Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Barış26

quote:

Orijinalden alıntı: signore

Merhaba,

Ben Denon 2113 ile aşağıdaki hoparlörleri kullanmaya başladım :
    Kule : Dali Ikon 6 MK2
    Merkez: Dali Ikon Vokal 2 MK2

Eski hoparlörlerim olabilecek en giriş seviyesi hoparlörler olduğu için aradaki fark bariz tabi.

Ancak şöyle bir sıkıntı ortaya çıktı.
    HDMI 1x2 splitter kullanırım düşüncesi ile 2 HDMI çıkışlı 2313 yerine 1 HDIM çıkışlı 2113 almıştım.
    Netten bir HDMI 1x2 splitter aldım, tanıtımında 3D destekler ve 1.4 yazıyordu ama, meğerse HDMI 1.3 uyumlu imiş.
    Kablo olsa sorun değil, eski kablolar ile 1.4 uyumlu cihazlara bağlantı yapılarak 3D Bluray ISO izlenebiliyor,
    fakat bu splitter, anladığım kadarıyla, AVR'den çıkan 1.4 3D sinyali projeksiyona 3D olarak gönderemiyor.

Bu durumda mecburen 2 HDMI çıkışlı bir AVR almam gerekebilecek. Ya denk düşecek 2313 gibi bir cihazla takas yapacağım,
    ya da elimdeki cihazı satıp yenisini alacağım.

Denon 2113 AVR'niz Dali Ikonları rahatça kaldırabiliyor mu acaba? Yoksa 3313 mü gerekli?

Fazla bile gelir hocam merak etmeyin. Helicon 400 bile sürersiniz.

• satılık denon avr 3312 ertekin çıkışlı 21 ay garantisi hala sürüyor fiyata gelince 2500 tl istiyorum dileyene kredi kartına 12 taksit
  • Arkadaşlar merhaba

1911 i Frontlarda Heco Victa ile kullanan var mı ?

Tavsiye edermisiniz ?

Victa 6 mı , 5 mi daha uyumlu olur ?
  • 9.1 düşünürken ilk fotoyu gördüm

http://churchm.ag/5-1-surround-whats-the-big-deal/
  • Arkadaşlar acil yardım...Denon avr 4311 mi yoksa denon avr 3313 mü almalıyım aralarında sadece 250 euro fiyat farkı olacak...
  • Bu arada Denon 4520Ci çıkmış. Fiyatı Amerika'da bile 2500$. Avrupa LX86'nın karşılığı olan Elite SC68 bile 2500$'dan 2000$'a inmiş.

Not:Tavsiye edilen fiyatı Denon 4520 için 3000$, Pioneer Elite SC68 için 2500$ bu arada.

Bizde euro olarak düşünürseniz 3000euro tavsiye edilen fiyat. Mağara satış fiyatı da 2500euro olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış26 -- 3 Aralık 2012; 18:51:41 >
  • merhaba arkadaşlar. bir süredir denon avr 1312 kullanıyorum. Paket içindeki hoparlörlerin yerine stereo performansına etki edebilir diye front olarak cabasse antigua mt 31 almıştım. %70-80 müzik dinleme amaçlı kurmak istediğim sistem şu şekliye daha iyisini arattırıyor derken, bugün denon avr 3806 model bir cihazı cazip bir rakama buldum. mevcut avr mi elimden çıkartabilirsem 1.000 tl nin biraz altında maliyeti olacak. ilk etapta bu şekilde devam edip sonra stereo amfi eklemeyi düşünüyorum. cihazı yarın görmeye gidecem ve problemsiz ise almayı düşünüyorum. sizce mantıklı mı hareket ediyorum? cihaz hakkında yorumlarınızı merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • merhaba önemli bir sorunum var, yardım edecek birisi olursa cok sevınırım. denon 1311 im var, ve pc yi hdm ile bagladıgımda goruntu almakta sorun yasamıyorum, sadece sesı devamlı kesılıyor..nasıl cozebılırım.. receiver ekranında pcm yanıp sonuyor ses kesıldıgınde ..cevabınızı beklıyorum..tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excalibur4400 -- 4 Ocak 2013; 22:16:00 >
  • Merhaba arkadaşlar. Yardımınızı rica ederek bir soru soracağım. 3-4 senedir projeksiyon ve samsungun giriş seviyesi bir ev sinema sistemi ile film zevkimi sürdürmekteyim. Zaten binada ses yalıtımı olmasına rağmen elimdeki 800w denilen cihazın yarısını anca açabiliyorum. Fakat elimdeki cihazları sattığım için denon avr ve 5+1 ses sistemi almayı düşünüyorum. Avr ve hoparlörlere ayırabileceğim fiyat 1.600 TL. En fazla bu. Sizden ricam 800-900 tl civarlarında avrye para ayırmak var. Avr-1612 veya avr-1513 modelleri aklımda. Hoparlör olarak 5+1 hazır bir sistem ne önerirsiniz? Ayrıca bu kadar paraya böyle bir sistem almak pek bir işime yaramazsa eskisi gibi samsung veya lg ses sistemi alıp film zevkimi devam ettirsemmi. İzlediğim filimler mkv formatında 1080p olarak izliyorum. Yani her türlü ses formatını desteklemesi lazım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son bir soru. Film izlerken avr-1612 modeli ile avr-3312 modeli arasındaki fark ne kadardır? Seslerde çok fark olur mu?

• Arkadaşlar DENON Amfi'ler nasıl fabrika ayarlarına döndürülüyor ? geçenlerde çopk karıştırdım iyice haşatı çıktı saçma sağan şeyler oldu ..
  • Arkadaşlar lütfen cevap.. Nasıl factory reset yapılıyor ? Kullanma kılavuzundaa yazmıyor Denon AVR 1312 için nasıl reset yapılır acil lütfen..
  • http://usa.denon.com/DocumentMaster/US/Owners%20Manual.pdf

Kullanma kitapcığının 57. sayfasında yazıyor.

Kısaca cihazınızın önünde yön tuşları var bu iki düğmeye basılı tutarak cihazı on/standby düğmesinden açıyorsunuz. İki saniye yön tuşlarına basılı tutmanız yeterli tabii bu arada ekranınızdaki herşeyin enaz 2 defa yanıp söndüğünü görmeniz lazım daha sonra elinizi çekin cihaz normal bir şekilde açılacak ancak yaptığınız bütün ayarlar silinecektir.
  • Merhaba,
    Denon 1612 modelini almayı planlıyorum. Apartmanda yaşadığım,genelde gece kullancağım için sesi çok fazla açamayacağım.Bazı marka ürünlerde "gece modu" anlamına gelen modlar var.
    Denon 1612'de var mı? Ya da diğer Denon'larda varsa,bu özelliğe Denon ne ad vermiş?
    Çok teşekkürler
  • selam,
    bende 1611 var ve dyn eq modlarında değişik ayarlar var (midnight, day vs gibi)
    sorun olacağını sanmam. güle güle kullanın.
  • Merhaba

Daha önce de sordum ama herhangi bir cevap alamadım..Yardım ederseniz ya da fikriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

1311 model Avr ım var. Digitürk ve dvd player hdmı kablo ile avr'a giriyor çıkısım yine hdmi kablo ile tv ye gidiyor. Ancak aynı bağlantıyı laptop'ın hdmi çıkışından yaptığımda oynattığım filmlerde ses kesilmesi yaşanıyor. Avr ın ekranında pcm ışığı yanıp sönüyor bu gibi durumlarda.başka kablo ile de denedim yine olmadı..Bilgisi olan var mı acaba..

çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakankarli

selam,

Teşekkürler... Usb flash diskle müzik dinliyor musunuz? Ses kalitesi iyi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurbuz

quote:

selam,

rica ederim.
    muzikte sıkıştırma arttıkça kalite düşer, o yüzden eskiden kalma bütün mp3 lerimi çöpe attım. CD'si olanları sıkıştırmadan dinliyorum.
    size de öyle tavsiye ederim, yoksa ses sistemi yapmanıza gerek yok, alın bir kompakt ses sistemi deridim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gurbuz

quote:

selam,

rica ederim.
    muzikte sıkıştırma arttıkça kalite düşer, o yüzden eskiden kalma bütün mp3 lerimi çöpe attım. CD'si olanları sıkıştırmadan dinliyorum.
    size de öyle tavsiye ederim, yoksa ses sistemi yapmanıza gerek yok, alın bir kompakt ses sistemi deridim.

Doğru söylüyorsunuz,tabii ki amacımız iyi müzik dinlemek.
    Amfiyi daha monte edip kullanmadım ama kitapçığında "restorer" mode önermiş sıkıştırılmış dosyalar için. Bir de USB'ye yüklenebilecek,yüksek kalite ses formatları yok mu acaba?

• ben player olarak PS3 kullanıyorum, kayıt etmesi ve depolaması kolay (320 GB olandan)
    sıkıştırma işinden pek anlamam ancak PS'in kendi sıkıştırma formatı bana oldukça tatminkar geldi.
    diğerlerini bilene soemak gerek, forumdan diğer sayfalardan yardım isteyin derim.
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.