Şimdi Ara

deniz subayı ne iş yapar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
21.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hava subayıyla kara subayını anladım ama deniz subayı ne iş yapar? gemide er yok bişe yok herhalde, bir savaş durumu da söz konusu değil ne yapıyorlar akşama kadar?

• soruyu soran kesin çocuk, biraz büyü sonra deniz subayı ne iş yapar anlarsın şimdi anlatmaya kalksam sabaha kadar yazmak zorunda kalırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

soruyu soran kesin çocuk, biraz büyü sonra deniz subayı ne iş yapar anlarsın şimdi anlatmaya kalksam sabaha kadar yazmak zorunda kalırım

19 yaşındayım. internetten araştırırsanız hiç bir şekilde hiç bir bilgi yok. o yüzden sordum. şöyle kısaca bir gününü anlatırsanız iyi olur
  • hangi görevde olduğuna göre değişir gemide görevli ise tatbikata gider, denizaltıda görevli keza aynı şekilde uzun lafın kısası şu deniz subayları,astsubayları hayatının çoğunu denizlerde geçirir
  • gemide askerliğini yapmış bi kişi olarak istediğin soruyu sorabilirsin öncelikle gemideki subaylar mı kıyı birliklerinkiler mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seduty

hava subayıyla kara subayını anladım ama deniz subayı ne iş yapar? gemide er yok bişe yok herhalde, bir savaş durumu da söz konusu değil ne yapıyorlar akşama kadar?

Gemide niye er olmasın ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz88

gemide askerliğini yapmış bi kişi olarak istediğin soruyu sorabilirsin öncelikle gemideki subaylar mı kıyı birliklerinkiler mi

Hocam oncelikle merhaba,simdi siz mi seciyorsunuz bu isi yoksa askerde mi dagitiyorlar sizi karaci havaci diye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamamen şansına kalmış bişey bu ben komando olabilmek için elimden geleni yaptım bütün formları doldurdum muayene olurken de sordular evet dedim üstüne lisanslı sporcuyum ama şubemi aradığımda dünyam başıma yıkıldı izmir deniz er eğitim taburu diyince
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz88

tamamen şansına kalmış bişey bu ben komando olabilmek için elimden geleni yaptım bütün formları doldurdum muayene olurken de sordular evet dedim üstüne lisanslı sporcuyum ama şubemi aradığımda dünyam başıma yıkıldı izmir deniz er eğitim taburu diyince

Bilgilendirmeniz icin tesekkur ederim hocam sagolun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektronikçi motorcu vs diye ayrılırlar.Hepsinin görevi ve sınıfı farklıdır.Karada denizci olabilirsiniz gemide veya sahil güvenlikte duruma göre değişir.Denizcilerin topçu birlikleride vardır bataryalarıda.Gemidede görev yaparlar karadada.Kimisi telsizcidir kimisi başka bir görevde.Gemide er de olur eğitimde.Karada genellikle ilk yıllarında yada son dönemlerinde olurlar eğer psikolojileri normalse ki çoğu sorunludur ve karaya gelmiştir gemide görev yapmaya durumu uygun değildir.Karadakilerde rutin olarak kendi sınıflarına göre ayrılırlar ama genelde nöbet tutmakla geçirirler eğer takım başında değillerse.Bölük komutanı vs iseler zaten bütün gün yazışmalarla işleri büroda geçer.Ama dersenki ne alaka ben Tuncelide takımın başına çıkıp operasyona giden deniz subayıda biliyorum çünkü ordada lojistik birliğimiz var

• hücumbotlarda iki tip vardır bi güverteciler bi makinacılar makinacılar 2. Çarkçı (ütğm) makina branşı sorumlusu ve Başçarkçıdır (yzb) makina branş amiri güverteciler de sırayla Elektronik subayı (tğm) Silah Subayı (ütğm) Harekat subayı (kd ütğm) 2. Komutan (yzb yada kd yzb) ve komutandır (bnb veya yb) toplam 7 subay fırkateynlerde daha da fazladır 30 35 kadar ordakilerin hepsinin branşını bilmiyorum ama ekstradan Seyir subayı Muhabere subayı İkmal subayı gibi branşlar da var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.