Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.439
Cevap
91
Favori
259.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, avr 2106 hakkında ne düşünüyorsunuz? Artısı eksisi nelerdir? Genelde stereo olarak kullanacağım, ikinci el bir cihaz alacağım. Dikkat etmem gereken şeyler neler acaba yardımcı olabilecek olan var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar kolay gelsin açil bir yardıma ihtiyacım var. Bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Amacım tv sesini hdmi üzerinden awr göndermek.

TV ayarlarıneda ses ayarına giriyorum hdmi arc ve optic diyor. Ordan HDMİ ARC ve Optic seçiyorum. 3 seçenek gibi görünebilir ama tek seçenek. TV veya tv nin içindeki netflix yazılımını çalıştırıyorum. sesi hdmi üzerinden awr gitmiyor. Ama optic üzerinden awr gidiyor. TV nin hangi girişine takmam gerekiyor. Birde Tv ayarlarında pcm veya otomatik diye bir şecenek var onu otomatikte bıraktım. Awr içinden arc özelliğini açtım. awr den hdmi seçtim. AWR Bluray kısmına taktım. Acaba AWR output girişinemi takmam gerkeiyor. Kafam çok karıştı.

Bu arada netfilixde dolby atmos desteklediği için hdmi kullanmak istiyorum. Ama tv uygulamasından yapıyorum. Birde Sanki daha önceden yapmıştım. Ama nasıl yaptığımı hatırlamıyorum.
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Televizyonunuz HDMI çıkışlarından (aslında girişlerinden) sadece bir tanesinden ARC ye yani sesin bu HDMI soketine takılı kablo üzerinden AVR ye gidişine imkan sağlar.

İyice inceleyip TV nizin hangi HDMI soketinin kenarında ARC yazıyorsa oraya HDMI kablo bağlamalısınız, AVRE arasına.

Yada TV nin netteki özelliklerinde ve kullanım kılavuzunda da yazması lazım.

Yada yazdıklarınıza göre sizin TV sadece optikten ses veriyor olabilir. Hangi marka ve tam modeli nedir TV nin ?

Bu arada yeni dikkat ettim, tabii ki AVR nizin HDMI out çıkışına takmalısınız TV ile arasındaki HDMI kablosunu.
    Sorun bundan da kaynaklanabilir hatta bence kesin gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 28 Nisan 2020; 21:40:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Televizyonunuz HDMI çıkışlarından (aslında girişlerinden) sadece bir tanesinden ARC ye yani sesin bu HDMI soketine takılı kablo üzerinden AVR ye gidişine imkan sağlar.

İyice inceleyip TV nizin hangi HDMI soketinin kenarında ARC yazıyorsa oraya HDMI kablo bağlamalısınız, AVRE arasına.

Yada TV nin netteki özelliklerinde ve kullanım kılavuzunda da yazması lazım.

Yada yazdıklarınıza göre sizin TV sadece optikten ses veriyor olabilir. Hangi marka ve tam modeli nedir TV nin ?

Bu arada yeni dikkat ettim, tabii ki AVR nizin HDMI out çıkışına takmalısınız TV ile arasındaki HDMI kablosunu.
    Sorun bundan da kaynaklanabilir hatta bence kesin gibi
    Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için ama sanırım sorun kabloda
    https://urun.n11.com/tv-kablolari/15-3-5-10-15-20-30-50-metre-hdmi-orgulu-altin-uclu-yuksek-kalite-P405014938

Daha önce kontrol edebiliyordum tv kumandasından kabloyu yeni aldım ondan heralde başka bir kablo ile de test edemiyorum. kablonun üztünde hdmi 1.4 yazan yer yok yani aldıgım yerde girilmiş

Tamamdır.
  • Selamlar arkadaşlar. Özel Eğitim merkezimize çocuklarımız için bir mini sinema salonu kuruyoruz. Birçoğunun özel durumlarından gitme imkanları olamayabiliyor. Sizden yardım rica ediyorum.

50 m2 bir alanımız var. Px747-4k projektör aldık. Ses sistemini hallederiz derken hiç bilmediğimiz bir alan olduğunu gördüm.

Biraz araştırdım ve amazondan denon 1500h modelini bütçemize uygun bulduk. Yaklaşık 3000tlye geliyor. Önerebileceğiniz başka bir avr varsa önerebilir mısınız? Bu cihaz bu fiyata size uygun olabilir derseniz 5.1.2 dolby atmos bir setup için 3000-4000 bütçeli hoparlör seti önerebilir mısınız?

Teşekkürler

• Merhaba denon avr-x2600 aldim. aslında sterio bi amfi alacaktım ama iki saticida bana avr ile sterio arasimdaki farki kulakla duymazsın deyince avr aldim..
    -Sorum su network player alanlara bakıyorum altinda hep amfi var network player amfisiz calismiyormu.,
    -eger sterio amfi daha iyi ses veriyorsa ben avr me sterio amfi baglayabilirmiyim yani avr nin network ozelligini kullanip sterio amfiden ses alabilirmiyim simdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agape666 -- 1 Mayıs 2020; 2:39:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agape666

Merhaba denon avr-x2600 aldim. aslında sterio bi amfi alacaktım ama iki saticida bana avr ile sterio arasimdaki farki kulakla duymazsın deyince avr aldim..
    -Sorum su network player alanlara bakıyorum altinda hep amfi var network player amfisiz calismiyormu.,
    -eger sterio amfi daha iyi ses veriyorsa ben avr me sterio amfi baglayabilirmiyim yani avr nin network ozelligini kullanip sterio amfiden ses alabilirmiyim simdiden teşekkürler
    Sizin diğer açmış olduğunuz konularıda okudum kafanız biraz karışık anladığım kadarıyla.Bilgi ve tecrübe eksiliğnden dolayıda gayet norma bir durum.
    Öncelikle bu sistemi ne için kullanacaksınız bu önemli,müzik içinse zaten Avr yanlış bir seçim, Sinema için ise neden sadece Front hoparlör aldınız vb.ilk akla gelen sorular.
    Yazılacak çok şey var sizin özelden yardım almanız lazım buradan yazı diliyle hem anlatmak,hemde sizin anlamanız çok zor.

• Herkese hayirli pazarlar. Dun pc temizligi yapayim derken denon x1400h avr den goruntu almamaya basladim.Pc kasa ici temizligi yaptim bozulan avr oldu .bir turlu sorunuda cozemedim

Sorun su ki avr nin giris kismina ekran kartimdan gelen hdmi kabloyu bagliyorum.avr nin cikis kisminda ki kabloylada tv baglanti yapiyorum ama bir turlu goruntu alamadim.ayni kabloyu (ekran kartindan gelen) kartan sokup tv nin uydu alicisina hmdi olarak bagladigimda tv den sorunsuz goruntu aliyorum.(kabloyu avr nin dvd, blu ray ,game vb.) Soket yerlerinin hepsine teker teker sok tak yaptim nafile pc den goruntu alamiyorum fakak ayni kabloyu farkli bir medya oynatici ile denedigimde goruntu veriyor.
    pc bozuk desem kablolar ayni avr siz direk tv ayni kablolarla baglanti yaptigimda goruntude sorun yok .Avr den butun kablolari soktum 1 saat bekledim .olmadi reset attim yine cozum olmadi.dedim ekran kartinin driverlerini yeniden yukliyeyim belki o cozum olur yok yine olmadi.
    Suan avr nin on kisminda aux girisinden bilgisayara bagli sekilde kullaniyorum bu sekilde sorun yok nezaman avr nin arkataraftaki soketlerden goruntu almaya calissam ozman goruntu alamiyorum
    Soketler bozuldu desem tv nin uydu alicisiyla baglanti yaptimi mis gibi calisiyor.boyle bir sorunla karsilasan ve cozum bulan varsa bilgisini bizimle paylasirsa memnun kalirim.

Not: baska pc de bagladim avr ye( hdmi kablo ) degisen birsey yok maalesef. Saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: barutttt

Herkese hayirli pazarlar. Dun pc temizligi yapayim derken denon x1400h avr den goruntu almamaya basladim.Pc kasa ici temizligi yaptim bozulan avr oldu .bir turlu sorunuda cozemedim

Sorun su ki avr nin giris kismina ekran kartimdan gelen hdmi kabloyu bagliyorum.avr nin cikis kisminda ki kabloylada tv baglanti yapiyorum ama bir turlu goruntu alamadim.ayni kabloyu (ekran kartindan gelen) kartan sokup tv nin uydu alicisina hmdi olarak bagladigimda tv den sorunsuz goruntu aliyorum.(kabloyu avr nin dvd, blu ray ,game vb.) Soket yerlerinin hepsine teker teker sok tak yaptim nafile pc den goruntu alamiyorum fakak ayni kabloyu farkli bir medya oynatici ile denedigimde goruntu veriyor.
    pc bozuk desem kablolar ayni avr siz direk tv ayni kablolarla baglanti yaptigimda goruntude sorun yok .Avr den butun kablolari soktum 1 saat bekledim .olmadi reset attim yine cozum olmadi.dedim ekran kartinin driverlerini yeniden yukliyeyim belki o cozum olur yok yine olmadi.
    Suan avr nin on kisminda aux girisinden bilgisayara bagli sekilde kullaniyorum bu sekilde sorun yok nezaman avr nin arkataraftaki soketlerden goruntu almaya calissam ozman goruntu alamiyorum
    Soketler bozuldu desem tv nin uydu alicisiyla baglanti yaptimi mis gibi calisiyor.boyle bir sorunla karsilasan ve cozum bulan varsa bilgisini bizimle paylasirsa memnun kalirim.

Not: baska pc de bagladim avr ye( hdmi kablo ) degisen birsey yok maalesef. Saygilar

power + hemen soldaki - + tuşuna basıp amfiyi resetlemeyi denediniz mi

• barutttt B kullanıcısına yanıt
    PC’yi avr’ye bağladığınızda denetim masasındaki ses aygıtlarında avr’yi görüyor musunuz?

PC’yi avr’ye bağladıktan sonra PC’yi tekrar başlatın. Bir de avr açıkken kesinlikle hdmi kablo takıp çıkarmayın. Hdmi bağlantı çok hassas ve cihazlar çok çabuk şekilde bozulabiliyor. Kesinlikle avr kapalı iken PC’yi bağlayın ve avr’yi açtıktan sonra PC’yi tekrar başlatın.

Ayrıca kontrol amaçlı olarak PC’yi tv’ye direkt bağlayın. Bakalım tv’ye görüntü verecek mi?

Eğer vermezse ekran kartınızın hdmi çıkışı bozulmuş olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Evet hocam reset attim degisen birsey olmadi.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Hocam dediklerinizin hepsini yaptin degisen hic birsey yok.dediginize katiliyorum avr calisirken kablo sok tak yapilmaz hemen bozulur..bugun denon servisini arayacagim cok merak ediyorum sorun nerde diye malum soketler bozulsa hic bir medya oynatici ile calismaz .ama calisiyor .sadece pc lerde calismiyor .
    Pc lerde saglam ki avr aux girisinden baglanti yapa biliyorum.
    Halada bu ilginc duruma bir anlam getirmis degilim bakalim servis ne diyecek hocam

• Sonu 600'le biten serilerde HDMI 2.1 var mı? Veya update'le gelecek mi? Mesela X3600H.

Ayrıca X3600H ve X4500H arasında ne fark var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 5 Mayıs 2020; 18:41:59 >
  • The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Sayın dostum;

Zidoo forumunda yazdıklarınıza bakarak, bu sorduğunuz soruların cevaplarına ulaşamayacağınızı düşünmüyorum ama yine de bir kaynak vereyim;
    https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x3600h/usa/denon-avr-x4500h/usa/

Daha önce de HDMI 2.1 in bir model için olup olmadığını sormuştunuz bende cevap yazmıştım. Ama hiç yorum gelmedi sizden bu bilgi işinize yaradı mı yada başka güncelleme oldu mu anlamında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barutttt

Hocam dediklerinizin hepsini yaptin degisen hic birsey yok.dediginize katiliyorum avr calisirken kablo sok tak yapilmaz hemen bozulur..bugun denon servisini arayacagim cok merak ediyorum sorun nerde diye malum soketler bozulsa hic bir medya oynatici ile calismaz .ama calisiyor .sadece pc lerde calismiyor .
    Pc lerde saglam ki avr aux girisinden baglanti yapa biliyorum.
    Halada bu ilginc duruma bir anlam getirmis degilim bakalim servis ne diyecek hocam
    Yazdıklarından anladığım kadarıyla sorun pc ile alakalı ki, Denonda ayarlmaa yapmanız gerekmiyor. Ben hayatımda ilkez windows bu iki haftada saçmaladığını gördüm ve temiz kurulum yaptım. Ben sorunun anakart cipset driver veya ekran kartı driverları ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Saçma ama bu iki hafta ben ilkez windows saçmaladığını gördüm mantıksız çalıştı.

• Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam.

20watt güç farkı ve Auro 3D dışında ciddi bir fark yok gibi.

Evet daha önce sormuştum fakat 4500'ü sordum diye hatırlıyorum, sonu 600'le biten serileri bu sabah fark ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 6 Mayıs 2020; 3:21:5 >
    Hayirli gunler hocam denon yetkili servisle gorustum (15 dk) durumu bir guzel izah ettikten sonra avr arizali olsa aux girisindende goruntu almamaniz lazim diger soketlerle paralel baglantiliymis .farkli kablolarla deneyin olmazsa bize gonderin bizde kontrol edelim dediler ve hakketten cok acayip bir sorunmus sizdeki sorun diyede belirttiler.
    Ancak bugun arkadastan yedek hdmi kablo ve laptopu alip deneyecegim. Bakalim sonuc ne olacak.saygilar

• Bende şöyle bir sıkıntı var arkadaşlar windows 10 da ses ayarlarına girince dts hd ve dolby tru hd ve atmos görmüyor.
    Sorun özel çözünürlük oluşturunca oluyor. Bunun çözümünü bilen var mı açaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 6 Mayıs 2020; 14:48:22 >
    Hayirli gunler hocam .oncelikle ekran kartinin destegi varmi varsa sorun driverden kaynakli oluyor .guncel surumlede sorun cozule bilir yada eski surumle eski ekran kartimda guncel surucu degilde daha eski surumle hd -master ses almistim. Saygilar

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.