Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
47
Favori
196.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    istasyon lokasyonlarını nasıl öğrenebiliyoruz acaba?
  • halil.ozkan kullanıcısına yanıt
    https://weathermap.netatmo.com/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    suan disarida hava daha soguk ama 15.2 derece birazdan 16.5 olur sonra tekrar duser. sacma sapan isler

• d17:1 kullanan arkadaslar donus suyu en dusuk kac dereceye kadar soguyor kombinizde 20 derecelere dusuyor mu hic.

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    32 lere iniyor en az gördüğüm kadarıyla.

Konbi 40C'de çalışırken 35C den aşağı hiç görmedim ben.
    Dışarısı şuanda 13C ve kombi yaklaşık 12 saattir çalışmıyor ve D41:23C

Gidiş suyu kaç C iken dönüş suyunu 20C görebilirsin ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 21 Aralık 2019; 12:38:27 >
  • BART SIMPSON B kullanıcısına yanıt
    hocam suan 26 kazanla atesliyor

İnanılmaz. Biliyorsunuz dış ortam 29C iken bile 0.5 Isıtma Eğrisi ile kazan 35C ateşleme yapmıştı bende.
    Gerçekten inanılmaz sizin bu değerlere.
    valla hocam bekliyoruz duzelmesini. ben bunlari otomatik egriye yoruyorum bu sefer kesin sonuc alacagiz artik. hava 10-17 arasi gidiyor setten baya bir asagidayim. inat ettim dokunmuyorum.

Hadi inşALLAH. Ben de Isıtma Eğrisi 2,5 ile beklemeye geçtim.
    Önümüzdeki hafta havalar İstanbul'da soğuyacak bakalım görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 21 Aralık 2019; 14:31:33 >
    yok hocam ne gelismesi. 24 araliktan once beklemeyin gelisme. kesinlikle 15 gunden once guncellemiyor kendini. sansimiza hava hep sicak gitti 10-17 hava aniden sogursa ne yapar bilemiyorum. eger mantik olursa 10 derece altini 1.4 egrinin standartinda tukseltir kazani. ama 10 derece ustu isitamama sorunu olmamasi lazim.
    tek korkum 9-24 aralik periyotunun 15-24 aralik arasi sabit egride. 9-15 arasi karisik yaparsa o sorun yapar. oda cok buyuk olacagini sanmiyorum. ama bundan sonraki 15 daha stabil olur diyorum.8 ocaktan sonrasi

hocam neduda rize de nispeten izmire gire daha soguk ama evi talitimli sanirim. benim yalitimsiz oldugundan 1.4 egri sectim insallah daha onceden anlattigim mantik isler. islememesi icin sebep yok artik. 1.4 egriye bakinca dis isi 0 olunca 60 veya kusuratli li kazanlar yakar gibi girunuyor. eger d17:1 gec sete ulasinca min kazani yukseltecegiz. onuda deneyen arkadas olmustu ve yakit artmamisti en fazla onu yapariz

Kardeş bence Isıtma Eğrini 1az daha yüksek tutsaydın. Benim evde full yalıtımlı ama bu sezon balkonu salona katıp iç kapı pencere kaldırınca düzen bozuldu, MiGo sapıttı. Çetin Bey'de durumu bizzat yerinde gördüğünden Isıtma Eğrinin yüksek tutulması gerektiğini bildirdi. Çetin Bey'e göre 2 olması gereiyor ama ben 2,5 yapıp Kazanı 55C'de sabitledim. Görelim bakalım.
    hocam hele bir 1.4 de ogrensin sonraki egri yukseltmeler sikinti yapmaz. bu otomatik herseyi mahvediyor allak bullak ediyor sistemi

• https://s.docworkspace.com/d/ALZ5OTvw1Lck4Me-9ZadFA

cektigimiz sikintiya deyer umarim

okadar da degil hocam, cunku istenen sicaklik belli, dis sicaklik belli olculen sicakliga erisememis herturlu kazani yukseltecek.

gecen sene hatirla. disarisi 19-30 dis sicaklikta evi isitamamisti 22-24 kazan yakmisti egrigi 5 yaptigim hakde kazani 30 a zorla cikarmistim. ama 15 gun sonra 22 dis sucaklikta bile 36 kazan yaparak sete ulasti. ama akabinde aniden hava soguyunca cok degil 10 lara dustu kazani asiri yukseltti. ama hep otomatik egride oldu hic manulal egri secmedim.
    busefer hem sabit egri hem dusuk egri. herturlu isitir diyirum. yeterki otomatik egrideki gibi bir onceki ogrendiklerini unutmasin. mantikende unutmamasi lazim. az kaldi hocam ak koyun karakoyun belli olacak. kesinlikle 15 gunde bir kendini guncelliyor hicbirsekilde arada en ufak bir degisiklige gitmiyor bundan adim kadar eminim

haftaya sali havalar aniden soguyacak, disarisi sicakken lerformansini deneyemeyebilirz. veya adanaya aliriz lokosyonu orda deneriz. ama soguk hava performansini goruruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 21 Aralık 2019; 19:6:38 >

• Benim eğri 2.7 de ama yüksek kazanda yakmıyor en yüksek gördüğüm 58 idi. Dönüş suyunu tam olarak nerden bakcağımı bulamadım ama fazlada kurcalamadım. 40 larda yanarken dönüş olarak 5 derece görüyorum yanlış bakmıyorsam. Benim anlamadığım kazanı 60 da 70 de yaksa nolur ki sonucta ayarlnan sıcaklığa ulaşınca durmucak mı? Bu durumda yakıtda fazla bir fark olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duşveötesi -- 21 Aralık 2019; 23:0:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • duşveötesi D kullanıcısına yanıt
    insallah hep boyle olur diyelim,

Yoğunum biraz hocam. Kusuruma bakmayın. Ben salonun trv yi en düşüğe getirdim hocam. Kapısını da kapattım kullanmıyorum. Yanı bende şu anda çalışan 3 petek var. Toplamda 3.40 metre. Migoyuda oturduğum odada kullanıyorum. Küçük oda olduğu için pek çalışma gereksinimi duymuyor. Ama alamadığım şey şu hocam. Bu grafiğe göre 4 metreküpe yakın gaz fazla değil mi? Sıcak su kullanım olayı da en fazla günde 1 defa duş almadır. Başka yerde kullanılmıyor. Ama tüketim fazla sanki bence hocam.

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Eğri 1.4 hocam. Koridora koysam nasıl olur acaba? Koridorda petek yok e odanın ortası oluyor koyacağım yer. Uygun olur mu?

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.