Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
47
Favori
196.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    d17:1 denvaz mi gectik hocam. bir ben kajldim desenize. hocam egrin guncellendi mi. kac gunde guncellendi. insaallah uzun soluklu oluwr bu konfor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BART SIMPSON B kullanıcısına yanıt
    d17:1 de bosuna 1.5 ayim gitti. sete gec ulastigi surece asiri yakmaya mahkum. herzaman diyorum sete hizli ulasip duracak kombi. yine diyorum yine diyorum dis hava ya gore kazan yukseltmek alcatmak basli basina hata. ha soyle olur 3 kademe olur bunlara gecis yapabilirsi. 45-55-65 disarisi 22-12 arasi 45, 5-12arasi 55, -5-5 arasi 65 yaparsin buna tamam. ama disarisi 14.7 den 15 oluyor kazan 44 den 45 yapiyor veya tam tersi. bu koskoca hikaye pazarlama stratejisi goz boyoma. migo hicbirzaman kis ayi boyunca devamli stabil calisma ihtimali bana gore %0 hatali uretilmis bir cihaz. bugun duzenli calissa yarin calismaz.,buna en yeni ornek neduda arkadas kendisi d17:1 tam bana goremis dedi 1 hafta surdu yada surmedi, ha memnun olanlar var mi var. ama memnun olanlar da eninde sonunda bu cihazla sorun yasayacak. yapilisi sorun yasamaya gire dizayn edilmis.

• Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX
    Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Kombinin fabrika ayarları ile hiç oynamadım,fabrikadan nasıl ayarlı ise o şekilde duruyor.Migo öğrenme sürecini tamamlayalı 1 hafta oldu.Isıtma eğrisi otomatik kullanıyorum.Şu anki değer 1.Gaz tüketimim 5-6 metreküp civarı.Bana göre gayet stabil çalışıyor şimdilik.Siz değerli üstatların fikri benim için önemli.Varsa tavsiyeniz dinlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bartuemir -- 25 Aralık 2019; 21:11:41 >

• BART SIMPSON B kullanıcısına yanıt
    Hocam benimki de bugün set değerinin altında uzun süre kaldı. Bende sizin gibi d17=0 ve kazanı 50 ile sınırladım. Sabit eğri 1.6 deneyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam artik bu d17:1 mevzusunu kapatalim milletin kafasi karismasin. kisa sureli agzimiza bal caldi devami gelmedi. bosu bosuna fazladan yakit yaktik haybiye

• https://s.docworkspace.com/d/AHLPrq3w1LckoLW9oZedFA

migonun yapamadigini danfoos trv yapti. istenilen sicaklik 30 olduguna bakmayin 22.5 30 bilerek yapildi kazan yukselsin diye. disarisi 11-7.5 arasi on numara konfor. baslardaki 22.3 ve 22.7 olanlar trv nin ayar esnasondaki 1 mm tepkisi. butun odalar bu sicaklikta. isi zorlamasi yaparak kandirma yok kalibre yok hepsi esit

d17:0 in gucu d17:1 de olmaz bunlar ki denedim olmadi

1 kere olsun 22.8 yapmadi.bunu bozarsa migo bozar. hala egri guncrllenmedi. hep yalanco cikardi bizi. kayiboyu dedigi oldu sanirim. migo ben boyle iyiyim devem edeyimmi der mi der dedi. migoda dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 26 Aralık 2019; 10:57:45 >
  • Bu kombide kullanım suyu sınırları nedir.30-80 yada 40-80

• Erelax bazen kombiyi en yüksek kazan sıcaklığında yakmaya başlıyor. Bunun bir çözümü var mı? Kazan sıcaklığını 50 ile sınırlarsam 50 ile yakmaya başlıyor. Düşük sıcaklıkta yakıpta yavaş yavaş yükselmesini sağlayabilir miyiz?

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Bilseydim erelax almaz colormatik serisi alırdım.

• sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt
    Bunu her zaman yapmıyor eğer uzun süre çalışmadıysa su soğuduğu için en yüksekten başlayıp aşağıya dogru düşürüyor genelde 40 larda yanmaya devam ediyor. Aynı kombiyi kullanıyoruz. Isı hassasiyetini 0.1 yapınca geceleri yarım saat çalısıp 1 saat duruyor benimki bu durumda 50 ile 55 aradında başlıyor ama daha fazla süre çalışmadıysa ilk çalışmada max sıcaklıkla başlıyor.

• sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt
    erelax ve migo almak buyuk hata. cihaz sorundan ibaret

• Cetin bey bu d17:1 olayini nitromixi de vaillant kabul ettiginden hataya dusuyor. vaillantin ust model cihazlarinda d00 parametresini otomatige alabiliyorsunuz yani kazan guucunu otomatik ayarliyor. d17:1 olabilmesi icin diyor ki (turkcelestirme hatasi var gibi ben bu sekil anladim) d17:1 olabilmesi icin d00 ayari otomatikte olmasi sarti var anlamina gelen tabir var. nitromixte bu ayari otomatiye alamiyoruz alamadigimiz icin stabil kullanilmiyor d17:1 oysa stabil calisirken aniden setten dusmesi sete ulasamamasi ni ben buna bagliyorum . aciklanmaya muhtac cok yer var . egrim degistimi degismedimi belli degil . ama 1.4 egri eskisne gore cok daha rezil oldu .disarisi 10 iken kazani 39 yapti. oysa daha yuksek yapmasi gerekiyordu. bosu bosuna evi soguttuk 10 gun bekledim. egriye dokunmamakta birsey ifade etmedi. bana kalirsa bosuna usumeyin isinmadikca yukseltin egrigi. ben ellemedim yine bisey olmadi suan 2.7 egri manueldeyim otomatikte ayni rakam. acaba bu tahmin mi bozuyor ileri mod mu bozuyor bu egri deyerini kafamda deli sorular. bu egri deyerleri durup dururken neden degisir. bu egri deyeri degismesine sebep olan nedir. bir llahin kulu bilmiyor cetin beyde bilmiyor bana kalirsa.

• bu egrinin deyeriin degismesine etken bence ileri mod. cunku gecikmeli mod bildigin ot egri degismesini gerektirecek bir neden yok. zatenilerimod alinca kazan deyerleride yukseliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 27 Aralık 2019; 17:1:25 >
  • bence bu servisteki elemanlar, cetin beyde dahil tahmin modu kapali olacak diyorlar ya. tahmib modu ile ileri modu karistiriyor olabilirler. tahmin modu kombiyi plandan once acmasi. ne zarari olabilir ki. ama ileri modda zaten kazani oynayarak sabit tutma sansin yok. cetin bey dediki mailinde bana. "akilli tahmin modunu" kapat. akilli tahmin modu nedir. bence ileri modu kast etti akilli tahmin modu derken. cihazdan herkes bihaber yasiyor

hocam tahmin modu hicbirsekilde egrigi bozmaz. ileri modun esprisi nedir. 22.5 de fix dutmasi degilmi. bunu erken acip kapama yapmadigina gire nasil yapacak kazan sicakliginla yapacak. simdiye kadar hadi benim evde olmadi yalitimsiz senin evde de olmadi. ayrica her cihazdaki egri numarasi kendi cihazina ozgu calisiyor. oynayacak parametre mi kaldi ki oynayalim. gecikmeli moda aldim. kazanida aksam 60 da sinirlayacagim. birde bu sekil deneyelim eyerki seti cok fazla gecerse. artik bir karar vermem gerekecek. suan dis sicakliklara karsi cok hassas disarisi bir derece dusmesi kazani 3-5 derece artiriyor

hocam bosch kombiye hic larametre girmedim. sadece konfor suyu bekletme modu var onlarda onu kapattim. uc kurusluk ot de bile bir suru ayar var. sadece kalibre ettim.modulosyonla ilgili bir suru ayar var. modulosyon kazan gucune gire mi yoksa gidisie gire mi diye ayarlar var

hocam. u migo hicbir sekilde senin netatmodaki aldigin sonucu vermez ve vermiyorda bir allahin kulu yok daha ok gibi cizgi cikarabilen

sorma hocam aklima geldikce sinir oluyorum. hele bana cok masrafli oldu. 2.20 petek aldim. arti fazladan yaktigim dogalgaza ne demeli. elimdeki dis sensorden oldum siemensten oldum sattim bunlari yerine koymaya kalksak dunya para. ailemizle ilgilenemedik isimle ilgilenmedik yeri geldi. sonuc elde kocaman bir sifir.

en cokta hep yalanci durumuna dustuk ona yaniyorum. ozu sozu bir orasi burasi oynamayan bir esnafim. ama bu migo sayesinde tukurdugumuzude yaladik, sozlerimizi tutamadik dedigimizin tersi de cikti.birgun ak dedigimize birgun kara dedik. aynayacagin 1 arpa biyu kendi adima ilerleyemedim. ayni basladigimiz yerdeyiz. ama sfabir tasmak uzere . herzaman derim bazi seyler parayla ogrrniliyor. 600 tl verdikl migonun bos bir cihaz oldugunu ogrendim. osman bey ve senin yazilaryinizi okuduktan sonra almaya kadrar verdim ama bukadar olacagini tahmin etseydim kesinlikle almazdim. son bir sans daha veriyorum. ilmadi sokecegiz care yok suan iyi olsada kesinlikle bozulacak duzeni. ya elexa control e yada home kit alip kapatalim bu kombi defterini

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Sizlerin yazdıklarınızı okuduktan sonra sabit değerde kullandım hep suan 21.4 te çalısıyor ama 21.8 de duruyor. Bence bu cihazın kendi aklıyla iş yapabilmesi için tesisatta da evde de hiç hata olmaması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duşveötesi -- 27 Aralık 2019; 19:12:10 >
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.