S

Yüzbaşı
01 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar selam,
Kardeşim bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyor. Ben de bilgisayar mühendisiyim ama mezun olalı uzun zaman olduğundan okulların güncel durumları hakkında bilgim yok açıkçası. Bilgisayar mühendisliği için Eğitimi iyi veya kötü olarak bildiğiniz okullar var mı? Sıralaması 43binde olduğu için iyi okulları rahat rahat yazamıyoruz.

P.S. Bilgisayar müh. okuyan arkadaşların bonus olarak iş hayatıyla ilgili sorularını yanıtlayabilirim
99 model passat 1.8 (turbosuz) aracıma uzun yıllar önce prins lpg VSI 1 kit taktırdım ve yaklaşık 80bin kmdir sorunsuz kullanıyordum. Fakat son zamanlarda LPGye geçişte sıkıntı yaşamaya başladım. Araç LPG'ye geçerken stop ediyor, gaza yüklenme durumundaysam kerkinip öyle geçiyor

LPG'ye geçtikten sonra tekrar benzine dönme gibi durumlar yok. Sadece lpgye geçiş sıkıntılı olmaya başladı. Araba sıcak çalıştırıldığında bile bazen lpgye geçmiyor yada stop ediyor. Bilgisayara bağladıklarında 341 numaralı hata kodu vardı (Gaz kaçağı - Motor 4 saat çalışmadığında gaz basıncının 1.25 barın altına düşmesi). Buharlaştırıcının tahliye kısmında küçük bir kaçak tespit edip giderdiler, lpgye geçiş sıcaklığını 50den 40a düşürdüler, ilk çalışmada 10 saniye benzinle çalışmaya ayarladılar ama hiçbir değişiklik olmadı.

Sorunun ne olabileceği ve nasıl giderilebileceği konusunda bilgisi olan varsa tavsiye verebilir mi? Bugüne kadar çok memnun ve sorunsuz olarak kullandığım sistem canımı sıkmaya başladı, üstelik otomatik vites araç giderken stop ettiğinde şanzımana da ciddi zarar veriyor, bir an önce çözüme ulaşmam lazım..
Herkese selamlar,
Yıllar önce kullanıp sattığım Energy Take Classic 5.1 hoparlör setinden son derece memnundum. Gel zaman git zaman Dali ikon setleri vs derken birçok set kullandım ve şimdi tekrar sistemi küçülterek Energy take classic set ile devam etmek istiyorum fakat ne yazık ki satan bir yer bulamadım. Sistemi nereden temin edebileceğim konusunda onerisi olan varsa çok sevinirim, zira küçük boyutlarına rağmen oldukça memnundum, tekrar bulabilirsem hemen almak istiyorum.

Arkadaşlar merhaba,

99 model passat b5 otomatik vitesli aracımız var. Son zamanlarda hız göstergesi çalışmamaya başladı. Bilgisayara bağladığımızda motor hız bilgisi alamıyor hatası var, climatronic de aynı şekilde hata vermiş. Gösterge sorunsuz olarak çalışıyor. Hız sensörünü değiştirdik ama sorun hala devam ediyor. Benzer bir durum/sorun yaşayan oldu mu? Ustalar direk şanzımanı açalım, 3-4 bin masraf çıkarır yoluna gidiyorlar, onların eline düşmeden bu işin kolayı varsa halletmek istiyorum. Bilgisi olan yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
Merhaba arkadaşlar

Geçtiğimiz ay yeni PS4 aldım ve PS3 oyunu olsa da mutlaka Uncharted serisini de oynamak istiyorum. Bu seriye en uygun şekilde nasıl sahip olabilirim?
Online kod, hesap, kutulu vs. tüm seçenekler dahil. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Uzun zaman süren araştırmalardan sonra sonunda ilk defa alacağım ses sistemi için seçeneklerimi daraltabildim. Ancak AVR için birbiriyle tamamen alakasız 2 seçeneğim var, o nedenle tecrübeli arkadaşlar tavsiye/görüş belirtebilirse sevinirim.

Seçenek1: Türkiyeden garantili YAMAHA v567 almak (Sıfır alırsam 900, 6-7 ay kullanılmış garantili alırsam 700TL maliyet)
Seçenek2: Amerikadan getirtebileceğim PIONEER Elite VSX-51 (Maliyeti 1200 TL + 100 TL çevirici parasına malolacak, garantisi olmayacak)

Hoparlör olarak JBL Cinema 500 veya HKTS 30 düşünüyorum. Öncelikle önem verdiğim film ve oyunlar, daha sonra müzikler. Sizce fiyat/performans oranına bakacak olursak AVR ve hop. olarak hangi ikiliyi tercih etmeliyim? Yurtdışından PIO getirtmeye değer mi?
Saturnde kampanyayla HARMAN KARDON HK Stage 200 MK 2 setini 1.799 TLye indirmişler. Set içeriği olarak:

HARMAN KARDON AVR 156,
HARMAN KARDON BDT 30 (Blue Ray Player),
JBL SCS 200.5 HOP. görünüyor..

Toplam 1.799TL, Yorumlara gelecek olursak, ne dersiniz alınır mı? (Özellikle de blue-ray player ihtiyacı olmayan biri için)
Hi-fi sistemlere giriş için 1000TL civarı hazır paketlere bakıyorum(30m2 salonda öncelikle sinema, daha sonra da müzik dinleme amaçlı kullanılacak) ve gözüme Pioneer HTP-200 seti çarptı. (Paket içeriği: VSX-520, S-11, S-21W) Şu an bimeks fiyatı da 1100TL. Sizce bu set başlangıç için uygun mudur? Ayrıca daha önceleri saturnde Denon 1311 xp setinin 899 TLye satıldığını gördüm. 2 sistemi karşılaştıracak olursanız hangisini tavsiye edersiniz? Benzer bir denon kampanyası beklemek daha mantıklı olabilir mi?
Muhtemelen daha önce de sorulmuştur ancak tavsiyeleri bir arada görmek adına eski bir Z5500 kullanıcısı olarak, aşağıdaki ihtiyaçlar doğrultusunda 5.1 ses sistemi tavsiyelerinizi bekliyorum.

1- Samsung lcd den ağırlıklı olarak sinema izlemek için kullanılacak, ikincil olarak müzik dinlenilecek, (çevresel etki çok önemli)
2- DTS destekli, (Dolayısıyla optik girişe sahip olacak)
3- Önemli olan ses kalitesi, ne kadar çok ses çıkardığı önemli değil,
4- Dvd-blueray player vs. istemiyorum, yalnızca ses sistemi olacak,
5- 500-1000 TL fiyat aralığında,

Z5500ü aratmayacak, z906 dışındaki tavsiyelerinizi bekliyorum.
Merhaba
Uzun uğraşlar ve git-geller sonucunda hiremco x3 almaya karar vermiştim ki, birkaç yorumda ortak anten kullanılan yerler için bağlantı yapılamadığı gibi şeyler gördüm.Eve ayrıca çanak takma gibi bir durumum da yok. Uydu konusunda hiçbir bilgi, tecrübem yok, o nedenle affınıza sığınarak bu konuda yardım istiyorum.

-Hiremco x3 ü ortak çanak kullanılan evde kullanabilirmiyim(duvardaki prizden çekilen kabloyla), bunun için ne gerekir?
-Eğer hiremco yu kullanamayacaksam, yine onun fiyat seviyelerinde(max. 140tl) bu şekilde kullanabileceğim hangi alıcıyı tavsiye edersiniz? Sebebini, hatta mümkünse teknik detayını anlatırsanız sevinirim.
Hakkında
Konum: Yurt Dışı,Yurt Dışı
Forum İkinci El İmzası:
referanslarım: jakin33 , sameducer,japonozan11 ...v.s. v.s. Dolandırıcı listesi: BrockLyn (kesinlikle alışverişten uzak durun)
Hakkımda:
referanslarım: jakin33 , sameducer,japonozan11 ...v.s. v.s.Dolandırıcı listesi: BrockLyn (kesinlikle alışverişten uzak durun)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 690
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.239
İkinci El Bölümü Mesajları: 347
Konularının görüntülenme sayısı: 74.242 (Bu ay: 225)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 53 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.