Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.704
Cevap
88
Favori
395.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GoXVII

Piri Reiste Brokerlık okuyorum. Türkiyenin ilk broker mezunu olacağım. Verdiğin paraya alacağın eğitime bakınca değeceği konusunda şüpheliyim Tam Burs olsa neyse .
    Hocam Piri Reis in çok iyi üniversite olduğunu söylüyorlar bende dgs ile deniz ulaştırmaya geçmeyi düşünüyorum birde ücreti okul bittikten sonrada verebiliyormuşsun gerçekten dedikleri gibi iyi bir üniversitemi eğitimi iyimi görüşlerinizi merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theimam5

Hocam Piri Reis in çok iyi üniversite olduğunu söylüyorlar bende dgs ile deniz ulaştırmaya geçmeyi düşünüyorum birde ücreti okul bittikten sonrada verebiliyormuşsun gerçekten dedikleri gibi iyi bir üniversitemi eğitimi iyimi görüşlerinizi merak ediyorum

Alıntıları Göster
    Hocam bu konu uzun bir konu. Yalnız ücreti sonra verme konusunda net birşey diyebilirim. BULAŞMAYIN! Parası olana o iş. Olmayana değil. Yapan arkadaşlarım var. Okula borçlanırken atıyorum dolar 2.35 se şuan mezun olunca +4 USD den ödeme yapacaklar. Onun dışında tek bilgiyle kalmamak adına,okula gelmeyi düşünmeden okuyan diğer öğrencilere de sorun.

• Üniversite sınavı yaklaştı ama bu sene soru soran yok hayret

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • coaxem kullanıcısına yanıt
    Soralım o zaman hocam.

Kaptanlık bu aralar baya aklımı çeliyor işi yapabileceğimden kuşkum yok 3 tane kaptanla ayrı zamanlarda sohbetim oldu işlerinin tam olarak ne olduğunu ve ne zorluklar yaşadığını sordum. Zor iş ama benim yaşam tarzıma ideallerime pek aykırı bir şey yok.

Benim merak ettiğim eskisi gibi aranan bir meslek mi ? İş bulmak olsun maaşlar olsun ne durumda ? Konuştuğum kaptanlar zaten artık kabullenilmişler onlara göre iş sıkıntısı yok ama ben 4 sene sonrasının mezunu olarak rahat iş bulabilecek miyim veya alacağım maaş bu işin zorluklarını bugünkü kaptanların aldığı maaş gibi tölere edecek doyurucu bir maaş mı?

• tplon T kullanıcısına yanıt
    Pazar günü 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinliği dolayısı ile okullu genç kardeşlerim ile bir araya gelip muhabbet ettik.

Malesef stajlar eskisine göre daha da zorlaşmış, okul sayısı ve mezun sayısı arttıkça staj bulmak imkansıza yakın. Zorlukla bulabildiğin gemiler ise yaşlı, iyi olmayan firmalara ait, içerisindeki zabitlerin de sana mesleki katkısı olamayacak gemiler. Bu şekilde mezun olup, staj yaparak iyi firmalarda çalışmak ise hayal gibi. Tanıdık veya akraban yoksa sektörde çalışan iyi firmaların kapısından bile geçemiyorsun ne yazıkki.

Günümüzde maaşlar malesef sürekli düşüş trendinde, iş imkanları geçmiş senelere göre çok artmamasına rağmen yetişmiş eleman fazlalığından dolayı senin beğenmeyip çalışmadığın düşük maaşa fit olup gelen adam çok var. Şirketler de bundan kuvvet alarak sürekli daha da dibe çekme hesabı yapıyorlar.

@coaxem

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim tam aradığım cevaptı.

Gemi makina işletme mühendisliği için ne düşünüyorsunuz? Bildiğim kadarıyla yine uzun yola çıkıp geminin makinalarının periyodik bakımından sorumlular.

Bu meslek için konuşabileceğim kimseyi bulamadım.

Gemi makineleri işletme mühendisliğinden mezun olan arkadaşlar makine departmanında çalışırlar. Geminin her türlü makine ve yardımcı aksamlarından sorumludurlar.

Makine dairesinin ortamında çalışmak herkese göre değil malesef. Mesela gürültü, sıcak, yakıt ve tiner kokusu gibi etkenlerden de etkileniyorsan çok zorlu olacaktır. Forumda konusu olması lazım.

Anladım hocam, peki kaptanlıktaki iş, staj bulma ve maaştaki negatif gidişat gemi makina ve işletme mühendisleri için de geçerli mi? Onların iş durumu nasıl ?

Şimdiden sağolun hocam.

gemi makine mühendisliğinden daha az kişi mezun oluyor ve çalışma şartlarının zorluğundan dolayı bu mezunların bir kısmı denize çıkmıyor. Ancak normal makine mühendisleri intibak eğitimleri ile gemi makine mühendisi olabiliyorlar. Bu nedenle sektörün bu kısmı da yine aynı şekilde diyebiliriz.

Hocam aradığım tüm cevapları verdiniz, verdiğiniz bilgiler benim için çok önemliydi. Sağolun.

• Denizcilik ile ilgili discord sohbet kanalı açıldı :)

https://discord.gg/YErHTAZ
  • 15 yaşındaki ergen kardeşim bu sene denizciliğe çok özenmişti, hatta denizcilik lisesine geçiş yapmak için baya ısrar etti. Ama denizciliğin göründüğü kadar tozpembe olmadığını anlatmaya çalışsak bile ısrarını sürdürdü. En sonunda baskıyla, konuşmayla, zorlamayla vazgeçirdik. Şimdi bu konuyu gördüm ve son yazılan yorumları okudum: çok doğru bir karar vermişiz. Yarın coaxem hocamın yazdıklarını kendisine okuturum. Az kalsın ergen aklıyla hayatını mahvedecekti...
  • ARKAS Denizcilikte çalışan var mı aranızda arkadaşlar ?
    hocam benim sıralamam 47.000 sizce deniz ulaştırma işletme yazmak mantıklı mı birde boy sınırlaması falan var mı gemi makinenin gelecegi nasıl cevaplarsanız sevinirim
  • mrrobot21 kullanıcısına yanıt
    Üniversite tercih rehberinde boy ve kilo ilgili özel durumlar yazılıdır.
    Abicim 2 yıllık ''denizci sağlığı'' bölümü hakkında bilgin var mı? denizci sağlığı teknikeri bir tanıdığın var mı acaba? çalışma alanları nelerdir vs öğrenmek istiyorum
  • Celay C kullanıcısına yanıt
    Bu bölüm gemilerde çalışmıyor, en azından gemilerde sağlıkçı kadrosu yok, 20 sene önce varmış sağlık memuru ancak şu anda yok.

• Merhaba

1) İTÜ DUİM istiyorum 10 kilo fazlam var zayıflamaya başladım ama bölüme girişte sorun olur mu ?

2)İTÜ gelmezse Piri Reis Üniversitesi Tam Burslu mu Dokuz Eylül Üniversitesi mi yazmalıyım ?

3)Piri Reis Üniversitesi Tam burslu olduğu halde yemek yurt gibi masraflar zorlayıcı olur mu ?

• CCCSurgeon54 kullanıcısına yanıt
    bence şimdiden gemi adamı olur sağlık raporunu al onda bir sıkıntı çıkmadığı sürece çok abartılı bir kilon yoksa bir sıkıntı olmaz en önemlisi sağlık raporu
  • Sonuclar nasil geldi Umarim herkes istediği okulu kazanmıştır

• 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.