Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
47
Favori
196.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam o egrin otomatikte durdugu surece herzaman sorun yasarsin izmirde. egrin 15 gunde bir kendini gunceller ve 15 gunde ovrendikleri bir sonraki 15 gu de ayni olursa sikinti yasamazsin. ama diyelim disarisi 12-17 arasini ogrendi 20 derece olursa 20 derece dis sicaklikta ev isinmaz suan ki oldugu gibi veya aniden sogursa yuksek kazan yakar ve evi asiri isitir. gecen sene ben hep otomatikte durdum bu senede durdum. yaklasik 10 gundur sabit 1.4 egrideyim ve ev seti ulasmayi birak yanina bile gelmiyor ama yarin veya obur gun 15 gun dolacak. ozaman kesin bir mantik yuretecegim. ama sunu bil otomatik te oldugu surece sikinti buyuk. zaten manuele de alsan kis sonu nisan mayista sorun yasarsin ama manuelde durmasi sart usuyeceksin ama yapacak bir sey yok. migonun olmadigi odada yakarsin klimayi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yaw inanılır gibi değil...

1000lerce kullanıcı bu kadar mı bilinçsiz kullanıyor bu cihazları, hiç 1ri farkında değil mi bu sorundan...

Vaillant ve DemirDöküm servisleri bu kadar mı bilinçsiz, tecrübesiz ve bilgisiz olur.

Forumda e-Relax ile ilgili konu başlığına bakıyorsun, herkes lay lay lom, en uzun gece modunda, hayatlarından memnun, hiç 1ri en ufak 1 sorun yaşamıyor veya farkında değil mi bunların...
  • BART SIMPSON B kullanıcısına yanıt
    hocam +-1 calismadan memnun olan adamlar var piyasada. adamin kombisi balkonda ev iyi kotu isindimi tamam sorun yok diyor. arkadas tahminimce bilincli tuketiciye benziyor ki sorunu farketmis. ama az kaldi yarin veya obur gun sabit egrinin farkini gorecegim. suan ev 19.5 derece istenilen 22.5 bukadar sabrettim insallah yuzumuz guler. yarin cikacak sonuca gore yorum yapariz.

tahminimce kazani fazla tukseltecek. nedudanin cizelgesindeki kazan dusurme eyerki dis sicaklik kaynakli degilse ki bana gire bu sefer degil. ozaman noktayi koyariz. cunku elimizde duzgun calistigindan emin oldugumuz nedudanin verileri var. hal boyleyken insan umudunu kesemiyor.

• Bende erelax ve Vaillant var. Adanada yaşıyorum hava sıcaklıkları izmire yakın sayılır. Şimdiye kadar hep otomatik eğride kullandım. Sorun yaşamadığım sürece kullanmaya devam edeceğim. Set değerine ulaşamama sorununu D85=8 yaparak çözdüm. Aşırı yüksek kazan ısısı seçme sorununu D71=55 yaparak çözdüm. Ayrıca D01=10 ve D17=1 olarak kullanıyorum. Umarım sorun yaşamam. Yaşarsam da sizleri bilgilendiririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suan 25 kazanla bile 10 dak boyunca kombi yaniyor. bunu d17:1 sayesinde yapiyor. ama dun neredyse butun gun pompa bosa dondu ve geri donus suyu 20 nin altina inmiyor. oysa ev 19.5 derece. donus suyu en azindan 15 olmasi lazim. insan ister istemez acaba ntc ler yanlis mi olcuyor diyor. ama bukadar hassas calisacagindan emin degilim.o yuzden gozardi ediyorum. zaten 36 kazanin altina dusmemmesi lazim en sicak havada ki sete cabuk ciksin

• sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt
    hocam biz izmirdekilerin sete ulasamamasinin tek sorunu dusuk kazan secmesinden dolayi.
    suan sizin yaptiklariniz gunu kurtarma. eyerki 1aydir ayni dis hava araliginda ise adanasorun yasamamaniz normal. ama nezaman hava soguyup 1 ay sonra tekrar isindigi vakit o eskiden yuksek dis sicakliginda isittigini unutup basa donuyor ve eviniz disarisi 20 iken isinmiyor.

• sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt
    cizelge baylasirmisiniz gunluk birde en dusuk ve en tuksek dis sicakligi

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Hocam kendini güncelledi isitmama sorunu oldu bendede. Kazan 28 de boşuna yere çalışıyordu. D17 değerini 0 yaptım eğriyi 1.2 den 1.8 yaptım. Kombi ateşleme yaptı.

• neduda N kullanıcısına yanıt
    hadi bakalim basa donduk tek umudum sendin hocam ya

Aynen öyle. Maalesef. Çok güzel gidiyordu. Otomatik eğri değeri 3.9 dan 3.2 ye indi

Erelax için çizelge almayı bilmiyorum hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam sozun bittiyi yerdeyiz. yapacak bir sey yok. sen 1.8 egride devam et demekki cetin bey bosuna dememis sizin oralar icin 1.7/1.8 diye. ama mantik yurutemiyorum

• Arkadaşlar biliyorsunuz ben de son 2 sezon otomatik eğride d17:0 da hayat bana da güzeldi. Hiç bir ısınma problemim yoktu taki d17:1 olana kadar. d17:1 olduktan sonra quantum fiziği ile uğraşır olduk.
  • 1.7 bencede uygun eğri değeri

• Sirinbaba33 un taktığını uygulayacam sonunda

• BART SIMPSON B kullanıcısına yanıt
    ya arkadas bir tane yabanci sitede d17:1 gorsem tamam diyecegim. her yerde akis sicakligindan baksediyor. hicbir sekilde dobus ile ilgili ibare yok. cetin bey neden israr ediyor d17:1 de anlamis degilim. suan hala d17:1 deyim tek yapacagim sete ulasmada zorlanirsa yuksek kazana ragmen d85:9 yapip o sekildeneyeceim olmaz ise saniye dusunmeden sokerim bu cihazi. satmayida dusunmuyorum baskasinin basini yakmayayim diye ve bakip bakip sinir ayin diye

hocam onuda denedim gecen sene oda cozjm degil.

hocam disarisi kac iken kazani 28 yapti. 24 saatlik cizelge paylasirmisin. onceden 28 yaptigi kazani kac yapiyordu

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    suan tahminim soguk hava var disarida, buna ragmen kazan 28. peki yarin hava isininca ne olacak. neduda arkadas acaba disirisi 15-20 arasi cihazi sabit egride calistirmis mi

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    38 kazanda donusu 24 girmeden calismaz. bu surede ev setten uzaklasir. neduda da olan bu.nedenini bilmiyorum donus suyu sogumuyor. sogusa bile bu ekrana yansimiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 23 Aralık 2019; 19:1:21 >
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.