Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Odanızı ne şekilde yapmayı düşünüyorsunuz, daha doğrusu beklentiniz nedir, ne kadar ileri gideceksiniz bu konulardaki düşüncenizi belirtirseniz yardımcı olmaya çalışalım.
    Eğer ayrı bir sinema odası (boyası, koltuğu, ışıklandırması, projeksiyonu, atmosu, vs) düşünüyorsanız x540 siz kesmeyebilir.

Şahsen şimdiye kadarki hareketlerimi hep uzun dönemde nereye varmak istediğime göre hareket ettim. Bu hobide al/sat her zaman çok zarar ettirir. Yani siz 1 sene sonra 7.1 sisteme yada 5.1.2 sisteme geçecekseniz x540 çıkışları buna uygun değil boşuna bir yatırım yapmış olursunuz. Biraz daha bekleyip daha üst model alınabilir yada daha eski ama üst modele gidilebilir.
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Oda boyutlarını düşünerek aslında çok ileriyi düşünmeyim diyorum, 400cmx315cm. Atmos yapsam bile çok verim alacağımı düşünmüyorum nedense bu odada. En az 4-5 yıl da taşınacağımı sanmam. Fakat amazon.de'ye baktığımda sıfır x1600h gördüm, 2500 lira civarında. Sizce sıfır x1600h mı daha mantıklı olur bu durumda?

Teknik bilgilerim az çok var ama hiç avr kullanmadım. Ufak yaşlardan beri gerçekleştirmek istediğim bir hobi. Yıllar içinde ilerletirim diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hezarfenburak

Oda boyutlarını düşünerek aslında çok ileriyi düşünmeyim diyorum, 400cmx315cm. Atmos yapsam bile çok verim alacağımı düşünmüyorum nedense bu odada. En az 4-5 yıl da taşınacağımı sanmam. Fakat amazon.de'ye baktığımda sıfır x1600h gördüm, 2500 lira civarında. Sizce sıfır x1600h mı daha mantıklı olur bu durumda?

Teknik bilgilerim az çok var ama hiç avr kullanmadım. Ufak yaşlardan beri gerçekleştirmek istediğim bir hobi. Yıllar içinde ilerletirim diye düşünüyorum.
    Yanlış hesapladınız muhtemelen. 2.500 TL’ye gelmez 1600h . Kargo, gümrük var, EUR 6.80 e geldi. En son 500 EUR ya mal oluyordu sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, son ekranda 3900TL'yi buldu. Almanya'dan gelen akrabalardan istemek mantıklı olacak gibi eğer buna karar verirsem. Kıyaslama yapınca ciddi fark atar mı x540bt'ye?

• hezarfenburak kullanıcısına yanıt
    Ayrı oda kurmanın avantajı çoğumuzun salonda kurulu olan sistemine göre daha fazla olur diye düşünüyorum. En azından etrafta akustiğe etki edecek zilyon tane aksesuar olmayacaktır. O yüzden çok da olumsuz düşünmeyin. :)
    Mümkün mertebe bütçeniz çerçevesinde üst modellere çıkmanız daha iyi olur bence. Minimum 1000 veya 2000 serilerinden başlamanız tavsiye ederim. Hatta madem Almanya'da akrabalarınız var denk getirebilirseniz 3000 veya 4000 serilerinin ikinci ellerini denk getirebilirseniz çok daha güzel olur.
    Yok eğer avr'ye o kadar veremem derseniz elektroniğe ayırdığınız bir kısım bütçeyi hoparlöre aktarabilirsiniz. Elektronikler (player, avr vs) teknolojik ürünler olduğu için belli ömürleri var maalesef. Kalbur üstü bir hoparlörler ile ömrünüzü geçirebilirsiniz ama. :)
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Evet oda sadece Projeksiyon, avr, hoparlör ve koltuklardan oluşacak diyebiliriz. Fazla eşyaların akustiği bozması olayını akıl edememiştim, bunu da göz önünde bulundurayım :)

AVR olarak x540bt'yi aldım hocam, benim için şu süreçte HDMI ile görüntü aktarması ve Dolby, DTS gibi codecleri desteklemesi önemliydi. Şimdi hoparlör bakıyorum, dediğiniz gibi onlara yükleneyim ben en iyisi :)
  • hezarfenburak kullanıcısına yanıt
    En kötü karar kararsızlıktan iyidir. Hayırlı olsun.

Bir sinemacı daha kazanmış olduk.
    Şimdiden keyifli vakitler. :)
  • amazon.de den denon x540bt ve magnat supreme 802 kule hoparlör almayı planlıyorum. 37 metrekare alanda ve 5 metre mesafe uzaklıkta kullanacağım başlangıç için ne diyorsunuz?
  • Gayet uygun ama hopları burdaki satıcılardanda bak istersen naklye ve vergi baya tutuyor

• Merhaba,

Denon AVR X2600 de eARC ve HDMİ 2.1 özelliği varmı acaba ?

Yamaha RX V585, 685 serisi ile kıyasınız olsa hangisini tercih edersiniz ...?

• marjinalhakan M kullanıcısına yanıt
    HDMI özelliğini ben de bulamadım ama şu sitede bu sorduklarınız da dahil bir çok alıcıyı detaylı karşılaştırabiliyorsunuz
    https://www.zkelectronics.com/

Bu da karşılaştırma yapılmış hali;
    https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x2600h/usa/yamaha-rx-v685/usa/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 9 Mart 2020; 18:55:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marjinalhakan

Merhaba,

Denon AVR X2600 de eARC ve HDMİ 2.1 özelliği varmı acaba ?

Yamaha RX V585, 685 serisi ile kıyasınız olsa hangisini tercih edersiniz ...?
    Merhaba;
    2600h'de eARC mevcut.
    HDMI 2.1 versiyonu için de; "Sertifikalı değil fakat bazı özellikleri destekler" şeklinde What HiFi incelemesinde bahsedilmiş.
     DENON AV RECEIVERS

DENON AV RECEIVERS

• quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

HDMI özelliğini ben de bulamadım ama şu sitede bu sorduklarınız da dahil bir çok alıcıyı detaylı karşılaştırabiliyorsunuz
    https://www.zkelectronics.com/

Bu da karşılaştırma yapılmış hali;
    https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x2600h/usa/yamaha-rx-v685/usa/
    Evet bu karşılaştırma sitesini biliyorum fakat Firmware (update) lerden aonra çok nadir bilgi gğncellemesi yapıyor. Belirli markaların sponsoru givi puanlaması var...

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Merhaba;
    2600h'de eARC mevcut.
    HDMI 2.1 versiyonu için de; "Sertifikalı değil fakat bazı özellikleri destekler" şeklinde What HiFi incelemesinde bahsedilmiş.

Alıntıları Göster
    Reddit yorumlarda bu gün gördüm evet eARC mevcut hocam. HDMİ 2.1 ile ilgili hiç bir detaya rastlamadım. Sizin paylaştığınız içerikte açık kapı var, acaba hdmi 2.0b olarak mı değerlendirmişler enteresan..

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Merhaba;
    2600h'de eARC mevcut.

Alıntıları Göster
    Reddit yorumlarda bu gün gördüm evet eARC mevcut hocam. HDMİ 2.1 ile ilgili hiç bir detaya rastlamadım. Sizin paylaştığınız içerikte açık kapı var, acaba hdmi 2.0b olarak mı değerlendirmişler enteresan..

• HDMI 2.1 in bazı ama hepsi değil özellikleri desteklendiği için yada başka sebeple resmi sertifikasyon alınamamış olabilir.

Ama tabii sadece ilgi ve merak değil de ihtiyaç olan bazı özellikler için soruluyor ise güvenilir bir kaynaktan teyit etmek gerekir tabii.

Bu arada forumda daha önce başka bir arkadaşın paylaştığı HDMI versiyon tablosuna göre eARC sadece HDMI 2.1 de var zaten. DENON AV RECEIVERS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 10 Mart 2020; 19:26:28 >

• Merhaba Denon 2100w kullanıyorum. Bugune kadar zone 2 hdmi yı hiç kullanmamıştım. Bugun kullanmak istedim. Fakat Zone 2 den istediğimiz source u secemiyoruz sanırım. Bana sadace BT ,tuner gibi seçenekler sunuyor. Oysaki ben zone 2 den örneğim game i secip ps4 oynamak istiyorum ev halkı tv yi seyrederken. Araştırdım fakat bulamadım ya da denk gelmedim çözüme . Destek olabilirseniz mutlu olurum
  • whitelion01 W kullanıcısına yanıt
    Zone2 play tüm seçili girişler tarafından desteklenmiyor olabilir. Benim x2500h ın kılavuzunda buna benzer bir şey yazıyordu.

Sizinki belki farklıdır ama kılavuzunu bir okumanız çözüm bulmanıza yardımcı olabilir.
  • Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    Kılavuzu bulamadım ama muhtemelen bahsettiğiniz gibi sanirim
  • whitelion01 W kullanıcısına yanıt
    Zaten Bluetooth veya tuner ile çalışıyorsa geriye tek bu sebep kalıyor.

Belki işinize yarar, kullanım kılavuzu;

http://manuals.denon.com/AVRX2100W/EU/EN/index.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 14 Mart 2020; 17:31:25 >
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.