrix denen ürünle çözdüler işi. Ben detaylara hakim değilim ama bu ürünleri bir inceleyin belki sorunuza çözüm olur.

Enteresan bir şekilde yurtdışında da HDMI Splitter 1x2 olup da 1.4 destekleyen görmedim.
    Hepsine 3D uyumlu 1.4 vs. yazıyorlar ama açıklamasına bakınca, 1.3 yazıyor.
    Genelde HDMI 1.3 ve HDCP 1.2 destekliyorlar.

Anladığım kadarıyla kendi içlerinde haksız değiller ama araya AVR girince iletişimde sorun oluyor.
    Çözüm galiba gerçekten 1.4 ve yeni iletişim protokollerini destekleyen bir splitter, belki de switch bulmak...

Alıntıları Göster
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schumacher__ -- 8 Ekim 2012; 22:09:36 >

• quote:

Merhaba,

Ben Denon 2113 ile aşağıdaki hoparlörleri kullanmaya başladım :
    Kule : Dali Ikon 6 MK2
    Merkez: Dali Ikon Vokal 2 MK2

Eski hoparlörlerim olabilecek en giriş seviyesi hoparlörler olduğu için aradaki fark bariz tabi.

Ancak şöyle bir sıkıntı ortaya çıktı.
    HDMI 1x2 splitter kullanırım düşüncesi ile 2 HDMI çıkışlı 2313 yerine 1 HDIM çıkışlı 2113 almıştım.
    Netten bir HDMI 1x2 splitter aldım, tanıtımında 3D destekler ve 1.4 yazıyordu ama, meğerse HDMI 1.3 uyumlu imiş.
    Kablo olsa sorun değil, eski kablolar ile 1.4 uyumlu cihazlara bağlantı yapılarak 3D Bluray ISO izlenebiliyor,
    fakat bu splitter, anladığım kadarıyla, AVR'den çıkan 1.4 3D sinyali projeksiyona 3D olarak gönderemiyor.

Bu durumda mecburen 2 HDMI çıkışlı bir AVR almam gerekebilecek. Ya denk düşecek 2313 gibi bir cihazla takas yapacağım,
    ya da elimdeki cihazı satıp yenisini alacağım.

Denon 2113 AVR'niz Dali Ikonları rahatça kaldırabiliyor mu acaba? Yoksa 3313 mü gerekli?

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.